wtorek, 30 września 2014

4,10% na Lokacie Jesienny Procent w Credit Agricole przebija konkurencję


Lubimy jak banki zaskakują nas pozytywnymi promocjami. Po długim okresie posuchy ostatnio ruszyły ostro promocje. Prym  wiodą rzecz jasna promocje nagradzające lokaty dodatkowymi nagrodami pieniężnymi.

Okazuje się jednak, że równolegle trwa batalia o nowe środki. Popularność piątkowego wpisu o łatwości ulokowania środków na 4,00% dla praktycznie dowolnej kwoty, przerosła moje najśmielsze oczekiwania. 

Nie trzeba było długo czekać, by zauważyć, że konkurencja nie śpi. Dla przypomnienia do 100.000 zł cztery procent mamy w Meritum, powyżej tej kwoty w Idea banku. Słowem oferta poniżej 4% nie jest już wcale atrakcyjna. Wniosek?

Meritum oraz Idea przebite Źródło: credit-agricole.pl

Trzeba zaoferować klientom więcej:) Wczoraj do walki o nowe środki włączył się Credit Agricole. Jak zwykle mamy reklamę, którą znamy już na pamięć, za każdym razem bowiem widzimy te same hasła typu Taaaaka lokata, lub Aaaaale lokata.

Oferta owszem wyróżnia się wśród depozytów kwartalnych. Jutro ukaże się ranking lokat na nowy miesiąc i rzecz jasna ta lokata wskakuje do pierwszej ligi. Pytanie jednak jakie są tutaj ograniczenia? 

Co ciekawe ograniczenia są praktycznie żadne. Bank pozwala ulokować aż 200.000 zł, więc oferta przebija piątkowe propozycje łączone w Idea banku i Meritum Nie trzeba dzielić środków na dwa banki, można wpakować wszytko do jednego. W końcu lokata to nie obligacje i tutaj dywersyfikacja nie jest niezbędna. 

Skoro widzimy tutaj stare hasło nowe środki, dla posiadaczy niezerowego salda w Credit Agricole od razu narzuca się pytanie względem jakiej daty. Tę ustawiono na 31 sierpnia 2014

Do założenia lokaty trzeba posiadać konto w Credit Agricole. Niby problem, ale wraz z promocyjną lokatą ruszyła druga edycja kont, za których założenie, lub zmianę można zgarnąć aż 1000 zł, o czym dziś na PP3.

Dla zainteresowanych regulamin lokaty jesienny procent.

Ciąg dalszy:  1000 zł premii w drugiej edycji promocji Jesteśmy gotowi 2 w Credit Agricole

21 komentarzy:

 1. Mogę założyć jedną lokatę na 200 tys czy dowolną liczbę lokat na łączną sumę 200 tys?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że gdyby było takie ograniczenie bank informowałby o tym. A skoro nie informuje, a przynajmniej tego nie zauważyłem, to powinna być możliwość zakładania dowolnej liczby.

   Usuń
  2. 4,1% na 3 miesiące daje też PBS Ciechanów i to bez konta.
   Limit 200k taki sam.
   Jedyne ograniczenie (ale śmieszne), że kwota musi być wielokrotnością 100zł.

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
  3. Nieprecyzyjnie się tylko wyraziłem. Limit jednej lokaty to 200k, a ogólna suma lokat to 1 milion, choć wiadomo, że raczej nikt na tyle nie zakłada.

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
  4. Nawet nie wiem, gdzie jest Ciechanów, więc ich oferta - ograniczona terytorialnie - nie jest alternatywą dla CA.

   Usuń
  5. Dzięki TomL za info,
   a do Anonimowego z 10:34: Ciechanów jest między Warszawą a Olsztynem, ale nadal nie musisz tego wiedzieć, bo (przeczytałem warunki otwierania i zamykania lokat) wszystko możesz załatwić zdalnie - bez konieczności nie tylko odwiedzenia Ciechanowa, ale nawet również bez potrzeby zadania sobie trudu sprawdzenia, gdzie jest położony ;)
   MD

   Usuń
  6. Zakładasz internetowo - żaden problem.
   XXI wiek.

   Ale jak kto woli - tylko podpowiadam.

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
 2. Dlaczego wszędzie te nowe środki? Wciąż się nad zastanawiam o co chodzi. Jakie to ma znaczenie? Kasa to kasa. Rozumiem że banki wymuszają otwarcie konta tu mają jakiś "zysk" To trochę tak jak promocja w sklepie. Mogę to sprzedać po tej cenie ale warunek że wcześniej nic Pan/Pani u mnie nie kupił/a. Ktoś mi to wyjaśni o co bankom chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Nowe środki, tzn, że jak masz w banku lokatę na 3.5%, a oni wystartowali z 4%, to myślisz sobie: "Zerwę tę na 3,5 i założę na 4, to więcej zarobię." A chodzi o to, że bankowi brakuje pieniędzy (!) i musi ściągnąć coś z rynku. Więc to dla nich żaden interes, żebyś przelewał z jednej lokaty na drugą. Musisz przynieść kasę z innego banku, żeby teraz tamci mieli za mało.
   YKS.

   Usuń
  2. Ja się zastanawiam tylko jak oni to liczą jeśli chodzi o stan konta.
   Przykładowo zakładałem sobie wczoraj w Meritum. Nowe środki stan na 15.09.
   Miałem wtedy tam całe 32zł lub 12 zł (wypłaciłem w ten dzień 20zł).
   Założyłem lokaty na parę tysięcy i teraz pytanie czy przez 2 tyg. w którym mają czas na weryfikację muszę trzymać tam te dodatkowe 32/12zł ?!

   Usuń
 3. A w Wołominku nadal jest 5,0 i 5,55%(dla nowych środków) na 3M.
  Może dzięki SKOKOM i banki podnoszą oprocentowanie :). Zawsze to jakaś konkurencja !

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze odnośnie tych nowych środków, kiedy kończy mi się lokata to wiadomo, że szukam najlepszej oferty. Skoro bank w którym jestem faworyzuje tych z nowymi środkami to żegnam się z bankiem. Wg mnie bank powinien o mnie zawalczyć żebym pozostał a czym to zrobi jeśli nie atrakcyjnym procentem. Poprzez nowe środki sam sobie strzela w kolano. Ja jedynie rozwiązuję ten problem że mam dwa konta żony i swoje i z reguły wymieniam się nowymi środkami. A może to ja nie znam się na finansach ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam,

  przepraszam za post niezwiązany z tematem. Pytanie dla specjalistów:

  mam konta w idea bank, getin online, neobank, bgż optima. Czy przy zamknięciu każdego konta mogę później korzystać z promocji dla nowych klientów? Jeżeli tak to po jakim czasie.

  OdpowiedzUsuń
 6. NeoGang też podniósł do 4,1 % :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Zapewnij sobie wysoki zysk. Załóż lokatę odwiedzając najbliższą placówkę Banku" - oddziałów mają sporo ale w dzisiejszych czasach powinni zdawać sobie sprawę, że klienci cenią sobie wygodę założenia lokaty BEZ wychodzenia z domu i czekania w kolejce przy okienku...

  OdpowiedzUsuń
 8. Co ranking to inne dane więc ja nie mam zmiaru się nimi sugerować tylko bede trzymała się swoich lokat w getin banku, kóre mam już od dawna.

  OdpowiedzUsuń
 9. Już nie wiadomo czym się sugerować.. chyba trzeba będzie uderzyć do drzwi banku

  OdpowiedzUsuń
 10. 4,1? To już jest sprawa warta rozważenia :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Można prosić więcej info nt. tego 1000 zł za założenie konta?

  OdpowiedzUsuń
 12. Dnia 15-10-2014 Bank zawiesił tą lokatę bez podania przyczyn do sądu z nimi.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bank nie zaprzestał oferowania promocyjnej lokaty a jedynie ograniczył jej reklamę-zbyt duże zainteresowanie a przy ogłoszonym spadku stóp procentowych depozytów to raczej słuszne posunięcie....promocja na 1000 zł za otwarcie konta trwa do końca listopada i jest naprawdę świetna

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...