wtorek, 2 września 2014

Lokata Jubileuszowa 15 latka w SKOK Wołomin do 5,55%


W SKOK Wołomin trwają przygotowania do kolejnego Jubileuszu, tym razem 15 lecia istnienia najbardziej popularnej Kasy w Polsce. Sam jubileusz co prawda będzie obchodzony dopiero w najbliższą sobotę, ale fani lokat mogą już korzystać z nowości.

W ubiegłym roku na lokaty jubileuszowe musieliśmy czekać do samego święta. Jak pamiętamy z artykułu zaoferowano nam aż cztery lokaty z tej okazji z podziałem na ror i  bez oraz stawek zmiennych i stałych, więc było w czym wybierać. Oprocentowanie zaś sięgały nawet 6,65% dla zmiennej i 6,40% dla stałej.

Tym razem wybór jest o wiele skromniejszy. Mamy do dyspozycji tylko jedną jedyną lokatę nazwaną po prostu Lokata Jubileuszowa 15 latka. W tym roku nie mamy już wyboru czy chcemy ror czy nie, jest obowiązkowy.

Nowa lokata już jest źródło: skok.wolomin.pl

Ile zatem możemy liczyć z okazji 15 lecia istnienia Kasy w Wołominie? Stawka jak zwykle należy do wyróżniających się na rynku. Stawka zaczyna się od 5,00%, przy czym jest to oprocentowanie stałe, co należy do szczytu możliwości w przypadku banków komercyjnych.

Dlaczego zaczyna się? Bo 5,00% to stawka dla starych środków. Nowe jak zwykle wyceniane są znacznie wyżej bo aż 5,55%. Co więcej nie ma tym razem podziału na ilość udziałów. Bez względu na ile kto ile ma oprocentowanie jest niezmienne. Wśród lokat kwartalnych, bo tyle trwać będzie lokata jubileuszowa, to bezsprzeczny lider.

Oferta jest ważna od 1 września. Warto w tym momencie przypomnieć komentarz Wojtka sprzed roku
Dzisiaj przy zakładaniu lokaty jubileuszowej przez telefon miła Pani z obsługi klienta poinformowała mnie, że lokaty te będą w ofercie do 20-go września

Biorąc pod uwagę tę informację, możemy przypuszczać, że i w tym roku czas trwania będzie ograniczony. Na tajnej stronie, do której namiary podał anonimowy, nie ma mowy o lokatach jubileuszowych.

Jeśli ktoś wie jak długo będzie to w ofercie, podajcie w komentarzach. Oferta bowiem jak zwykle bije na głowę okazjonalnego Expandera i wszystkie inne okazje w bankach komercyjnych. Oby tak dalej.


44 komentarze:

 1. Tak jak pisałem wczoraj - czas trwania promocyjnej lokaty to 2 do 3 tygodni. Dokładnie panie nie wiedziały, ale mówiły że będzie dostępna krótko.
  Lokat nie ma na www (w dziale dla klientów skoków dostępnej po zalogowaniu)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja z kolei słyszałem ze oferta jest wazna do odwołania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiadomo jak zdefiniowali "nowe" środki?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też różnie słyszałem. Ale jak ktoś ma wolne środki to zdąrzy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy regulamin oferty jest dostępny poza placówką? Może ktoś ma link do tego dokumentu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulaminu i oferty nie ma na www bo KNF zakazał skokom publikacji swojej oferty w internecie !
   I tak musisz być członkiem skoku aby skorzystać z oferty. Proponuję mail lub telefon do Wołominka ... Wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu, zresztą było to opisywane dokładnie na tym blogu.

   Usuń
 6. Nowe środki - nadwyżka środków na dzień 31.08. Wczoraj wysłałem dyspozycję i dzisiaj lokata powinna być już aktywna. Dam znać czy jest to 5,5 czy 5,55% tak jak słyszałem wczoraj !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj telefonicznie złożyłem dyspozycję na założenie w/w lokaty. Prosiłem o potwierdzenie parametrów.
   Odpowiedź: 5,55% stałe dla nowych środków na 3M.
   ...ale na papierze jeszcze tego nie mam...
   MD

   Usuń
  2. Polcan - chyba jedna trzeba dodać te 0,05% do oprocentowania Wołomina :)

   Usuń
  3. Masz rację. Dostałem dziś szczegółową kartę produktu zawierającą 6 punktów i faktycznie jest 5,55%.
   Korekta naniesiona:)

   Usuń
 7. fajnie, że Wołomin znów wraca do gry :)
  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
 8. A jakieś szczegóły na temat udziału i rora?
  Ile trzeba "stracić"?

  OdpowiedzUsuń
 9. 70 zł. 30 zł zwracają jak się klient wymiksuje z Kasy.

  OdpowiedzUsuń
 10. ROR tylko do obsługi lokat jest za friko a szczegóły masz na stronie netowej SKOK Wołomin.

  OdpowiedzUsuń
 11. na stronie znalazłem, że przy ror wymagane jest:
  "Min. kwota wpłaty 300 zł miesięcznie"
  No dobra, a co jeśli nie będzie tego wpływu? Już nie napisano...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak piszą, ale jak masz lokatę, to nie wymagają wpływu 300 zł.

   Usuń
 12. Czyli to lokata na 3miesiące?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Użyłem w artykule określenia lokata kwartalna, a to jest to samo.

   Usuń
 13. Spokojnie, "ćwiczę" to już parę lat i działa to tak, że przelewy z kończącej lokaty zaliczają na poczet tych 3 stów i wszystko gra. Śmiesznie to wszystko działa ale % dają dobry od lat, więc tylko korzystać i przymknąć oko na drobne debilizmy. Nic nie jest doskonałe.

  OdpowiedzUsuń
 14. A mnie dzisiaj kobita u źródła poinformowała, że nie jest znana data zakończenia tej lokaty. Więc jak jest naprawdę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak na prawdę to pewnie będzie tak, że nie chcą zbyt dużo kasy zebrać bo lokata to bezwzględny lider na rynku. Po raz pierwszy (a jestem klientem blisko 2 lata) panie uprzedzały że lokata będzie bardzo krótko dostępna - 2 może 3 tygodnie. Podejrzewam, że gdy zbiorą zakładaną sumę po prostu ją zlikwidują ! Jak pisał Polcan - lokata jubileuszowa rok temu też była bardzo krótko dostępna. Wg mnie kto chce skorzystać i mu się to opłaca (ma odpowiednią kwotę) powinien się pospieszyć.
   Dla szukających wszelkich informacji o Wołominie proponuję użyć wyszukiwarki w lewym górnym rogu - znajdziecie wszystkie potrzebne informacje o SKOK Wołomin z ostatnich dwóch lat :)

   Usuń
 15. Dlaczego SKOK nie może umieszczać info o lokatach etc. a banki mogą. O co tutaj biega Komisji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że o pieniądze, nie chce KNF żeby ludzie zakładali lokaty w Skokach i więcej zarabiali, chcą żeby pieniaczę w ich bankach na lipnych procentach deponowali.

   Usuń
 16. Niedoczekanie!!!

  OdpowiedzUsuń
 17. A ktoś może napisać, ewentualnie zalinkować do wpisu dotyczącego zapisania sie do skoku wolomin na odległość? Jakie są wymagania opłaty stałe i początkowe itd? Bo ofertę maja na prawde fajna.

  OdpowiedzUsuń
 18. Najlepiej od razu napisać maila, Pani wyśle Ci instrukcję jak się zapisać na odległość. Skanujesz dowód osobisty, wypełniasz deklarację, też skanujesz, wysyłasz. Otwierają Ci konto na na które przelewasz lokatę i po krzyku. Acha, jak ktoś chce się dowiedzieć jakie jest oprocentowanie depozytów to trzeba wpisać na ich stronie hasło: SKOK2014.

  OdpowiedzUsuń
 19. i to cenie sobie najbardziej, ze nie musze wychodzic z domu i tluc sie autobusem do odzialu, a tak spoko zalatwiam wszytsko przez tel i gotowe, juz sie nie moge doczekac zyskow tym bardziej ze wplacilem 20 kola :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy marnych 20 tysiącach to stracisz a nie zarobisz :) Wpisowe to 70zł, a zysk 5.55% 3M nad 4% 3M to całe 62,78 netto...

   Usuń
  2. Stracisz? Wg mnie jeżeli jest to jego pierwsza wpłata do skoku to tym bardziej powinien skorzystać, po okresie 3 miesięcy zaczyna z czystą kartą i będzie miał już czysty zysk od przyszłych lokat. Ta lokata to okazja dla świeżych jak i już starszych członków skoku. Liczy się procent a skok wołomin ma naprawdę dobre lokaty.

   Usuń
 20. A jak już Ci przyślą 2 egz. umowy do podpisu to możesz spokojnie olać drugi egzemplarz dla Skoku. Na początku gorliwie wysyłałem podpisany egz. z powrotem, ale już tego nie robię i nikt nie będzie Cię za to ścigał. Najważniejszy jest. egzemplarz umowy dla Ciebie. Ja musiałbym się tłuc 3 godziny pociągiem do najbliższego Oddziału więc forma mailowo-telefoniczno- (ew. pocztowa) bardzo mi pasi.

  OdpowiedzUsuń
 21. To ile minimum trzeba przelać, żeby coś zyskać, po odliczeniu kosztów? I jakie są oprocentowania późniejszych lokat?

  Licząc się teraz jako nowy klient?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według komentarza powyżej "70 zł. 30 zł zwracają jak się klient wymiksuje z Kasy." porównując z 4% dopiero przy 25tys wychodzisz na 4% (tego 30zł nie liczę bo będą pewnie zwracać z rok). Nie wiem ile przelew zwrotny kosztuje. Najlepiej przelać między 50 a 400tys żeby to miało jakiś sens. Chyba, że liczysz na długą współpracę. Jak zresztą wynika z komentarza powyżej, ludzie nie umieją liczyć i przelewają marne 20tys i jeszcze się cieszą. W takim przypadku szkoda zachodu bo nawet 4% nie wyjdzie.

   Usuń
 22. Mam takie pytanie

  Jeżeli lokata w skoku Wołomin kończy się w piątek (naliczenie odsetek następuje o godz. 24) to, czy przy dyspozycji złożonej w piątek odnośnie założenia z tych środków nowej lokaty, ta nowa lokata zakładana jest z datą sobotnią, czy dopiero poniedziałkową?

  Polcan, czy masz jakieś doświadczenie pod tym względem z tym skokiem?
  Wydaje mi się, że przez internet lokata byłaby założona z datą sobotnią (ale nie jestem do końca pewna). Natomiast w placówce mówią mi, że w soboty nie pracują i lokata ma być z datą poniedziałkową.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałem taką sytuację w ten weekend. Lokata kończyła mi się w piątek i dałem dyspozycję przedłużenia - wszystko było załatwione w sobotę, bo w sobotę pracuje dział od zakładania lokat.

   Usuń
 23. Jeszcze jedna info.

  Dowiedziałam się dzisiaj w placówce skoku, że lokata jubileuszowa będzie w ofercie do ok. 20.09.2014.
  Piszę około, bo 20.09.2014 to sobota, więc nie wiem w końcu, czy z datą sobotnią można zakładać lokaty, czy też nie skoro w soboty niektóre placówki są czynne, a inne nie.

  OdpowiedzUsuń
 24. Herezje Waść głosisz. Lokata będzie działała aż do odwołania, więc działajcie.

  OdpowiedzUsuń
 25. czy aby pieniądze złozone na koncie lokaty w skok wołomin sa bezpieczne prosze oodpowiedz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pieniądze w każdym skoku są bezpieczne tak samo jak w banku - do kwoty 100.000 EUR wypłatę gwarantuje BFG.
   Lokata jubileuszowa faktycznie miała być do soboty ale jeszcze dzisiaj była w ofercie Wołominka...

   Usuń
 26. tak, jeszcze jest

  OdpowiedzUsuń
 27. Odpowiedzi
  1. Jeszcze jest - dziś założyłem lokatę telefonicznie.

   Usuń
 28. Skończyła sie w piatek, 10-tego.

  OdpowiedzUsuń
 29. to i tak długo lokata jubileuszowa trwała miała być z 2 max 3 tygodnie

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...