środa, 7 stycznia 2015

5% na lokacie dla każdego czyli trick na pożegnanie


Dwa dni temu napisałem w komentarzach o testowaniu zakładania lokaty na 5%, obiecując, że jeśli test się powiedzie opiszę go w osobnym artykule. Test wypadł pomyślnie, pora więc dotrzymać słowa i opisać o co chodzi.

Zwykle tego typu informacje nie są ujawniane publicznie tylko krążą wśród internautów, wiadomo bowiem, że dopóki bank nie odkryje luki, można z niej korzystać. W tym przypadku to jednak nie ma znaczenia, gdyż chodzi o bank, który niebawem zniknie z rynku.

Chodzi rzecz jasna o Meritum. Zeszłoroczna akcja Meritum z 60 zł bonusem biła rekordy popularności. Mimo to nie brałem w niej bezpośrednio udziału, mając na uwadze, że to lokata jednorazówka. A skoro już ją kiedyś założyłem, drugi raz pewnie nie mam do niej prawa. I myliłem się.

Zakładając znów konto z automatu dostajemy lokatę ważną przez 30 dni
 

Tak zresztą działają lokaty wabiki w Idea bank, Getin bank, Noble bank, czy Lion's. No tak, ale przecież wymienione banki należą do stajni Czarneckiego. Meritum zaś to inna bajka, więc może tutaj panują inne zasady?

Wiadomo już, że za sumę ponad 352,5 milionów zachłanny i bezduszny Alior kupi przyjazny gdański bank. A skoro sprawa jest już przesądzona, nic nie szkodzi by jeszcze raz założyć konto w Meritum i sprawdzić, czy jako "nowy klient" mam prawo do Lokaty start.

Sprawa o tyle bezpieczna, że nawet w przypadku przejęcia przez melonika nic się na tym nie traci. Alior słynie z bezpardonowości a wyższa kultura bankowości to tylko puste słowa bez pokrycia. Powracający klient i tak jest traktowany jako stary bez jakichkolwiek praw jakie mają nowicjusze.

Założyłem więc konto w Meritum korzystając z tego linka. Dokonałem przelewu na złotówkę i od razu dostałem na maila potwierdzenie założenia konta z loginem oraz informacją, że hasło ma przyjść na sms.

Hasło nie przyszło. Z rozmowy telefonicznej dowiedziałem się dziwnej rzeczy. Dla wracających klientów login jest nowy, ale hasło jest takie jak było poprzednim razem. Mam to szczęście, że prowadzę ewidencję haseł w bankach i łatwo mi dotrzeć do haseł nawet sprzed kilku lat. Gorzej, jeśli ktoś tego nie prowadzi, napotka bowiem an problemy już na start.

Zalogowałem się więc nowym loginem i starym hasłem i BINGO! Lokata start jest widoczna co widać niżej.
Pozostał problem czy się założy? Cała moja historia konta nawet sprzed roku jest widoczna, więc ewidentnie klientem nowym nie jestem. W końcu banki są zdolne do blokowania lokat, co opisałem na przykładzie lokaty Wielki Powrót. Wniosek o lokatę złożyłem pomyślnie, a lokata nie została otwarta. Po 14 dniach oczekiwania, nie bardzo wiadomo na co, zniknęła bezpowrotnie...

W Meritum tak nie było. Lokata założyła się bez problemu i już pracuje. A z tego wniosek, że to lokata dla każdego, kto zamknął konto i wraca do Meritum:) Aż szkoda, że nie zostało to odkryte wcześniej... 

Jak widać kolejny raz sprawdza się mantra blogowa by zamykać zbędne konto w banku najszybciej jak się da. Okazuje się bowiem, że nie tylko musimy czekać na jakieś nowe promocje jakie da nam bank. Czasami udaje się zabrać samemu to, co w teorii jest niedostępne.

Link dla osób powracających do Meritum by założyć lokatę na 5%.

Wyżej podałem link do założenia konta z którego skorzystałem. Osoby, które do tej pory nie posiadały lokaty Start z Meritum, mogą skorzystać z linka bezpośrednio odsyłającego do lokaty. Warto skorzystać na pożegnanie jednego z najlepszych banków w Polsce.

Link dla nowych klientów Meritum bank którzy mogą założyć lokatę start.
 
Ciąg dalszy: W tych bankach zrobisz przelew natychmiastowy czyli rozterki wisienkowca

45 komentarzy:

 1. Z przykrością informujemy, że Twój wniosek o otwarcie rachunku nr ... nie może zostać pozytywnie rozpatrzony przez Bank.

  W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Infolinią Banku dostępną od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 21:00 oraz w niedziele w godzinach od 9:00 do 17:00 pod numerem 801 980 888 (z telefonów stacjonarnych) lub +48 58 77 88 888 (z telefonów komórkowych i z zagranicy).

  Z poważaniem,
  Zespół Meritum Bank ICB S.A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po zamknięciu konta jest miesiąc, kiedy konto jest jeszcze aktywne. Może to o to chodzi.

   Usuń
  2. 23 GRUDNIA wysłałem wniosek o lokatę do plus banku, otrzymałem zwrotnego maila z danymi do przelewu .24 GRUDNIA poszedł przelew na 190 tys.Kilka razy kontaktowałem sie w sprawie nie nadchodzącego potwierdzenia lokaty , panie zapewniały czekać jest w porządku. DZISIAJ 07-01-2015 dostałem zwrot kasy na konto.Poobracali kasa przez dwa tygodnie i oddali SKANDAL.

   Usuń
  3. hahaha... zasponsorowałeś święta Solorzowi :)

   Usuń
  4. złożyłem reklamację , Polcan co TY o tym sadzisz ?

   Usuń
  5. Do tego zawsze mamy prawo, należy jednak pamiętać by przy reklamacjach swoich użyć racji w taki sposób by ewidentnie wykazywały one winę banku. Napisz jak się to skończyło.

   Ja też myślę o reklamacji, bo przelew do BOŚ zrobiony w poniedziałek rano zaginął, mimo że jest środa wieczór. Nikt w tym banku nie ma pojęcia, gdzie jest kasa. Zanotowali numer na który dokonałem przelew i szukają go. Problem zgłosiłem dwa razy, jak dotąd bez skutku... Ot polska bankowość.

   Usuń
 2. Kiedy zniknie Meritum? Chciałbym jeszcze skorzystać z okazji, ale wszystkie środki mam zamrożone ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Polcan, po co o tym napisałeś? Może inne myki też zaczniesz ujawniać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inne myki pozostają dalej tajemnicą. Dni Meritum są już policzone, bo już tu widać szpony Aliora, stąd takie info.

   Usuń
 4. No ale ja wiedziałem to wcześniej ale myk za trzecim razem przestał działać :)
  Raz powróciłem i miałem lokatę na 5 % :)
  Następnym razem jak powróciłem już jej nie miałem a reklamacje mnie oświeciły że nie mam takiej możliwości założyć kolejny raz- choć konsultanci różnie mówili :)

  Dziś nie mam zamiaru korzystać bo....
  zamykanie konta jest listowne i nie lubię tego.
  A robię porządki w kontach i tylko czekam aż jedno przestanie być potrzebne .

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak zamknąć konto w Meritum ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie napisane jest, że trzeba złożyć pisemny wniosek... Ostatnio w zmianie regulaminu pojawiła się informacja, że bank może sam zamknąć rachunek, jeśli przez minimum rok nie przepływały przez niego żadne środki... Sama nie wiem, czy złożyć wniosek o zamknięcie (nie mam ochoty iść na pocztę, płacić za polecony) czy czekać, aż bank sam zamknie konto (nie mam na nim żadnych środków od ok.roku).

   Usuń
 6. Opisane jest to już na livesmart - więc nie jest tajemnicą.

  Niestety to super bank i z niego korzystam cały czas, więc nowy nie będę i strasznie szkoda, że Alior go pożera...

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja pierdykam jaki myk. Na 2 miechy oprocentowanie za 10k wyższe o 1,5%. Czyli po belce cirka 20PLN. Za wypełnianie kwitów, dodatkowe konto, przelewy i potem pilnowanie czy alior cichaczem opłat nie wprowadzi. Bo nie wierzycie chyba że będzie darmowo po tym jak meritum włoży szelmowski melonik?
  Krótko mówiąc - no, thanks. Stać Cię Polcan i nas na więcej. Czas poświęcony na pitulenie się z otwieraniem i potem zamykaniem lepiej poświęcić na zarabianie prawdziwych pieniędzy. Czekamy na myki na miarę naszych możliwości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie.Tu 20 tam 50 tu 100 i rok przeleci na dorobieniu 500zł. W tym samym czasie w uk można zarobić 75-100tys w byle czym bez angielskiego.

   Jeśli polska to albo skromne rentierstwo dla tych co mają sporo kasy już teraz albo jakaś własna firma, ewentualnie zostanie taką grubą rybą bloggerową jak Polcan. Inaczej marnuje się czas na drobne.

   Usuń
  2. W usa 500tys zł rocznie jako kierowca tira ale trzeba mieć zieloną kartę.

   Usuń
 8. To teraz mi jeszcze powiedz jedną rzecz.
  Założyłem konto ale nie widzę lokaty na 5 %,co robię?
  Odstąpienie od umowy (teraz masz na to 14 dni) wysyłasz zapewne pocztą ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Już jakiś czas temu pytałem o powyższy "myk" u źródła, czyli na infolinii i, dla sprawdzenia, w oddziale Meritum, ponieważ otrzymywałem pozornie sprzeczne informacje.
  Spytałem wówczas wprost o okres karencji (o ile taki istnieje), po którym będę mógł ponownie założyć promocyjną lokatę startową.
  "Luka", którą opisałeś wiąże się z tym, że bank zmienił rodzaj konta (i nazwę) do którego przypisana jest promocja. Niestety nie pamiętam już nazw tych kont, ani daty granicznej.
  W każdym razie chodzi o to, że wszyscy, którzy zamknęli konto o nazwie X, funkcjonujące w 2013 i chyba jeszcze na początku 2014, mogli powrócić do Meritum i otworzyć nowe konto Y. System umożliwia wówczas założenie lokaty startowej.
  Jeśli ktoś z was miał lub ma nadal aktywne konto założone w 2013, to wg udzielonych mi informacji, po zamknięciu go będzie mógł otworzyć obecnie dostępne konto Y z lokatą promocyjna.
  MD

  OdpowiedzUsuń
 10. Z innej beczki. Przegapiłem lokatę wisienkową w Smart banku. Może tu o tym było? Przy jej zakładaniu trzeba założyć konto czy jakiś inny twór? jakieś haczyki na które trzeba uważać. Nie chce mi się liczyć :) lepiej na 1 m. czy na 3m.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też się nie chce liczyć dla leniwych...

   Usuń
 11. Skoro o Meritum mowa. Gdzie zamierzacie emigrować po pożarciu go przez ohydę zwaną Aliorem. W jakim banku jest teraz konto godne uwagi porównywalne z Meritum? Kurcze żal tego banku jak Wołomina :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam konta w kilkunastu bankach na raz. Nie muszę emigrować.

   Usuń
 12. O rany Julek, ale masz tempo. Ledwośmy wyszli cało z Wołomina i kiblujemy jeszcze w Smarcie a tu Meritum na karku! A Ty już chcesz pryskać z Meritum? Powoli bo zadyszki dostanę :-) Trudno przewidzieć co wymyślą na miech. Pożyjemy zobaczymy. W każdym bądź razie my zmieniamy banki niczym rękawiczki. Bez żalów i sentymentów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No bez obrazy dla rękawiczek:)
   Na pewno mamy je dłużej niż konto w banku.

   Usuń
  2. I tu się z Tobą zgadzam:-) Dobre rękawiczki potrafię eksploatować kilka sezonów.
   Polcan, skoro mam Cię tutaj już to powiedz proszę jak to będzie z kontem w Smart: mam konto oszczędnościowe które mam zamiar mieć do połowy lutego. Wkrótce złożę wypowiedzenie i jak wyglądać będzie sprawa z odsetkami za te pół miecha lutego? Trzeba złożyć dyspozycję jakąś czy bank sam przeleje na koniec lutego forsę? Wiesz jak to działa? Z góry dzięki za sugestie.

   Usuń
  3. Pewnie standardowo. Podajesz przy zamykaniu konta numer do przelewu środków, w końcu po to jest ten miesięczny okres wypowiedzenia.

   Zamykasz konto po wypłacie środków w połowie lutego. Na koniec lutego bank ci nalicza odsetki za pół miesiąca i odsyła na zgłoszone konto przy zamykaniu konta w połowie marca. To znaczy powinien to zrobić, bo co powinien, a co robi to dwie zupełnie inne bajki.

   Usuń
  4. Dzięki za drogocenne rady :-)

   Usuń
 13. Trochę z innej beczki. Mam pytanie do kogoś z kontem w BNP Paribas. Założyłem tam konto w październiku (w czasie promocji konto z tabletem :-) i od października kupuję na Allegro płacąc przez PayU. Ostatnio przeglądałem historię przelewów i nie znalazłem żadnego 3% zwrotu za zakupy. Stąd pytanie do Was czy mieliście już zwroty za zakupy na Allegro?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zwroty są systematycznie co miesiąc (czy już dobrze naliczane to nie sprawdzałem, mniej więcej tak, o kilka groszy nie będę się kłócił). Pytanie do Ciebie, czy płaciłeś przy pomocy "Płacę z BNP Paribas" czy bezpośrednio kartą MasterCard którą otrzymałeś do konta? Zwrot jest wyłącznie za płatności KARTĄ.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź. Kurdę, nie doczytałem i myślałem, że zwrot jest za "Płacę z BNP Paribas". Szkoda bo kupiłem kilka "grubasów" i spodziewałem się zwrotu ponad 100PLN :-( trudno - trzeba było się wcześniej tym zainteresować. Możesz napisać w takim razie jak płacić tą przezroczystą kartą za zakupy na Allegro?

   Usuń
  3. Chciałem opisywać, ale wszystko jest tutaj:
   http://karty.allegro.pl/
   W przypadku braku opcji "karta płatnicza" wybierz "konto PayU" i tam, po odpowiednim przekierowaniu strony, wybierz z dostępnych metod kartę VISA lub MasterCard. Wszystkie dane które musisz podać są opisane na powyższej stronie.

   Usuń
  4. Wielkie dzięki. Gdzieś mi umknęła ta forma płatności na Allegro. Przed chwilą już to nadrobiłem i zarejestrowałem kartę. Trzeba było wcześniej zapytać mądrzejszych :-)

   Usuń
 14. A co w przypadku gdy mam konto w Meritum i Aliorze? Kiedy Meritum przechodzi na Aliora? Jak nie zdążę zamknąć konto to założą mi drugie w Aliorze? Jakie wówczas jak teraz mam Wyższej Czegoś Tam?

  OdpowiedzUsuń
 15. To z przystąpieniem do Meritum chyba trzeba się spieszyć z powodu tej lokaty na 5%? czy ogłaszają z wyprzedzeniem wchłonięcie tego banku przez Aliora czy idzie to po partyzancku?
  A jak Alior przejmie Meritum w trakcie trwania lokaty na 5% to co wtedy?

  OdpowiedzUsuń
 16. Polcan kiedy zamknąłeś poprzednie konto w meritum? Może tu działa przypadek opisany przez Anonimowy7 stycznia 2015 12:48.

  Drugie pytanie do Anonimowy7 stycznia 2015 10:59 który po założeniu konta nie widzi lokaty na 5%: Kiedy zamknąłeś poprzednie konto?

  OdpowiedzUsuń
 17. A ja dzisiaj dostałem od ,,konsultanta" w placówce Meritum banku informacje, że Alior nie dostał zgody od KNF na przejęcie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alior Bank przejmie Meritum a Aliora przejmie bank z grupy Getinów. Tyle w temacie :)

   Usuń
 18. Ja nie jak tak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapytalem kiedy zmiana, odpowiedz ,,konsultanta", ze nie bedzie przejecia (informacje dostal tydzien temu)!

   Usuń
  2. http://www.biztok.pl/biznes/alior-na-sprzedaz-chca-go-francuzi-i-czarnecki_a19689

   Usuń
 19. mysle ze dobre lokaty sa w getin noble bank 3.5% oraz 4% na 3 miechy

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy kasę w banku meritum tę z lokaty na start z bonusem można ulokować na lokacie ekstra na 6 m-c na 3,4%? W opisie lokaty jest że dla nowych środków, ale jest też że dla środków pochodzących z lokat zapadalnych w grudniu. Mógłby ktoś zerknąć czy dobrze myślę? Bo leży mi 10 tysi na koncie w meritum na 0% i nie wiem za bardzo co zrobić. Dzięki za pomoc. Kasia

  OdpowiedzUsuń
 21. Bossabank daje 3,5% na koncie oszczędnościowym do 50 tys. zł.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...