piątek, 6 grudnia 2013

Paliwo tańsze o 8% w nowej promocji Toyoty


Przybywa nam promocji w lawinowym tempie. Nie tylko Getin dwoi się i troi by wychwycić jak najwięcej nowych klientów. Toyota też staje się coraz bardziej aktywnym graczem oferującym dość dobre premie.

Niedawno pisałem o promocji konta na grouponie. Można tam zarobić 300 zł cashback. Teraz mamy kolejną promocję dotyczącą nowego konta o nazwie Jedyne. na stronie głównej jest ono reklamowane jako zwracające 8% za paliwo a więc dość sporo.

Skoro oferuje to Toyota można by się spodziewać, że promocja będzie dotyczyć pojazdów tylko tej marki. Tymczasem bank informuje, że promocja dotyczy samochodów wszystkich marek. A to już z pewnością duży plus. Jakie zatem warunki bank stawia za owe 8%?

Promocja będzie trwała rekordowo długo bo aż do końca 2014 roku czyli w sumie 13 miesięcy! Bardzo możliwe jednak, że w trakcie jej trwania cashback zostanie nieco zredukowany. To nie nowość, że zawsze pierwsza wersja promocji jest ciekawa a kolejne odsłony polegają na redukcji korzyści.

Źródło: toyotabank

Kto nie może wziąć udziału? Uczestnicy poniższych promocji:
 • 5% tańsze paliwo z Toyota S.A.
 • 600 zł mniej za paliwo z Toyota Bank Polska dla posiadaczy Toyota Lexus
 • Konto z groupon.pl
Reszta musi jedynie podać dane swojego samochodu i zgodzić się na przetwarzanie danych osobowych.

Ile można zgarnąć? Można przyjąć, że 50 zł na miesiąc to praktycznie bankowy standard. I tyle wynosi cashback w przypadku Toyoty. Trzeba jednak dokładnie wczytać się w warunki przyznania owych pięciu dych. 

Aby dana Transakcja Petrol została zakwalifikowana do naliczenia Premii, dla każdej takiej Transakcji Petrol w dany miesiącu okresu premiowania Uczestnik musi wykonać co najmniej trzy transakcje bezgotówkowe Kartą płatniczą o minimalnej wartości 39 zł każda, inne niż Transakcja Petrol. Dodatkowe transakcje bezgotówkowe muszą zostać wykonane w punkcie handlowo-usługowym innym niż stacja paliw. 

Od razu rodzi się pytanie co to jest tajemnicza transakcja Petrol? Jest to zakup paliwa kartą z kodem MCC o numerach
5172
5542
5542
5983
9752
a więc bank wymaga płacenia nie tylko na stacjach paliw, ale dodatkowo minimum 117 zł poza paliwami.

Co więcej premia naliczana jest od sumy wartości Transakcji Petrol. Powtórzmy to od sumy tylko Transakcji Petrol. A gdzie owe obowiązkowe 3 płatności kartą poza stacjami paliw? Wygląda na to, że owe 117 zł jest wydawane bez żadnego cashback. Dla optymalizatorów może to być istotna uwaga. W przypadku cashbacku na poziomie 20 % mamy tutaj ponad 10 zł straty miesięcznie.

Warto tutaj też podkreślić ważny punkt wykluczenia z programu. Jeśli klient trzykrotnie będzie mieć saldo debetowe wyleci z promocji. Nie przypominam sobie takiego rygorystycznego warunku. Chociaż optymalizatorzy zapewne na to nie pozwolą

Do konta dla zachęty Toyota dorzuca coś na co mało który klient patrzy: ubezpieczenie Moto i Travel za 0 zł. Pierwsze obiecuje dostarczenie paliwa w razie potrzeby, naprawę uszkodzonego samochodu na miejscu lub odholowanie do warsztatu. Drugie pomoc w razie wypadku, pokrycie kosztów transportu i leczenia.

Warto jednak zapoznać się z kosztami za samo konto. Czytelnik Sebastian, który poinformował mnie o tej promocji i pochwalił się założeniem konta podaje, że konto kosztuje tylko 2,99 zł a kwota może zostać zwrócona jeśli zrobi się zakupy za 400 zł. Zainteresowani mogą sobie pooglądać regulamin tutaj.

6 komentarzy:

 1. Witam,
  mam pytanie czy na to konto musi byc przelewane wynagrodzenie czy moge je miec jako dodatkowe konto tylko do tankowania??

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jest wymagane przelewanie pieniędzy z wynagrodzenia. Wystarczy abyś miał kasę na koncie by pokrywać wydatki. Konto jako główne jest niezbyt atrakcyjne przez token dopisywany do konta. Bank nie ma możliwości potwierdzania operacji przez smsy a szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 3. TO Getin Bank i karta dla kierowców daje około 30% zwrotu, bo róznica między ceną około 5,6 a 3,95.

  Żeby dostać te 50zł od toyoty trzeba zatankować za 625 zł, czy dobrze liczę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. już niedługo za niedługo będzie zwrot różnicy między ceną paliwa a 4,95 a to już zmienia postać rzeczy poza tym zwracają tylko za 30 litrów a toyota za 111l (przy cenie 5,6) jak dużo jeździsz to i Getin i toyote przerobisz.

   Usuń
 4. Anonimowy7 grudnia 2013 16:44
  Mylisz się i to bardzo, cena paliwa 95 spada a nie rośnie
  Jeśli cena paliwa będzie 5,95 wtedy różnica wyniesie 2 zł, czyli max ile bank zwraca za 1 litr. A w tej chwili wynosi ta różnica 1,5 zł, i spada.Dziś cena 5,45 na stacjach, wiec w miesiącu wyjdzie podobna, bo naprawdę była niska ta cena.

  To Getin i Toyota dają kasę po 50zł max, wiec jak wiesz jak tankować ;) to lepiej mając konto GetinUP i kartę dla kierowców a nie toyoty, gdzie musisz aż jak piszesz 111 litrów zatankować żeby dostać te 50zł.

  OdpowiedzUsuń
 5. "2. Aby dana Transakcja Petrol została zakwalifikowana do naliczenia Premii, dla każdej takiej Transakcji Petrol w danym
  miesiącu okresu premiowania Uczestnik musi wykonać co najmniej trzy transakcje bezgotówkowe Kartą płatniczą o
  minimalnej wartości 39 zł (słownie: trzydzieści dziewięć złotych) każda, inne niż Transakcja Petrol. Dodatkowe transakcje
  bezgotówkowe muszą zostać wykonane w punkcie handlowo-usługowym innym niż stacja paliw. "

  Z tego wynika, że te 3 transakcje i 117zł trzeba wydać DLA KAŻDEJ transakcji petrol. Czyli jak tankuję 4 razy w miesiącu to muszę wykonać 12 transakcji poza stacją na min. 468zł. Dziękuje za taką promocje.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...