wtorek, 24 czerwca 2014

Ranking banków spółdzielczych czyli w dżungli depozytowych szczytów


SK bank czy neoGANG to stali bywalcy bloga. Goszczą w rankingu lokat od lat i wszyscy wiemy, że są to banki spółdzielcze, a nie komercyjne. Od czasu do czasu pojawiają się także inne tego typu banki jak PBS Ciechanów czy ostatnio Hexa bank, gdzie depozyty przekraczają minimum bloga ustawione obecnie na 3,25%.

Nasze zainteresowanie bankami spółdzielczymi jest wynikiem niebywałych spadków oprocentowania jakie miały miejsce w ubiegłym roku. Banki komercyjne cięły stawki bez żadnych ogródek, więc poszukiwaliśmy lepszych alternatyw i znaleźliśmy tutaj niejedną lepszą ofertę od Idea banku czy Getin.

Nie sposób jednak przeszukać wszystkie oferty, gdyż banków spółdzielczych jest u nas co niemiara. Jeden z czytelników przesłał jednak namiary na listę 100 największych banków, więc warto poznać chociaż dziesiątkę najlepszych.

Wszyscy wiedzą, że SKOKów jest u nas tylko 55. Nietrudno zatem przeszukać wszystkie oferty, chociaż jest to z pewnością czasochłonne zajęcie. W przypadku banków spółdzielczych liczba ta jest o wiele większa. BSów mamy bowiem aż 573. Trudno przeszukać wszystkie w poszukiwaniu lokat, to zadanie raczej dla maniaków bankowości.


Warto dodać do rankingu Źródło: bsskierniewice.pl


Warto jednak zobaczyć, które BSy są największe chociażby pod kątem wyników finansowych. W przeciwieństwie bowiem do banków komercyjnych lider SK bank ma zdecydowanie najlepszą ofertę lokat. Warto zatem poznać chociaż pierwszą dziesiątkę spośród tego multum.

1 SK bank - 3 105 177 zł lokaty do 6,00% na 36 miesięcy
2 Podkarpacki Bank Spółdzielczy - 2 526 533 zł lokaty do 3,00% na 24 miesiące
3 Krakowski Bank Spółdzielczy - 2 340 751 zł lokaty do 3,50% na 24 miesiące
4 neoBank - b/d lokaty do 3,90% na 3 miesiące
5 PBS Ciechanów - 1 357 291 lokaty do 3,25% na 6 miesięcy
6 Bank Spółdzielczy w Brodnicy - b/d lokaty do 3,30% na 15 miesięcy
7 Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie - b/d lokaty w 26 miastach
8 Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej - b/d lokaty do 4,30% na 60 miesięcy
9 Bank Spółdzielczy w Skierniewicach -b/d lokaty do 3,50% na 3 miesiące!
10 Bank Spółdzielczy we Wschowie - b/d lokaty do 3,00% na 12 miesięcy

Trzeba przyznać, że taki ranking wygląda dość egzotycznie. Z pierwszej piątki trzy banki były i wciąż są notowane w rankingach na niniejszym blogu, co łatwo sprawdzić tutaj. Reszta, szczególnie druga piątka jest raczej mało znana. 

Przeglądanie oferty lokat w tych bankach to istna dżungla. Przykładowo pozycja nr 6 posiada na stronie aż 26 linków do różnych miast. Trudno żeby każdorazowo sprawdzać każdy taki link w poszukiwaniu najlepszych. Kto jest ciekaw może sobie zajrzeć na całą listę.

Jeśli komuś w wolnej chwili chciałoby się przeglądać po kolei oferty lokat we wszystkich prezentowanych stu bankach, może zostawić link do najatrakcyjniejszych w komentarzach. Przyjrzymy mu się tutaj wtedy bliżej i skomentujemy szerzej. 

Być może ktoś z Was zagląda czasami do jakiegoś banku spółdzielczego i natrafia na jakąś ciekawą ofertę. Inni mogą na tym skorzystać jeśli akurat nie mają daleko. Tak było na przykład w przypadku Mazovia bank, który przez długi czas oferował 7% i zajmował w rankingu pierwsze miejsce przez wiele miesięcy.

Cała lista stu największych można znaleźć tutaj.

8 komentarzy:

 1. Co oznaczają te kwoty lub brak danych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To co napisałem w akapicie bezpośrednio przed rankingiem czyli aktywa banku na dzień 31 grudnia 2013.

   Usuń
  2. Witaj PolCan!!
   Jakiś czas temu pisałem pod postem dotyczącym BGŻOPTIMA+BANKIERSTARTER
   o bezkarnej promocji + 100zl. Chodziło wtedy o sytuację w której skorzystałem z promocji, założyłem lokatę i w myśl zasady bezkarna zerwałem ją na następny dzień.
   Wracam do Ciebie z informacją, że w dniu dzisiejszym otrzymałem trzy emaile z informacją o wypełnieniu danych. Trzy bo tyle lokat założyłem. Dane wypełnione, odesłanie, czekam za trzema stowkami.
   Po raz kolejny sprawdza się doświadczenie w szczegółowym i logicznym czytaniu regulaminów wszystkich promocji!!
   Kocham regulaminy ;-)...
   Pozdrawiam serdecznie,
   TC

   Usuń
  3. @Polcan, w akapicie przed rankingiem jest tylko enigmatyczne "największe chociażby pod kątem wyników finansowych".

   Usuń
  4. Dziś zamknąłem również konto BGŻOptima z premią z BankierStarter. Podczas rozmowy z konsultantką doradzila iż przy wypowiedzeniu umowy należy zaznaczyć rozwiązanie w trybie natychmiastowym. I do 30 można zgarnąć kolejne 80zł. Pozdrawiam

   Usuń
 2. SK Bank oferuje 5,2% na 24-mies- rentierskie, nie widze tego w zestawieniu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest nawet 6,00% na 36 miesięcy, dodałem dla pokazania różnicy jaka jest w ofercie lidera nad resztą.

   Usuń
 3. Nieaktualne strony takie jak ta NALEŻY ZAMYKAĆ I KASOWAĆ

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...