niedziela, 7 stycznia 2024

600 zł do zgarnięcia w promocji Santander

Santander zmienia swoje nawyki. Od dobrych kilku lat bank ten z początkiem miesiąca oferował nową edycję promocji swojego fajnego konta ze zwrotem za rachunki dorzucając przy tym pokaźną premię w wysokości 600 zł. Jak się okazuje zaczynać się to zmieniać.

Zaczynamy zwyczajowo od karencji, bo to podstawowy warunek powrotu do banku po premię. Tutaj w przeciwieństwie do opisanego w poprzednim poście Cit, Santander nie skraca czasu dla powracających. Bank sprawdza czy byliśmy ich klientem po 1 stycznia 2020, więc jeśli po tej dacie nie miałeś tutaj konta możesz wracać po nową premię.

Tutaj zgarniesz do 600 zł za konto w Santander i zwroty za rachunki

Powyższa promocja potrwa jeszcze do końca miesiąca czyli do 31 stycznia 2024. To sugerowałoby cykl miesięczny, ale ta promocja rozpoczęła się 1 grudnia 2023, więc to pierwszy raz gdy mamy cykl dwumiesięczny, co przeoczyłem w ubiegłym roku. Mamy więc aktualizację i przestrogę by baczniej przyglądać się terminom, które po wielu latach stałości mogą w końcu ulec zmianie.

.Co trzeba zrobić by zgarnąć 600 zł?

 

1) 500 zł w promocji Zyskaj z kontem

Na początek mamy tradycyjne warunki aktywności na koncie. Do 10 lutego 2024 należy założyć konto z kartą i usługami online wyrażając przy tym wszystkie zgody. Promocja ta podzielona jest na dwie części.

a) 150 zł za aktywność w kolejnych dwóch miesiącach

Nowa edycja przynosi wyższą premię, ale wydłuża czas udziału. Teraz pierwszą premię w wysokości 150 zł można zgarnąć jeśli w kolejnych dwóch miesiącach od momentu założenia konta:

 • zalogujemy się raz do apki
 • wydajemy 300 zł do wyboru kartą lub blikiem (1 raz dla osób do 26 roku)

Powyższe warunki mamy do spełnienia w lutym i marcu. Wydanie 300 zł nie jest dziś już tak trudne jak kiedyś, a co więcej jest najczęściej wymagane od zarania dziejów czyli od początku istnienia tego bloga.


b) 150 zł za aktywność w następnych dwóch miesiącach

Druga premia jest łączna za te same warunki, które należy spełnić w kolejnych dwóch miesiącach. Są to:

 • logowanie do apki w każdym miesiącu
 • wydanie 300 zł kartą lub blikiem
 • wpływ na 1000 zł (300 zł dla osób do 26 roku)

warunki są zatem te same co w pierwszych dwóch miesiącach z dodatkowym warunkiem przelewu do Santandera co jest banalną czynnością, która wykonuję co miesiąc. W sumie więc warunki tym razem pozostawiono bez zmian w stosunku do wersji z listopada.  

c) 200 zł ekstra premii

Pozostałą też nowość z listopada, która z pewnością uatrakcyjnia nową edycję, mowa o możliwości zgarnięcia ekstra premii. Dla dodatkowych 200 zł w zasadzie nie trzeba robić nic dodatkowego, wystarczy by poprzednie płatności wymagane w 4 miesiącach trwania promocji wykonać 10 razy płatność przy czym nie ma znaczenia czy zrobimy to kartą czy Blikiem.

To ciekawa premia, bo przecież większość z nas wykonuje takie 10 płatności w Velo i Millennium dla darmowości karty oraz podwyższenia stawki na KO w tych bankach. Tutaj nie trzeba robić zakupów na minimalną kwotę, płatności można rozbić na 10 w zakresie wymaganych 300 zł w poprzednich punktach. Innymi słowy 200 zł jest w praktyce za darmo.


3) 100 zł za polecenie

Kolejną premią także jest zawarta w pierwszej:) Wystarczy jedynie podać kod polecającego przy wniosku o konto. Tradycyjnie jeśli nie posiadasz takowego kodu możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com, a udostępnię Ci taki kod.

Warunkiem otrzymania nagrody jest wydanie 300 zł (spełni się to samo z warunku w punkcie 1) i utrzymasz produkty oraz zgody do czasu wydania nagrody. To jest oczywistość, o której chyba nie trzeba przypominać. W zamian dostajemy 100 zł do wykorzystania w jednym z 5 sklepów/kin widocznych na screenie powyżej. 

 


4) Premie za płatności za rachunki

Tytułowy plus przy 600 zł dotyczy rzecz jasna darmowej kasy jaką ten bank rozdaje od lat. Darmowej bowiem każdy z nas płaci rachunki co miesiąc za gaz, prąd, telefon czy internet. Płacą je z konta w Santander można liczyć na zwrot do 300 zł rocznie. 

Kwota będzie co prawda niższa i zależna od naszych rachunków. Dostałem horrendalny rachunek za telefon używany za granicą w wakacje i obecnie czekam na zwrot większej niż zwykle premii z Santander. Zawsze to darmowa kasa przez co cieszy bardziej niż zwykłe promocje, a przecież to tutaj ciągnie się od lat...

Tutaj zgarniesz do 600 zł za konto w Santander i zwroty za rachunki 

Podsumowując mamy całkiem fajną promocję i co ważniejsze łatwą. Rzadko się zdarza by banki ułatwiały warunki w kolejnych edycjach, tutaj bank na dobre porzucił dyskusyjnego Mastercarda z punktami na darmowe w zasadzie 200 zł bonusu oraz 50 zł za jeden zakup walut. A na deser premia za skorzystanie z polecenia i bonus za płacenie przymusowych rachunków. Całkiem nieźle jak na Santander.


Regulamin promocji Zyskaj z kontem 500 zł - do 31 maja 2024

Regulamin Polecam bank - edycja 6

26 komentarzy:

 1. Pomijajac promocje, na ktora coraz mniej sie lapie, bo okres karencji jest dlugi, konto jest z tych nieatrakcyjnych, gdyz wymaga wydawania 300zl co miesiac, inaczej jest platne 15zl/mies. Oferta depozytowa jest tez generalnie na szarym koncu, wiec tylko dla tych ten bank, co chca zgarnac owa promocje. Wiekszosc tez nie ma rachunkow za gaz,prad i tel na 2500zl co miesiac, wiec albo niewiele ma tych zwrotow albo musi nadplacac np. gaz i zadac zwrotu od gazowni na inne konto (slabo oplacalne bo zwrot trwa nawet 14-dni).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zgodzę się z toba. Karty do konta mieć nie trzeba, zamówiłem kartę do konta tylko na potrzeby jednego warunku stawianego polecające mu konto, wykonałem ja jedna transakcje i od razu anulowalem. Premię bank przyznał za poleconych bez problemu.
   To jedyny bank premiujacy płatności za rachunki, a to darmowa kasa która wpada od lat za darmo. Jedyny warunek dla nowości konta to wykonanie warunku. Poza tym po drodze też da się zgarniać różne premie. W połowie ubiegłego roku było tu KO na 8% co wpasowalo się idealnie na koniec promocji w velo. Ostatnio była premia za instalacje apki, z racji jej unowocześnienia.
   Jak widzę inni to dostrzegają, bo miałem chętnych na kod polecający. To jeden z banków bezproblemowych, które u mnie nie idą do odstrzału.

   Usuń
  2. Santander daje za darmo nielimitowaną ilość przelewów ekspresowych z czego korzystam nader często. I to jest jedyna zaleta.

   Usuń
  3. @Polcan
   W obecnej wersji konta mozesz nie miec karty, ale bedziesz placic za konto, wiec slabo oplacalne. Nielimitowane expresselixiry sa tez w innych bankach np. CA w wersji za "wlew" 10 tys., wiec nie jest to az taki benefit.

   Usuń
  4. Karty do konta mieć nie trzeba, tylko jak wtedy konto jest płatne. Czy nie?

   Usuń
  5. @Anonimowy
   Nie mam karty i dostaje co miesiąc smsa z banku, że jeśli zrobię przelew na 1500 zł, to konto będzie za darmo.
   Mam jednak stare konto 123, nie zmieniałem go na nowe. Nowe miałem, jak korzystałem z premii za przelew wynagrodzenia, ale po zgarnięciu premii od razu zamknąłem nowe konto.

   Usuń
  6. @Polcan,
   Wszystko jasne, opisujesz swoje "stare" konto a to jest malo interesujace. Obecne konto jest platne, wiec dla kogos nieuczestniczacego w promocji, zakladanie konta w tym banku nie ma wiekszego sensu.

   Usuń
 2. To prawda - nieograniczona ilość przelewów ekspresowych to jedyna korzyść tego konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę mało tych korzyści jeśli chodzi o to konto.

   Usuń
 3. Bank Nowy wreszcie zmienił dzień badania salda - na 7 stycznia. Ale propozycje lokat marniutkie...

  OdpowiedzUsuń
 4. TYLKO Velo w PLN i dlugo, długo NIC.
  Czekam na oferty PEKAO w USD od 9 stycznia. Jak utrzymają 3% to parkuję na 12M i czekam na lepsze czasy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety na Velo mam jeszcze szlaban przez następną edycję (bo moja kończy się 15-go). Inne możliwości też zakorkowane. Zostały mi do wyboru Ing albo Nowy. Trudna decyzja, bo w Nowym dają mniej (stary klient), ale do Inga czuję zdecydowaną awersję.

   Usuń
 5. Jest jeszcze Toyota Bank.

  OdpowiedzUsuń
 6. XTB wprowadziło oprocentowanie wolnych środków na swoich rachunkach maklerskich. PLN 4,0 przez 90dni potem 2,0, EUR 3,8 potem 2,0 i USD 5,0 potem 2,5. Oferta dla nowych jak i dla starych klientów. Nie ma limitów, chyba że BFG pod PEKAO (prowadza konta na PKO). Tak przypomniało mi się jak kolega wyżej wspomniał o USD w Pekao.
  RB

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droczy czytelnicy,
   Przestancie plakac nad brakiem oferty walutowej w naszych bankach. Trzeba kupic przez niektore biura maklerskie w PL lub Saxo-Dania (oferta dla Polakow) obligacje rzadowe w USD, GBP, EUR i nie plakac, ze nie ma ofert walutowych w naszych bankach. Obligacje rzadow USA, UK, czy wybranych krajow strefy EUR sa duzo bardziej rentowne i bezpieczniejsze niz lokaty w naszych bankach, ktore w razie jakiejkolwiek zawieruchy w PL zadnych walut wam nie wyplaca. Tylko douczyc sie i nie wypisywac, ze sie nie da.

   Usuń
  2. 1. Przy zakupie takich obligacji trzeba zapłacić prowizję.
   2. Trzeba się rozliczyć z podatku w PIT-8c
   3. Ich rentowność zmienia się każdego dnia.
   4.Zmienność może być nawet +/-8%.
   5. Ich aktualna wartość zależy od popytu i podaży.
   Powodzenia!!!

   Usuń
  3. @16:45
   1. Tak, ale po prowizji i tak wyhodzi lepiej niz najlepsza lokata na rynku
   2.Nigdy nie inwestowales nawet na GPW, tylko w bankach? Nie jest to trudne przepisanie kilku pol do PIT i rozliczenie tego podatku.
   3. Jezeli kupujesz papier z rocznym czy 2-letnim terminem zapadalnosci, to zmiana rentownosci nie ma znaczenia, na koniec inwestycji, tak jak na lokacie, dostaniesz 100% nominalu i odsetki platne przewaznie co 6-m. Rentownosc ma znaczenie, jak chcesz sie tego papieru pozbyc wczesniej. Czy mozesz zerwac lokate, nie tracac odsetek?
   4.Jak masz 1-rok do wykupu, to co cie interesuje spadek/wzrost, dostaniesz nominal na koniec inwestycji.
   5. Papiery skarbowe duzych panstw, to nie akcje firmy z newConnect, ktorych nie mozna sie latwo pozbyc.
   --------------
   Jak ktos lubi posiadac walute, to lepiej zarabiac na niej 3-4,5% niz trzymac w banku na 0,1%, ale kazdy ma wybor.

   Usuń
  4. Przestaniesz naganiać na to Saxo?

   Usuń
 7. Przelew z millenium do toyoty, propozycja lokaty na 5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonimowy 8 stycznia 2024 09:15

   Te 5% w Mille chyba jest na stałe. Wyprowadzałem od nich sporo kasy ostatnio (głównie do mBanku) i za każdym razem było to 5% ;)

   TomTom

   Usuń
  2. Potwierdzam. Przed momentem przelew do velo i oferta 5% na 3M do 200k.

   Usuń
 8. https://businessinsider.com.pl/finanse/sprzedaz-velobanku-na-ostatniej-prostej-wkrotce-mija-wazny-termin-dla-inwestorow/cpz7h7q
  Wszystko wskazuje, że na przełomie marca/kwietnia Getin/Velo przejdzie definitywnie do historii. Sprzedaż czy likwidacja to jedno i to samo bo w najlepszym układzie spadek oprocentowania PLN będzie minimum o połowę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W gre wchodzi sprzedaz, wiec nie wiesz jakie beda plany nowego wlasciciela. Jezeli faktyczne nabycie byloby przez banki panstwowe, to nastapiloby wygaszenie oferty. W przypadku zakupu przez prywatna instytucje moze byc zupelnie inaczej i beda chcieli czyms przyciagac klienta.
   KO i lokaty nie sluza do pomnazania oszczednosci, do tego sa obligacje.

   Usuń
 9. Sprzedaż Velo Banku na ostatniej prostej. Za tydzień mija kluczowy termin. W najbliższych tygodniach rozstrzygnie się los Velo Banku, który powstał z przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Banku. Do połowy stycznia Bankowy Fundusz Gwarancyjny czeka na wiążące oferty zakupu banku. W grze jest nadal trzech inwestorów, którzy zostali dopuszczeni do drugiego etapu procesu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Skoro jesteśmy przy Santanderze, to bardzo długo przyszło temu bankowi rozpatrzeć złożona reklamacje, ale w końcu dostałem odpowiedź, zajęło im to 22 dni.
  Odpowiedź jest bardzo nietypowa i zasługuje na wzmiankę na blogu. Rzadko się loguje do tego banku więc przeoczyłem informacje o nagrodach za poleconych. Za tych których zdążyłem odebrać, dostałem po 100 zł do biedronki, zaś za tych których nie odebrałem bank wypłacił 80 zł premii. Mniej, ale dobre i to.

  OdpowiedzUsuń
 11. "Piniondze to nie fszystko" jak powiedział klasyk. A inny klasyk powiedział z kolei, że "piniędzy nie ma i piniędzy nie będzie". Klasycy mówią więc o pieniądzach. I myślą o nich.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...