sobota, 10 stycznia 2015

100 zł do podziału za założenie konta w... PKO czyli nowy ciekawy program poleceń


PKO rozdaje kasę? Rzecz trochę niebywała, a jednak jest to fakt. Do tej pory tylko internetowy oddział banku czyli Inteligo dawał zarobić na wejściu, zaś tata pozostawał surowy i uparcie golił klientów, zamiast dać im zarabiać.

Świat jednak ciągle się zmienia. I jeśli w zdecydowanej mierze banki idą w złą stronę, PKO idzie pod prąd. Okazuje się bowiem, że w łatwy sposób jest do zgarnięcia 50 zł na start. Na start, bowiem potem może być już tylko lepiej.

Inteligo swój program poleceń na razie przerwał z końcem listopada i zapowiada jego wznowienie. Nieoczekiwanie bardzo podobny program pojawił się w PKO. Jak widać tata pozazdrościł efektywności w pozyskiwaniu klientów i też podąża tą drogą. Nic tylko przyklasnąć.


Zaczynamy od pytania podstawowego: kto może brać udział? Zwyczajowo nowi klienci, lub wszyscy ci, którzy odsiedzieli 3 lata względem początku promocji. Zaczęła się ona 29 grudnia 2014, więc mogą brać udział osoby, które nie posiadały konta w PKO po 28 grudnia 2011. A więc kopia warunku z Inteligo.

Co trzeba zrobić aby te osoby zgarnęły 50 zł na start? Sprawa jest praktycznie identyczna jak w przypadku Inteligo: trzeba założyć konto z polecenia, namiary na kod polecający podaję jak zwykle na końcu artykułu, i spełnić niewygórowane warunki.

Założyć można jedno z kont opisanych tutaj. Wybrać można przykładowo Konto za zero. Pierwszy miesiąc kalendarzowy w którym otwarto rachunek jest tutaj darmowy, więc nie poniesiemy żadnych kosztów przy zgarnięciu premii. Warunki można bowiem spełnić nawet w ciągu jednego dnia.

Czasu mamy oczywiście więcej. W ciągu 30 dni od otwarcia konta musimy spełnić dwa warunki:
 • dokonać płatności kartą na 200 zł
 • jednej płatności przy użyciu aplikacji IKO na kwotę zaledwie 10 zł
w obu przypadkach wykluczone są płatności internetowe. Wystarczy więc np. zatankować samochód, kupić coś na ząb i po sprawie. Dostaniemy za to blisko 25% cashback, co dziś należy do rzadkości.

Warto tutaj zaznaczyć, że PKO nie kombinuje z podatkami. 50 zł dostaniemy na rękę, a raczej przelewem na konto, gdyż jest to kwota netto (62 zł brutto). To miły ukłon w stronę klienta, gdyż większość banków obowiązek podatku zrzucają na wisienkowicza.

Mamy tutaj powtórkę premii za polecenia. Osoby, które polecą największą liczbę kont, dostaną nagrodę dodatkową I tak za:
 • I miejsce - 1000 zł
 • II miejsce - 600 zł
 • III miejsce - 300 zł
I co ciekawe wszystkie te kwoty są netto:) Nigdy bym nie przypuszczał, że będę polecać konto w PKO, bo to jeden z najmniej ciekawych banków w Polsce. Ale jak widać każda reguła ma wyjątki, program poleceń bije inne banki na głowę, a wygoda obsługi konta też jest wzorowa i trudno się tutaj do czegokolwiek przyczepić.

Zapisy na dobry i łatwy cashback potrwają do 28 marca. Co więcej można przypuszczać, że to pierwsza edycja programu i wzorem Inteligo będą kolejne. Osoby, które chciałyby dostać kod polecający, który wpisujemy tutaj, proszę o kontakt na marszr1@gmail.com. 

Na koniec jak zwykle zostawiam regulamin promocji.

Kilka dni po tej promocji pojawiła się bliźniacza oferta w internetowym oddziale PKO czyli Inteligo. Tutaj warunki są identyczne, więc można zgarnąć dodatkowe 50 zł:)

Ciąg dalszy: Dziś rusza nowy program poleceń w Inteligo

45 komentarzy:

 1. A co z programem mam inteligo, będzie kontynuacja jeszcze tego programu?

  OdpowiedzUsuń
 2. Do osób które mieli Lokata z premią 50zł w Idea bank na 5% na 3 miesiące na kwotę 10k zł (lub inna lokata na ten sam okres na 5% na kwotę 10k zł)
  Ile dostaliście odsetek?
  Bo u mnie jest 100,97zł a ta sama lokata tylko w innym terminie u mojej żony jest 102,08zł Jak Idea bank te odsetki wylicza dla każdej osoby inaczej? Chyba reklamacje zgłoszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja miałem na 1000 zł, i dostałem 10.20 zł, czyli jak łatwo policzyć powinieneś dostać 100,20 zł.
   Reklamacja racz jasna jest wskazana.

   Usuń
  2. "wylicza dla każdej osoby inaczej" Tak bo to zależy od daty. Gdy zakładasz lokatę 3M przykładowo 15-01-2015 to zakończy się 15-04-2015. Czyli 01 do 04 a dzień miesiąca pozostaje. Miesiąc może mieć 28-31dni każdy inaczej więc w takim przedziale 3M może być ok. 88-93dni zależy od okresu. Bank liczy odsetki za każdy dzień. Weź więc kalendarz i policz ile dni pracowała lokata. A potem [kwota]x5%x0,81/365x[liczba rzeczywistych dni]. To oczywiście wzór uproszczony bo podatek liczy się dokładniej ze stratą dla Ciebie.

   Usuń
  3. Jak Ci się chce reklamować o te głupie 1,11 zł to walcz :)

   Ja dostałem 102,08 zł.

   Usuń
 3. @polcan
  Czy mógłbyś opisać, jakie są koszty prowadzenia konta po pierwszym miesiącu, kiedy przychodzi premia i kiedy można wyskoczyć z konta? Druga rzecz, kto może być polecającym? Czy osoba, która od lat ma konto, może być polecającym i gdzie trzeba się zarejestrować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwszym miesiącu zapłacisz za kartę 6,90zł, ale bank zwalnia z tej opłaty, jeśli zrobisz zakupy kartą na bodaj 150 zł o ile dobrze pamiętam.

   Możesz zrobić taki myk jak ja. Bank wprowadził obowiązkowe prowadzenie karty od października, więc zmieniłem konto za zero na Aurum. Zamiast bzdurnego wymogu płacenia kartą, wystarczy tutaj przelew na 9k i wszystko jest darmowe. I co ważniejsze numer konta pozostaje ten sam:)

   Co do szczegółów to zajrzyj do regulaminu. Rejestrujesz się na stronie:
   https://mam.pkobp.pl/?s=%2F&med=button&sequence=1

   Usuń
  2. Coś nieaktualne dane podajecie.

   Konto za 0:
   0 zł za kartę debetową, jeżeli w danym okresie rozliczeniowym dokonasz nią operacji bezgotówkowych o wartości min. 300 zł

   Usuń
  3. Możliwe. Jak wspomniałem wyżej nie mam zamiaru dawać zarabiać gigantowi na prowizjach kartą, więc obojętne czy wymagają 100 zł czy 1000 zł na kartę naciągnąć się nie dałem. Dlatego zmieniłem konto na Aurum, które karty nie wymaga.

   Tutaj warto kartę mieć tylko na potrzeby zgarnięcia premii. W inteligo można było kartę mieć tylko jeden dzień, premia i tak przychodziła już po jej zastrzeżeniu w późniejszym terminie.

   Usuń
  4. Tyle, że PKO wprowadziło taki myk, że karta jest obowiązkowa jeśli chce się mieć konto za darmo, więc w zasadzie cały czas kartę trzeba mieć (chyba, że się zrobi taki myk jak Ty). No ale bonus można zgarnąć i złożyć wypowiedzenie umowy prowadzenia rachunku i karty, no nie?

   Usuń
 4. Pytanie, czy osoby biorące udział ostatnio w programie poleceń Inteligo mogą brać udział w tym programie poleceń PKO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile wiem to konkurs dla posiadaczy konta w PKO. To rak samo jak BGŻ i BGŻOptima czy Getin bank i Getin online, działają niezależnie od siebie.
   Gdy dzwoniłem wczoraj na infolinię PKO, babka nic nie wiedziała na temat programów poleceń w inteligo...

   Usuń
 5. A co to jest ta aplikacja IKO? Jak się tego używa? Proszę o jakieś szczegóły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś na czym zarobisz dodatkowo złotówkę:)
   Szczegóły niżej
   https://www.pkobp.pl/lpk/szlachetna-paczka-id01/

   Natomiast o samej aplikacji dużo info znajdziesz
   http://www.pkobp.pl/iko-platnosci-mobilne/

   Usuń
  2. Zarobisz złotówkę ale najpierw musisz wydać najmniej złotówkę czyli na zero? czy ja czegoś tu nie rozumiem ?

   Usuń
 6. A trzeba mieć włączony Internet w komórce żeby można było tym zapłacić w sklepie :)?

  OdpowiedzUsuń
 7. Pytanie za 100 punktów: po co Wam te drobniaki?????????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby mieć na chleb.

   Tu 50, w innym banku 70, gdzie indziej 100 i spora kwota się uzbiera.

   Usuń
  2. Ty tak serio? Ja przez ostatni rok zarobiłem blisko 4000 tysie na tych drobnych, więc kwota dość przyjemna. Policz teraz szybko ile na lokacie byś musiał mieć i na jaki procent by mieć taki zysk.

   Usuń
 8. Kto nie zbiera centów ten nie ma dolarów. To powiedział kiedyś jakiś amerykański pucybut który później był nieludzko bogaty. Hilton czy ktoś taki. Dziś już nie pomnę..

  OdpowiedzUsuń
 9. Polcan, rozczarowales mnie :( Polecasz śmieciowy bank ze śmieciowa oferta z płatną kartą i gowniana obsługa (chyba większość Wolominiakow wyplacających tam kasę się ze mną zgodzi) - wszystko to tylko po to żeby zarobić na swoich czytelnikach na ofercie poleceń. Jestem BARDZO zniesmaczony: (

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, bank jest śmieciowy. Ale jak daje na sobie zarobić i to tak polecającemu jak i poleconemu to nic tylko brać. I tak ma za dużo kasy, więc nie zbiednieje jak mu trochę zabierzemy:)

   Usuń
 10. polcan, powiedz mi jakie banki oferują kilka kont (subkont) w ramach jednego rachunku.
  Z tego co wiem to T-Mobile UB oferuje dwa konta ROR + 2 Konta oszczędnościowe.
  mBank 1 ROR i 4 K.O.
  a jak jest w innych bankach? (najlepiej bez opłat)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio jeden z czytelników zachęcał mnie do założenia konta w Orange Finanse, gdzie podobno można mieć bodaj 4 subkonta. Ale brak tutaj bonusu na start jak w PKO, więc póki co tego nie testowałem.

   W BOŚ na pewno możesz sobie założyć jedno subkonto, a drugie dookoptować z Bossa bank i w ten sposób będziesz mieć dwa subkonta.

   Resztę może dopowiedzą czytelnicy. Nie szukałem tego, bowiem w ramach konta w Eurobanku posiadam 15 subkont, które wystarczają w sam raz na obsługę cashflow. Niestety dziś już nie tam ma takiej możliwości.

   Usuń
  2. Standardowo 3-6 można wyciągnąć w zwykłym banku kont %. Obecnie Optima oferuje 1+10.

   Usuń
  3. Polcan, przecież w Orange Finanse można w pół roku zarobić 1000 złotych. Wolę 1000 od OF niż 50 od PKO BP.

   Usuń
  4. w ING możesz miec do konta dwa bezpłatne subkonta

   Usuń
 11. W T-Mobile można mieć kilka rachunków w ramach jednego konta: oszczędnościowo-rozliczeniowe, oszczędnościowe, walutowe. Zapraszam do mnie http://swiatfinasow.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po co zamieszczasz linki jak g..o w nich jest ?????

   Usuń
 12. Witam

  Mam pytanie ilosc nagrod jest ograniczona 2000 szt. w jedna i druga strone, z kat teraz bede wiedzial ze jak zaloze teraz konto z polecenia to sie zalapie na bonus 50 zl.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Info o promocji pojawiło się dopiero 8 stycznia, więc jesteś jednym z pierwszych, zatem zalapiesz się na pewno. Problem będą miały osoby, które się zgłoszą w marcu.

   Usuń
 13. Proszę o wyjaśnienie w jaki sposób należy odprowadzić podatek od np. bonusu 100zł z Optimy, czy 55zł z meritum?
  Co w przypadku gdy nie ujmę tego w zeznaniu podatkowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli trzeba odprowadzić podatek, bank przesyła odpowiedni PIT. Przykładowo Meritum wysyła taki dokument w przypadku swojego programu poleceń. Wpisujesz to do swojego zeznania w odpowiednią rubrykę.

   Usuń
 14. super opcje, jak ktos jest zadowolony to i tak o tym mówi, a teraz przy okazji może i zarobić. Uważam, ze sprawiedliwe :) Sam poleciłem iPKO rodzeństwu. Wstecznie nie da się tego zgłosić w tym programie?

  OdpowiedzUsuń
 15. OD JUTRA PROGRAM POLECEN W INTELIGO.

  Info na stronie. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie robić badziewnych płatności przez komórkę żeby zgarnąć 50 zł i obrót miesięczny kartą niższy niż 50 zł.

  Kto ma konto coby polecił? Proszę u numer.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisz do mnie na maila, to podam:)
   marszr1@gmail.com

   Usuń
 16. Życie mnie nauczyło, że przed założeniem konta sprawdzam jak je zamknąć. No i w przypadku tego banku prawdopodobnie pojawia się spora trudność dla wisienkobiorców. Otóż gdzie nie spojrzę pojawia się zapis, że w przypadku rezygnacji z konta przed trzema miesiącami bank w zależności od konta pobierze od nas opłatę od 20 do 100 zł. Może warto o tym napisać.
  Pozdrawiam
  Marcin M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To napisz, gdzie to widziałeś. Zawsze można założyć konto aurum, które jest całkowicie darmowe i nie wymaga posiadania karty przy wpływie 9 tys.

   Usuń
 17. np tu: http://likwidacja-konta.pl/likwidacja-konta-w-pko-bp/
  lub tu: http://www.mporady.pl/jak-zamknac-konto-w-pko-bp.html

  A w aurum może być wpływ z innego mojego konta?
  Pozdrawiam
  Marcin M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Ja robię przelew z korzystając z bankowego w limitu w koncie i jest ok.
   PKO jest dość lajtowy, wystarczy im nawet suma wpłat w kasie jako wymagane wpływy. Nie musi to być przelew, to nie krwiożerczy Alior.

   Usuń
  2. Dobrze, że regulamin przeczytałem, konto aurum jest wyłączone z promocji, wiec zostają tylko trzepanie co miesiąc 300 zł. Ja się chyba wstrzymam, bo sporo na innych kartach mam do wyrobienia, a chciałem pakiecik rodzinny założyć dla 4 osób :)

   Usuń
 18. Czy komuś udało się zapłacić w sklepie stacjonarnym aplikacją IKO? Jak dotąd we wszystkich sklepach w których chciałam to zrobić (a widniały w wyszukiwarce na iko.pkobp.pl) sprzedawcy wykręcali się niewiedzą.

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam

  Zrobilem wszystkie operacje, aby spelnic promocje, jak dotad czyli juz od dwoch tygodni nie ma 50 zl na moim koncie. Czy ktos wie ile trzeba czekac?

  OdpowiedzUsuń
 20. Sprawdź w regulaminie w którym etapie promocji jesteś:
  koniec I etapu promocji 2015-01-15
  sprawdzenie spełnienia warunku (najpóźniej): 2015-03-06
  wypłata premii (najpóźniej): 2015-03-31

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...