czwartek, 11 stycznia 2024

7,10% na KO w Citi w nowej promocji konta

Citi znów wraca do oferowania lepszego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Stawka jest tutaj obecnie wyższa aniżeli na omawianym wczoraj Pekao, pojawiło się bowiem nawet 7,10%. Sęk w tym, że limit jest tutaj niestety niewielki jak zobaczymy niżej.


Nowa oferta konta oszczędnościowego dedykowana jest dla osób, które nie posiadały tutaj konta po 31 grudnia 2021, więc karencja wynosi niewiele ponad 2 lata. Dotyczy to oczywiście KO oraz konta osobistego, ale nie kart kredytowych z czego ten bank słynie.

Tutaj założysz konto na 7,10% w nowej promocji Citi

Niniejsza oferta ma potrwać maksymalnie do 13 lutego 2024, chociaż bank zastrzega sobie możliwość skrócenia tego czasu w przypadku wyczerpania limitu. Na nowy rok przygotowano 1500 wniosków, chociaż wątpię czy taki limit zostanie wyczerpany.

Co trzeba zrobić by zagwarantować sobie 7,1%?

Na początek trzeba zaznaczyć, że Citi pozwala na mały limit, bowiem promocyjnym oprocentowaniem objęte jest tylko 50k. Przypomina to więc unikalną ofertę mBanku, który też limit ustawił na identycznym poziomie, dwa razy niższym od tego co widzimy w innych bankach. 

Aby bank przyznał nam stawkę 7,10% trzeba w każdym miesiącu spełnić dwa warunki przez cały okres trwania promocji:

 • przelew na 2000 zł
 • wykonać transakcje kartą na 100 zł

Pierwszy warunek jest banalny i jak najbardziej do przejścia, natomiast można mieć zastrzeżenia co do drugiego. Przelewy to codzienność, ale płatność kartą kojarzymy raczej z cashbackiem, a tutaj go po prostu nie ma. 

Banki ostatnio zaczynają podkręcać wymagania za lepsze stawki na koncie. Jak dla mnie wymóg przelewu jest ok, wykonanie 5 płatności kartą też od biedy można zaakceptować. Gorzej jednak z wymaganiami kwotowymi te bowiem zwykle są irytujące szczególnie jeśli robimy płatności kartą w innym banku i dostajemy za to cashback.

Każdy jednak ma inne wymagania i inaczej podchodzi do warunków. Być może niektórzy z Was wydają dużo kasy i nie stanowi to problemu. Z faktu, że takie oferty jak powyższa wnioskuję, że część nowych klientów godzi się na taki układ. O gustach wszak się nie dyskutuje, bo stówę na jednych zakupach nie jest problemem.

Sama oferta potrwa przez 4 miesiące, przez taki bowiem okres bank gwarantuje stawkę 7,10%. Jak dla mnie trochę zbyt mały jest limit by w to wchodzić, bowiem za takie wymagania limit powinien być przynajmniej na poziomie równym gwarancjom BFG.


Regulamin oferty Oszczędzaj na 7,10% z kontem w Citi

6 komentarzy:

 1. A jak będzie prawdziwą promocja na kilka stówek to się okaże że nie dla mnie bo nie puści mnie karencja. Bo założyłem konto dla zysku na 100 złotych względem innych lokat czy kont oszczędnościowych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ach, ta przeklęta karencja ! Zawsze bruździ, zawsze przeszkadza, zawsze psuje szyki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy temat likwidacji Belki aktualny, czy skończyło się jak zwykle na starchu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie badz dzieckiem, chyba wiesz, ze dwa razy obiecac, to jak raz dac.

   Usuń
  2. 1/3 wyznaczonego czasu mija, całe 3/100 konkretów na 100 dni zrealizowane (Belka to nr 37) https://wiadomosci.wp.pl/100konkretow

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...