poniedziałek, 9 grudnia 2013

50 zł Cashback za wykorzystanie przekazu Western Union w BZ WBK


Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie moim największym źródłem informacji są... komentarze czytelników. Mało tego czytelnicy sami sobie odkrywają nowe promocje czy też odkurzają stare z których warto jeszcze skorzystać.

To dość niecodzienna sytuacja, bowiem w ubiegłym tygodniu po raz pierwszy obserwowałem sobie wymianę uwag dotyczących dość dawnej, ale wciąż trwającej promocji w BZ WBK dotyczącej przekazów Western Union, za co można zgarnąć dodatkowe 50 zł.

O promocji nie pisałem dotąd. Trwa jednak nadal i można jeszcze z niej skorzystać. Kto założył Konto Godne polecenia po 13 maja, ma prawo do zgarnięcia dodatkowej kasy. A jak ją rozdają, to czemu nie wyciągnąć ręki?

Sprawa dotyczy wypłaty przekazu Western Union na konto Konto Godne Polecenia za pośrednictwem bankomatu BZ WBK. Promocja ta dedykowana jest klientom, którzy do 15 grudnia założą Konto Godne Polecenia a następnie do końca tego roku wypłacą 50 zł.

Źródło: bzwbk


O przekazach Western Union więcej można dowiedzieć się na tej stronie. Zdaniem WU przekazy są dostępne już w kilkanaście minut po ich nadaniu, bez względu na to czy wysyłamy je za granicę czy też w obrębie Polski. Dla nas jednak przelew zagraniczny jest nieistotny.

Źródło: westernunion.bzwbk


Zatem aby dostać premię musimy najpierw nadać przelew Western Union a dopiero po kilkunastu minutach udać się do bankomatu i przelać go na konto. Nietypowy jest tutaj sposób  wypłaty przelewu. Zakręcone, ale warto to sobie warto, szczególnie jeśli jest to premiowane.

Czytelnicy szczegóły podali w komentarzach:
Wystarczy odwiedzić oddział PKO BP (lub inny Bank który współpracuje z WU np. PEKAO S.A ) i poprosić o usługę pt. Przekaz WU (opłata 10 PLN w PKO BP), robimy przekaz na 50 PLN na nazwisko odbiorcy (swoje, żony która ma konto w WBK) - płacimy gotówką w kasie 60 PLN ... 5 minut później w bankomacie WBK zasilamy swoje konto kwotą 50 PLN a za miesiąc WBK zwracamy nam 50 PLN ... czyli 40 PLN netto.
Ważne by na potwierdzeniu nadania przekazu był kod MTCN!!!!


A więc z komentarzy wynika, że nie dostaniemy 50 zł a mniej, ze względu na opłatę za skorzystanie z pośrednictwa Western Union. Co ciekawe inny czytelnik podaje poradę:
sprawdź opłaty ... ja jak próbowałem bezpośrednio na stronie WU liczyło mi opłatę 20 PLN, czyli o 10 PLN drożej niż w PKO BP

Jeszcze inny radzi:
Witam Da się wykonać przelew ze strony WE online ale UWAGA: niestety przechodzi on bezpośrednio na konto nie da się wybrać przekazu na samo nazwisko tak jak w oddziałach obsługujących, przynajmniej mnie się nie udało. Opłata jest 10zł nie więcej. Niestety ja jestem tą dychę w plecy, przekaz przyszedł mi jako zwykły przelew, mimo że miałem MTCN czy jak to się tam zwie (nr przekazu) nie mogłem go odebrać w bankomacie BZWBK.Także radzę udać się do oddziału

Na marginesie ów numer kontrolny MTCN oznacza po prostu Money Transfer Control Number. Został wprowadzony u nas na początku 2010 przez WU i każdorazowo należy go wprowadzać.

A więc wniosek jest prosty. Przekazu Western Union należy dokonać nie bezpośrednio dzięki Western Union, ale korzystając z pośrednika np. Pekao. Trudno osądzić sens takiej operacji z punktu widzenia BZ WBK. Klienci raczej nie zachęcą się do korzystania z przekazów Western Union ze względu na wysokie opłaty. Ale skoro można na tym zarobić to można go przecież wykonać nawet dla kilku osób.

17 komentarzy:

 1. U którego pośrednika można zapłacić kartą za przekaz?

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie

  Regulamin pt 4 wyklucza osoby które założyły konto więcej niż 3 miesiące temu ????????

  Czy promocję się łączą mam KGP + 700zł więc z jednej promocji już korzystam

  Czy lepiej zapytać o to w oddziale czy na info lini?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie bardzo rozumiem tego zdania:

  "Przekazu Western Union należy dokonać nie bezpośrednio dzięki Western Union, ale korzystając z pośrednika np. Pekao"

  Jeśli chodzi o opłaty to na stronie: http://westernunion.bzwbk.pl/szczegoly.html po wpisaniu 50zł opłata w PLN to 10zł, więc taka sama prowizja jak podajecie, że jest np. w PKOBP. Chyba, że jest jeszcze coś ukrytego.

  Reasumując - warto spróbować, ale wcześniej dopytać o opłatę, bo skoro można mieć 40zł na czysto to "po co przepłacać" ;-)

  Paweł

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy w tym m-cu odezwały się wiewiórki ? Zwykle dają o sobie znać 8 dnia m-ca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Rozdawały prezenty wiernym fanom w mikołaja!:)

   Usuń
  2. Potwierdzam. Wiewiórki - mikołajki zachowały sie wzorowo!

   Usuń
  3. Nawet lepiej niż wzorowo. Kolejny raz zapłaciły 50 zł a rzekomo miały rozdawać mniej:)

   Usuń
 5. Polcan skąd info, że założone po 13 maja. Ja bym się łapał, ale znowu kolidije mi to z zapisem braku konta w ostatnich 3 m-cach??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z regulaminu - punkt 4a
   https://blog.bzwbk.pl/wp-content/uploads/2013/05/Promocja_Zarabiaj-z-Western-Union-w-bankomacie.pdf

   Usuń
  2. Nie bardzo rozumiem. Jeśli zakładałem konto w połowie listopada dla 700zł KGP to mogę zgarnąć oprócz tych zaklepanych 700 jeszcze to 50zł?

   Usuń
 6. jeżeli ktoś jest zainteresowny założeniem lokaty na 5,5% w m banku lub samego konta tu można dodatkowo zarobić 50zł:
  http://bankierstarter.pl/?kampania=link_stand

  OdpowiedzUsuń
 7. Polcan, co to masz na myśli?
  "Kolejny raz zapłaciły 50 zł a rzekomo miały rozdawać mniej:)"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To, że BGŻ ma płacić premie według dochodu a nie największego wpływu. A jest na odwrót:)

   Mało tego dochodu możesz mieć i 5.000 zł ale jeśli jest on rozbity na dwie części, bank powinien brać tylko większą część. Znamy to przecież już od dawna, blisko trzech lat...

   Usuń
 8. Trzeba 50zł czy można 40zł? Bo u mnie opłata 15zł od 50zł, i 10zł od 40zł.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przelew WU może być w innej walucie. W bankomacie wystarczy wpisać przybliżoną kwotę, można nawet się pomylić o kilka zł. Bankomat wyświetli po tym prawidłową. U mnie wpadło 50zł bez żadnych problemów, samo przewalutowało a odbierałem euro jako przelew euro.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy ta promocja nadal działa dla konta godnego polecenia z tegorocznej 3 edycji w BZ WBK?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...