wtorek, 3 czerwca 2014

Lokata drużynowa do 4% czyli czas na szatkowanie lokatIdea bank w ostatnim czasie serwuje nam lokatę za lokatą. Nie opisuję ich na blogu bowiem zdecydowana większość ofert jest jeszcze poniżej 4%. Przykładowo Lokata na Dzień Dziecka oferowała 3,70%, a to za mało by poświęcić temu osobny artykuł.

Drugim aktywnym bankiem serwującym lokatę za lokatą jest Bossa Bank, gdzie nowe oferty pojawiają się co poniedziałek. Fani lokat mogą na iść na łowy do obu banków w polowaniu na dobrą lokatę, gdyż nie będzie o nich mowy na FpG, dopóki nie zaoferują przynajmniej 4%.

W Idea bank pojawiła się jedynie obietnica 4%. Obietnica to nie to samo co faktyczna oferta, ale w tym przypadku wszystko zależy od lokatowców, bowiem im więcej się ich zbierze tym większe oprocentowanie będzie do zgarnięcia.


Do 4% brakuje jeszcze kilkadziesiąt tysięcy ludzi Źródło: ideabank

Znamy już ten trick z Getin, który stosował ją często przed 2 laty. Dziś festiwal lokat z Getin przeniósł się do Idea banku. W chwili obecnej trwa tam lokata drużynowa, gdzie oprocentowanie zaczyna się od 3,60% i rośnie w zależności od tego ilu chętnych się znajdzie. Stąd też nazwa drużynowa.

Progi rosną bardzo wolno bo o 0,05 pp według tabeli prezentowanej poniżej. Jak widzimy aby dostać 4% musi się zebrać 45 tysięcy chętnych na lokatę, która będzie trwać przez 4 miesiące. 

Brak jednak licznika zgłoszeń

Niestety wygląda to inaczej niż w przypadku Getin. Nie ma tutaj licznika odmierzającego ilu chętnych już się zgłosiło, ani ile czasu pozostało do końca promocji. Pozwalało to mniej więcej obliczyć na jaki procent możemy liczyć. 

Idea ma gorszą zagrywkę. Jedyne co widzimy, to licznik, który w momencie pisania artykułu wskazywał 3,70%. Wiemy więc jedynie żę chętnych jest pomiędzy 1001 a 2500. Sprawę utrudniają zresztą nieregularne odstępy, bowiem przy poprzednim progu mieliśmy skalę 500 osób, a przy obecnym 1500 czyli trzy razy większą. 

Marketingowcy wiedzą co robią. Idea jest prosta: skłonić ludzi do namawiania innych by zakładali lokatę w nadziei na wyższy zysk. Zresztą widać to jawnie po hasłach typu Poleć nas swoim znajomym! czy w Drużynie siła. Problem w tym, że nie wiadomo czy licznik 3,70% oznacza 1002 osobę zapisaną na lokatę czy już 2449. 

Chwyt jak widać działa bowiem gdy zaczynałem pisać artykuł licznik wskazywał 3,65% gdy kończyłem kilka godzin później już 3,70%. I można obstawiać, że zanim dojdzie do 4% zakończą się zapisy. Nigdzie bowiem nie ma informacji, że potrwa to na przykład tydzień, a więc Idea może sobie zamknąć zapisy w dowolnym momencie jaki uzna za stosowny. 

To stawia całą zabawę na przegranej pozycji. Dla wszystkich lokatowców i lokatników mała porada na koniec. Przypominają się bowiem czasy zwykłego szatkowania lokat. W lokacie drużynowej nie ma sensu zakładać lokaty na 10.000 zł czy większe. Dlaczego?

Powód jest prosty, lepiej przecież założyć 10 lokat po 1000 zł. W końcu zysk ten sam, a licznik da się podbić. Tak się przecież robiło za czasów świetności Getin. Wystarczyło założyć 10 lokat odświeżyć stronę i zobaczyć, że licznik skacze o kilkadziesiąt pozycji, gdyż w międzyczasie inni też zakładali hurtowo lokaty.

Problem w tym że licznik jest niewidoczny. I co gorsza nie ma żadnej korzyści z takiego szatkowania lokat. Kiedyś zakładanie lokaty na 1006 zł dawało większy zysk niż na 1000 zł, ze względu na korzystne zaokrąglanie w górę, którego tak nie rozumieją mSaverowcy. Dziś takie szatkowanie lokat nie przynosi raczej nic oprócz marnowania czasu.

Ciąg dalszy: Lokata Happy już na 5% czyli robi się miejsce na podwyżki na lokatach

35 komentarzy:

 1. no jak nie ma, na głównej jest licznik

  "Już są 1993 lokaty!"

  zaraz pod napisaem lokata drużynowa

  http://www.ideabank.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałem artykuł posiłkując się tą stroną:
   http://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-druzynowa

   To nieco zmienia postać rzeczy. Można zatem hurtowo i grupowo zakładać po kilka tysięcy lokat dziennie:)

   Usuń
  2. Każdemu klientowi przysługuje możliwość założenia pięciu lokat. A więc ostrożnie z tym rozdrabnianiem.

   Usuń
  3. Oferta jest ważna od 2.06. do 6.06. z możliwością przedłużenia do 9.09.

   Usuń
 2. sorry, jest licznik lokat

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodatkowe informacje:
  -jednemu klientowi przysługuje możliwość złożenia maksymalnie 5 wniosków.
  -oferta Lokata DRUŻYNOWA jest ważna od dnia 2.06.2014 r. do dnia 06.06.2014 r. z możliwością przedłużenia oferty do dnia 09.06.2014 r.
  -W dniu 10.06.2014 r. zostanie obliczona ilość złożonych przez klientów wniosków w okresie ważności oferty.

  Zatem można składać wnioski i niekoniecznie opłacać lokaty (zaledwie 5 lokat). Polecam opłacić lokatę po 10, gdyż od tej daty dopiero będzie obowiązywać 3,75 (tak przypuszczam), nie zaś 3,6.

  OdpowiedzUsuń
 4. podany jest też termin zakończenia - 06.06 z możliwością przedłużenia do 09.06

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwaga jest już 2181 lokat! emocje rosną!

  OdpowiedzUsuń
 6. Na mail mi wysłali lokatę i tam pisz tak:

  Oferta Lokata DRUŻYNOWA ("Lokata") jest ważna od dnia 2.06.2014 r. do dnia 06.06.2014 r. z możliwością przedłużenia oferty do dnia 09.06.2014 r. na warunkach nie odbiegających od warunków zawartych w Regulaminie. Jest to okres ważności oferty, w którym mogą być składane dyspozycje założenia Lokaty. W dniu 10.06.2014 r. zostanie obliczona ilość złożonych przez Klientów Wniosków w okresie ważności oferty i na tej podstawie zostanie określone, czy dojdzie do podwyższenia przez Bank wysokości oprocentowania Lokaty i do jakiej jego wysokości. Jeżeli dojdzie do podwyższenia oprocentowania Lokat, to podwyższone oprocentowanie będzie obowiązywało od dnia 10.06.2014 r. dla wszystkich Klientów, którzy złożyli dyspozycję założenia Lokaty w okresie ważności oferty. Jednemu Klientowi przysługuje możliwość złożenia maksymalnie 5 Wniosków. Informacja o ostatecznej wysokości oprocentowania Lokaty, ustalonej zgodnie z powyższymi zasadami, zostanie przekazana Klientom w dniu 10.06.2014 r. za pośrednictwem Bankowości Internetowej. Szczegóły w Regulaminie terminowej lokaty oszczędnościowej "Lokata DRUŻYNOWA" dostępnym na stronie www.ideabank.pl oraz w oddziałach Idea Bank S.A.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy wy się dobrze czujecie. Przecież można założyć na 3,8-4,0% bez żadnych kombinacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A gdzież, to można założyć? W skoku?

   Usuń
  2. no właśnie gdzie można założyć? Obiecywac to każdy potrafi. Interesuję się lokatami i nie dostanie się czystej lokaty bez żadnych dodatkowych oszukańczych produktów na takich warunkach jak ostatnio w Idea Banku

   Usuń
  3. a można z tej drużynowej skorzystać, jeśli kończy się mi lokata i przedłużyć na nią?

   Usuń
  4. Można. Wymóg nowych środków dotyczy lokaty pro.

   Usuń
 8. Napewno nie w Idea Srank.

  OdpowiedzUsuń
 9. SamboBank S.A. dla klientow detalicznych jest 6 m-cy na 4,2% bez limitow.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza sie. Nie lepiej wziac tą 4,8% na 12 m-cy. Szkoda,ze tylko osobiscie.

   Usuń
  2. że, co?

   Usuń
  3. SamboBank S.A. co to?

   Usuń
  4. Można prosić o jakiegoś linka do tej lokaty? Pierwszy raz słyszę o banku SamboBank S.A.

   Usuń
  5. A to dlatego, że nie istnieje...

   Usuń
  6. SamboBank PBC S.A. Polecam konto oszczędnościowe na 4,05% bez limitu wypłat a saldo min 20tys. trzeba utrzymać min. pół roku. Górna kwota bez limitu.

   Usuń
  7. SamboBank HongKong. Wszystko przez internet. Obsluguja wszystkie waluty swiata.

   Usuń
 10. millennium lokata mobilna na 4% 3 msc. lub 2 nie pamietam.

  OdpowiedzUsuń
 11. A co to LOKATA DUO w getin online na 6 procent z jakimś funduszem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z funduszem i to Open Finance TFI, więc nawet nie omawiam na blogu. Szkoda czasu na coś takiego.

   Usuń
  2. Szanowny Panie,

   Open Finance nie ma nic wspólnego z ofertą Getin Banku. Oczywiście, nasze firmy znajdują się w jednej grupie kapitałowej, lecz mimo to są to dwie niezależne i suwerennie działające na rynku firmy.

   Pozdrawiam, Piotr Szymański
   Online Ekspert Open Finance

   Usuń
  3. Owszem nikt tutaj nie porównuje Open Finance z Getin Bankiem, tylko z Getin online.

   Usuń
  4. Naganiaczon z Open mówię precz!!!

   Usuń
  5. Open-niezależny i suwerenny.... Koń by się uśmiał!

   Usuń
  6. Szanowny Panie Polcan,

   pozwolę sobie posłużyć się cytatem ze strony getinonline.pl: "Getin Online jest Internetowym Oddziałem Getin Banku."

   Pozdrawiam, Piotr Szymański
   Online Ekspert Open Finance

   Usuń
 12. http://www.mbank.pl/indywidualny/konta/konto-osobiste/ekonto-mobilne/ 4% to chyba lepsza oferta

  OdpowiedzUsuń
 13. Polecam SamboBank PCB S.A. jest już w Polsce 14 oddzialow.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...