wtorek, 30 kwietnia 2024

Od dziś dalej do 7% na KO w Velo oraz 650 zł na start

Dzień w którym pojawia się nowa edycja konta oszczędnościowego w Velo jest z pewnością najbardziej wyczekiwanym dniem w miesiącu na blogu. Nic dziwnego, bo to tu można liczyć na najwyższe stawki i podobnie jest tym razem. Dalej też zgarnąć można fajną premię na start do 650 zł.


Zaczynamy standardowo od nowej 5 już edycji KO. Rut oka na powyższy screen pozwala się przekonać, że wszystkie parametry pozostały praktycznie bez zmian. Nowi dalej liczyć teraz na do 100k na 7% + 6,50% za nadwyżkę do kwoty 400k. Dodatkowo za otwarcie konta nowi dostaną 600 zł na start + 50 zł za skorzystanie z polecenia o czym niżej.

Tutaj założysz KO na nowej, dzielonej stawce 7/6,50% w Velo

Obecni klienci zaś mogą w dalszym ciągu korzystać z dobrodziejstw banku. Tutaj dostajemy stawkę 6,50% z limitem do 400k, nie sprawdziły się więc prognozy tych co przewidywali obniżkę limitu. Oczywiście należy zadbać by były to nowe środki, a te obecnie liczy się dość mocno wstecz bo względem 24 kwietnia 2024.

Dalej mamy darmowe przelewy wewnętrzne. Ostatnio dużo miejsca w komentarzach poświęciliście nowym opłatom, te są jednak kompletnie nieistotne dotyczą bowiem przelewów z KO na zewnątrz. My zaś każdorazowo transferujemy środki na ror, a potem dopiero out, a to jest dalej darmowe dla nieograniczonej liczby przelewów.

Jedyne co niepokoi, to fakt, że obecna promocja znów jest bardzo krótka i nie potrwa nawet miesiąc. Skończy się już 28 maja, więc nie wiadomo czy w maju nie nastąpi tu jakieś tąpnięcie. W każdym razie kto się załapie temu nic się nie stanie i będzie mieć zagwarantowaną fajną stawkę przez 3 miesiące, warto więc korzystać póki można.

1) 600 zł na start dla nowych klientów

Nowi, a tych jak widzę po chętnych zgłaszających się po kod polecający, jest wciąż dużo, mogą na start zgarnąć w bardzo łatwy sposób 650 zł: 600 zł za cashback na przyzwoitym poziomie 10% oraz dodatkowo 50 zł za polecenie o czym niżej.


Zaczynamy oczywiście od rzutu oka na karencję. Choć Velo to bardzo fajny bank, to jednak w przypadku karencji nie wygląda to już tak różowo, bowiem bank jej nie skraca. Obecnie wynosi ona już ponad rok, bank bowiem sprawdza czy byliśmy jego klientami przed 31 grudnia 2022. Innymi słowy tylko ten kto zamknął konto przed tą datą może wracać po nową premię.

Tutaj zgarniesz 650 zł na start w Velo bank i założysz KO na 7%

Od nowego roku Velo zmienia numerację i rozpoczynająca się od 1 lutego nowa promocja konta nosi numer 1/2024 Potrwa ona. do 30 kwietnia 2024 i załapując się do tego dnia do tej promocji masz możliwość zgarnięcia 600 zł przez kolejne pół roku, więc nie ma znaczenia kiedy przystąpisz do promocji.


 

Na czym polega sama promocja? W zasadzie na tym samym co kiedyś oferował Getin czyli 10% cashback. W jednym miesiącu można zgarnąć do 100 zł, łatwo więc policzyć, że aby zgarnąć całą pulę wystarczy wydać 1000 zł w miesiącu. Dziś przy galopującej inflacji nie jest to już niemożliwe.

Skoro oferta ma potrwać przez pół roku, to łatwo policzyć, że po 6 miesiącach dostaniemy przelewem na konto w sumie 600 zł. A po drodze można zgarnąć dodatkowe 50 zł i o wiele więcej z odsetek na KO.


2) 50 zł za skorzystanie z polecenia

Zyski z zakupów można podkręcić korzystając polecenia. Jest to osobna promocja, która rusza dziś i potrwa do 31 maja 2024. Chociaż czas trwania powyższych dwóch promocji jest różny, to karencja dla obu jest identyczna, nie można mieć tutaj konta po 31 grudnia 2022.

Jedyne co musi zrobić polecony to wpisać kod od polecającego, wyrazić odpowiednie zgody i zrobić 3 przelewy po 2000 zł każdy przez kolejne 3 miesiące. Jednym słowem warunki są banalne, nic dziwnego że od wielu lat najwięcej chętnych zgłaszających się do mnie po kod jest wśród klientów Velo.

Jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com. Chociaż polecam wiele kont, Velo zdecydowanie jest najczęściej wybierane przez was. Nic dziwnego bo to bardzo fajne konto z darmowymi przelewami wewnętrznymi jak i zewnętrznymi.

Podsumowując w dalszym ciągu można liczyć na Velo. Tylko tutaj można liczyć na najwyższy limit na rynku w przypadku KO, wszędzie indziej bowiem mamy dość mocne ograniczenia. Niestety w mojej obecnej edycji muszę kombinować jak rozporządzić kasę z kończącej się dziś promocji w ING, bo limit mam nieco niższy...


Regulamin 5/2024 edycji KO w Velo na 7/6,50% do 28 maja 2024

Regulamin promocji Witaj w Velo bank i zgarnij 600 zł ważne do 30 kwietnia.2024

Regulamin programu poleceń Velo - edycja nr 5 do 31 maja 2024

29 komentarzy:

 1. ING się zaciął. Pierwszy przelew do Santandera propozycja lokaty na 5,20%, ale przy dwóch kolejnych przelewach propozycji już brak.

  OdpowiedzUsuń
 2. No to mam przekichane, bo moja obecna edycja kończy się 30 maja. Będę musiał przeczekać całą następną edycję która zacznie się 29 maja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja też. To wynik łapania ostatniego dnia edycji.

   Usuń
  2. @Ptok
   Dziś skończyła mi się promocja na 7,20% w ING. Jest jeszcze jakiś knif o którym powinienem pamiętać w tym dziwacznym banku by w drugiej dekadzie maja dostać ostania pulę odsetek? Te z 1,20%.

   Usuń
  3. @Polcan
   Tam były warunki do wypełnienia do końca marca. W kwietniu i w maju nic nie trzeba. Trzeba jedynie trzymać OKO do 17 maja.

   Usuń
  4. Mi się jutro kończy, ale dziś już na velo poszło, bo jutro swieto. Konto tylko teraz trzymać, tak jak piszecie. No jeszcze karta chyba 300zl muszę machnąć, żeby darmowa była za ten miesiąc.

   Usuń
  5. Czyli jak mojemu bratu obecna promka na EKO kończy się dn.29 maja - to też się nie załapie na tą następną???

   Usuń
  6. Łączę się w bólu. Też kończy mi się w Velo 30 maja. Szkoda, że teraz dają "zawrotne" tylko lokaty a nie jak dawniej bywało - również KO. No i stawki tych propozycji mocno podupadły. Dobrze chociaż, że mąż ma do połowy lipca z tym zwiększonym limitem.

   Usuń
  7. Anonimowy30 kwietnia 2024 18:49 Dziś w Velo (na koncie, gdzie nie była aktywna promocja na EKO) propozycja na 5,5% lokata: na 3 m-ce lub 4 m-ce oraz Konto Oszczędnościowe do 400 tys. na 5,5% na 3 m-ce.

   Usuń
  8. Nieco zaskakująco niska stawka na KO jak na Velo. Lepiej przeczekać na 6,50% chyba, że sugeruje to przyszła tendencję...

   Usuń
  9. do polcan 30 kwietnia 2024 22:53 Nil desperandum...

   Usuń
 3. Dla nowych klientów Velo, od jutra zmienia się warunki dla uzyskania premii 600 zł. Premia pozostanie taka sama, ale inaczej będzie wypłacana. Na moje oko obecna jest nieco korzystniejsza, chociaż nie do końca...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli co będzie

   Usuń
  2. Nie mogę mówić z wyprzedzeniem o tym co nas czeka. Informuję tylko, że jak ktoś robi dużo zakupów to opłaci mu się wersja obecna. Kto kupuje mniej będzie mieć korzystniej od jutra. Szczegóły będą w osobnym artykule.

   Usuń
  3. Mo już jasne, teraz trzeba wydawać aż 1200 zł m-c (i to przez 9 mcy), żeby zdobyć maksymalny zwrot 60 zł. Kto wziął poprzednią promocję, ten wyszedł lepiej

   Usuń
 4. Tymczasem inflacja już zaczyna delikatnie rosnąć. Za kwiecień 2,4% ale to dopiero początek.

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mozna kupowac EDO/COI z serii majowej, bedzie dobre oprocentowanie za 2 rok. Przyspieszenie inflacji zacznie sie od lipca- ceny gazu ok. 50% w gore.

   Usuń
  2. A ja się zastanawiam, czy rod wziąć w kwietniu jeszcze, czy już maj. W zasadzie bez większej różnicy, bo warunki te same, ale za rok ciekawe który miesiąc lepiej wyjdzie. To i tka chyba zgadywanie.

   Usuń
  3. A prąd? Klepneli w końcu zamrożenie czy nie?

   Usuń
  4. reżimowi propagandziści mówili w reżimowych mediach audio i tele, że ceny energii el. wzrosną od lipca o ok. 70 % ale klienci nie odczują tych podwyżek . Kłamią całą gębą 24/dobę.

   Usuń
  5. Inna reżimowa prominentka obwieściła, że Polacy w lecie będą na urlopach i dopiero po paru miesiącach zorientują się, że w ogóle podrożało i że aż tak. Sorry, taki mamy rząd.

   Usuń
  6. A wyższe o 70 % ceny prądu wywołają skokowy wzrost cen wszystkich produktów żywnościowych i przemysłowych i usług.

   Usuń
 5. Jeśli uruchomiłem promocję 28.02, która kończy się 28.05 to załapię się na nową edycje ? Przy założeniu, że wycofam środki np. 21.05 i będą liczyli nowe środki od tej daty ? Czy jednak moja obecna edycja musiałaby się kończyć 27.05.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. promocje trwaja 92 dni, czyli twoja data zapadalnosci jest na 30-maja-dzien wycofania srodkow i koniec promocji. Nowa edycja zacznie sie 29-maja, wiec nie mozesz w niej brac udzialu.

   Usuń
  2. Do Anonimowy 30 kwietnia 2024 21:16

   Niestety nie załapiesz się. Jesteś dokładnie w takiej samej sytuacji - jak mój brat i zabraknie Ci dosłownie jednego dnia. Oczywiście zakładając, że VELO nic nie zmieni w regulaminach. Twoja promocja kończy się 29 maja, a to jest data startowa ewentualnej kolejnej promocji. Jak było do tej pory wykluczone są osoby, których data ich końca promocji pokrywa się z terminem tej najnowszej, a w Twoim (i brata) przypadku niestety tak będzie. Moja rozpoczęta dn. 27 lutego ma wyznaczony koniec na 28 maja (potwierdzone wiadomością przez pracownika banku), więc najprawdopodobniej mi się uda. Kasę planuję ewakuować z VELO około 20 maja.

   TomTom

   Usuń
  3. A mój brat nie bierze udziału w promocji . Może dlatego, że go nie mam? Brata nie mam..Nie wiem co wnoszą te wtręty rodzinne. Bank nie odróżnia czy to brat, szwagier czy kochanka. Data i regulamin są istotne a tu przecież wszystko jasne.

   Usuń
  4. Do Anonimowy 1 maja 2024 16:58

   Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Mam nadzieję, że to nie zazdrość o to, że ja mam brata, a Ty nie? ;) Tłumaczyłem dokładnie na konkretnym (rodzinnym) przykładzie - jak to 1 dzień może zrobić bardzo dużą różnicę. Wielokrotnie przytaczany jest tu na blogu przykład np. żony/męża i jakoś nikt nie ma z tym problemu. Może pomyśl trochę jak już naprawdę nie masz się do czego przyczepić ok?

   TomTom

   Usuń
  5. Te wtręty sprawiają, że na blogu robi się trochę rodzinnie. A piszący wydają się mniej odczłowieczeni. I nie przeszkadza to istotnym treściom.

   Usuń
  6. Pod warunkiem, że treści są prawdziwe i istotne. A nie zawsze tak bywa na tym szacownym Forum.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...