wtorek, 24 grudnia 2013

Pusta paczka pod choinkę od BZ WBK czyli Shrek wkracza do akcji


Wczoraj w artykule przegląd bankowych niewypałów, napisałem o kilku problemach związanych z otrzymaniem premii za udział w różnych programach. Jednym z nich był program premiowy BZ WBK.

Jakby w odpowiedzi na krytyczny artykuł dostałem wczoraj pocztą tradycyjną list, w którym znalazłem... kartę prepaid ze swoim nazwiskiem. Na karcie tej widnieje kwota 450 zł. A więc czy problem został rozwiązany i wszystko skończyło się pomyślnie?

Rzecz jest nieco dziwna, gdyż jestem osobą polecającą. A przecież według regulaminu osoby polecone dostają kartę pre-paid, a osoby polecające przelew na konto. Widzimy to przykładowo na poniższym obrazku.


Źródło: polecambank.bzwbk.pl

Celem wyjaśnienia tej dziwnej sytuacji udałem się do banku. I zwyczajowo w oddziale nikt nic nie wiedział, a jedynym sposobem by się czegoś dowiedzieć, były liczne telefony do centrali. Obrazek który stał się już regułą praktycznie wszystkich osobistych wizyt w banku.

Ofiarowana karta prepaid zawiera na odwrotnej stronie wydrukowany numer konta technicznego, które trzeba zasilać by korzystać z karty. Ten sam numer znajduje się na tzw. card-carrier (jest to kartka papieru formatu A4, do której przyklejona jest karta płatnicza wysyłana pocztą). Ponadto z tyłu znajduje się nr referencyjny karty oraz strona internetowa do obsługi tego typu kart.

Tym razem trafiłem na konsultanta, który jedną rzecz potrafił sam sprawdzić - stan konta na karcie. Test okazał sie negatywny karta bowiem jest... pusta. Innymi słowy brak jest jakichkolwiek środków na koncie! Tymczasem na samej karcie w lewym dolnym rogu widnieje napis 450 PLN, co widać na poniższym obrazku.

Pusta paczka od BZ WBK


W rozmowie telefonicznej okazało się, że przyczyną jest błąd systemowy. Zdaniem konsultanta karta powinna mieć na rachunku zaksięgowane 450 zł. Ale aby tak się stało należy uruchomić Shreka. Tak nazywa się system, przez który składa się reklamacje w BZ WBK:)

Dlaczego dostałem kartę dla dzieci, a nie przelew? Według regulaminu osoby, które nie posiadają konta osobistego w BZ WBK, dostają karty prepaid. Widocznie konto osobiste w dawnym Kredyt Banku nie jest zaliczane do konta BZ WBK, nawet jeśli widzę logo banku po zalogowaniu się do KB24 za pomocą tokena KB.

Oczywiście jest możliwość wypłaty gotówki w bankomatach BZ WBK24 ale za taką czynność bank pobiera sobie opłatę w wysokości 5 zł. Tyle samo kosztuje zresztą wypłata w jakimkolwiek innym bankomacie. Słowem Wesołych Świąt:)

Dostałem zatem paczkę z ładną kwotą, której nie ma, są tylko pobożne życzenia:) Wszystkim czytelnikom życzę, aby paczki jakie dostają były pełne, a promocje z których korzystacie bezproblemowe. W święta zaś dużo radości, spokoju i oderwania od uzależniających blogów finansowych.

3 komentarze:

  1. Polcan ja również tobie życzę dużo zdrowia sukcesów w pracy , szczęścia w rodzinie oraz nowych pomysłów " jak tu zarobić i się nie narobić " Wszystkim czytelnikom tego wspaniałego bloga Zdrowych i Radosnych Świąt. NIECH KASA BĘDZIE Z WAMI !!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystkiego dobrego na święta dla Ciebie polcan i dla wszystkich czytających Twoje blogi. Aby po świętach wisienki były duże i soczyste, jak my po kolacji wigilijnej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wszystkiego dobrego z okazji Świąt ! Pełnego portfela i dużo zdrówka :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...