środa, 25 czerwca 2014

300 zł cashback w II edycji Aktywna Karta w Getin


Banki lubią sobie odgrzewać kotlety. Wprowadzają zwykle jakiś fajny produkt, który dobrze się sprzedaje, a potem dochodzą do wniosku: oj cosik za dużo rozdajemy naszym klientom, co by tu sknocić, żeby nie było za różowo?

I tak powstają drugie edycje, które zwykle bywają okrojone, obwarowane nowymi warunkami, nowymi wymaganiami o wiele trudniejszymi do spełnienia aniżeli mieli pierwsi szczęśliwcy. To już praktycznie stało się regułą.

Nie inaczej jest w przypadku promocji Aktywna karta, którą opisywałem tutaj. Bank daje tutaj zarobić 300 zł paczkowanego cashback. Paczki są zwyczajowo podzielone na 50 zł na miesiąc, więc nietrudno policzyć, że zabawa zaplanowana jest na pół roku. Co się tutaj zmieniło?

Zanim przejdziemy do różnic przypomnijmy co trzeba zrobić aby otrzymać owe 300 zł? Adresatami promocji są osoby, które po 1 czerwca 2013 nie posiadały konta tak u bliźniaków czyli Getin online czy Open online.  Innymi słowy od ponad roku nie mają konta u bliźniaków.

Zdobyć 300 zł nie jest trudno - wystarczą 3 transkacje kartą w pierwszym miesiącu od zapisu by zostać zaklasyfikowany jako uczestnik, a następnie wykonywać 5 transakcji by zdobyć 50 zł. I tak przez kolejne 6 miesięcy. 

Jeżeli chodzi o zmiany, to kluczowy jest tutaj czas trwania umowy. Z promocji skorzystamy tylko przez pół roku, ale bank każe teraz nam posiadać konto przez... 24 miesiące! Kto zdecyduje się zamknąć konto wcześniej zostanie odpowiednio ukarany i tak:
 • za likwidację konta w pierwszym roku od podpisania umowy straci 100% premii, czyli tyle ile zarobi na cashback, łącznie do 300 zł
 • za likwidację konta w drugim roku straci 50% premii czyli do 150 zł

Druga zmiana jest bardziej na plus. Wydłużono bowiem termin na dokonanie pierwszych trzech płatności z 7 dni do 30. 

Wymóg posiadania konta przez 2 lata potrafi być mocno upierdliwy. Sam założyłem w 2012 lokatę kwartalną na 12%, gdzie warunkiem otrzymania tak atrakcyjnego oprocentowania było utrzymania konta przez 2 lata. W zasadzie problem to żaden, gdyż wystarczy zrobić jeden przelew w miesiącu i po sprawie, jeśli tylko nie posiada się karty. Problemem jest bardziej uczestnictwo w innych promocjach, z których z automatu jesteśmy wykluczeni. A w przypadku kont Getin na pewno ofertę ma najciekawszą

Dla zainteresowanych na koniec pozostawiam linki do obu regulaminów
Regulamin pierwszej edycji 
Regulamin drugiej edycji.

18 komentarzy:

 1. A w I edycji był określony czas posiadania konta ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Był nieokreślony - ja wypowiedziałem oczywiście po 6 miesiącach.

   Ta sama promocja praktycznie jest w Getin Online i NIE trzeba trzymać konta 24msc. Mam to nagrane przez konsultanta, więc jak coś będę składał reklamację.

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
  2. Z tego co mi wiadomo to nie bylo.

   Usuń
  3. TomL, oczywiście możesz zamknąć konto nawet i od razu, ale będziesz musiał zwrócić premię ;-) Czytaj to co podpisujesz...

   Usuń
  4. Niestety mylicie wszystko. Aktywna Karta w stacjonarnym Getin Banku trwa już od ponad roku, obecnie jest jej druga edycja i w żadnej z nich nie ma warunku utrzymywania konta przez jakiś czas.

   A w Getin Online zrobili pierwszą edycją również bez tego warunku, ale od 11.06. zamienili ją na drugą już z warunkiem utrzymania konta przez 2 lata. I to właśnie opisał Polcan.

   Szkoda, że tak postąpili, bo sam chciałem tam założyć sobie drugą AK w GO (w GB mam już prawie rok, ale jak Skarbonki nie przedłużą to w końcu zamknę).

   Usuń
  5. PWS - tym razem Ty się mylisz.
   Mam przed oczami umowę w której jak byk mam napisane:
   Paragraf 3 punkt 3:
   "Umowa zostaje zawarta na czas nieokreślony".

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
  6. Ależ oczywiście, że masz umowę na czas nieokreślony, tylko, że jak ją zerwiesz przed upływem 24 miesięcy, to oddasz premię lub jej cześć :)

   O ile oczywiście jesteś w II edycji AK w GO. Sprawdź sobie zapis w Oświadczeniu o przystąpieniu do promocji i regulamin (par. VIII pkt 6 i 7).
   http://www.getinonline.pl/egetin2/doc/oswiadczenie_aktywna_karta.pdf

   A co do umowy, to tutaj jest takowa o Konto Perfekcyjne i w niej aż w dwóch miejscach jest zapis o czasie nieoznaczonym/nieokreślonym - w punkcie 2 oraz 34 (ale nie par. 3 pkt 3, bo takich tutaj nie ma, chyba, że mówimy o całkiem innej umowie).
   http://www.getinonline.pl/egetin2/doc/umowa_konto_perfekcyjne.pdf

   Usuń
  7. Załapałem się widocznie na pierwszą edycję. Moje oświadczenie jest znacznie krótsze, bez tych wszystkich punktów a) i b).

   Pozdrawiam

   Usuń
  8. No to masz szczęście :P

   Usuń
 2. Już myślałem że uda mi się przeskoczyć z Getin online Tanie Zakupy bo się kończy, a tu taki ruch Getina ehh.

  OdpowiedzUsuń
 3. a pamiętacie kartę dla kierowców ze zwrotem od ceny 3,95zł/l z umową na czas nieokreślony :)

  OdpowiedzUsuń
 4. KA A - promocja z kartą kierowcy była rewelacyjna. co miesiąc wpadało 50zł a warunkiem było wydanie 300zł kartą, co czyniło się podczas tego jednego tankowania. Ci co tankowali raz w miesiącu mieli obniżone koszta paliwa z 300zł/mc do 250zł/mc.
  szkoda, ze zmienili pułap na 4,95 :(

  OdpowiedzUsuń
 5. A konto nie kosztuje przypadkiem 9.99 x 24M? 300x0,81-240=3zł? Wtedy promocja dla debili?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka jest opłata za prowadzenie konta, dodatkowo 2.99 za kartę.
   Jednakże jak opłaty za kartę nie da się uniknąć, tak opłata 9.99 za prowadzenie konta jest możliwa do zniesienia przy spełnieniu łącznie dwóch warunków, a mianowicie wpływ 1000 zł i operacje bezgotówkowe kartą na min. 400 zł, wtedy konto jest darmowe.
   Do Twoich obliczeń wkradł się jednak błąd, ponieważ od tych 300 zł zwanych "nagrodą" nie pobierają podatku (Dział X, ust. 7 regulaminu w związku z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych).
   Udało mi się założyć to konto na tydzień przed zmianą warunków i jak przy tych opłatach konto mogę zamknąć po 6 miesiącach i mi jeszcze trochę zostanie na czysto, tak przy obecnych warunkach wartość "nagrody" jest mniejsza niż maksymalna wysokość opłat (jeśli ktoś jest nie spełni warunków do uniknięcia opłaty) za konto przez 24 miesiące.

   Usuń
 6. Zmienił się też punkt VII.5. W pierwszej edycji brzmi on:
  "Łączna kwota przyznanych Nagród w ciągu 6 miesięcy nie może przekroczyć wysokości 300 złotych."
  W drugiej natomiast:
  "5. Łączna kwota uznań Rachunku nie może przekroczyć wysokości 300 złotych. "

  Jak sądzicie, to próba orżnięcia klienta, czy jakieś ugładzenie regulaminu? Bo jeśli faktycznie przez okres promocji, nie mogłoby wpłynąć więcej jak 300PLN, to cała ta afera byłaby nieopłacalna, gdyż trzeba by było ponieść opłatę za konto i kartę (17 PLN miesięcznie)...

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla osób do 26 roku życia opłata za konto (Getin Up zakładane w placówce banku) nie jest pobierana jeśli wykonane zostaną operacje bezgotówkowe kartą za min 100 zł :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niby okrojona, ale fajnie, ze getin wznowił tak dory pomysł. Wiadomo- banki niechętnie rozdają pieniądze ale jak widać mozńa część środków odzyskać.

  OdpowiedzUsuń
 9. No i stało się, GB również popsuł swoją Aktywną Kartę tym dwuletnim cyrografem. Nowy regulamin III edycji od 20 czerwca:
  https://www.getinbank.pl/files/uploads/ror1/Regulamin%20AKTYWNA%20KARTA%20(III%20edycja).pdf

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...