wtorek, 17 grudnia 2013

Nowe stawki lokaty NOWEJ BIS w SKOK Wołomin


Doczekaliśmy się kolejnej nowej oferty lokat w SKOK Wołomin. I niestety jak się można było spodziewać zmiany nie są na lepsze. Ale za to jest jeden plus - zmiany nie są aż tak drastyczne jak do tej pory.

Ze względu na praktycznie bezkonkurencyjną ofertą lokat na rynku polskim od tego roku opisujemy tutaj każdą nawet najmniejszą zmianę. SKOK w Wołominie bardzo długo ociągał się ze zmianami co czytelnicy FpG skwapliwie wykorzystywali. Nic dziwnego zresztą gdyż praktycznie tylko tutaj warto mieć jeszcze lokaty.

Niestety gdy zaczynały się spadki to przeprowadzano istną rzeźnię. Ścinano praktycznie wszystko bez wyjątku czy to lokaty stałe, czy zmienne, czy z ror czy bez. Ale oto pierwszy raz zmienia się tylko część lokat. Spójrzmy co jest w ofercie dziś.

Tylko dwie rubryki są inne Źródło: skok.wolomin


Porównując to z ostatnimi zmianami, które wprowadzono w końcówce października, widzimy, że trzy rodzaje lokat pozostały bez zmian. Dotyczy to:
 • Lokaty PEWNEJ z ROR (4,20%-6,00%)
 • Lokaty PEWNEJ bez ROR (4,00%-5,80%)
 • Lokaty PEWNEJ STAŁEJ (5,00%-5,20%)
Można to sprawdzić z moim październikowym wpisem dostępnym tutaj. Jak widać lokaty faktycznie okazały się pewne. Spadki dotyczą tylko lokaty NOWEJ, której dodano przyrostek BIS.

1 Lokata NOWA BIS z ROR
W chwili obecnej stawki wyglądają następująco:

Nowe stawki


Porównajmy je z poprzednią ofertą. Zachowano jednakowe oprocentowanie bez względu na ilość udziałów na okres jednego miesiąca. Ale za to spadło ono aż o 0,50 pp. I gdyby porównać powyższą tabelę z październikową tabelą widzimy, że taki spadek dotyczy nie tylko lokat jednomiesięcznych ale wszystkich bez wyjątku.

2 Lokata NOWA BIS bez ROR
Druga nowa tabela lokat wyglądają następująco:Nie porównując jej jeszcze z poprzednią nabieramy podejrzeń, że tutaj też będą podobne spadki. I faktycznie sprawdzając z ofertą sprzed niecałych dwóch miesięcy faktycznie wszystko obcięto o 0,50 pp.

Zmiany dotyczą członków, którzy wstąpili do Kasy od 1 listopada 2013 czyli od miesiąca w którym depozyty zostały objęte gwarancjami BFG. Odważni, którzy zaufali gwarancjom jakie dawał SKOK dalej mają stare o wiele ciekawsze stawki. 

Ciekawe jednak jak długa taka sytuacja będzie miała miejsce. Czy następne spadki też będą różnicowane w zależności od stażu, czy też wszyscy zostaną potraktowani jednakowo? A może od nowego roku zacznie się wreszcie dziać coś pozytywnego i nie trzeba będzie już zaznaczać niczego w tekście w kolorze czerwonym?

19 komentarzy:

 1. Warto dodać, że oprocentowanie ror-u poszło w dół o 1%, oraz lokacie rentierskiej dla nowych członków Wołomina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. - oprocentowanie zmienne, dla członków, którzy przystąpili do Kasy od 16.12.2013r.
   - lokata o zmiennym oprocentowaniu, od której w czasie trwania okresu umownego klient wypłaca odsetki - co 1 miesiąc lub 3 miesiące w zależności od rodzaju lokaty
   - lokata odnawialna

   Usuń
 2. Jak ludzie wypłaca od nich 30% pieniędzy to "zmądrzeją".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a widzisz gdzieś dla nich konkurencję?
   Widzisz gdzieś lepsze stawki lokat?

   Usuń
  2. Nadal jest się czego obawiać po BFG?

   Usuń
 3. Trochę nie na temat. Polcan czy znasz jakiś produkt 10letni który dał by minimum PEWNE 100% zysku? Przyznam, że mam już dosyć "finansów po godzinach" w moim życiu i chciałbym tak włożyć i wyjąć 2x tyle. Pewnie od razu u wielu zapali się lampka, że to nie możliwe ale gdyby produkt był tak skonstruowany np. 7% brutto rocznie + miesięczna składka 100-200zł:

  http://najfundusze.pl/raport/advanced/7500000/700/10000/120#content
  http://najfundusze.pl/raport/advanced/15000000/700/20000/120#content

  To wychodzi 100% netto w 10lat czyli średnio 10% netto rocznie. Jednak przez następne 10lat wolał bym sobie coś takiego zaklepać np. lokatę z dopłacaniem niż to tyle lat nadzorować i wyjść 4-5% brutto średniorocznie... no wolał bym robić coś innego, jak np. cashbacki, inne hobby itd.

  SK bank daje na 5lat zmienne 6.6%, a obligacje 10letnie inflację + 1,5% więc szukam czegoś innego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nigdy się nie interesowałem produktami długoterminowymi. Życie jest tak pełne niespodzianek, że praktycznie każdy rok podsuwa inne pomysły i każdego roku można poznać nowy sposób inwestowania charakterystyczny dla danego okresu. Raz jest to 4% zysku raz 400% raz 100% nie ma reguły wszystko zależy od nazwijmy to koniunktury rynkowej.

   Finanse po Godzinach jest niestety blogiem dla lokatowców i początkujących. Po ciekawsze propozycje przełącz się na PP2 lub inne pokrewne blogi finansowe, które nie tkwią w lokatach a poszukują nowych dróg rozwoju.

   Usuń
  2. "Finanse po Godzinach jest niestety blogiem dla lokatowcow i początkujących". Polcan, piszesz to tak jakby krzywda Ci się działa że musisz pisać o lokatach. z pewnością uważasz że ciekawsze jest pisanie o alternatywnych formach inwestowania. Tylko kto by wtedy Cię czytał ? Byłby to wtedy blog niszowy. Jak w to niewierzysz, to sprawdź statystyki ile procent Polaków inwestuje w coś poza lokatami lub kontami oszczędnościowymi.

   Usuń
  3. Nie ukrywam, że pisanie o lokatach poza SKOK Wołomin stało się nudne, stąd coraz mniej takich artykułów. Nie mam przekonania do pisania o lokatach poniżej 4%, a sam ich nie zakładam, jeśli mają mniej niż 6%.

   Na szczęście coraz więcej ludzi przekonuje się do obligacji korporacyjnych zamiast lokat. Statystyki mam sam na swoich blogach i praktycznie nie ma różnicy między blogiem o obligacjach oraz blogiem o lokatach. Chociaż nie da się ukryć, że rankingi lokat wciąż cieszą się największą popularnością, chociaż są zupełnie nieciekawe.

   Usuń
  4. Nie ma różnicy pomiędzy blogami w statystykach chyba tylko dlatego, że większość czytelników zagląda i tu i tu za jednym zamachem. Ja tak np. robię, a czasami zerkne również na PP, choć tam akurat artykuły pojawiają się niezmiernie rzadko.

   Usuń
  5. Anonimowy, jesteś niekonsekwentny w swoich rachunkach. Gardzisz 5% rocznie, dającymi 63% po dziesięciu latach, a ekscytujesz się 7%, które dają 97% po dziesięciu latach, bo sprytnie dzielisz 97% na dziesięć i z 7% robi Ci się 9,7% (czy tam 10%, jak dorzucisz dodatkowe wpłaty).

   Procentów się nie dodaje, tylko składa, a co za tym idzie nie dzieli, tylko pierwiastkuje.

   Jeśli SK daje zmienne 6,6%, to po wzroście stóp - a za jakiś rok pewnie urosną - spokojnie dobijesz do swojej upragnionej siódemki (którą nazywasz dziesiątką).

   Usuń
  6. @Bartek nie ekscytuje się, tylko z procentem składanym (pracujące odsetki, wpłaty), kapitał rośnie średnio-rocznie 10% netto. I to jest wystarczające abym mógł sobie zaklepać 100% zysku a skupić się na czymś innym wyciągając dodatkowe 1-5% netto wzrostu kapitału. Po kilku latach mieć na głowie ciągle szukanie lokat jest męczące (oferty do 10tys, z ror itd.) jeśli to nie jest twoje hobby...

   Polcan rozumiem, że powinienem podzielić te 10lat na np. 1 rok, i 3x po 3 lata ale w ten sposób jestem pewny, że nie wyciągnę 2x tyle, tylko zmarnuję czas i nerwy dla jak wyżej 63%.

   Pamiętam czerwoną torebkę chyba 8% rocznie ale to nie ma żadnej gwarancji kapitału więc odpada. Pamiętam aliorbank 10lat 6% ale już wycofane z oferty.

   "Raz jest to 4% zysku raz 400% raz 100% nie ma reguły"

   Chyba nie w mojej bajce. 400% zysku na całym portfelu w pewnej inwestycji? wątpię. Raczej tylko akcje i btc o których nie piszesz a więc je przegapię.

   Ogólnie rozumiem wasze oburzenie, kiedyś też tak myślałem, dziś wolał bym produkt, który mi zapewni 100% a z którego mógłbym wyjść po np. 4latach bez straty kapitału i odsetek (coś jak były alior 6%/10L tylko lepszy bo 7% bez limitu wpłat).

   Usuń
  7. SK 6,6% jest na 60 miesiecy.

   Usuń
  8. dając na sk 10000 na 3 lata dostaniesz odsetek 1603 zł a jak dasz do wołomina na 3 lata na 6,4% dostaniesz zakładając re inwestycje odsetek 1637 zł. Przy długich lokatach które trwają więcej niż rok procent jest złudny czasem i lepiej policzyć kwotę odsetek a nie patrzyć na oprocentowanie. Polcan zresztą o tym pisał.

   Usuń
 4. Zna ktos oferte 6% brutto rocznie w ktoryms ze SKOKOW? z checia zaloze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam,

  Logicznie chcialem zapytac :

  Skoki mialy swoj "BFG" do 100tys euro i dawaly lokaty na 8%

  Teraz jest prawdziwe BFG i niskie lokaty... ?

  Czy ktos tez to czuje? ze ktos cos kreci?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. skąd się bierzesz z takim pytaniem- to elementarz: gwarancje są tyle warte co gwarant - dlatego obligacje Niemiec dają 0% a obligacje Zimbabwe 500 %

   Usuń
  2. Pewnie dlatego, że kiedy miały swoje BFG ludzie tacy jak ja ich nie brali nawet pod uwagę dla swoich pieniędzy. A teraz rozważają, zakładają i mają NADPŁYNNOŚĆ depozytów, to obniżają stawki. No i były ciecia depozytowe, a skoki reagowały z opóźnieniem. Dziś po co dawać 8% jak konkurencja tj. banki dają marne 4% w polotach? jak dla 6% też ludzie przychodzą...

   Usuń
  3. Bo BFG kosztuje SKOKI więc aby zysków nie tracić to ktoś musi to zapłacić.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...