piątek, 6 czerwca 2014

Jak przyjemnie zamknąć konto w Meritum bank


Trwają wiosenne porządki w zamykaniu niepotrzebnych kont. n-pasmówka zaczyna się powoli kurczyć, gdyż nowe propozycje bankowe jakoś nie są przekonujące. Część czytelników zachwyca się nowym kontem w Alior banku, jednak w prywatnej opinii jakoś odstaje ono od wielu kont wciąż obecnych na rynku.

Wszystko zależy rzecz jasna od potrzeb. Jeśli ktoś przykładowo dokonuje przelewów za granicę, gdyż ma tam rodzinę, wówczas bezpłatne przelewy mogą mu się z pewnością przydać. Ale dla podkręcania zysków z pakietu kont, to konto raczej nie służy jak inne.

Te zaś, które przestają przynosić zyski należy po prostu zamknąć. W poprzednim odcinku omówiłem jak zamknąć niepotrzebne konta w mBanku, Kredyt Banku oraz ING. O zamykaniu konta w Meritum pisałem już tutaj, ale okazuje się, że konto tutaj można zamknąć w o wiele przyjemniejszy sposób.

Konto w Meritum banku warto było mieć w poprzednim roku, gdy bank gwarantował swoim klientom oprocentowanie kont na 4% do końca roku. Niestety jak tylko obiecany termin się skończył, stawka automatycznie poleciała w dół i w chwili obecnej wynosi już tylko 3%, o czym dziś na PP3 w najnowszym rankingu kont. Konto staje się więc całkowicie niepotrzebne.


Wybieramy wnioski i dyspozycje

Jak zatem zamknąć niechciane konto? Pracownicy banku jakoś nie kwapią się by poinformować swoich klientów, że konto można zamknąć po prostu w... domu, korzystając z bankowości internetowej!


Tutaj podajemy na które konto mają wrócić nasze środki

W tym celu wystarczy po zalogowaniu się wybrać w lewej kolumnie pozycję Wnioski i dyspozycje widoczne na pierwszym obrazku i na liście odszukać Wniosek o zamknięcie konta. Po jego kliknięciu zobaczymy listę naszych kont, gdzie możemy wybrać jedno z kont oszczędnościowych do zamknięcia lub wszystkie rachunki naraz.

Warto przy tym podać numer konta bankowego do zwrotu środków, w przypadku gdyby Meritum naliczyło nam jakieś odsetki na koniec miesiąca. W końcu to nasza kasa więc warto ją dostać. Wniosek kończymy danymi osobowymi. Od tej pory czekamy ustawowe 30 dni na zamknięcie konta.

Szkoda że nie funkcjonuje to w ten sposób w innych bankach. Oszczędziłoby to nam wiele kłopotów czy kosztów. Niestety Meritum należy do wyjątków, gdyż bankowi nie jest na rękę ucieczka klientów. Wolą one byśmy przyszli do oddziału, bo być może jakoś uda się nas nakłonić byśmy pozostali wśród naiwnych.

Teoretycznie nie jest to głupie podejście. Są ludzie których łatwo da się przegadać i którym po prostu brak asertywności. Takim głupio będzie odmówić namowom doradcy, a bank ochoczo będzie naliczać nowo wprowadzone opłaty, które tu i ówdzie się pojawiają, jak ostatnio jest zapowiadane w Deutsche bank. Tą drogą bank znów sobie zarobi dodatkową kasę za nic.

29 komentarzy:

 1. W ubiegłym tygodniu zamykałem konto w NeoGangu i poszło to jeszcze sprawniej niż w Meritum (nie trzeba czekać 30 dni). Wystarczył jeden telefon, może 5 minut rozmowy, weryfikacja kodu sms i na drugi dzień dostałem potwierdzenie o zamknięciu konta. Nawet nikt mnie nie namawiał na pozostanie w banku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy po złożeniu tej dyspozycji nie oddzwania konsultant z namowa aby pozostać w banku, i nie kończy się na tym ze jak Pan/i nie chce korzystać to i tak musi być wysłane pismo z rezygnacja tak jak to ma miejsce w Mbanku, gdzie po zalogowaniu tez można prze-klikać dyspozycje zamknięcia konta kończy sie na tym ze i tak pismo do Mbanku musowo wysłać ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy zrobić to co napisał Polcan. Otrzymamy jedynie wiadomość (na swoim koncie) od banku o przyjęciu wniosku z miesięcznym wypowiedzeniem. Jak dotychczas nikt nie dzwonił by namawiać na cokolwiek.

   Usuń
  2. Witam. czy za takie zamkniecie sa jakieś opląty itp?

   Usuń
 3. W Raiffeisen zamykałem przez telefon.Grzecznie , z delikatną namową na pozostanie ale bez nacisków.Jednak miesięczny okres wypowiedzenia obowiązuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Co sie tyczy nowego konta KWJ w Aliorze, to kompletnie nie nadaje sie ono do wysylania przelewow walutowych. Walute musimy kupic wg tabeli z tego konta, wowczas taki przelew bedzie darmowy. Bank z nawiazka odbije sobie to na kursie. Duzo taniej wychodzi kupno waluty w ich kantorze i wysylka w darmowej opcji SHA dla przelewu w walucie. Jest to typowy zabieg marketingowy. No, chyba, ze ktos chce puszczac przelewy powiedzmy po 10 USD, to wtedy bedzie taniej z takiego konta, gdyz koszty przewalutowania beda nizsze niz oplaty za przelew.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie konto polecacie założyć ,teraz przy deficycie promocji ??????????????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy od Ciebie, do czego ma służyć to konto, z jakich kont wcześniejszych korzystałeś? Jeśli nie korzystałeś z Banku millenium to polecam Konto 360° z bonusami lokata mobilna na 4% konto oszczędnościowe 4%
   Jeżeli to ma być konto młodzieżowe/studenckie to polecam mbank eKonto, eKonto mobilne. Jeszcze miesiąc temu bym polecił Konto Godne Polecania BZ WBK - 70zł co miesiąc Bank mi przelewa nagrodę.

   Usuń
  2. Inteligo z polecania daje stówkę

   Usuń
 6. fajna funkcjonalność :) dobrze że banki coraz więcej rzeczy przykazując automatom szczególnie takie

  OdpowiedzUsuń
 7. A tymczasem Citi znów rozdaje tablety na Grouponie: http://goo.gl/nZ1RJA
  Powtórka z rozrywki, warunki takie same jak w marcu, czyli tablecik za wydanie 500 zł kk.

  Mogę polecić też Inteligo - do zdobycia stówa - piszcie na pws(@)onet).)pl

  PS. Mam nadzieję, że polcan nie usunie komenta, po starej znajomości w bankowych promocjach... :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Polcan mógłbyś zrobić aktualizacje w jaki sposób można zamknąć konto w meritum ? Do 24.12.2014 ma być wypłata bonusów i po tym okresie chciałbym zamknąć konto. Sposób zamknięcia przez bankowość elektroniczną chyba nie działa już.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie lokata kończy się 30 grudnia, więc będę testować zamknięcie konta. A jak to będzie wyglądać zapewne opiszę na blogu.

   Usuń
  2. Możesz się dowiedzieć czy można to zrobić w oddziale (u mnie w mieście jest jeden)? Ewentualnie jakoś internetowo? Czy tylko listownie można zamknąć konto?

   Usuń
  3. Polcan napisz krok po kroku jak najłatwiej zamknąć konto Meritum. Mam też pytanie skoro Alior przejmuje Meritum i staniemy się klientami Aliora to może tam jest możliwość zamknięcia konta przez internet ?

   Usuń
  4. Na razie konto jest w dalszym ciągu używane. Być może warto poczekać na przejęcie i zamknąć bez problemu w oddziale Aliora?
   Sytuacja będzie podobna do Wołomina, bo oddziałów Meritum jak na lekarstwo. U mnie niby jest, ale obsługują tam tylko kredyty, a konta zamknąć nie zamkniesz.

   Usuń
 9. niestety,obecnie nie ma możliwości zamknięcia konta przez internet
  otrzymałam wiadomość,że trzeba to zrobić listownie a na liście wniosków brak wniosku o zamknięcie konta :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Żenada z tym Meritum, zniknął wniosek o zamknięcie konta z bankowości elektronicznej!

  OdpowiedzUsuń
 11. co za ludzie byłe utrudnić życie ehh

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja już dzisiaj po otrzymaniu nagrody wysłałem listem poleconym priorytetowym o rezygnacji z kont w mericum
  na adres

  Meritum Bank ICB S.A.
  ul. Piastowska 7
  80-332 Gdańsk.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jest jakiś formularz na ich stronie do zamykania konta? Czy pisałeś własnymi słowami?

  OdpowiedzUsuń
 14. Najmniejszym wypowiadam umowę nr: ......... na prowadzenie rachunków bankowych oraz wybranych usług w tym kart debetowych, korzystania z elektronicznych kanałów dostępu, zawarta w dniu .......... z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia, oraz odwołuję zgodę na przetwarzanie przez Bank moich danych osobowych.

  OdpowiedzUsuń
 15. "Szanowni Państwo,

  Informujemy, że z dniem 1 kwietnia 2015 roku ulegają zmianie postanowienia „Regulaminu rachunków bankowych oraz wybranych usług dla Klientów indywidualnych w Meritum Banku ICB S.A.” oraz „Taryfa Opłat i Prowizji dla Klienta indywidualnego w Meritum Banku ICB S.A.”.
  Jeżeli zmiany nie spotkają się z Państwa akceptacją, przysługuje Państwu prawo do zgłoszenia sprzeciwu wobec proponowanych zmian do daty ich wejścia w życie. Jeżeli przed proponowaną datą wejścia w życie zmian nie zgłoszą Państwo Bankowi sprzeciwu wobec tych zmian, uznaje się, że wyrazili Państwo na nie zgodę.

  Przed datą wejścia w życie proponowanych zmian, mogą Państwo wypowiedzieć umowę rachunków bankowych ze skutkiem natychmiastowym, bez ponoszenia opłat. W przypadku, gdy do daty wejścia w życie proponowanych zmian zgłoszą Państwo do nich sprzeciw, ale nie dokonają wypowiedzenia umowy rachunków bankowych, umowa rachunków bankowych wygaśnie z dniem poprzedzającym dzień wejścia w życie proponowanych zmian, bez ponoszenia opłat.

  Z poważaniem,
  Meritum Bank ICB S.A.
  ul. Piastowska 7
  80-332 Gdańsk"

  w związku z powyższym pytanie: jak zgłosić ten sprzeciw i tym samym uwolnić się od tego banku?

  OdpowiedzUsuń
 16. W wyżej pokazanym przykładzie brak jest Wniosku o zamknięcie konta !!!

  OdpowiedzUsuń
 17. juz nieaktualne,
  juz nie ma takiego wniosku w menu

  OdpowiedzUsuń
 18. Trzeba pofatygować się do oddziału i tam zamknąć konto !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. można listownie, nie siej zamętu, niektóry do oddziału mogą mieć ze 300km :)

   Usuń
 19. Jako, ze korzystałem z tej informacji na tej stronie, odpowiem w wątku. Napisałem prostą treść rezygnacji i przesłałem z pomocą formularza kontaktowego. Nie pamiętam dokładnie jego nazwy - ale coś w stylu "inne reklamacje/inne wnioski". Po kilku dniach odpisali w dość formalny sposób na podanego maila. Okres wypowiedzenia wg umowy i regulaminu po stronie klienta wynosi 2 m-ce, ale stwierdziłem, że jest to nierówne traktowanie stron i zażądałem 1 m-ca. Potwierdzili.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, jutro będzie szczegółowo o tym na blogu:)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...