środa, 4 grudnia 2013

Konto w Getin z Orange z darmowym rocznym abonamentem


Jak wynikało z wczorajszego artykułu Getin z lokatami odjechał już dawno, od grudnia tego roku odjechał też z obligacjami. Jedyne co pozostało dobrego w tym banku, to oferta kont, których przybywa tutaj w lawinowym tempie ,a ja omówiłem tylko niektóre z nich.

Wśród ofert kont można znaleźć propozycje z całej gamy możliwości. Mamy tutaj godne uwagi jak Tanie zakupy zwracające 10% cashback, średnio ciekawe konto z bumerangiem jak i beznadziejne konto z lokatą. Pozostałe mieszczą się gdzieś pośrodku.

Od wczoraj mamy tutaj najnowszą propozycję którą można umiejscowić bardziej po stronie godnych uwagi. Mam na myśli Konto z Orange, które oferuje... darmowy abonament w Orange na rok. Oczywiście przy spełnieniu wszystkich warunków jakie postawi bank. Jakie to warunki?

 
Kolejna oferta konta dla wybranych Źródło: getinonline


Do wyboru są dwie taryfy: 
 • Smart Plan Multi - kosztującej 49,90 zł
 • Smart Plan Halo - kosztującej 29,90 zł lub 39,90 zł
w tych taryfach, zdaniem banku, wartość nagród jest wyższa od wartości abonamentu. Nie każdy jednak może z tego skorzystać. Adresatami oferty są tylko osoby, które nie była posiadaczem ror w Getin w tym roku. Czyli odpadają wszyscy bumerangowcy i inni którzy mieli jakiekolwiek konto po 1.01.2013.

Co zatem mają zrobić ci którzy mają prawo do darmowego telefonu przez rok czasu? W zasadzie przyznanie premii czy też zwrotu opłat za abonament odbywa się w dwóch etapach

1 Kupon Rabatowy na 50%
Po założenia konta, nowi klienci dostaną kod rabatowy gwarantujący 50% zniżki na jeden z dwóch podanych wyżej taryf. Kod ten należy wprowadzić na stronie orange.pl chociażby tutaj.

Źródło: orange.pl


2 Zwrot 25 zł brutto przez 12 miesięcy -
Przez rok mamy możliwość otrzymywania dodatkowo 25 zł co miesiąc a więc w sumie możemy liczyć na cashback w wysokości 300 zł. Niestety nagroda podlega opodatkowaniu a więc należy od zysku odjąć koszta zapłaty podatku do Urzędu Skarbowego.

Oczywiście owe 300 zł brutto klienci otrzymają pod dodatkowymi warunkami:
 • Pierwszy miesiąc: aktywacja promocji. Odbywa się to przez przelanie 1000 zł na konto oraz wykonaniu 2 transakcji kartą do konta. 
 • Kolejne 11 miesięcy: przelanie każdorazowo 1000 zł oraz wykonanie 5 transakcji kartą do konta
Teoretycznie banalne. Wykonanie 5 transakcji może zająć dosłownie kilka minut przy jednych zakupach. Ale w takim przypadku poniesiemy koszta ze strony Getin, który policzy nam miesięcznie 10 zł za konto. W skali roku robi się już problem, tworzy się bowiem koszt rzędu 120 zł, bez 12 groszy.

Aby to obejść musimy zapomnieć o 5 transakcjach kartą i wykonywać standardowe zakupy na 400 zł. Czyli w skali roku wydać aż 4800 zł. A to już niemały problem, rozważyć bowiem należy utracone szanse z racji zakupów z atrakcyjnym cashback. Samo konto Tanie Zakupy w tym samym banku oferuje przecież zwrot w wysokości 40 zł a nie 25 zł za zakupy na kwotę 400 zł. A co w przypadku cashbacków ING w wysokości 20%?

Jak widać nie jest oczywiste czy jest to dobra oferta. Jednemu wystarczy przykładowo telefon na kart,ę gdzie może doładować np. 4 razy w roku po 50 zł i liczyć dodatkowo na rabaty, jeśli będzie korzystać czy to z promocji jakie opisywałem ostatnio w BOŚ czy używając aplikacji mPotwór. Wówczas koszt można wydatnie obniżyć z początkowych 200 zł.

Mamy zatem konto raczej dla wąskiego grona. Odpadają z marszu ci co już wojowali z getinowskimi kontami w tym roku, odpadają też przeciwnicy Orange czy wszelakich abonamentów. Pozostali zainteresowanych mogą zajrzeć sobie do regulaminu promocji tutaj.

8 komentarzy:

 1. Nie wiem, czy do wyboru są tylko te 3 abonamenty w tych 2 taryfach. Wydaje mi się, że można wybrać każdy abonament z tych taryf.
  Zobacz polcan tą instrukcję banku:
  http://www.getinonline.pl/egetin2/doc/instrukcja_orange.pdf

  Widać tam, że abonament jest 69,90 oraz 89,90.

  Myślę, że oni podali tylko info., w przypadku tych 3 abonamentów najniższych, że nagroda jest wyższa niż abonament. Ale inne też można wybrać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie tak. Niestety nie jestem zainteresowany tą ofertą więc szczegóły albo czytelnicy sobie doszukują sami, albo dopowiadają w komentarzach.

   Ja zajmuję się już artykułami na jutro. Posiadam telefon na kartę i używam mPotwora do doładowania. Z drugiej strony w tym roku posiadałem już konto Bumerang a obecnie mam konto Tanie Zakupy więc z której strony bym nie spojrzał jestem wykluczony z tej oferty.

   No i ostatnia bodaj najważniejsza rzecz. Zakładam milcząco, że czytelnicy bloga wybierają rozsądne abonamenty zamiast wypasionych ofert tylko po to by potem na siłę rozmawiać z innymi ze względu na darmowe minuty czy inne przywileje w droższych abonamentach.

   Usuń
 2. https://blog.bzwbk.pl/2013/12/zakupy-mobilne-z-moneyback-%E2%80%93-tylko-w-bzwbk24mobile chyba to nic ciekawego ale podaję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zależy jak zwykle od czytelników. Planuję omawiać lokaty w nieznanych dotąd SKOKach lub inne oferty Getin jak te z 15% cashback. Ale to jest blog dla Was więc jeśli będzie więcej tego typu wskazań to oczywiście omówię.

   Usuń
 3. Kurde nie bardzo rozumiem gdzie ta promocja?

  Sony Z 1269 Allegro 1150-1200
  Sony Z Ultra 1949 Allegro 1700-1800
  Sony E 2zł Allegro 350-400
  Do tego do wyboru są dla abonamentu na 2 lata więc:

  50zł x 24M = 1200zł a bank odda 900zł. Więc i tak 300zł kosztów + przepłacam za telefon?

  Gdzie tu opłacalność? Niech mi ktoś ją wyliczy, bo zawsze telefon brałem za gotówkę, a przedłużenie na rok to dziś kwestia wysłania darmowego sms, więc można raz doładować na 5zł a potem wcale (żadne tam 50zł co kwartał). Telefon musiał by wynieść 1-2zł + 300 kosztów, a na Allegro Xperia E jest warta ok. 400zł... czyli ta opłacalność to darmowy abonament i 50zł tańszy telefon z dolnej półki. Dlatego nie bardzo rozumiem bo jak ktoś nie chce płacić abonamentu to niech go nie bierze... kupi za gotówkę, i sobie spłaca na osobne konto po 50zł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cos z tym tytulem jest nie tak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj i to nawet mocno! Czas dodać dwie literki...

   Usuń
 5. Oferta wydaje się ciekawa, ale też korzystam już z konta Tanie Zakupy, czekam zatem na promocję dla korzystających z oferty getinu.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...