czwartek, 25 września 2014

Cashback będzie jednak opodatkowany a 3% zwrotu w Paribas ograniczone


Nadchodzą chude lata dla zwolenników dobrego cashback. Krążą plotki, że od nowego roku nie będzie już tak różowo w Eurobanku jak było dotąd. Inne informacje są już potwierdzone, najnowsza z nich dotyczy 3% cashback w Paribas.

Warto tutaj wobec tego przestrzec poszukujących dobrego zwrotu kasy za zakupy. Paribas reklamuje w dalszym ciągu na swojej stronie 3% cashback, łatwo więc nabrać sie na nowe konto. Ale niestety od października ten program zostanie znacznie okrojony.

Do tej pory aby uzyskać premię 3% wystarczyło podpiąć kartę do konta PayU i płacić za zakupy w internecie. Chociażby na Allegro i łączyć w ten sposób zyski. W ten sposób można było zgarniać zwyczajowe 50 zł w miesiącu, co dawało 600 zł w skali roku. 


Teraz już znacznie ograniczony Źródło: bnpparibas.pl

Od nowego miesiąca Paribas zaostrzy warunki. Nie będą liczone następujące transakcje:
 • 7995 - kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne
 • 8999 - profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna
 • 4111 - usługi transportowe
 • 6012 - instytucje finansowe
 • 6211 - brokerzy ubezpieczeniowi
 • 6051 - przekazy pieniężne w instytucjach finansowych
 • 4829 - internetowe przekazy pieniężne
 • 4900 - płatność rachunków
Rachunki mamy zwykle na duże kwoty. Gdy BGŻ miał swój program premiowy, można było łatwo uzyskać 50 zł cashback płacąc jeden rachunek np. za czynsz. Można było co prawda bawić się w zakupy na 500 zł, ale łatwiej było zapłacić rachunek i mieć to z głowy, a w zamian robić zakupy z klasycznym cashback i zarabiać w ten sposób podwójnie.

Trick działał do samego końca trwania programu. Paribas jak widzimy połapał się w tym wcześniej i daje nam bana już niebawem.  Co prawda 3% nie zostaje jeszcze całkowicie wyłączone i można robić zwykłe zakupy, ale w ten sposób zdobycie 50 zł nie będzie już tak łatwe jak dotąd.

Jakby złych wiadomości było mało okazało się, że lubiany przez nas wszystkich cashback będzie opodatkowany zryczałtowanym podatkiem dochodowym:( Prezydent podpisał bowiem niestety nowelę ustawy o CIT i PIT. Informację o tym znajdziecie w ostatnim akapicie w artykule pod tym linkiem. Za info jak zwykle dziękuję Rafałowi.

Na zakończenie  dla zainteresowanych nowy regulamin Paribasa do wglądu.

Na pocieszenie dziś na PP3 oferta fajnej lokaty w Meritum bank, gdzie do zgarnięcia jest 60 zł za samo jej założenie.

8 komentarzy:

 1. Gdybyście się zastanawiali, jak to się stało, że mimo przewidywanej obniżki stóp Meritum podnosi oprocentowanie lokat, to na stronach pokrewnych do podanego linku znajdziecie też: "Alior uzgadnia warunki przejęcia Meritum Banku". Chcą sie sprzedać, czyli muszą ściągnąć trochę kaski.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam ale nie rozumiem jednej rzeczy odnośnie tego podatku - to on będzie automatycznie pobierany czy sami niby mamy się rozliczyć? bo pisze cytuję "co ma uprościć pobór podatku" .

  OdpowiedzUsuń
 3. TO JEST PARODIA! oni już ze wszystkiego ściągają te podatki..

  OdpowiedzUsuń
 4. O tym teraz huczy w sieci http://www.comperiabonus.pl/meritum/ można by to na warsztat i prześwietlić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś tu chyba nowy skoro zostawiasz taki komentarz:)
   Piszę o tym dziś na sąsiednim blogu PP3, zresztą jest link do oferty Meritum na końcu powyższego artykułu. Zostawię go jednak jeszcze raz skoro niektórzy czytają pobieżnie.
   http://polakcandwa.blogspot.com/2014/09/60-z-za-zaozenie-lokaty-na-5-w-meritum.html

   Oferta jest rewelacyjna, więc nic dziwnego, że huczy. Sam być może założę znów kilka takich lokat:)

   Usuń
 5. Jesli bank zmienil teraz regulamin a miesiac temu zakladalem konto z tabletem i zobowiazalem sie utrzymac konto przez rok to czy przypadkiem bank nie zwolnil mnie z tego obowiazku?? prosze o odpowiedz

  OdpowiedzUsuń
 6. UWAGA UWAGA UWAGA !!!! Ponad miesiąc temu założyłem ikonto ze zwrotem 3% i tabletem { sierpień } i warunek był żeby dostać 3% to trzeba płacić poprzez payu np. na allegro i jakie było moje zaskoczenie jak premii nie dostałem za sierpień i teraz październik bo niby trzeba jakoś podpiąć karte debetową i kartą płacić podając jakieś numry z kart duperele ale chwyt. Dziś usłyszałem od pracownika paribas banku że płacąc za przedmioty na allegro i płaci się przez payu to są niby przelewy. Ludzi robią w ciu...la . Promocja na tablet była od 1 do końca sierpnia a ja założyłem konto wszystko spełniłem 5 sierpnia i raczej nie dostane tabletu to jest oszustwo. Poczekam do 25 października jak nie dostane tabletu to zamykam wszystko w tym syfie i nie chce mieć nic do czynnienia z tym bankiem. spełnie warunek płatność karta na 200 zł październik i listopad bo miesiąc wypowiedzenia jest i niech spadają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin jasno mówił, że platności należało dokonać kartą debetową, więc nie są to żadne "duperele", w tym przypadku bank ma rację. Inna sprawa, że nieźle kombinują żeby nie dać tabletów nawet tym, którzy spełnili warunki przedstawiając pokrętne interpretacje własnego regulaminu.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...