wtorek, 30 maja 2023

Nowa oferta Citi z 200 zł cashback, 3 lata za darmo i...

Od kilku dni patrzę na nową ofertę karty w Citi i zastanawiam się czy to już koniec klarownych ofert. Do niedawna karty Citi były praktycznie bezkonkurencyjne, zaś wśród licznych ofert można było wybierać praktycznie każdą, różniły się bowiem niewiele.Najnowsza propozycja taka już nie jest. Długo zastanawiałem się czy jest jakikolwiek sens by ją opisywać, ale jeśli warto to raczej w formie przestrogi. Bo niby mamy tutaj korzyść w postaci 200 zł reklamowanych wyżej, ale warunek wydawania 500 zł przez okrągły rok to lekka przesada.

Tutaj obejrzysz najnowszą ofertę Citi z cashback na kk

Na pewno zaletą tej oferty jest także zwolnienie z opłaty za wydanie i użytkowanie karty i to nawet przez okres 3 lat. Po tym okresie jednak bank będzie wymagać wydania aż 1500 zł... miesięcznie. W takim przypadku nawet 100 zł dodatkowej premii za próbę zamknięcia karty nie będzie dla nas korzystne.


Citi jest zdania, że poza premią 200 zł karta i darmowości karty przez pierwsze 3 lata mamy tutaj jeszcze inną korzyść i to ją reklamuje jako pierwszą: zwrot prowizji za przewalutowanie w ciągu 3 lat od wydania ale... tylko przez 60 dni w roku. 

Do pierwszych dwóch wymienionych wyżej korzyści trudno mieć zastrzeżęnia, natomiast dużo mniej ciekawie wygląda zwrot prowizji. Brzmi niegroźnie, ale karta kredytowa nie służy do płatności za granicą. 

Płaciłem kiedyś kredytówką T-mobile za granicą i różnice w stosunku do karty wielowalutowej Aliora, Revoluta czy Twisto były duże oczywiście na niekorzyść kredytówki. Karty kredytowe są korzystne tylko przy płaceniu i zwracaniu wydanej kwoty w wyznaczonym terminie, wtedy korzystanie z nich ma sens. tym bardziej jeśli dochodzi do tego fajny cashback.

Używanie ich w innym celu to zwykle pakowanie się w kłopoty. Na pewno lepiej skorzystać z trwającej oferty z 900 zł cashback trwającej jeszcze do 31 sierpnia 2023, aniżeli z tej hybrydy która ma potrwać bardzo długo bo aż do 31 grudnia 2023

Regulamin oferty Podróżuj i zyskuj z kartą Citi

16 komentarzy:

 1. jeszcze nawiążę do obligacji detalicznych i tej głośnej promocji zamiany bo może komuś to info się przyda. Otóż mało kto zwrócił uwagę na fakt że dyskonto też jest zyskiem więc jak przyjdzie do płacenia podatku to pobiorą podatek od stopy zwrotu narosłej do dnia wykupu i od całości dyskonta więc jeśli uwzględnimy 19% podatku od 60gr na EDO to już widać ze ta promocja (jak i standardowa zamiana z dyskontem 10gr) to śmiech po prostu. Wychodzi premia niecałe 50gr za zamrożenie kasy na 10 lat.
  Info o podatku dostałem bezpośrednio z PKO więc nie jest to moje domniemanie. Żeby było śmieszniej nie ma tej informacji w listach emisyjnych o ile mnie pamięć nie myli .
  Jak już to na IKE od razu przenieść, choć tam też są kwiatki typu 150zł przy wypłacie całościowej lub 5zł przy ratalnej (dla każdej raty). do tego opłaty za prowadzenie rachunku co sprawia że tak czy siak opłat trochę będzie a jeśli zdarzyłaby się niska inflacja to wiele tam się nie nazarabiamy jakąkolwiek obligację nie kupimy.
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To co proponujesz?

   Usuń
  2. Ja nic nie proponuję (oprócz przeniesienia środków na IKE które to obligacje też można przecież sprzedać/konto zlikwidować). Tylko zwacam uwagę na ściemę takiej 'promocji' bo już nawet opłacone zdaje sie portale piszą o tym jak o niebywałej okazji inwestycyjnej a z której strony nie spojrzeć to kpina z ludzi a nie promocja. No jak ktoś ma do zrolowania milion PLN i chce zamrozić na dłuzej to ju coś tam te kilka tysięcy znaczy, ale w przypadku drobnego ciułacza to dyskonto nie ma realnego znaczenia. a jeszcze od niego podatek ciągną.

   MM

   Usuń
 2. Adminie na co liczyć od czerwca w getinie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak sądzę stawka spadnie do 7,50℅ ale nie jest to potwierdzona informacja.

   Usuń
  2. Chyba nie moze juz dac wiecej, bo zaden z liczacych sie graczy nie oferuje KO z 8%.

   Usuń
  3. Nie może , nie może dłużej tak być aby nikt nie miał znajomości w Velo i nie było wiadomo co robić dalej.

   Usuń
 3. Miałem dziwny sen :(
  Śniło mi się że w Velo będzie 7,3%,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a mnie, że będzie 7,6 %. Kto da więcej ???

   Usuń
  2. Tylko 7,2% niestety. Niedługo juz oficjalnie.

   Usuń
  3. 7,2% a wiadomo do jakiej kwoty ?

   Usuń
 4. A czy dostajecie 100zł za powrót po wypowiedzeniu umowy na kartę? Ostatnio wypowiedziałem, to nic nie zaproponowali, a dzwonili się upewnić czy na pewno rezygnuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jak sytuacja wygląda teraz, ale w lutym, gdy chciałem wypowiedzieć, zaproponowali stówkę i brak opłat przez kolejne 12 miesięcy.

   Usuń
  2. Dostałem propozycję 10% cashbacku , max 600 złotych, ale po złożeniu wypowiedzenia ror.

   Usuń
 5. ...tymczasem od 6 czerwca Toyota znowu tnie %-ty :(

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
 6. A co z Facto,daje jeszcze 8% na zatrzymanie?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...