poniedziałek, 15 września 2014

Jesienne zmiany w bankach czyli co szykuje Credit Agricole od października


Posiadanie wielu kont jest na pewno zaletą, ale wiąże się to z bacznym obserwowaniem zmian, jakie banki lubią sobie wprowadzać do regulaminu. Jesienią czeka nas kilka zmian i warto o nich przeczytać zanim wejdą w życie.

O tym co się zmieni w PKO i jak temu zaradzić pisałem w ubiegłym tygodniu w artykule Czas na konto Aurum. W przypadku giganta nie ma co czekać na jakieś fajne promocje, więc konta nie warto zamykać w oczekiwaniu na nowe promocje, ale w innych bankach, gdzie promocje dla nowych się pojawiają, ma to sens.

Credit Agricole jest jednym z bardziej przyjaznych banków. Od czasu do czasu pojawiają się tutaj fajne okzaje, zaś czas oczekiwania na bycie traktowanym jako nowy klient jest jednym z najkrótszych na rynku. Wynosi zaledwie 3 miesiące, więc konto warto zamknąć tak szybko jak to możliwe.


Rok temu mieliśmy tutaj świetną promocję gwarantującą 400% cashback. Trwała tyko przez pół roku, bank jednak wymuszał w nas posiadanie konta przez rok. Konto założyłem 16 października, przez co mój miesiąc bankowy trwa od 16 danego miesiąca do 15 kolejnego. CA bowiem w taki dziwny sposób traktuje miesiąc bankowy, który ma się nijak do kalendarzowego.


Bardzo fajnie pokazane zmiany w CA Źródło: credit-agricole.pl


Teoretycznie więc 17 października mam prawo go zamknąć.Wydawałoby się więc, że najlepiej byłoby zrobić przelew na 10.000 zł już 17 września, po to by warunek darmowości konta premium został spełniony i zamknąć konto zaraz 18 września, tak aby miesiąc wypowiedzenia obejmował ostatni okres.

Okazuje się, że tak nie jest! Jak się dowiedziałem podczas zamykania konta w Getin bank, okres wypowiedzenia nie wlicza się w okres trwania umowy! To bardzo ważna dla wszystkich wisienkowiczów, którzy chcą jak najszybciej zamykać konta. 

Furtka pojawia się, gdy bank informuje nas o zmianach wprowadzonych do tabeli opłat i prowizji. W Credit Agricole zmiany będą obowiązywać od 5 października. Teoretycznie mamy możliwość zerwania umowy wcześniej ze względu na brak akceptacji wprowadzonych zmian.

Credit Agricole bardzo ładnie opisał na swojej stronie Przewodnik po zmianach jakie czekają już niebawem. Możecie je sobie pooglądać i ocenić, czy w waszym pakiecie nie ma czegoś brzydkiego jak np. opłata za token 4 zł (nie trzeba go jednak posiadać, więc warto zlikwidować) czy kara za nieodebranie awizowanej kwoty w kwocie minimum... 150 zł!

Nie będę tutaj opisywać wszystkich zmian, bowiem bardzo fajnie i przede wszystkim czytelnie zrobił to bank. Trzeba przyznać, że zrobiono ją starannie według metod stosowanych na moich blogach, czyli zakreślaniu istotnych zmian, co ułatwia nam szybkie zapoznanie się ze zmianami., bez zbędnego porównywania ze starą tabelą opłat.

Byłem ostatnio w Credit Agricole, by zamknąć konto przed czasem podając jako powód brak akceptacji październikowych zmian. W końcu na stronie CA tutaj czytamy:
Jeśli nie akceptują Państwo proponowanych zmian we wzorcach umownych konta dla osób fizycznych, do dnia 4 października 2014 r. włącznie przysługuje Państwu prawo pisemnego wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym bez ponoszenia dodatkowych kosztów lub prawo zgłoszenia sprzeciwu wobec zaproponowanych zmian, co spowoduje wygaśnięcie umowy z dniem 4 października 2014 r. bez ponoszenia opłat.

Zostałem jednak poinformowany, że skoro ważność umowy kończy się akurat w październiku, lepiej będzie zrobić jeden przelew by uniknąć opłaty 16 zł za konto i poczekać do końca trwania umowy.

Jeśli jednak ktoś z was skorzystał z takiej opcji zamknięcia konta podczas trwania umowy, zostawcie komentarze jak to się miało do kar. Czy faktycznie nie było żadnych dodatkowych kosztów.

Dla zainteresowanych nowa tabela opłat i prowizji do wglądu tutaj.

Na blogach ostatnio dużo tematów o zamykaniach kont. A co w zamian? Gdzie warto założyć? O dobrym koncie, które wprowadza nową promocję w której do zgarnięcia jest 720 zł dziś na PP3.

Ciąg dalszy: 5% cashback i 720 zł do zgarnięcia w Programie Rodzina i Przyjaciele w Eurobanku

3 komentarze:

 1. zamykałem dwa rachunki Premium w piątek, było bardzo niemiło :(

  zdezintegrowany

  ps. uważajcie, system CA nie przewiduje zamknięcia rachunku w trybie natychmiastowym, ja zamknąłem za porozumieniem stron z okresem 7 dni. Oczywiście bez opłat, jedno z kont nawet nie miało wymaganego zasilenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zamykanie konta przed terminem ma się do promocji sprzed roku? Przecież jest tam napisane, iż zamknięcie konta przed upływem roku skutkuje przepadkiem nagrody - w sumie u mnie 200 zl. ?

  OdpowiedzUsuń
 3. wlaśnie takie konta zamykałem
  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...