czwartek, 18 września 2014

Dożywotnia gwarancja konta ZawszeDarmowe w Banku Pocztowym


Wiosną tego roku Alior bank wyskoczył z promocją gwarancji darmowego konta przez 5 lat. Chociaż trudno jakoś uznać to za atrakcyjne, wielu czytelników uważało tę ofertę za godną uwagi. Od niedawna konto w banku z melonikiem zyskało w tym względzie poważnego konkurenta.

Mam na myśli Bank Pocztowy, który zdecydowanie przebił powyższą ofertę. Tutaj konto za zero ma nie być tylko przez 5 lat, tak ma być już na zawsze. Niczym obietnica aż po grób i na wieki wieków.

Biorąc pod uwagę niekorzystne zmiany jakie proponuje nam większość banków, może to być ciekawe. Przyjrzyjmy się zatem bliżej co się kryje pod hasłem konto za zero. Każdy bank bowiem inaczej rozumie pojęcie zero i zwykle ma to zero pod warunkiem, że zrobimy to i owo.

 
Ale dotyczy to tyko prowadzenia konta Źródło: pocztowy.pl

0 zł za prowadzenie masz na zawsze, tak zaczyna się reklama konta. Zresztą w komunikacie prasowym podano dożywotnia gwarancja braku opłat, co można sprawdzić tutaj.

Z tą gwarancją braku opłat nie jest do końca prawda. Karta płatnicza będzie bezpłatna, jeżeli zapłacimy nią 300 zł, a to przecież niemała kwota. W skali roku robi się suma rzędu 3600 zł. Dokonywanie takiej płatności kartą z eurobanku da nam cashback w wysokości 36 zł, a więc minimum tyle więc stracimy używając konta w Pocztowym.

Co więcej darmowe są tylko wypłaty z niektórych bankomatów. Ściślej z PKO, WBK oraz Planet cash4you. Inne bankomaty są płatne. Kto chce mieć dostęp do innych bankomatów musi... wykupić dodatkowy abonament za 5 zł miesięcznie. Trochę to bezsensowne, skoro wiele banków daje darmowe wszystkie bankomaty nawet na całym świecie!

Gdy zajrzymy do tabeli opłat zobaczymy dość absurdalny zapis: Pocztowe konto ZawszeDarmowe, a niżej opłaty np:
 • 5 zł za każdą dyspozycję na wypadek śmierci
 • 5 zł za odwołanie takiej dyspozycji
 • 5 zł za każde pełnomocnictwo 
 • 5 zł za odwołanie pełnomocnictwa
 • 5 zł za aneks do umowy przy zmianie rachunku na wspólny
i wiele, wiele innych. Jak widać gwarantowane zero odnosi się przede wszystkim do prowadzenia rachunku a nie czynności bankowych.

Co więcej jest tutaj jedna rzecz na minus. Do tej pory listonosz przynosił kasę do domu za darmo. Teraz taka fatyga będzie kosztować... jak niemal wszytko 5 zł. Bank jak widać upodobał sobie jakoś pięciozłotówki.

Bank Pocztowy podaje, że wprowadzenie opłaty za rachunki w 2013 kosztowało go utratę 20.000 klientów:) Jak widać warto zamykać konta w bankach jak najszybciej, bowiem prędzej czy później bank zrozumie, że nie tędy droga i wprowadzi lepszą ofertę. Póki co lepsza oferta jest tutaj na koncie Nestor o którym więcej dziś na PP1.

Na zakończenie dla zainteresowanych tabela opłat i prowizji konta ZawszeDarmowego.

Ciąg dalszy:  5% cashback na apteki na Koncie Nestor w banku pocztowym

7 komentarzy:

 1. Polcan - z inej bajki. Dziś zauważyłem na stronie Idea Banku lokatę na 5% (oprocentowanie stałe) na 4 miesiące. Nazywa się Lokata Na Koniec Lata. Kwota od 1000 do 1000000. Kleszczem jest termin jej założenia - do 22.09, potem oprocentowanie spada. Jest dostępna do założenia z poziomu bankowości internetowej Idea Banku. Jeżeli wszystko dobrze przeczytałem, to może być okazja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Codziennie wchodzę do bankowości Idea, weźmiemy to na warsztat:)

   Usuń
  2. Ja bym się tak nie podniecał. 5% jest tylko do 22 września, a potem oprocentowanie spada. Nawet jeśli założysz dziś, to 5% masz przez 5 dni, a potem przez 117 dni 3.7%. Średnio dostajesz 3.753%. Szkoda uwagi, ale warto ostrzec innych.
   YKS.

   Usuń
  3. Kolejny raz banksterzy umyślnie wprowadzają w błąd klientów: w tabeli lokat okres "4M" powtórzony jest pod każdym z terminów: "do 22.09.2014r" i "od 23.09.2014r", co ma sugerować, że są to dwie różne lokaty cztero-miesięczne, a tylko ta pierwsza ma mieć korzystniejsze oprocentowanie.
   Dopiero w szczegółach regulaminu jasno napisane jest, że:
   "Oprocentowanie Lokaty jest stałe i wynosi:
   − 5,00% w skali roku - od dnia rozpoczęcia Okresu umownego do dnia 22 września 2014 r.;
   − 3,70% w skali roku - od dnia 23 września 2014 r. do końca Okresu umownego"

   Z pewnością bank zostanie wkrótce słono ukarany za takie praktyki przez nasze sprawnie działające i niesłychanie skuteczne urzędy typu: ochrony konsumenta, nadzoru bankowego lub coś o jeszcze ładniejszej i groźniejszej nazwie...
   MD

   Usuń
  4. Szacun za to że nadal mają pinponga na 4%, ale to co wyprawiają tymi kilkudniowymi żółtymi lokatami aż prawie że śmieszy.
   Ci z działu marketingu chyba bardzo się nudą, że wymyślają takie cuda. Choć z drugiej strony przecież za to biorą pieniądze.
   Nie wiem natomiast za co bierze pieniądze dział informatyczny. Lata mijają, a o zapowiadanych od dawna aplikacji mobilnej i nowym systemie (nawet na sb anonsowanym) jakoś ani widu ani słychu.
   Może polcan masz jakieś wieści?
   Szczególnie o aplikacji mobilnej.

   Usuń
 2. ciekawy CASHBACK 200zł na http://www.betclic24.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie działanie powinno podpadać pod UOKiK - ewidentnie wprowadzają w błąd klienta. Szczególnie boli to, że większości starszych ludzi Poczta kojarzy się z pewnością i bezpieczeństwem, przez co są cynicznie wykorzystywani.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...