środa, 3 września 2014

Lokata drużynowa do 4% zaostrza swoje warunki


Dla wszystkich lokatników, którzy nie mogą przekonać się do opisanego wczoraj  5,55% w SKOKu, dalej 4,00% na lokacie działa jak płachta na byka. Wystarczy pomachać na stronie czwórką i już zlatują się lokatowcy i lokatnicy. Nie ma w tym oczywiście nic złego, bowiem cztery procent to dziś towar uznawany za luksusowy.

W przypadku najnowszej propozycji Idea banku do tego dochodzi zabawa. Mamy znów powrót lokaty drużynowej, którą omawialiśmy ostatnio w czerwcu. Znów zatem możecie tak jak ostatnio w komentarzach zacząć zabawę w final countdown.

Idea bank obiecuje 4% jeśli uzbiera się ponad 50.000 fanów lokat. Na moment pisania artykułu było 2281 lokat, brakuje zatem tylko... 47.719 chętnych. Czy nazbiera się tyle do końca trwania promocji?Przy publikacji 3715 daje już 3,70% Źródło: ideabank.pl

Nie sądzę. 2281 osób dostać może lokatę tylko na 3,65%. Aby na powyższym obrazku wskoczyła siedemdziesiątka potrzeba jeszcze co prawda niewiele bo tylko 219 osób. Ale im dalej w las tym ciemniej. Progi bowiem na początku są małe, ale rosną według poniższej tabeli.


Drużyna teraz musi być liczniejsza

Gdyby porównać ją z poprzednią edycją, którą omawialiśmy tutaj, widzimy że tym razem jest trudniej. Wtedy 3,70% było gwarantowane, gdy drużyna zbierze tylko 1000 osób (1500 mniej). Zaś docelowe 4,00% było dostępne dla 45.000 ludzi (aż 5000 mniej). Jedyne co zostało to okres trwania, który wynosi 4 miesiące.

Ale nie łudźmy się. W poprzedniej edycji licznik zatrzymał się tylko na 3,80%, więc obietnice 4% pozostały tylko obietnicami bez pokrycia. Teraz będzie pewnie podobnie. Według regulaminu, składanie wniosków będzie trwało tylko do 5 września
Wnioski będą podliczone 10 września. 

Jesteśmy więc prawie na półmetku. Przy ostatniej ofercie lokaty drużynowej światło dzienne ujrzał Sambo Bank S.A., czy dalej tam są takie stawki o jakich dyskutowaliście w komentarzach?

Regulamin do wglądu dla biorących udział w wyścigu po lepszy zysk.

17 komentarzy:

 1. Do bani z taką ofertą. Bank Smart daje na koncie oszczędnościowym 4% bez zbędnej gimnastyki. Do 50 tys. zł 4% gwoli ścisłości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale trzeba zakładać następne konto. Jeśli dopiero zaczynasz to pewnie wydaje się super. Ja z doświadczenia wiem, że szkoda zachodu. Alior Sync też był dobry. Za rok po banku Smart pozostanie marna oferta na tle konkurencji gdy już nałapią klientów. Jeśli poprzeć to liczbami zakładając, że Smart utrzyma 4% przez następne pół roku to zarobisz 60zł więcej niż w inny banku na 3.7%. Czy dla 60zł więcej odsetek z 50tys warto otwierać a potem zamykać następne kilkunaste konto każdy musi sobie sam. Ja nauczony doświadczeniem i zmęczeniem wybrałem lokatę 6M.

   Usuń
  2. Tak jak mówiłem 4% to za mało by otwierać nowe konto w jakimś Smarku.
   Tyle samo oferuje w końcu Millennium, oferowało 4% przez trzy miesiące, teraz oferuje to samo przez 4 miesiące a do tego oferta jest bogatsza niż u Smarka.

   Jutro mam dostać oficjalne potwierdzenie czy jest możliwość upieczenia dwu pieczeni na jednym ogniu, co będzie opisane w artykule na PP3.

   Usuń
  3. Milenium wymaga przelewu co miesiąc i płatności kartą. Jak ktoś chce mieć na głowie takie pierdoły dla paru zł to jego cyrk i jego małpy.

   Usuń
  4. Zobaczymy jak twój smart za parę miesięcy zaoferuje smart 3%. Poza tym otwieranie nowego następnego konta to też gimnastyka. Moim zdaniem się nie opłaca poniżej 100zł premii. Więc tym bardziej dla 40zł więcej przy trzymaniu aż 50tys przez 4M.

   Usuń
 2. Nie jakimś 'Smarku' tylko Bank Smart, chłopcze. 4% jest ok, w przeciwieństwie do durnoty którą na chama wciskasz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ile bólu dupy, że ktoś bardziej ceni sobie wygodę niż 10zł miesięcznie...

   Usuń
  2. W komentarzach można przeczytać o nawet 2 tyg księgowaniu przelewu. Problemach z zamykaniem lub zmianą danych więc chyba lepiej sobie oszczędzić nerwów.

   Usuń
 3. było by ok gdyby nie lokata na 3m na 5,55 w wołominku

  "smarku" nic ciekawego nie wniósł na rynek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wymaga opłat na start, 300zł przelewów i opłat za dostęp przez internet do "naszych" pieniędzy. Do tego przelew zewnętrzny podobno jest płatny, a zakładanie go przez internet jest udziwnione. Na koniec zakładanie lokaty drogą mailową nie wydaje się bezpieczne. Warto sobie wszystko przekalkulować. Dla doświadczonych starych klientów na pewno to dobra oferta. Dla nowych już nie jest tak ciekawie.

   Usuń
 4. Zebrała się banda chamów gołodupców. Wielbiciele drobniaków, hahaha.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z komentarzem. Lepiej się skupić na czymś co przyniesie duże pieniądze.

   Usuń
 5. Otóż to. Trzeba się skoncentrować na akcjach indyjskich.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziwię się nie którym tak mocno krytykujących Bank Smart. Przecież ofertę trzeba porównywać uczciwie. Smart daje 4% bez rządnych warunków. Ile dostaniesz w Millennium nie robiąc przelewów na określona kwotę nie płacąc kartą ? W Smart wpłacasz 50 tyś i zapominasz. Tak jak na lokacie przecież to w dzisiejszych czasach dobra oferta. tak ja wiem powinni dać 4.5 % też bym chciał ale jest 4% bez idiotycznych warunków. Argument że nie opłaca się sprzedawać danych za parę groszy. Ależ już sprzedałeś te dane w 11 bankach to 12 nie robi różnicy :-) Zmniejsza procent zamknę konto. Na razie mam 2 i bardzo sobie chwale bo nie musze robić nic.

  OdpowiedzUsuń
 7. To i tak dziwne, Polcan odradza smart a poleca np. BGŻ Optima, gzie lepiej konta nie mieć niż mieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Optima jest jednym z nielicznych banków, gdzie można wychodzić i wychodzić bez żadnych konsekwencji co trzeba zapisać na duży plus.
   Wątpię czy Smarkacz pozwoli na to.

   Usuń
 8. Skończyło się na 3,75.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...