środa, 4 czerwca 2014

Lokata wakacyjna na 4% grubo przed wakacjami


Opisywana wczoraj lokata drużynowa w Idea banku wywołuje jakoś dużo emocji, mimo iż ciągle oferuje poniżej 4%. Z obserwacji szybkości przyrostu zainteresowanych i czasu jaki pozostał do końca trwania raczej nie wynika, że lokatowcom uda się dociągnąć do 4%.

Czytelnicy zresztą piszą sobie sami ile w danym momencie jest już zapisanych: godz 6:11 - 1993, godz 8:37 już 2181, 10:08 - 2370:) Na moment publikacji artykułu zgłosiło się 4585 chętnych do drużyny. Do wymaganych 45.000 zł brakuje więc w dalszym ciągu dość dużo. To na pewno fajna zabawa, problem w tym, że stawka jest niestety mała.

A przecież owe 4% bez problemu mamy na Ping Pongu w tym samym banku już od wielu miesięcy. Podobnie bez problemu 4% mamy w Millennium i to na koncie, z którego możemy w każdej chwili wypłacić kasę! A jak ktoś woli lokaty to ma 4% na lokacie wakacyjnej.


Chociaż do wakacji zostało jeszcze sporo czasu już taka lokata jest w ofercie. Uważni pewnie wypatrzyli ją w poniedziałkowym rankingu. Oferuje ją niestety neoBANK, czyli z marszu wiemy, że będą tutaj ograniczenia co do klienteli.

W ofercie tylko do 8 czerwca

W neoGANGu to reguła, że energoLokaty są dla nowych klientów oddziału online. Nowym klientem zostać łatwo tą samą metodą jak w bankach komercyjnych. Niestety nowym jest się tylko raz warto zatem się zastanowić kiedy być klientem i zgarnąć największą pulę. Póki co nie ma już tego co kiedyś, gdy do Lokaty Wysoki Procent na start można było zakładać, hurtowo inne lokaty tylko dla nowych.

Kolejny raz promocyjna lokata dotyczy depozytu na kwartał. Wygląda to co prawda na wabika, ale w przeciwieństwie do lokat wabików bankach komercyjnych, poznański bank spółdzielczy nie robi ograniczeń co do kwoty. To jej największa zaleta, można ulokować do miliona złotych, co jest znaczną przesadą biorąc pod uwagę gwarancję do blisko 420 tys.

Trudno zrozumieć skąd nazwa wakacyjna, skoro oferta będzie aktywna tylko do 8 czerwca czyli do niedzieli. A przecież wakacje rozpoczynają się dopiero za niecałe 4 tygodnie, więc bardziej adekwatna byłaby nazwa przedwakacyjna. Ale banki i tak mają swój świat. 

Na koniec kilka słów do fanów nowego brazylijskiego SamboBanku S.A. o którego ciekawej ofercie 4,20% na 6 m-cy bez limitów poinformował tutaj wczoraj w komentarzach anonimowy. Rzecz jasna ciekawsza jest ta na 4,8% na 12 m-cy. Nikt oczywiście nie znalazł tego banku, bo w nazwie zabrakło jednej litery. Jej eliminacja jednak miała efekt dezynfekujący:)  

27 komentarzy:

 1. chce linka do SamboBanku S.A

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to znaczy "chce"? Może trochę kultury? Poza tym nie zrozumiałeś przesłania polcana.

   Usuń
  2. Jo tyż chca! Czekom do jutra!

   Usuń
 2. Ja korzystam z Sambo od roku i jestem zadowolony. Może nic szczegolnego ale daja zawsze troche wiecej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe jakiej litery Ci brakło? Mam ROR tam prawie od roku i nic nie brakuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. polcan i po co wspominasz o Sambobanku, teraz to ludzie zaczną tam zakładać lokaty, bank będzie miał nadpłynność finansową i będzie zmniejszać potem oprocentowanie tak jak było z SKOK Wołomin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie, w końcu linka jeszcze nie podałem.

   Usuń
 5. Żądam podania adresu tego banku, ponieważ chcę tam założyć ROR i KO. W przeciwnym razie podejmę odpowiednie kroki prawne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Podaje linkę: http//www.sambobank/polska/klient/dert./oddz.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok. Dzięki. Mają dobrą ofertę.

   Usuń
  2. Nie wchodzi...

   Usuń
  3. No ale jak ci nie wchodzi to nie moja sprawa. Mi tam wchodzi za kazdym razem. Musisz bardziej pewnie.

   Usuń
 7. Gdzie zestawienie kont oszczednosciowych? Mialo byc dzisiaj. Ja juz tu czekam od godz. 5 rano i nic. Kto mi zaplaci za ten czas. Czyzby Pan Polcan?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaraz zaraz, po pierwsze ranking kont oszczędnościowy ukazuje się co miesiąc na PP3 a nie tutaj.
   A po drugie w tym miesiącu mamy tyle ciekawych ofert obligacji, że publikacja przesunęła się na piątek i nie przewiduję by to się zmieniło.

   Usuń
  2. Najpierw miało być w czwartek potem, że w środę a teraz, że w piątek. Jestem bardzo rozczarowany i zbulwersowany! Gdzie ten ranking kont oszczędnościowych? Ale mnie Polcan zrobił w konia.

   Usuń
  3. Ja też się czuje oszukany brakiem na dzisiaj rankingu kont oszczędnościowych. Jestem zły na Polcana i tyle!

   Usuń
  4. Ranking kont jest raczej niezmienny i przesunięcie go o dzień czy dwa nie robi dużej różnicy, zresztą kto czyta artykuły na bieżąco wie wszystko o istotnych nowościach na rynku kont.

   Natomiast omawiane oferty obligacji są zazwyczaj rozchwytywane, gdyż tutaj panuje zasada kto pierwszy ten lepszy i tutaj przesunięcie ma znaczenie. Kilka ostatnich propozycji rozeszło się na pniu na wiele dni przed ostatecznym terminem zapisów, stąd konieczność przesunięcia tematyki.

   Usuń
  5. Ale ja chcę dzisiaj!!! Czekam od godz 5 rano.

   Usuń
 8. O SKOKach - nie wiem czy prawda czy nie, ale brzmi to kiepsko.
  Ja w każdym razie tych instytucji unikam:
  http://biznes.newsweek.pl/skok-lewe-interesy-wyludzanie-kredytow-newsweek-pl,artykuly,286765,1.html

  Pozdrawiam
  TomL

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam,
  Trochę z innej beczki. Sprawdźcie swoje konta w BGZ Optimie jeśli braliście udział w promocji bankierstartera. Dziś stówka pojawiła się na koncie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem tę beczkę i niestety jest pusta. Optima nic do niej nie wlała...

   Usuń
  2. U mnie wlała ;)

   Usuń
 10. Potwierdzam, dziś dopisali 100 zł.

  OdpowiedzUsuń
 11. Polcan jak odniesiesz się do tego co napisał Anonimowy:
  http://biznes.newsweek.pl/skok-lewe-interesy-wyludzanie-kredytow-newsweek-pl,artykuly,286765,1.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No proszę, proszę. T.Lis czyta Polcana?

   Usuń
  2. Bardzo możliwe, że na ten temat powstanie osobny artykuł jeśli nie będzie ciekawych ofert w bankach do omówienia na blogu.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...