wtorek, 10 czerwca 2014

5% cashback w mBank na ostatnią chwilę


Chociaż mBank robi od czasu do czasu jakieś innowacje swojej strony, trudno nazwać ją za intuicyjną. Bank poszedł w stronę kwadratowych okienek mających ułatwić obsługę na ekranie dotykowym, co w przypadku komputera stacjonarnego zupełnie mija się z celem.

Panuje jednak tendencja, by dawne czytelne strony zastępować okienkowym chaosem. W efekcie zamiast czytelnej na pierwszy rzut oka oferty, mamy całkowity galimatias kredytów pomieszanych z konkursami Future Trader, czy pakietami OC, które powinny być w zupełnie innym miejscu niż podaje je bank.

Z tego powodu wizyta na stronie mBanku odstrasza już od dłuższego czasu. Konto na szczęście już zamknąłem, a więc nie muszę odwiedzać mało atrakcyjnego banku, zaś o promocjach dowiaduję się od czytelników. Najnowsza pozwala zgarnąć 50 zł.


Kto zatem może zdobyć owe 50 zł? 
Po pierwsze trzeba być użytkownikiem nowego serwisu Transakcyjnego, co raczej do trudnych warunków nie należy. Tylko w tym nowym serwisie można aktywować ofertę 50 zł do zdobycia w zakładce Pasaż/mOkazje. W starym serwisie takiej zakładki po prostu nie ma.Po drugie trzeba posiadać kartę debetową, chociaż bank zastrzega sobie, że nie może to być World MasterCard Debit. Standardowo mBank wydaje Visa więc raczej nie będzie to problemem.

Akceptowane są także karty kredytowe, chociaż w tym przypadku lista ograniczeń jest dłuższa. Nie będzie akceptowanych aż 6 kart. 
 • Visa Miles & More
 • MasterCard Miles & More
 • Visa Premium Miles & More
 • MasterCard Premium Miles & More
 • World Master Card
 • World Elite Master Card
Co więcej z promocji są wyłączone wszystkie karty dawnego MultiBanku!

A warunki podstawowe? Są dość wymagające, gdyż do końca czerwca trzeba wydać aż 1000 zł. Liczy się przy tym rozliczenie do 5 lipca. Mamy zatem 5% cashback na ostatnią chwilę, pamiętamy bowiem, że od lipca opłaty interchange zostają znacznie zredukowane do 0,5% kończy się bowiem półroczny okres przejściowy.

Co ciekawe zdaniem banku premia jest zwolniona z opodatkowania. jak widać banki w dalszym ciągu podają sprzeczne dane, jeden każe odprowadzać podatek, inny nie sugerując się nieprzekraczaniem kwoty 760 zł. A co jeśli w ciągu roku we wszystkich promocjach mBanku zgarnie więcej niż graniczną kwotę?


Regulamin do wglądu dla zainteresowanych.

10 komentarzy:

 1. Po trzecie - trzeba w zakładce Moje mokazje znaleźć tę okazję. Nie wszyscy klienci dostali zaproszenie do tej promocji. U mnie i znajomych na łącznie 4 kontach nie ma takiej mokazji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam jak się nazywa mokazja? Przyznam ze jej nie posiadam w nowym systemie transakcyjnym posiadajac KK Platinum. A moze trzeba jeszcze cos zrobic?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "50 zł do zdobycia" wystarczy kliknąć w link do regulaminu

   Usuń
 3. Za 50 zl szkoda zachodu..

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest losowa oferta, tylko niektórzy klienci ją otrzymali (czytając inne blogi można się dowiedzieć, że nieliczni).

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mam takiej mokazji. Nie zostałem wylosowany?

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli dobrze rozumiem to trzeba spełnić wszystkie warunki opisane w regulaminie § 3.1a-d aby mBank wystawił danemu klientowi mOkazję... Mam rację?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również tak rozumiem zapis regulaminu.

   Usuń
 7. 760 PLN to nie limit roczny, tylko limit jednorazowej premii. Teoretycznie więc można otrzymać premię parokrotnie w ciągu roku , byleby nie przekraczała ona ww. granicy, co raczej trudne nie jest.

  OdpowiedzUsuń
 8. @Polcan, można otworzyć w mBanku konto (powiedzmy eKonto lub eKonto dla młodych) bez karty?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...