czwartek, 26 czerwca 2014

Lokata nr 1 znacznie mniej atrakcyjna od lokaty wakacyjnej na 4%


Coś ostatnio banki zwolniły z ofertami lokat. Po bardzo krótkim ożywieniu nastała stagnacja i raczej nie ma widoków by uznać 4% za normę. W dalszym ciągu czwórka jest poza zasięgiem w wielu bankach, a w nielicznych, które ją oferują są one obwarowane warunkami.

Dlatego na 4% trzeba ciągle polować, jeśli nie mamy zamiaru zakładać konta w nowym Banku Smart. Na początku czerwca mieliśmy 4% na lokacie... wakacyjnej, którą można było założyć tylko do 8 czerwca.

Tym razem oferta znów wraca. To ta sama lokata teraz już bardziej na czasie, gdyż wakacje rozpoczynają się już jutro. Niestety lokata ma wszystkie ograniczenia do jakich przyzwyczaił nas neoGANG.


Mamy zatem lokatę kwartalną, taką jak w Optimie. Ale jak zwykle zarezerwowana jest dla nowych klientów oddziału online. Zaletą 4% jest brak jakichkolwiek ograniczeń kwotowych. Co prawda bank informuje, że można zakładać dowolną ilość lokat do miliona, ale na blogu przyjmuję, że nikt nie zakłada lokat powyżej kwoty gwarantowanej przez BFG.
 
Akurat, w lipcu jej już nie będzie


Jak dowiedzieliśmy się z wtorkowego rankingu neoGANG jest czwartym największym bankiem spółdzielczym pod względem aktywów. Ale na pewno drugim pod względem oferty, gdzie ustępuje tylko SK bank.

Niestety banki spółdzielcze są bardzo statyczne. Oferta raz wprowadzona ciągnie się tutaj miesiącami w przeciwieństwie do Idea banku, gdzie mamy nieustanną rotację. Problem jednak w tym, że jeśli Idea wypuszcza Lokatę NR 1 i przyznaje jej zaledwie 3,60% na ten sam okres czasu to widać gołym okiem, że ma trochę zbyt wysokie mniemanie o sobie. 

Number one - tylko zdaniem Idea bank


Jak widzimy oferta jest aktywna tylko do dziś, pojawiła się raptem wczoraj więc w sumie gości na stronie tylko 2 dni i jak widzimy wcale nie jest to numer jeden. W końcu 0,40pp to niemało przy większych kwotach. Z drugiej strony oferta neoGANGu czyli lokata wakacyjna nazwą sugeruje, że będzie gościć przez bite dwa miesiące. W końcu wakacje trochę potrwają.

Niestety nic bardziej mylnego. Wielkopolski bank spółdzielczy zwykle informuje jak długo oferta będzie gościć na stronie. Tym razem 4% będzie dostępne tylko do 3 lipca 2014 więc nazwa powinna być lokata na początek wakacji

Ale kogo obchodzą nazwy? Bardziej przecież w tym wszystkim chodzi o to by zaistnieć przez swoje 5 minut. Jak lokata będzie całe wakacje, to info pojawi się tylko raz, a jak będzie się pojawiać i znikać, info będzie częściej i to pewnie bankowcom chodzi.

Regres w Idea bank


Aktualizacja:
W dzień po wycofaniu Lokaty nr 1 zastąpiono ją... lokatą wakacyjną na zdecydowanie gorszych warunkach. Nie dość że oprocentowanie jest jeszcze niższe o 0.50pp, to na dodatek czas trwania jest dłuższy o dwa miesiące. I rzecz jasna oferta krótsza od neoGANGu, gdyż kończy się jeszcze w czerwcu.

9 komentarzy:

 1. cześć,
  mam 24 lata i dopiero zaczynam przygodę z inwestycjami, mam 1 tys złotych czyli kapitał nie za duzy, ale na początek to zawsze cos, gdzie byś ulokował ten kapitał ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są jeszcze ostatnie dni na świetną promocję tutaj
   https://lokatazpremia.gazeta.pl/konkurs/?label=53ac5e7ff94aef619d005acb

   Opisywałem ją tutaj
   http://polakcandwa.blogspot.com/2014/05/premia-80-z-za-zaozenie-lokaty-w.html

   Usuń
  2. W bilet do uk/ie, prawo jazdy na tira, ewentualnie w garnitur i cv.

   Usuń
 2. Polcan - czy aby na pewno jeszcze można skorzystać.
  Właśnie sobie uświadomiłem, że przegapiłem tą promocję. W starym regulaminie jest zapis: Organizator zastrzega, iż wnioski o założenie Lokaty Bezkarnej składane z innego źródła w Internecie, niż za pośrednictwem Serwisu, jak również wnioski o założenie Lokaty Bezkarnej złożone po dniu 20.06.2014 r. nie będą brały udziału w Akcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podany wyżej link pochodzi ze strony, która będzie aktywna do 28 czerwca. Po tym terminie wniosków nie będzie już można składać.

   Usuń
 3. Racja - jest gwiazdka "*Akcja promocyjna zostaje przedłużona do dnia 27 czerwca 2014 r. włącznie " Jeszcze zdążę
  Dzięki !

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurcze - nie takie to jasne z przedłużeniem tej promocji bo nawet na infolinii BGZ nie wiedzą nic o tej "gwiazdce" i utrzymują że promocja się skończyła. Na szczęście jest jeszcze :
  http://www.comperiabonus.pl/promocja/
  I tu jest wszystko jasne - promocja do 30.04

  OdpowiedzUsuń
 5. http://www.bgzoptima.pl/bezpieczenstwo/bfg/

  "Gwarancja BFG dotyczy jedynie oszczędności zgromadzonych na kontach oszczędnościowych i lokatach terminowych."

  Czy to znaczy, że ten główny niby ala ROR nie ma gwarancji? Przecież to on ma obecnie 3,5%!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nawet 4 % na lokacie nie jest powalające. Inflacja ,ale nie ta którą podają ,podatek te rzeczy pochłoną cały zarobek . Oczywiście bank i tak zarobi a my szaraczki hmm ,szkoda gadać.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...