niedziela, 29 grudnia 2013

Ciekawa oferta lokat w Skok Kujawiak z 5% na rachunku a'vista


Nie ulega wątpliwości, że jedyne lokaty godne omawiania można znaleźć tylko w SKOKach. Na szczęście spadki jakie zafundował nam SKOK Beskidy są widoczne tylko tam. W innych Kasach oferta wciąż jest atrakcyjna na tle miernoty w bankach.

Do wyróżniających sie SKOKów należy z pewnością SKOK Kujawiak. Niedawno opisywałem Lokatę Powitalną, która w dalszym ciągu oferuje 6%. A to nie jedyna godna uwagi oferta. Mało tego tutaj wszystkie lokaty zasługują na uwagę.

Wszystkie depozyty bez względu na okres trwania gwarantują zysk powyżej 4%. W bankach aby tyle dostać trzeba mieć czyste konto, co w przypadku większości z nas jest trudnym do spełnienia. Co zatem mamy do wyboru?


1 Lokata Constans II
Z lekcji fizyki pamiętamy, że const oznacza stałą, stąd nazwa Lokata Constans oznacza tutaj lokatę o stałym oprocentowaniu.

Źródło: skokkujawiak.pl

Na próżno szukać takich lokat w bankach. Przykładowo w rankingach lokat półrocznych na czele stoi Alior bank, który gwarantuje tylko 3,60%. Tutaj mamy aż o 1,20 pp więcej! A kto ma staż członkowski wynoszący 12 miesięcy, może dostać dodatkowo 10% więcej.

Zakres zysku z jednej lokaty wynosi jednak 0,30 pp. O tyle więcej mogą dostać tylko ci których staż członkowski jest dwa razy dłuższy czyli 24 miesiące i dodatkowo zdeponują tutaj aż 100.000 zł. Jak widać warto być członkiem, dzięki temu za lojalność można liczyć na więcej od nowicjuszy.


2 Lokata Terminowa Zmienna
Tutaj nie pokuszono się o łaciński termin 'zmienny'. Nas jednak jak zwykle nazwy nie interesują a samo oprocentowanie, które wygląda następująco.Porównajmy obie lokaty biorąc pod uwagę nowych członków a więc biorąc dolne stawki. Lokaty na dwa miesiące czy to stałe czy zmienne oferują te same stawki. Nie ma zatem różnicy, które wybierzemy i w tym przypadku wybór powinien paść na stałe gdyż spadki jeszcze się nie zakończyły.

W przypadku lokat kwartalnych i półrocznych też bardziej opłacą się lokaty stałe. Oferują odpowiednio więcej o 0,10 i 0,30 pp. Natomiast w przypadku lokaty na 3 kwartały bardziej opłacalna jest lokata zmienna, chociaż tylko o 0,05 pp a więc gwarancji lepszego zysku jednak nie ma.


3 Lokata rentierska
Czy warto być rentierem w Kujawiaku? Coś nie za bardzo. Spójrzmy na tabelę dla rentierów. Widzimy, że decydując się na rzadsze wypłaty zyskujemy zaledwie 0,05 pp. To zdecydowanie za mało jak na lokaty rentierskie. Co gorsza zysk jest porównywalny z lokatami zmiennymi, więc raczej szału nie ma.

We wszystkich typach lokat Kujawiak premiuje lokowanie większych kwot i tak.
 • za 50.000 zł można liczyć o 0,15 pp więcej
 • za 100.000 zł można liczyć o 0,20 pp więcej
To z pewnością coś czego brakuje w zwykłych bankach. 


4 Rachunek a'vista - 5%
Godny uwagi jest rachunek a'vista, gdzie Kujawiak gwarantuje 5%. Zastrzeżenie oprocentowanie zmienne jest tutaj niepotrzebne, gdyż dotyczy to praktycznie wszystkich banków. Jest tutaj jednak jedna wada. Kujawiak informuje, że za zamknięcie konta pobierze sobie opłatę w wysokości 5% kwoty minimalnej. A to dość niecodzienna opłata.

Podsumowując mamy dość ciekawy SKOK, który powyższe zestawienie lokat prezentuje od 25 marca tego roku a więc już od ponad trzech kwartałów! Z jednej strony to cieszy, ale z drugiej niepokoi, gdyż można się lada dzień spodziewać zmiany. I to raczej w negatywnym znaczeniu.

Pozostałą ofertę omówimy sobie w osobnym wpisie. Patrząc na mnogość depozytów robi nam się konieczność założenia osobnego rankingu dla SKOKów i prawdopodobnie tak będzie od przyszłego roku.

15 komentarzy:

 1. Polcan - ranking skoków by się przydał, ale trzeba zwrócić uwagę na dostępność i ich oferty dla "ogółu społeczeństwa". Np Kujawiak wymaga wizyty osobistej w oddziale. Najbliższy ich punkt mam w Bydgoszczy czyli ok 200 km od domu. Trochę to za daleko żeby otwierać u nich lokatę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw planuję omówić te ciekawsze gdyż kilka z nich jeszcze pozostało. A w rankingu znajdzie się wówczas wpis na czerwono - wymagana wizyta w oddziale. W końcu część z czytelników ma do oddziału blisko a blog jest dla każdego a nie dla czytelników, którzy mają do Kujawiaka daleko.

   Dla mnie też Kujawiak to szmat drogi, dotyczy to zresztą większości SKOKów. U mnie Kas nie brakuje ale są to Kasy z niższej półki.

   Usuń
  2. Polcan przypuśćmy że lokata w SKOK Wołomin kończy się za klika dni. Moje pytanie czy lokatę możemy przedłużyć dopiero w momencie jej wygaśnięcia czy możemy wcześniej zadeklarować iż przedłużamy daną lokatę ?

   Usuń
  3. Dyspozycje możesz oczywiście wydać wcześniej, ja przynajmniej tak robię. Przypuszczam jednak, iż w przypadku zmiany zostaniesz zapytany czy zgadzasz się na założenie nowej oferty.

   Do tej pory nie zdarzyła mi się taka sytuacja. Szczęśliwym trafem zawsze odnawiałem tuż przed zmianą. Jak widać dobrze rozpocząłem od lokaty z klasą:)

   Zresztą na wszelkie pytania mailowe Wołomin odpowiada bardzo rzetelnie, czego o bankach nie da się powiedzieć, może poza kilkoma, niestety nielicznymi, wyjątkami.

   Usuń
  4. Pewnie różnica w odpowiedziach ze SKOKów i banków wynika z liczby klientów, którym muszą odpowiedzieć. Im więcej klinetom muszą odpowiedzieć tym mniej czasu poświęcają na odpowiedź.
   Ciekawe czy to się zmieni jeżeli do SKOKÓW napłynie jeszcze więcej klientów.

   Usuń
 2. Mam pytanie. W SKOKU należy przed założeniem lokaty czy konta wpłacić jakieś pieniądze - wykupić udziały? Czy to jest potem zwracane jak się zamyka konto lub kończy lokata?
  Czy te udziały w Wołominie jak zapłace to obejmuja inne SKOKi czy tylko Wołomin. Gdybym chciał w tym Kujawiaku następnie złożyć konto/lokatę to też tam trzeba wykupić te udziały?

  I druga sprawa. Zakładam konto/lokatę. Wykupuje te udziały kończy się lokata. Rezygnuje z usług SKOKU dostaje zwrot tych udziałów?
  Jeśli tak dostanę zwrot udziałów to ok.

  Jeśli nie to czy po rezygnacji i potem ponownej chęci otwarc u nich konta muszę wpłacić kasę na te udziały?
  Ale jeśli nie dostaje zwrotu to lokatę trzeba pomniejszyć o te wykupione udziały. Przynajmniej pierwszą lokatę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Omawialiśmy ten temat niżej i w kolejnych wpisach oraz komentarzach
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/01/koszta-wstepne-przy-zapisie-do-skoku.html

   Usuń
 3. Czy to są aktualne dane:
  SKOK w Wołominie: wpisowe 39 zł, udział 30 zł, wkład członkowski 1 zł, składka na stowarzyszenie dobroczynne 5 zł

  http://www.rp.pl/artykul/709829.html

  Koszty przystąpienia do SKOK

  Kasa Stefczyka: wpisowe 35 zł, udział 50 zł, wkład 1 zł

  SKOK Ziemi Rybnickiej: udział 85 zł, wkład 5 zł; trzeba także zadeklarować miesięczną wpłatę na IKS (indywidualne konto spółdzielcze) oraz wpłacić składkę na Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Rozwoju Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych SWR-SKOK (wpisowe 2 zł, miesięczna składka 0,50 zł)

  SKOK im. Powstańców Śląskich: wpisowe 15 zł, udział 70 zł, wkład członkowski 1 zł

  SKOK w Wołominie: wpisowe 39 zł, udział 30 zł, wkład członkowski 1 zł, składka na stowarzyszenie dobroczynne 5 zł

  SKOK im. Mikołaja Kopernika z siedzibą w Ornontowicach: wpisowe 1 zł, wkład 1 zł, udział 50 zł

  Kasa Unii Lubelskiej: wpisowe 20 zł, udział 100 zł, wkład 50 zł

  SKOK Kwiatkowskiego: wpisowe 30 zł, wkład 5 zł, dwa udziały po 30 zł

  SKOK Wisła: wpisowe 25 zł, udział 60 zł, wkład 5 zł

  SKOK Polska: udział 50 zł, wpisowe 60 zł, wkład 1 zł

  SKOK im. Z. Chmielewskiego: wpisowe 15 zł, udział 80 zł, wkład 50 zł

  SKOK im. Królowej Jadwigi: wpisowe 20 zł, udział 25 zł, wkład 100 zł

  SKOK im. ks. Franciszka Blachnickiego w Zamościu: wpisowe 30 zł, wkład 45 zł, udział 45 zł

  SKOK Silesia-Centrum: udział 50 zł, wkład 20 zł

  Krakowska SKOK: wpisowe 10 zł, udział 50 zł, wkład 25 zł

  SKOK przy Elektrowni Kozienice: udział 55 zł, wkład 5 zł

  SKOK Śląsk: udział 69 zł, wkład 1 zł

  Opolska SKOK: wpisowe 10 zł, udział 96 zł, wkład 1 zł

  SKOK Arka: wkład 100 zł, udział 50 zł, wpisowe 20 zł

  OdpowiedzUsuń
 4. Żal, że niektórym osobom trzeba wykładać kawę na ławę i tłumaczyć, jak - przepraszam - krowie na miedzy. To jest żenujące, żeby pytać o sprawy, o których szczegółowo i najlepiej poinformowałyby same odnośne Skoki. Na miejscu prowadzącego blog nie odpowiadałbym na pytania oczywiste tylko dlatego, że komuś nie chce się zadać samodzielnie nieco trudu, żeby się czegoś dowiedzieć. Pozdrawiam poinformowanych i wiecznie niedoinformowanych, a przede wszystkim blogera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po to tu jesteśmy, żeby sobie pomagać. Co do SKOKu Wołomin to faktycznie obsługa jest najwyższych lotów, więc można do nich odsyłać.

   Z drugiej strony jeśli zadasz pytanie w mBanku, Getin czy Optimie otrzymasz w odpowiedzi taki bełkot, że nawet sprecyzowanie pytania nie nie na wiele się zdaje. Po kilku próbach dałem sobie spokój z pytaniem o cokolwiek.

   Na szczęście nie jest tak wszędzie. W neoBanku, ING czy Polbanku odpowiadają rzeczowo i na temat, chociaż jak zwykle nigdy nie wiadomo na kogo trafisz...

   Usuń
 5. Witam. Ja mam pytanie odnośnie Lokaty Rentierskiej w SKOK Wołomin. Czy mogę zlecić telefonicznie przelew ( odsetek po trzech miesiącach ) na rachunek, z którego dokonałem przelewu na ROR. Oddział mam ponad 30 km i nie opłaca mi się specjalnie jechać. Może jest inny sposób oprócz zakładania dostępu przez internet do ROR.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie dyspozycje można zlecać telefonicznie bądź mailowo.

   Usuń
 6. Polcan. Na Livesmarter Cię wycinają. Są tam dzisiaj komentarze odnośnie Wołomina i jeden z komentujących wskazał Ciebie jako eksperta od Skoków bez żadnych linków. Jednak admin wyciął ten komentarz i wstawił swój z linkiem do appfundsa jako rzekomego eksperta od Skoków, z mocno zdezaktualizowanym rankingiem lokat. Piszę o tym bo nie lubię takich zachowań prowadzących blogi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem szczerze, nie obserwuję już od pewnego czasu innych blogów i nie pretenduję do miana eksperta Skoków. Owszem interesują mnie zmiany i opisuję je, ale jestem członkiem tylko jednego.

   A do działalności innych blogerów się nie wtrącam.

   Usuń
 7. p.s. Kujawiak juz wypada z rankingu; cos okolo 1% obnizka na lokatach

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...