piątek, 26 września 2014

4% na Lokacie Extra w Meritum oraz Wielki Procent bez ograniczeń


Meritum zaszalał w tym tygodniu. Nie dość, że wczoraj na PP3 omawiałem rewelacyjną ofertę, która przebija nawet Idea bank, to na dodatek mamy tutaj także nowe promocyjne lokaty.

Przypomnijmy, że sztandarową Lokatę Start na 5% nie warto zakładać ze strony banku, bowiem korzystając z tego linka można zdobyć dodatkowe 60 zł. Promocja jednak nie dotyczy osób, które miały tutaj konto po 1 października 2013.

Dla takich osób Meritum przygotowało nową ofertę, o której informuje nawet smsem. Chociaż nie posiadam już od pół roku konta w Meritum, dostałem na komórkę wiadomość o najnowszej omawianej dziś propozycji.

Meritum dość często przysyła smsy z lokatami. Zawsze jednak jeśli jest to poniżej 4%, taka wiadomość ląduje czym prędzej w koszu. Teraz jednak dostałem coś takiego: Więcej i dłużej! 4 proc. w skali roku na 5-miesięcznej Lokacie Extra. Dla nowych środków od 1 tys zł. Sprawdź szczegóły i załóż lokatę...

Do 100.000 zł Źródło: meritumbank.pl


Okazuje się, że lokata Extra ma dwie opcje, które widzimy na reklamie. Mamy do wyboru nie tylko 5 miesięcy. Kto nie lubi zamrażać środków na tak długi okres, a chciałby odzyskać kasę jeszcze w tym roku, ma także do dyspozycji okres 2 miesięcy, czyli tyle samo ile wspomniana na początku Lokata Start.

Co więcej nie ma tu niskich ograniczeń ograniczeń kwotowych znanych nam dobrze z lokat mobilnych, gdzie 4% jest cały czas w ofercie. Mamy możliwość ulokowania nawet do 100 tysięcy złotych bez żadnego problemu.

Jedyne 'ale' to obowiązek nowych środków. Z tym jednak raczej nie będzie trudno, bowiem do tej pory mieliśmy tutaj marne stawki poniżej 4%, stąd nie omawialiśmy ich na blogu. Nowe środki liczą się przy tym względem 15 września 2014.

Dla kwot powyżej 100.000 można iść do Idea bank

Co ciekawe kolejny raz tą propozycją Meritum jawnie zadaje cios Idea bank. Tutaj od kilku dni mieliśmy lokatę WIELKI PROCENT. Niestety nie był on tak wielki jak zapewnia Idea, gdyż 4% zaczyna się dopiero od 100 tys. Dla chętnych to jednak fajne rozwiązanie. Poniżej tej kwoty ma ofertę Meritum, powyżej w idea bank, granicą zaś powinno być BFG.

Wygląda na to, że to ostatni moment na dobrą lokatę. Jeśli faktycznie RPP obniży stopy w październiku jak prorokuje większość ekonomistów, wszytko poleci lawinowo w dół. Ciszmy się zatem tym co jest bowiem dawno nie było tyle promocji w tak krótkim okresie czasu.

Wszystko wskazuje na to, że obecne podwyżki w Meritum są starym trickiem związanym ze sprzedażą tego banku dla Alior Banku, o czym dowiedzieliśmy się wczoraj, Jak zwykle stracą na tym wiesienkowicze, bowiem Alior od dawna nie ma już atrakcyjnych ofert i co gorsza stawia nam najgorsze szlabany z możliwych. Warto więc czerpać korzyści póki jeszcze są.

18 komentarzy:

 1. Polcan - czy orientujesz się czy czy można założyć kilka takich lokat, czy każdy klient ma po jednej do dyspozycji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest lokata dla każdego więc nie powinno być ograniczeń co do ilości. Jeśli tak jest, bank o tym nadmienia w reklamach.

   Usuń
 2. Witam,
  Jako, że w środę zapada lokata ekstra, dzisiaj zadzwoniła pani z infolinii Meritum z propozycją założenia kolejnej lokaty w czystejpostaci,, tym razem odnawialnej, na 3 m-ce, 4%w skali roku z oprocentowniem stałym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy żeby założyć lokatę muszę mieć RORa?

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda spoko, są jakieś kruczki ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no właśnie to jest dobre pytanie, tak by było chyba za prosto .

   Usuń
  2. od dawien dawna korzystam z lokat w opisywanych bankach, według mnie mają najstabilniejszą ofertę depozytów

   wystarczy przeczytać dołączone pdfy wszystko tam musi pisać

   kiedyś 7-9% się brało dziś się szuka kruczków w marnych 4% co za czasy (a ma być gorzej?!)

   Usuń
  3. kiedyś inflacja 3,5% - teraz deflacja

   Usuń
 5. Hmmm właśnie zwiałem z Aliora i przeszedłem do Meritum. Czy to oznacza że znów wpadnę pod skrzydła Aliora ???

  OdpowiedzUsuń
 6. Przekleję swoje pytanie z ostatniej akutalizacji drugiej ligi ponieważ ten wątek jest dużo bliższy pytaniu. Może ktoś będzie wiedział.
  "W Meritum jest lokata na 4% na nowe środki. Nie rozumiem jednak sposobu rozliczania tych nowych środków. Może ktoś z czytelników będzie wiedział. Przykład:
  w dniu 15.09.14 na rachunku w banku mam 10 000 zł. 29.09.14 chcę założyć wspomnianą lokatę na 15 000, więc w banku musi się w tej chwili znajdować 25 000 zł. Teraz bank po 14 dniach dokona analizy stanu środków i jeżeli łączne saldo środków w banku spadło poniżej 25 000, czyli np. z konta wypłaciłem początkowe saldo 10 000, to bank obetnie mi oprocentowanie.

  I teraz która z poniższych odpowiedzi jest poprawna:
  1. Wystarczy tylko że w dniu zakładania lokaty i w 14 dniu po jej założeniu saldo środków w banku wynosi nie mniej niż 25 000 zł, w pozostałych dniach mogę całą kasę przenieść do innego banku (oczywiście poza środkami zdeponowanymi na lokacie).
  2. W dniu założenia lokaty i przez kolejne 14 dni muszę mieć łączne saldo środków co najmniej 25 000 zł, potem pozostałą kasę mogę wypłacić?"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daruj sobie. Dla 15tys różnica między 3.8% a 4% to 10zł po 5M. Szkoda sobie głowy zawracać.

   Usuń
  2. Po pierwsze 15tyś to tylko kwota przykładowa. Po drugie różnica jest większa bo między 2,8% a 4%, a nie jak piszesz 3,8% a 4%.

   Usuń
 7. Czyli będą przysłać jakieś pisma do domu o wyrażenie zgody? numer rachunku też się zmieni? co np. z trwającymi lokatami? loginy i hasła też inne? czy może Alior może zostawić markę Meritum jako osobny byt z ofertą jak do tej pory?

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy można założyć jedną taką lokatę czy kilka do max kwoty????

  OdpowiedzUsuń
 9. No właśnie - może być jedna lokata, czy kilka do max. 100.000 PLN?

  Czytam regulamin, tak jakby można mieć 100.000 PLN na 4% na 2-miesięcznej i 100.000 PLN na 4% na 5-miesięcznej lokacie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz założyć dowolną liczbę lokat każda do 100.000 PLN. Takie informacje uzyskałem dzisiaj w banku.

   Usuń
  2. Wow, no to chyba chcą się ostro dokapitalizować przed sprzedażą.

   Usuń
 10. Ile dni jest ważny wniosek lokaty Extra w Meritum Banku?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...