piątek, 13 czerwca 2014

5% na Lokacie Start w Meritum czyli zaczyna się robić ciekawie


Jak było do przewidzenia, na reakcję banków nie przyszło nam długo czekać. Nowy Bank Smart jest konkurencyjny skoro dla każdego na zwykłym koncie daje 4% i to na dowolne kwoty. Nie jest to dużo, ale powoduje, że zakładanie lokat na 4% raczej mija się z celem.

Banki są zatem zmuszone do podwyżek. Niedawno Idea bank podwyższył swoją Lokatę Happy na 5%. Teraz drugi bank decyduje się na taką podwyżkę. Tym razem chodzi o Meritum, który w tym tygodniu zaoferował wreszcie lokatę na 4%.

Dzień po zaoferowaniu lokaty gdzie minimum wynosi 100 tys złotych, Meritum zdecydował się na kolejną podwyżkę oprocentowania lokaty i to do 5%. Dla przypomnienia niedawno Meritum wykupił swoje obligacje przed terminem, więc teraz gotówki trochę brakuje.

To już drugie 5% Źródło: meritumbank.pl

Lokata start to najzwyczajniejszy w świecie wabik. To produkt raptem dwumiesięczny, gdzie górne ograniczenie należy do typowej stawki czyli 10.000 zł. Dziś zresztą żaden wabik nie pozwala zarobić więcej.

Skoro to wabik, wiemy że lokata jest adresowana do nowych klientów. Mało tego razem z lokatą należy założyć także konto osobiste. Na szczęście nie jest ono co prawda jakoś szczególnie kłopotliwe konto i bardzo łatwo da się je zamknąć. Wszystko da się zrobić w domu o czym pisałem tutaj.

Na założenie lokaty bank daje bardzo dużo czasu do namysłu. Zwykle banki dają 3 dni, tydzień lub dwa tygodnie na przelanie środków od złożenia wniosku. Meritum daje aż 30 dni na przelew.

Ciekawe zatem co teraz zaoferuje Expander. Czytelnicy bloga doskonale wiedzą, że to Meritum w marnym przebraniu, gdzie od czasu do czasu pojawiają się znacznie lepsze stawki aniżeli w samym Meritum. Ostatnia lokata na deser oferowała tutaj właśnie 5%, więc teraz spodziewać się możemy znacznie wyższej stawki za spotkanie z doradcą.

Jak widać na lokatach większe znaczenie  mają ruchy konkurencji, aniżeli poziom stóp procentowych, które od blisko roku stoją w miejscu. Największe zamieszanie wywołuje zwykle powstanie nowego konkurencyjnego banku, oferującego niezwykłą ofertę. Bank Smart już jest i zaczyna się w końcu dziać coś ciekawego na rynku lokat.

20 komentarzy:

 1. Mniej najbardziej martwi niska inflacja i przez to "straszenie" kolejną obniżką stóp procentowych. Wiadomo kredyty też przez to spadną, jednak wolałbym, żeby lokaty rosły :P pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może zacznij interesować się rynkiem kapitałowym, lokaty masz teraz na 3,5% do max 4% .... obligacje korporacyjne banków dają 5%-7% .... bezpieczne TFI (pieniężne-obligacyjne) dają 4%-9% rocznie ... czy warto siedzieć w lokatach ? Nie warto. Inflacja niska ? Ta podawana przez GUS może i tak ... a realna ?

   Usuń
 2. Czy jeśli konto zostało zamknięte w 2013 r. to jestem nowym klientem ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe czy w tej sytuacji doczekamy się podwyżenia pingponga? Może chociaż na 4,5?

  OdpowiedzUsuń
 4. Coraz bardziej banki walczą o klientów. Podoba mi się to

  OdpowiedzUsuń
 5. SKOK KASA POLSKA oferuje do konca czerwca stale 4,5% be z gornego limitu na 6 miesiecy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 4,5% jest dla tych, którzy wykupią co najmniej 5 dodatkowych udziałów (100 PLN sztuka). Dla pozostałych lokata jest oprocentowana na 4,3%.

   Usuń
  2. Opisales a), jest jednak jeszcze alternatywne b):

   b) wpłacą na Promocyjną Lokatę Letnią nowe środki** lub środki pochodzące z rachunków lokat terminowych prowadzonych dla Członka przez Kasę, których umowny termin zapadalności przypada na okres obowiązywania produktu.

   Usuń
 6. albo jestem ślepy albo nie widzę lokaty jednodniowej w GetinOnline ki ciort ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie dalej jest
   http://www.getinonline.pl/lokaty-bankowe/lokata-bumerang.html

   Usuń
  2. ale po wejściu do banku nie ma jej chciałem założyć i nic pusto i ani informacji dosłownie nic

   Usuń
  3. Tego akurat ci nie sprawdzę bowiem odkąd zmieniłem konto nie mogę jej już zakładać i jest niewidoczna dla mnie. Zlikwidowałem ją gdy spadła poniżej 4%.
   Może inni, którzy mają podgląd potwierdzą, że zniknęła.

   Usuń
  4. na mobilnej też nie ma warto wspomnieć że już ten bank bez tego nic nie wart mi potrzebne są lokaty jednodniowe bo gram na kontraktach termionowych na WIG20 1/10 tego co mam a resztę pakuje na lokaty jednodniowe żeby mieć dodatkowy zysk nieważne czy 3% czy 4% zawsze coś a w razie czego mam kasę bo są jednodniowe

   Usuń
  5. Wysłałem zapytanie do GetinOnline dlaczego nie mogę założyć lokaty Bumerang i dostałem taką odpowiedź:
   "W imieniu zespołu Getin Online pragnę przeprosić za zaistniałe niedogodności, dokładamy wszelkich starań, aby system bankowości elektronicznej funkcjonował bez zakłóceń, a sytuacja była rozwiązana w możliwie najkrótszym czasie."

   Usuń
 7. już jest a miałem zrezygnować z konta dla mnie akurat ważne są jednodniówki

  OdpowiedzUsuń
 8. Oferta Meritum Banku jest dostępna wyłącznie dla nowych klientów. Nie ma żadnego okresu karencji czyli nawet gdyby ktoś był ich klientem 2-3 lata temu to nie może skorzystać z oferty. Informacja prosto z infolinii :)

  OdpowiedzUsuń
 9. A czy konto do tej lokaty jest bezpłatne? nie mogę się doczytać na stronie banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie dasz sobie wcisnąć karty, to będzie bezpłatne.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...