poniedziałek, 30 grudnia 2013

Najlepsze okazje roku 2013


Podobnie jak w roku ubiegłym dziś proponuję zabawę w najlepsze okazje bankowe 2013 roku. Jak to wyglądało rok temu można zobaczyć w Najlepszych okazjach roku 2012. Tutaj tylko jedna rzecz się powtórzyła czyli promocja w ING. Niestety pozostałe banki jak BPH, Idea, Deutsche bank, Getin czy Alior Sync nie powtórzyły ciekawych promocji.

Nie ma co ukrywać, promocje bankowe należą do znikomej części dochodu pasywnego. To dochód  n i e m a l  pewny, z naciskiem na słowo niemal ze względu na rosnącą liczbę reklamacji o czym niedawno pisałem w osobnym artykule, ale znikomy w skali rocznego dochodu z innych źródeł.

Niemniej jednak działalność blogerska przekonuje mnie że zdecydowana większość Polaków nie lubi nawet mało ryzykownych inwestycji preferując malutkie ale stabilne dochody. Nie biorę pod uwagę tych w których nie brałem udziału jak np Konto Godne Polecenia, lub które są w trakcie reklamacji czyli Credit Agricole ale w końcu to prywatny blog a nie niezależny serwis.


1 SKOK Wołomin - Lokata z klasą na 8% + oferta depozytowa
Bezapelacyjnie wydarzeniem roku jest oferta w SKOK Wołomin. Od zaoferowania bezkonkurencyjnej lokaty z klasą przez cały rok mieliśmy tutaj depozyty znacznie powyżej średniej krajowej. 

W połowie roku mieliśmy bardzo nieprzyjemne insynuacje dotyczące prania brudnych pieniędzy w tym SKOKu przez co część wystraszonych klientów wycofała swoje środki. Mimo to warto było przetrzymać tutaj swoją kasę, nic bowiem złego się nie wydarzyło a depozyty w końcu zostały objęte gwarancjami BFG.
Lokata z klasą na 8% w SKOK Wołomin
 

2 mBank - konto z Buddą czyli 20% cashback przez rok
Jeżeli w 2012 mBank uzyskał najgorszą ocenę, ze względu na nabieranie klientów na rzekome zaokrąglanie którego nie było, to w 2013 zmazał tę plamę ofertą z Buddą dzięki której można było uzyskać tutaj 20% cashback przez cały rok.

Wysokie miejsce jest także zasługą premiowania wracających klientów. W 2012 byłem bardzo krótko klientem mBanku, skoro tylko okazało się, że zaokrąglanie to mydlenie oczu. Nie było jednak problemu by za powrót zgarnąć na start 60 zł i bawić się w nietypowe zakupy za 10 zł. 
600 zł w promocji mBank
 

3 ING - 200 zł na grouponie + 100 zł w banku za powroty + program poleceń
ING zacząłem trochę lubić. To bank, który przez długi czas był moim bankiem głównym i to tutaj narobiłem kiedyś strat na polecanych funduszach. Czary goryczy dopełniła kara za wypłatę pieniędzy w kasie.

Jednak to jeden z nielicznych banków, które pozwalają na powroty starym klientom i premiują to 20% cashback. Wyróżniłem go w roku ubiegłym. W tym roku udało się to zrobić nawet dwukrotnie.
200 zł za założenie konta w ING czyli powtórka z rozrywki


4 BGŻ i Sprytny Bill - atak wiewiórek odparty
BGŻ należy się wyróżnienie za długość oferowanej premii za przelewy od pracodawcy. I chociaż wiewiórki kilkakrotnie zapowiadały wprowadzanie dodatkowych warunków udało się je w bardzo łatwy sposób obejść.

Żaden program nie miał tylu modyfikacji, nałożono bana na wypłatę kasy w sklepach oznaczonych Visa Cashback, szukaliśmy rozwiązania w żabkach, ostatecznie to Sprytny Bill dał sposób na obejście warunków i co więcej dało się go zainstalować na komputerze stacjonarnym. Zabawne i zarazem pouczające.
Sprytny Bill jako alternatywa do żabek5 Millennium - Podwyższanie limitu w koncie
Millennium też wprowadził bana na wypłatę kasy w sklepach i zrobił to trochę po chamsku bez jakiejkolwiek zapowiedzi. W efekcie skończyło się Eldorado gdy zakupy za 5 zł premiowany były zwrotem 6 zł

Za to bez problemu można było tutaj przenieść za darmo limit w koncie założony w KB. I co więcej w ciągu roku dwukrotnie limit ten został zwiększony. Dzięki czemu mamy darmowy kredyt przez 7 dni w każdym miesiącu pozwalający na zgarnianie premii w innych bankach bez blokowania środków własnych.
Pęczniejąca skrzynia skarbów na wyspie Millennium


6 Meritum - Program Poleceń bez ograniczeń
Od tego roku wziąłem udział w programach poleceń banków. O ile jednak do programu BZ WBK można mieć wiele zastrzeżeń o czym pisałem tutaj, do programu ING zastrzeżeń brak z jednym wyjątkiem - górnego ograniczenia.

W przypadku Meritum tego ograniczenia nie ma. I chociaż w przeciwieństwie do wymienionych wyżej banków Meritum premiuje tylko polecającego, klienci którzy skorzystali z mojego polecenia też na tym zarobili. Kto chciałby też zarobić na zapisie do Meritum znajdzie szczegóły w linku niżej.
70 zł w Drugiej edycji Programu Poleceń w Meritum


Do miana pewniaków roku pretendowała oferta Credit Agricole. Niestety w związku z totalną niedbałością konsultantów i dziwną odpowiedzią na reklamację, zaliczyłem ją do największych rozczarowań roku o czym w osobnym wpisie.

Kto chce może oczywiście zostawiać swój ranking, gdzie zapewne znajdzie się 50% cashback w Getin co pewnie warto byłoby tutaj ująć. Jednak czas w którym oferta się pojawiła jest nieadekwatny, gdyż obecnie wszystkie środki powędrowały na najnowszą nową inwestycję. 

Ciąg dalszy: Podsumowanie roku czyli meandry finansów 2013

20 komentarzy:

 1. Dodałbym jeszcze Getin z karta paliwowa dla kierowców ( 40-50 zł. co mies.), oraz transakcje kartą z Getinu poprzez Mastercard mobile 200 zł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wg mojego rankingu okazje 2013r. w zakresie cashbacku na najwyższym miejscu na podium stanął CA (????). Wielokrotny lider lub medalista w 2013r. sympatyczne wiewiórki w grudniu spadły na …. piąte miejsce. Gdzie są granice podkręcania cashbacku ?

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Ja dodam jeszcze Getin Bank konto Getin UP z kartą dla kierowców. Comiesięczny przychów na poziomie 40-50 zł. Daje zarobić około 500 zł rocznie.

  2. Tak jak polcan napisałeś 50% cashback w Getin.

  3. Getin online 1% za "PŁATNOŚĆ" ;) za zakupy kartą.

  4. 5% caschack w Alior Sync

  5. Lokata 4,75% w Idea Banku.

  To są moje produkty. Chociaż na początku 2013r. były lepsze lokaty w G ONLINE.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie zainteresowały promocje:
  1. Chuck i jego 700 zł
  2. ING 200zł na gruponie
  3 Zakupy po 10 zł w mbanku
  4 meritum 100 zł + konto oszczędnościowe na 4%
  5. Powrót do ING po jeszcze jedna stówkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najnowszą nową :D
  Polcan, czytasz swoje wpisy zanim je opublikujesz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zawsze, chociaż jak przeczytam to fakt kilka błędów się zwykle znajdzie. Ale w tym przypadku to efekt zamierzony. Jeśli masz serię nowości, to spośród nich wybierasz najnowszą jeśli jest najlepsza chociaż najlepsza może być przedostatnia.

   Usuń
 6. No i jeszcze na koniec roku miły prezent od Getinbanku.
  Jako nr 6.

  Podnoszą oprocentowanie konta oszczędnościowego skarbonka oraz czegoś co się nazywa Plus 1 i Plus 2 czy jakoś tak.
  Ja mam akurat do konta getin Up konto skarbonkowe (darmowe) otwarte jakiś czas temu. Teraz jest 3,3% a od 1 stycznia będzie 4,3%. Przed chwilą komunikat od banku przeczytałem.

  Tylko nie wiem bo na ty koncie skarbonkowym zbieram złotówki za wydane 100 zł. Ale to konto ma swój nr rachunku i czy jak tam przeleje z 5 tys zł to będzie wszystko ok?
  Miła niespodzianka w stacjonarnym getinie. Zaraz zobaczę, czy podobnie jest w Getin online

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie, mylisz się. Te Twoje 3,3% jest w promocji "plus 2", teraz będziesz miał "plus 1", czyli 2,3%.

   Usuń
  2. no to fatalnie

   Usuń
 7. Polcan o co chodzi z tym 100zł w ING za powroty??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to, że ING jako jeden z nielicznych banków nagradza byłych, czyli wracających klientów za powrót. Inne banki dają zwykle klauzulę: premia tylko dla nowych klientów, którzy nigdy wcześniej nie były klientami.

   Usuń
 8. polcan --> CA cashback grzecznie 31 grudnia zapłacił :)

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. W moim przypadku zapłacił podwójnie a saldo na rachunku oszczędzam skoczyło gwałtownie w górę. Pierwsze księgowanie zostało nazwane DEPOSIT pisane dużymi literami.
   Drugie księgowanie zostało nazwane Odsetki promocyjne małymi literami.

   Nie zmienia to faktu fatalnego zaniedbania ze strony konsultantki która zakładała mi konto. Odsetki zawdzięczam tylko i wyłącznie reklamacji, którą składałem dwukrotnie co zajęło mi blisko godzinę za każdym razem w oddziale.

   Usuń
  2. Mnie też 31.12.2013 dolali bezproblemowo 33,33 za zakupy w grudniu.
   Nadal pozostaje jedynie wątpliwość czy będę mógł skorzystać z promocji 6-krotnie i uzbierać pełne obiecane 200zł. - konto otworzyłem w listopadzie, ale pierwsze zaokrąglenia zaczęły wpływać na rachunek "Oszczędzam" dopiero w grudniu, ponieważ karta dotarła do mnie właśnie dopiero w grudniu.
   ...ale tego dowiem się dopiero w czerwcu...
   MD

   Usuń
  3. A ja dzisiaj złożyłem reklamacje do CA, bo za listopad dostałem jak należy a za grudzień nie!. Mam nadzieje że nie będe się z tym musiał pałować jak Polcan.

   Usuń
  4. Polcan, co to znaczy zapłacili podwójnie? Dostałeś gratisa za niefrasobliwość banku?

   Usuń
  5. To znaczy, że w jednym dniu zapłacili odsetki za listopad (DEPOSIT) oraz za grudzień (Odsetki promocyjne)

   Całą sprawę opiszę w osobnym artykule, gdyż stanowisko banku jest dość niecodzienne.

   Usuń
 9. fakt, czasu szkoda, najważniejsze jednak że reklamacja rozpatrzona pozytywnie :)

  polcan --> masz jakieś przemyślenia odnośnie trendów promocyjnych w 2014 roku? ciekaw jestem Twojej opinii ...

  zdezintergowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wkrótce przeczytasz o szczegółach, zniesmaczenie zostało.

   Nie bawię się w proroctwo. Jakoś trudno mi zrozumieć ludzi, którzy bawią się w gdybanie. Wolę żyć w oczekiwaniu na niespodzianki (z wyłączeniem cyrków jakie urządzają sobie CA, BZ WBK czy CH), aniżeli narzekać, że miało być tak jak sobie założyłem.

   Ogólnie spodziewam się zdecydowanie mniej promocji w tym roku a jeśli będą to bardziej na zasadzie survival of the fittest.

   Usuń
 10. Ja dodam od siebie, że bardzo pkb broker miał bardzo dobre ceny ubezpieczeń w 2012 roku.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...