czwartek, 19 grudnia 2013

Lokata Powitalna na 6% w kolejnym SKOKu


Patrząc na najnowszy ranking, który opublikowałem wczoraj, gołym okiem widać, że stare dobre 6%, które były przecież dolną granicą bloga w roku ubiegłym, dziś jest praktycznie nieosiągalne. Chyba że komuś chciałoby się spełniać chore warunki stawiane przez bliźniaki Getin/Open wraz z założeniem konta na 30 miesięcy.

Dziś 6% bez żadnych warunków możemy dostać praktycznie tylko w SKOKach. A i to z pewnymi ograniczeniami. W Wołominie na 6% mogą liczyć tylko ci, którzy zapisali się doń przed feralnym miesiącem w którym oficjalnie znaczek BFG pojawił się na stronach Kas.

Okazuje się jednak, że jest jeszcze inny SKOK, o którym jak dotąd nie pisałem na blogu, a który oferuje 6% na Lokacie Powitalnej. I w tym przypadku sama nazwa zdradza lokatę typu 'wabik na nowego klienta', znamy to już bowiem z ofert banków komercyjnych.

Wzorem tych banków Lokata Powitalna ma ograniczenie kwotowe. Nie jest to jednak standardowe 10.000 zł do jakich przywykliśmy w Getin, Idea czy mBanku w ciągu ostatnich kilku lat. Tym razem SKOK pozwala na dwa razy więcej czyli 20.000 zł.

6% ale zmienne Źródło: skokkujawiak.pl


Niby zatem lepiej, ale niekoniecznie. Banki na swoich wabikach gwarantują stałość oprocentowania. SKOKi natomiast różnie podchodzą do stałości. Wołomin przyzwyczaił nas do nieustannej zamiany lokat zmiennych na stałe, co jest jego kolejną zaletą, niestety nie wiadomo do końca czy takie same praktyki prowadzi jakiś inny SKOK.

Tym razem chodzi o stosunkowo mało znany SKOK Kujawiak. Ale wygląda na to, że od tej pory SKOK ten zagości na stałe na Finansach po godzinach. Oferta depozytowa jest tutaj godna uwagi na tle miernoty bankowej i od nowego roku podepnę wszystkie lokaty jakie są tutaj w ofercie do noworocznego rankingu. A jest tutaj w czym wybierać.

Lokatowcy pełnej krwi mogą już sobie pooglądać co przygotowała ta Kasa dla swoich klientów. Mało tego oferta zawiera dość dawną datę oferty depozytowej bowiem aż z marca tego roku. Istnieje ona jednak pod szyldem Aktualna z czego wnioskuję, że obowiązuje do dziś.

Jeśli czytelnicy potwierdzą, że faktycznie taka oferta obowiązuje w dalszym ciągu, mimo upływu trzech kwartałów, wówczas omówimy ją sobie w osobnym artykule niebawem. A być może od przyszłego roku podzielimy sobie rankingi lokat na bankowe i Kas, które coraz bardziej zasługują na uwagę.

4 komentarze:

 1. Stopy procentowe zawarte w cenniku, mają zastosowanie w stosunku do depozytów zgromadzonych na koncie jednego członka, nieprzekraczających łącznie kwoty 300 tys. zł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moze ranking lokat SKOKOW ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Pytanie tylko czy mozna zalatwic wszystko przez internet co dzisiaj jest prawie norma .

  OdpowiedzUsuń
 4. "Jak zostać członkiem SKOK Kujawiak
  Aby dołączyć do grona współwłaścicieli Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej Kujawiak i zostać jej członkiem, należy udać się do wybranej placówki Kasy. W placówce należy:

  wypełnić deklarację członkowską
  opłacić wpisowe (9 zł)
  wykupić przynajmniej 1 udział (70 zł)
  wnieść wkład członkowski (przynajmniej 1 zł)

  Zgodnie ze Statutem, Kasa działa przy Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Kujawskiej, do którego przystąpienie jest bezpłatne. Wszystkich formalności należy dopełnić osobiście w placówce. "

  http://www.skokkujawiak.pl/index/?cat_id=300

  Czyli nie da się przez internet.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...