środa, 3 maja 2023

Nowa edycja promocji z 400 zł + 8% na KO w Santander

Od maja mamy nową promocję konta w Santander, a więc w banku, do którego warto przenieść środki z kończącej się stawki 8,20% na KO w Velo. Dla przypomnienia do promocji KO z 8% można przystąpić do 9 czerwca, zaś stawka dla wszystkich jest gwarantowana do 29 czerwca. Nowi jak zwykle dostaną więcej bo nawet 400 zł w gotówce na start.


Nowa edycja promocji zwykle niesie nadzieję na zmianę daty karencji. Niestety niektóre banki nic sobie z tego nie robią i wydłużają naszą odsiadkę w nieskończoność. Do takich należy Santander, gdzie warunek braku konta sięga wstecz do 1 kwietnia 2019, a więc wynosi już ponad 4 lata.

Tutaj zgarniesz 400 zł za konto w Santander i założysz KO na 8%

Od maja bank wraca do miesięcznego terminu dla nowej edycji. Innymi słowy promocja trwa przez cały maj, więc skończy się 31 maja 2023. Od czerwca zapewne zacznie się kolejna, któraś tam. Nieistotna jest tutaj numeracja, bowiem nie da się powrócić do niej jak na KO.

Co trzeba zrobić by zgarnąć 400 zł?

Promocja Santandera jest podzielona na 4 części:

1) 100 zł za warunki do spełnienia w czerwcu

Zaczynamy od warunków do spełnienia w przyszłym miesiącu. Do 10 czerwca należy założyć konto wraz z kartą, po czym do spełnienia są 3 łatwe warunki:

 • zapłacimy kartą 1x
 • zalogujemy się do apki 1x
 • zrobimy przelew do Santandera na 1000 zł (300 zł dla młodych do 26 lat)

Warunki jak widać nieco się zmieniły, ale co ważne nie są trudniejsze. Da się je zrobić za jednym zamachem w ciągu 5 minut:)


2) 100 zł za warunki do spełnienia w wakacje

Warunek dla zdobycia drugiej stówki jest identyczny z pierwszym. A więc musimy wykonać 3 czynności. z tą różnicą, że mamy to zrobić w lipcu oraz sierpniu czyli w wakacje. Miesięcznie dostajemy więc 50 zł za te czynności, ale zostają one wypłacone razem we wrześniu.


 

3) 100 zł za warunki do spełnienia we wrześniu oraz październiku

Kolejne dwa miesiące i znów to samo. Tak jak w wakacje mamy do spełnienia te same 3 warunki wymienione w punkcie 1. Premia za ich wykonanie zostanie wypłacona w listopadzie. Innymi słowy warunki są banalne, ale zostały rozciągnięte w czasie.

 


4) 100 zł premii za wytrwałość bez dodatkowych warunków

Kto wytrwa do końca w tym 5 miesięcznym maratonie dostanie dodatkową nagrodę bez dodatkowych warunków. Będzie nią 100 zł w formie evouchera do Sodexo. Dostaniemy je razem ze stówką z punktu 3 czyli jeszcze w listopadzie.


5) 8% na KO do 29 czerwca 2023

Niespodzianką jest na pewno oferowanie 8% w momencie gdy większość banków wycofała się z tak wysokiej stawki. Co prawda można tu wpakować tylko 100k, ale dobre i to zawsze nadwyżka ponad to co można trzymać w Pekao można wpakować tutaj.

Uwaga: W każdym dniu, w którym saldo Konta Max oszczędnościowego przekroczy 100 000 zł oprocentowanie dla całego salda (w tym dla nowych środków) naliczane jest według standardowej stawki oprocentowania w wysokości 1,00% w skali roku. Gdy saldo Konta Max oszczędnościowego przekroczy 100 000 zł wszystkie zgromadzone na nim środki będą oprocentowane stawką standardową równą 1,00%.

Tutaj zgarniesz 400 zł za konto w Santander i założysz KO na 8%

Na koniec warto wspomnieć o trwającej tutaj lata promocji ze zwrotami za rachunki typu gaz, prąd, telefon czy internet. To kasa za darmo, więc to główny powód dla którego mam tutaj konto od lat, a bank od czasu do czasu daje od siebie coś ekstra jak premia za przelewy czy za przeniesienie wynagrodzenia, a obecnie 8% na KO. To są zawsze mile widziane bonusy.

Jednak od lipca zapowiadane są tutaj zmiany o których pisałem niedawno. Niestety nikt z czytelników nie odpowiedział mi na pytanie zawarte na koniec artykułu, więc sam wybiorę się niebawem do oddziału celem zbadania sprawy. Szkoda byłoby tracić darmową kasę ze zwrotów za płacenie rachunków...


Regulamin promocji 400 zł za otwarcie konta

Regulamin KO na 8% w Santander

63 komentarze:

 1. Może w lipcu zmadrzeją jeśli chodzi o tą czteroletnią karencję. W wyniku zmiany toip stracą trochę klientów.

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie zamkniecie konta przez wyprowadzke do CA (zgarniecie bonusu 300zl za przeniesienie konta). Co bedzie w przyszlosci, moze powrot na konto Select, ale za wczesnie na prognozy. Oplacanie rachunkow nie przynosi az takich bonusow, chyba, ze faktycznie mamy rach. za gaz+energia+telekom na poziomie 2500zl lub robimy wplate nadwyzkowa i zwrot nadplaty na inny rach(ale rozliczenie nadplaty tez trwa ok. 10 dni, czyli tracimy na odsetkach)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, opłacanie bieżących rachunków w Santander ma znikome znaczenie.
   Kiedyś gdy bank miał w ofercie rachunki nazywane 1|2|3 warto było w nim mieć ROR. Z czasem oferta stawała się coraz gorsza, a od 1 lipca nie warto sobie głowy zawracać Santanderem.

   Usuń
 3. Polan. Konto 123 oplaty bez zmian. Jest o tym w nowej TOiP w sekcji rachunki wycofane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli warto będzie mieć to konto nadal.

   Usuń
  2. Czy konto systematyczne da się zamienić na konta Max oszczednosciowe

   Usuń
 4. polcan napisz koniecznie o specjanym warunku Santandera w tej promocji, ze jak przekroczysz saldo 100 tys. zl(nie wiem czy na KO czy lacznie na wszystkich rachunkach) to oprocentowanie wszystkich srodkow na KO spada do normalnego 1% i to jest liczone wlacznie z odsetkami z ko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjrze się jutro temu blizej bo to bardzo istotną informacja. A przyznaje, że planowałem przelew na pełne 100k w poniedziałek.

   Usuń
  2. Mam to od pewnego czasu w notatkach przy Santanderze, chociaż jeszcze go "nie używałam". Tak kiedyś robił ING. Jest to chamskie polowanie na "nieuważnych" klientów, którzy mogą się pogubić w gąszczu warunków stawianych przez różne banki.

   Usuń
  3. Potwierdzam to co napisał wczoraj Anonimowy 20:37. Dodałem odpowiedni zapis do artykułu.
   Innymi słowy trzeba zrobić to samo co kiedyś w Deutsche bank, gdy było 10%. Obliczamy sobie zysk jaki bank nam dopisze 1 czerwca i o pomniejszamy o ten zysk nasze saldo w maju.
   Przykładowo jeśli zysk wyniesie 100 zł, to trzymamy na KO 99 000 zł, dzięki temu saldo nigdy nie przekroczy 100k i bank zaoferuje 8% dla całości.

   Usuń
  4. Niekoniecznie. Możesz mieć pełne 100k i po dopisaniu odsetek od razu je wycofać żeby nie doszło do nocnego przetwarzania.

   Usuń
  5. Problem w tym, że choć bank księguje środki z odsetek ostatniego dnia miesiąca, to są one dostępne dopiero pierwszego dnia kolejnego miesiąca, a w takim przypadku musiałbyś wykorzystać darmowy jeden przelew w miesiącu.
   W czerwcu warto sobie zarezerwować ten darmowy przelew na 29 jak skończy się promocja, a nie marnowac go na wypłatę odsetek.

   Usuń
 5. PKO BP - oferta zatrzymaniowa - lokata 7% na pół roku. Przelew do Nest Banku, trochę ponad 10k.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zatrzymaniowa w Velo (przelew do Nest) 6,5% na 2 lub 4 miesiąca. To już bank PKO BP dał lepiej - 7% (na pół roku).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie zatrzymaniowa 6,7% z podanym minimum 70k na 2 i 4M. Przelew do Santandera.

   Usuń
  2. A mnie bardzo nie lubią w Velo. U mnie oferta zatrzymaniowa niezmiennie na 5%. Dziś też na 5%. Zawsze tak mi dają niezależnie od kwoty i od banku docelowego. Chyba niedługo mi napiszą: "Tego Pana tu nie obsługujemy" :)

   Usuń
 7. Dzis Velo napisał:
  Konto Oszczędnościowe w PLN w ofercie specjalnej Na nowe środki
  Informujemy, że oprocentowanie promocyjne nie jest naliczane na Koncie Oszczędnościowym w PLN ze względu na brak spełnienia warunków wskazanych w Regulaminie oferty specjalnej Na nowe środki dostępnym na stronie internetowej Banku.

  Czyżby w taki sposób informował klientów o zakończeniu promocji z 8,20%. Do tej pory jakoś nie widziałem by banki informowały nas o zakończeniu promocji (o ile o to tutaj chodzi)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie o to chodzi. Bank zawsze informuje klientów po wyzerowaniu konta EKO lub gdy brak jest na nim nowych środków.

   Usuń
  2. EKO na 8,20% z 2 edycji jest do dzisiaj włącznie, więc ewakuację robię jutro.

   Usuń
  3. @Anonimowy 8:52
   Jakoś do tej pory nie zwróciłem na to uwagi. Tak jest tylko w velo?

   Usuń
  4. Zgadza się, ewakuację z 8,2% należy robić jutro. Pierwszy dzień odsetkowy to 6.02 +92 dni = jutro

   Usuń
  5. @Anonimowy8 maja 2023 09:35 już nie ma tego dodatkowego dnia. Teraz 92 dni ..

   Usuń
  6. Niedawno miałem telefon z banku dotyczący lokaty negocjowane. Na koniec rozmowy zapytałem o datę końca promocji z 8 20% i podano mi dzisiejszy dzień. Stąd ewakuacja z rana, zostały tylko odsetki, bo limit dzienny został przekroczony.

   Usuń
  7. Polcan jak koniec dzisiaj to włącznie czyli należało jutro wycofać. Promocja na 8,2 była chyba ostatnią z 92 dniami i dodatkowo dniem początkowym. Teraz poprosiłem na dwóch kontach o podanie końca promocji ostatniej na 400 tyś. i podają mi 92 dni włącznie z początkowym.

   Usuń
  8. Ja już wycofałem, najwyzej stracę dzień z 0,20% dla 200k;)

   Usuń
  9. Od 6.02 obliczamy jak lokate na 92-dni, czyli do 8-05-2023 wlacznie, czyli cofka kapitalu dokladnie 9-maja. Tu nie ma co dyskutowac, matematyka jest jednoznaczna. Moze kiedys Getin dawal jeden dzien dluzej, ale teraz musimy trzymac sie regulaminu, tak, ze gdyby cos nie nie zgadzalo to zgodnie z regulaminem mozemy spokojnie reklamowac.

   Usuń
 8. Czy wypłaty karta Velo są ze wszystkich bankomatów dalej darmowe? Czy też bank po cichu wprowadził jakieś ukryte nowe opłaty za taka czynność?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto Premium velo bank darmowe. Zwykle konto nie wiadomo

   Usuń
  2. Darmowe są wszystkie wypłaty ze wszystkich bankomatów. Ja mam konto proste zasady.

   Usuń
  3. Szkoda marnowac odsetek. Dla nadwyżek ponad limity przelewów, jak dla mnie, najprościej wypłacić blokowane srodki karta i od razu wpłacić inna karta do innego banku. Działa niczym przelew natychmiastowy.

   Usuń
  4. Polcan jak zrobisz 5 płatności kartą w miesiącu to wszystkie bankomaty darmowe.

   Usuń
  5. Jeszcze nie zrobiłem, zrobię to dziś. Ale wypłatę muszę zrobić już i co wtedy?

   Usuń
  6. Spędziłem pół godziny na infolinii Velo. Niestety wyplaty z bankomatu obcego są płatne minimum 5zl lub 3,5% wartosci wypłaty. Konsultant potwierdzal te informacje przy mnie.
   Jedyne co mi pozostaje to instalacja na 5 minut zbędnej apki, wypłata środków i jej odinstalowanie. Trochę upierdliwy to bank.

   Usuń
  7. Polcan nie wiem jakie masz konto ale z Velokontoa wypłacam z dowolnych bankomatów bez opłat i nie ważne kiedy zrobię te 5 płatności byle jeszcze w tym samym miesiącu.

   Usuń
  8. Polcan zobacz na stronie Velo.Sprawdź, co zyskujesz za 0 zł
   prowadzenie konta
   wpłaty i wypłaty z bankomatów BLIKIEM
   wypłaty z bankomatów Planet Cash w Polsce i w całej Unii Europejskiej
   przelewy krajowe w bankowości internetowej i mobilnej
   przelewy wewnętrzne z VeloSkarbonki w bankowości internetowej i mobilnej
   Wystarczy, że zapłacisz 5 razy w miesiącu kartą, telefonem lub BLIKIEM, a nie zapłacisz za:

   obsługę karty do konta
   wypłaty kartą w Polsce z bankomatów innych niż Planet Cash.


   Otwórz VeloKonto

   Usuń
  9. Ale tabela mowi co innego, oplaty pobierane sa 15 dnia nastepnego miesiaca, jak w poprzednim wyk 5 trans. bezgotowkowych, to oplaty nie ma. Mnie nie interesuje wykladnia pani z okienka, ale tabela oplat i prowizji. Jak jestes fanem wyplat z Velo, to zamien konto na wyzszy standard, gdzie nie bedziesz musial wyk. 5 trans, a za wszystko zwolni wlanie/wylanie 10 tys. z innego banku, dodatkowo dostaniesz darmowy sorbnet (dziala niestety w dni roboacze od 8 do chyba 15, ale zawsze szybciej niz normalny elixir i do limitu internetowego).

   Usuń
  10. Polcan przecież te 5 płatności to trzeba wykonać w danym miesiącu. Jak byś wypłacił dzisiaj a jutro wykonasz powiedzmy 5 płatność to dzisiejsza wypłata będzie darmowa. Komplikujesz sobie życie trochę.

   Usuń
  11. @Anonimowy 16:00
   Już po sprawie, zamiast się użerać i gmerać po regulaminach zainstalowałem apke velo, zwiększyłem limit na wypłaty blik, wypłaciłem środki wpłaciłem karta do innego banku i koniec.
   Nie interesuja mnie dodatki do konta w velo, to nie Santander czy alior, gdzie warto mieć stałe konto, to konto tylko dla KO od lat. Do bankomatów służy mi od lat PKO, bo tu są najwyższe limity - 70k dziennie.

   Usuń
  12. Dziś podczas rozmowy z konsultantem zmieniłem sobie konto z getina na velo, rzekomo zwalnia mnie to z wykonania 5 machniec karta bo oba konta mają niepełny miesiąc, ale j tak machne dla świętego spokoju 5x.
   Dość mam już reklamacji, dziś zlozylem np. kolejna w PKO.

   Usuń
  13. @Polcan
   Nie doczytujesz tabele oplat Velo. Nic nie zwalnia z wyk. 5 trans. w koncie standardowym. Musisz pozbyc sie karty, zeby nie byla ona platna, samo Velo konto jest darmowe, ale nie karta. Tylko w wersji premium karta jest bezplatna bez zadnych warunkow.

   Usuń
  14. Właśnie je wykonałem, to tak banalny warunek, że szkoda mi czasu kombinowac czy zrobić czy nie, nawet jeśli konsultant mówi, że wyjątkowo w maju nie muszę.

   Usuń
  15. do polcan8 maja 2023 18:55 Polcan, tak jak wielokrotnie pisałeś, zrobienie 5. transakcji to nie jest problem. Idziesz wieczorem do Lidla z pięcioma produktami i w samoobsługowej kasujesz po jednym produkcie (5 transakcji). Dodatkowo, jeśli masz kilka kart w Lidlu (wystarczą screeny kart), do każdej transakcji dostajesz zdrapkę - 50% taniej na wybrane produkty.

   Usuń
  16. U mnie Lidl nie ma kas samoobsługowych, tylko biedronka i Auchan, ta pierwsza pod samym nosem, więc 5x płatności mogę zrobić w dowolnym momencie.

   Usuń
 9. Czy jest jakiś sposób na ominięcie limitu przelewów velo ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Są. Trzeba środki z ECO przelać na konto ROR. Można przelać wszystkie środki niezależnie od ich wysokości. Ale potem z ROR już tylko 200 000 zł dziennie ale na infolinii można więcej.

  OdpowiedzUsuń
 11. Informacja z Santander. Nie trzeba się martwić o sumowanie kontdla salda na KO, można wpakować 100k na KO i mieć nadwyżkę na ror na płatności za rachunki.
  Minus jest taki, że jeśli saldo w dniu 3 marca nie było zerowe, to nie ma szans by 100k pracowało w całości na 8%. U mnie saldo w tym dniu było 8 zł. Ta kwota będzie zatem oprocentowana na 1% reszta do 100k na 8%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ho ho albo i więcej będzie strata , wyjdzie co najwyżej tylko 7,9999 % zamiast 8 %.

   Usuń
 12. Czy po zamianie starego EKO na nowe EKO widać w bankowości internetowej jakąkolwiek różnicę?Numer jest ten sam.Nazwa konta też.Skąd będę wiedział,że mam nowe EKO?Można to jakoś stwierdzić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Posrednio widac, jest tabela z oprocentowaniem- kilka przedzialow na rozne procenty, w starym EKO calosc bez promocji jest chyba na 0,05%.

   Usuń
  2. Dziękuję,"Pośrednio widać".:) Rzeczywiście,w tabeli oprocentowania konta stoi 0,05%.Jeśli po konwersji oprocentowanie się zmieni,to będzie pośredni dowód.Jeśli tak będzie,to odpuszczę sobie dalsze sprawdzanie.Dzięki za informację.:)

   Usuń
  3. Oprocentowanie się zmieni w ten sposób poznasz, że masz nowsze konto. Zmieniałem w trakcie promocji i odsetki naliczyli poprawnie.

   Usuń
  4. Dobrze,dziękuję.

   Usuń
 13. do Anonimowy8 maja 2023 13:39 Po zalogowaniu do Velo nie widać różnicy po konwersji. Aby upewnić się, że faktycznie doszło do konwersji, zwróciłem się w tej sprawie w wiadomości do Velo (poczta wewnętrzna).

  OdpowiedzUsuń
 14. W oddziale dziś w velo bank spędził 3 godzin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dlaczego tak krótko?

   Usuń
  2. Spędzi, nie spędził ale zadowolony ? To jest najważniejsze. No i to oprocentowanie...

   Usuń
  3. A poczęstowali w banku choć kawą albo herbatą ? W Alior B. podobno częstują kawą i jeszcze mówią, że tak powinno być w każdym banku.

   Usuń
  4. To musi być dobry, miły bank skoro spędził aż 3 godzin.

   Usuń
 15. A czemu w Santander nie da zmienić konta oszczędnościowego

  OdpowiedzUsuń
 16. a dlaczego tak długo ? I co robił ?

  OdpowiedzUsuń
 17. W velo bank spędził 3 godzin. I co robił prze te 3 godzin? Jak je spędził?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...