poniedziałek, 30 czerwca 2014

3% cashback w BNP Paribas na nowym iKoncie


Coś ciekawego wydarzyło się tam gdzie nigdzie nie patrzymy. W ostatnim czasie mieliśmy dużo odgrzewanych ofert, najczęściej od tego przypalonych więc w efekcie mniej atrakcyjnych niż pierwsze edycje.

Tym razem nowa oferta pochodzi od BNP Paribas, czyli banku, który przyzwyczaił nas do beznadziejnej oferty. Ciekawie było tu może w 2011 roku, ale i tak wówczas konto warto było posiadać tylko w dni tygodnia i robić odpowiednie przelewy optymalizacyjne w każdy piątek.

Teraz nie trzeba uprawiać żadnej akrobatyki finansowej. Mamy nową ofertę w której bank oferuje cashback w wysokości 3% na nowym iKoncie. A tam gdzie oferują cashback zawsze warto zajrzeć i zobaczyć jakie są warunki otrzymania zwrotu za zakupy.
To warto odnotować Źródło: bnpparibas.pl

Paribas to bank przy którym trzeba będzie mocno uważać, bowiem niby to wszystko za zero złotych. Ale wszystko jest obwarowane warunkami. Wystarczą drobne potknięcia by dowalono nam a to 3 zł, albo 6 zł, a nawet 9 zł. W efekcie konto może stać się dla nas kosztowne zamiast przynosić profity. Na co więc uważać? 

Nowe konto w BNP Paribas

Zaczniemy od największych kar za niespełnienie warunków:
 • 9 zł - kara za brak przelewu na kwotę 1000 zł na konto
 • 6 zł - kara za brak obrotu na karcie w wysokości 200 zł
 • 3 zł - kara za wypłaty z bankomatu, w przypadku jeśli jest to 4 wypłata i kolejne
Warto tutaj podkreślić inną rzecz. Jeśli nie przelejemy sobie 1000 zł na konto, bank nie tylko narzuci nam karę 9 zł. Dodatkowo nie zostanie uruchomiona cashback, a więc choćbyśmy kupowali na potęgę nie dostaniemy w danym miesiącu ani złotówki zwrotu. A zgarnąć można 50 zł.

Niestety ten cashback nie jest tak kolorowy. Co prawda są tutaj popularne markety jak Media Markt, Praktiker czy MixMedia, ale nie ma marketów typu Tesco, Lidl czy Carrefour. W efekcie trzeba pamiętać, gdzie robić zakupy a gdzie nie. Pełna lista akceptowanych sklepów do 3% cashback dostępna jest tutaj.

Mało tego cashback dotyczy zakupów online, a nie w samym sklepie co też dla wielu ludzi będzie przeszkodą. Co więcej mamy tutaj dodatkowy warunek, aby transakcji kartą online dokonywać za pomocą platformy PayU. Zatem konieczna będzie rejestracja w

W przypadku remontów często robię zakupy w Obi, chociaż praktycznie to samo można kupić w Praktikerze. Ale premiowany sklep znajduje się pół kilometra dalej, a my zwykle kierujemy się wygodą i bierzemy to co jest bliżej. jeśli jednak Praktiker da na wszystko 3%, warto będzie pofatygować się nieco dalej na zakupy.

Czy warto? Na to pytanie każdy musi sobie sam odpowiedzieć, bowiem 200 zł za zakupy online w wybranych przez Paribas sklepach to dość dużo. Gdyby były tu rzeczy codziennego użytku nie byłoby z tym raczej problemu, ale jeśli to dotyczy okazjonalnych zakupów wówczas robi się problem, za który bank ochoczo naliczy nam 6 zł kary za każdy miesiąc.

14 komentarzy:

 1. A ja tak z innej beczki, ale też prawie w temacie:
  dostał już ktoś premię 40+30 w promocji BZWBK??
  Potwierdźcie, bo warunki spełnione a bonusa nie ma.
  Jedynym problemem może być wpłata własna wynagrodzenia - może już przestali to honorować?? Jeżeli macie premię to napiszcie czy macie zasilenie wpłatą własną, czy od pracodawcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co to za promocja? Więcej szczegółów, bo o premii 50 zł. to słyszałem ale 40+30 to nie.

   Usuń
  2. Bonus dostaje się na koniec miesiąca następującego po miesiącu spełnienia wymagań więc w lipcu.

   Usuń
  3. Biorę udział w promocji "zwrot 50 zł", przelewam własne środki z tytułem "wynagrodzenie" ( a bywało, że tytuł był "przelew własny" i też było ok), i dostaję premię.

   Usuń
  4. Zobacz, czy masz wyrażoną zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych (zakładka ustawienie w systemie bankowym). Jest to jeden z warunków.

   Usuń
 2. Jest tyle ograniczeń, że szkoda sobie zawracać d... tym cashbackiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszaj reklamacje przez maila jeśli do dzisiaj nie otrzymałeś, w tamtym miesiącu 26.05 dostałem 40zł zamiast 70zł, zgłosiłem reklamacje tego samego dnia i otrzymałem 30zł 28.05 a dzień później następne 30zł ;) ale zabrali te 30zł w dniu 26.06 jeszcze ci napiszą i wyśle pismo z przeprosinami na adres korespondencji dzisiaj otrzymałem, choć reklamacji z tego powodu nie zgłaszałem że dostałem podwójnie zapłacona kwota (myślałem ze mi potrącą z tej nagrody za następny miesiąc) jak twierdzi bank.
  Dzisiaj otrzymałem nagrodę II czyli 30zł a gdzie ta pierwsza wysokości 40zł ? :) Reklamacja zgłoszona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, z infolinii BZWBK dowiedziałem się, że nagrody 40zł mają być wypłacone do czwartku tj. 03.07, jeśli nie będzie przelewu to wtedy zadzwonić z reklamacją.

   Usuń
  2. potwierdzam że otrzymałem dzisiaj 40zł (+30zł z dnia 30.04.2014)

   Usuń
 4. A czy jest ktoś , kto dostał w czerwcu 40 PLN + ewentualne 30 PLN?

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje się że to dobra opcja dla kogoś kto chce płacić rachunki.
  Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

  W PayU podpinamy kartę wydana do iKonta.
  Z poziomu aplikacji PayU jest możliwość opłacania rachunków, w dodatku za darmo, lepsze niż SB.
  Przelewając 1000zł na konto i płacąc za rachunki min 200zł (nie więcej niz 1667zł - 3% max 50zł czyli optymalnie 1667zł) zarabiamy na tym.

  Niestety, tylko dla nowych klientów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałeś, że z poziomu aplikacji PayU można płacić rachunki podobnie jak w SB. Ja nie widzę takiej możliwości - płatność tylko w niektórych sklepach internetowych. Mógłbyś to wyjaśnić?

   Usuń
 6. Opłacanie rachunków tylko z poziomu aplikacji PayU na telefon czy tablet (pod systemem Android)

  OdpowiedzUsuń
 7. Po akcji banku z tabletami, szkoda zawracać sobie zupełnie tym bankiem głowę.
  https://www.facebook.com/niedostalemtabletuodbnp

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...