piątek, 20 grudnia 2013

Meritum odkrywa karty czyli nowa stawka konta od nowego roku


Wiemy już co się stanie w przyszłym roku z posiadaczami konta oszczędnościowego w Meritum, którzy przelali tutaj oszczędności przed feralnym 18 czerwca tego roku. Tego to bowiem dnia Meritum obniżył  oprocentowanie tego konta poniżej 4%.

Trzeba przyznać, że Meritum zachował się dość fair w stosunku do swoich klientów, którzy założyli konto do 17 czerwca. Wiosną tego roku gdański bank obiecywał, że 4% to wartość gwarantowana do końca tego roku. Ale właśnie w dniu 18 czerwca wprowadził tutaj klauzulę - gwarantowane dla posiadaczy konta przed feralną datą.

Długi czas posiadacze cieszyli się, że mają 4% bez jakichkolwiek ograniczeń kwotowych od góry, które są typowe dla lokat typu Mobilna, Ping Pong czy. Niestety gwarancja trwa tylko i wyłącznie do 31 grudnia 2013. A co potem?


Przyznaję, że spodziewałem się, iż wszyscy będziemy musieli się pogodzić z aktualną stawką na koncie oszczędnościowym. Obecnie nowi członkowie Meritum mogą liczyć zaledwie na 3% co nie zachęca do trzymania tutaj kasy i dopingowało do szukania miejsca, gdzie warto byłoby przenieść środki.

Tak tragicznie nie będzie Źródło: meritumbank.pl
Tymczasem wczoraj Meritum podał oficjalny komunikat w którym poinformował, że posiadacze 4% będą w dalszym ciągu traktowani protekcjonalnie. Nie będzie aż tak tragicznie, żeby zgrzytać zębami na marne 3%. Będziemy mieć o 0,40pp więcej a więc lepiej niż większość rzekomo promocyjnych lokat u trojaczków.

Jednocześnie w komunikacie podano, że w najbliższym czasie Klientom zostaną udostępnione atrakcyjne oferty lokat w systemie bankowości elektronicznej. Do tej drugiej informacji miałbym już zastrzeżenia. Wątpię czy słowo atrakcyjne jest rozumiane przez przedstawicieli Meritum właściwie.

Atrakcyjne stawki lokat musiałyby być konkurencyjne z lokatami w Wołominie, gdzie mamy przecież 6% i więcej. A wątpliwe czy przyszła "atrakcyjna" oferta Meritum będzie przekraczać 4%, a więc o całe 2 punkty procentowe mniej!

Wracając do tematu głównego czy 3,40%, które będziemy mieć od nowego roku, to dość by zatrzymać klienta? Z pewnością konto warto będzie jeszcze przetrzymać, ale w przypadku środków warto będzie je wycofać z powrotem by bawić się codziennie w Ping Ponga. 0,60pp różnicy to jednak dość dużo jak dla kwoty 20.000 zł. Pytanie jednak czy Ping Pong dalej będzie oferować obecne 4%?

13 komentarzy:

 1. Właśnie w tym tygodniu wycofałem resztę środków z Meritum do SK na 3-lata na 6,6% a z 3.4% raczej mnie nie zachęcą.Konto służy mi do kumulacji środków i oczywiście lokatki bedą zakładane u konkurencji
  Pozdr i życzę Wesołych świąt

  OdpowiedzUsuń
 2. pomimo tego że do końca roku miałem zagwarantowane 4% konto "wiało pustkami" ... lokaty siedzą w Wołominie a środki kumulowane z cashbacków leżą czasami na koncie Junior w PKO BP (4,5% kapitalizacja tygodniowa). Nowa oferta Meritum kompeltnie nie warta jest uwagi!

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobnie jak powyzej,moje konto w Meritum takze jest puste odkad poscinali oprocentowanie lokat.Srodki powedrowaly do Wolomina,gdzie duzo skuteczniej pracuja...a 3.4% na oszczednosciowym,to absolutnie nie jest zaden argument do trzymania kasy w Meritum,no chyba,ze ktos niezbyt dobrze sie orientuje,co oferuje konkurencja.Jesli wprowadza atrakcyjne oferty lokat,to tylko dlatego,ze odplynelo im sporo klientow,ale jak zauwazyl Polcan najprawdopodobniej beda one atrakcyjne dla banku a nie dla klientow.

  OdpowiedzUsuń
 4. We wtorek napisałem maila do MB co będzie po 31.12 bo mam oferty od konkurencji na ponad 5%. Wczoraj dostałem informację, że bank nie podjął jeszcze decyzji odnośnie wysokości stawek po 31.12... Jak obniżą te 4% to trzeba będzie przenieść wszystko do Wołominka !

  OdpowiedzUsuń
 5. I tak oferty w bankach są coraz lepsze.

  OdpowiedzUsuń
 6. O jakiś nowy Dominik na blogu. Dla jasności, nie mam żadnej strony www o finansach i to co wstawił Dominik20 grudnia 2013 14:22 to nie ja. Dlatego będę podpisywać się teraz jako Dominik 27.

  OdpowiedzUsuń
 7. A do kiedy będzie utrzymane to 3,4% i skąd to info. Na stronie banku ani słowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze strony banku:
   http://meritumbank.pl/o_banku/aktualnosci/informacja-dla-posiadaczy-meritumkonta-oszczednosciowego-z-oprocentowaniem-4-0-proc-w-skali-roku-do-dnia-31-grudnia-2013.html

   Usuń
 8. Ja będę trzymał wszystkie środki, dopóty nie ogarnę się i nie założę ror w skok Wołomin czy SK bank. Procedura jest dziwna i mi się odechciewa. Placówek ów u mnie nie ma i stąd cała niechęć do zmiany banku na skok. Co do pinponga nie mam zamiaru się z nim męczyć dla 8zł, to jest dobre na kilka dni ale nie 2-4tyg lub więcej...

  OdpowiedzUsuń
 9. a jeśli mam 500 tys i chcę je gdzies przechować na pół roku to co polecacie?

  OdpowiedzUsuń
 10. Takie pytanie: co robicie z kontami w bankach z ktorych juz nie korzystacie:)bo np wszystko s SKOK ach ulokowane?Ja naliczylem takich 4 u siebie a skoro sa darmowe to mi sie nie chce ich zamykac a pustkami na nich wieje:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zamykam od razu. Każde które jeszcze mam do czegoś służy i jakiś zysk musi wypracowywać. Jedynym świecącym pustkami jest Idea ale od dwóch dni znów go używam i zamiast konta w Meritum.

   Usuń
  2. Ja trzymam, a mam kilkanaście, nie chce mi się zamykać, może się przydadzą do lokaty czy ko. Nie boję się opłaty 2-10zł jeśli coś zmienią, już nawet nie sprawdzam komunikatów o zmianach. Za otwieranie, wpadło 3tys z premii więc mi lotto, nawet na karny list :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...