poniedziałek, 5 stycznia 2015

4% na koncie oszczędnościowym w Getin z gwarancją do końca 2016


Dziś na PP3 przedstawiam najnowszy ranking kont oszczędnościowych. Z piedestału spada Smart Bank, gdzie nie ma już do niedawna szumnie reklamowanych 4%, a jedynie średnio ciekawe 3,50%. 

Zamiast niego pojawia się jednak Getin Bank, który nie dość że oferuje 4%, to jeszcze gwarantuje taką stawkę do... 2016. Gwarancja dość zaskakująca zważywszy fakt, że spodziewamy się przecież dalszej zemsty banków i kontynuacji tendencji spadkowej.

A skoro mamy super ofertę, to trzeba się spodziewać niemałych warunków do spełnienia. Do czego banki zaczynają być ostatnio zdolne, zobaczyliśmy w piątek przy okazji omawiania bezsensownej oferty Aliora. A czego od nas chce Getin?

Już pierwszy rzut oka na najnowszą tabelę na rok 2015 jeży włos na głowie. Standardowo mamy oprocentowanie zaledwie na poziomie 1,50%. Tylko jako premia bank jest skłonny podnieść to marne oprocentowanie do 2,50%. 

4,00% tak bardzo pożądane jest zarezerwowane znów tylko do kwoty 10.000 zł a jakże. Kto może sobie pozwolić na taki "luksus"?

Praktycznie każdy kto ma minimum 18 lat. Regulamin o nazwie Nawet 4% na Koncie Oszczędnościowym jest jakoś bardzo lakoniczny. Informuje, że promocja potrwa krótko, bo tylko niecały kwartał do 31 marca i w tym okresie można liczyć na promocyjne podwyższenie oprocentowania jakie widzimy w powyższej tabeli.

Warunkiem podwyższenia oprocentowania o jeden punkt procentowy jest banalny, wystarczą zaledwie 3 transakcje kartą debetową. Ważne jednak, że dotyczy to klientów korzystających z pakietu korzyści Mój Bank. A więc w tym momencie należy zajrzeć do artykułu omawiającego taki pakiet.

Warto też zajrzeć do drugiej części czyli Pakiet korzyści bez praktycznych korzyści. Pomimo pewnych problemów konto daje zarobić i pewnie założę je niebawem i jak zwykle wnioski i porady opiszę na PP3.

A co pozwala na podwyższenie oprocentowania o kolejne 1,50 pp czyli do tytułowych 4,00%? O dziwo, nic. Dotyczy to tylko klientów, którzy posiadali, jak to enigmatycznie określa bank:
na ostatni dzień miesiąca jedno Konto Oszczędnościowe w tej samej relacji co Konto Osobiste spełniające warunki oferty specjalnej - Pakiet Korzyści "Mój Bank".

Uwaga - podwyższenie nie jest możliwe dla kont Celowych oraz popularnego konta Skarbonka. A więc wygląda na to, że trzeba będzie dokonać pewnych roszad w getinowskich kontach by skorzystać z tej promocji.

Jest jeszcze druga opcja. Zamiast konta z Pakietem Korzyści można mieć Rachunek Osobisty Noble Bank. Nieco więcej na ten temat znajdziecie w Tabela oprocentowania kont oszczędnościowych.

Oferta z pewnością o niebo lepsza od omawianych w piątek aliorowskich absurdów. Szkoda tylko, że znów promocyjne 4% dotyczy malutkiej kwoty 10.000 zł. Ale wszystko wskazuje na to, że za kilkanaście miesięcy będzie to jedyne 4% na rynku..

Konta w Getin to nieliczne dostępne dziś na rynku, które warto polecić. Pakiet Korzyści dodawany jest automatycznie do konta. A jedynym warunkiem jest aktywne z niego korzystanie, a do tego zalicza się jedynie przelew na 1000 zł i płatność kartą na 300 zł.

Tutaj założysz konto w Getin bank.

Oferta wciąż aktualna
Na koniec warto przypomnieć, że mając konto w Getin bank dostajemy prawo do licznych bonusów jak jednorazowe nagradzanie przelewu mobilnego kwotą 50 zł, czy możliwość skorzystania z lokaty na 4% na Lokacie Twój Zysk.

Na zakończenie pozostawiam link do regulaminu tej promocji.

14 komentarzy:

 1. Warunek rozliczenia 3 transakcji bezgotówkowych dotyczy tylko posiadaczy rachunku w Noble Bank. Natomiast klienci Getin muszą spełnić warunki Pakietu Korzyści czyli wpływ wynagrodzenia 1000 złotych i operacje kartą na 300 bez warunku ilościowego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesli ktoś ma możliwość udać się osobiście do SK Banku to przy 24mc lokacie "systematycznego oszczędzania" jest 5.25% i wyciągnie o minimum 200zł wiecej. Nawet jesli oprocentowanie spadnie o 2pp to i tak będzie na "+", ale prawdopodobieństwo, że spadnie oprocentowanie aż o 2pp jest bliskie zeru. W zamian nie musi pilnować kolejnej karty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata systematycznego oszczędzania w SK Banku na 24m-ce wynosi 4,50% plus 0,75% premii za cały okres czyli 4,87% i max 5000zł m-c, Dla mnie lepsza rentierska na 24m-ce 4,70% i co miesiąc odsetki

   Usuń
  2. Dzięki za informację! Zastąpi mi to lokatę systematycznego oszczędzania którą miałem w SKOK Wołomin.

   Usuń
  3. to w końcu ile 4,87% czy 5,25% ?

   Usuń
  4. 4,5% (zmienne) + 0,75% premii na koniec (dotrzymany termin oraz comiesięczne wpłaty od 100 do 5000 zł). Założyłem ROR z kartą (plan internetowy) oraz lokatę systematycznego oszczędzania. Z tego co sie dowiedziałem środki z lokaty + odsetki po zakończeniu trafią na ROR, natomiast premia trafi na rachunek techniczny z ktorego wypłata możliwa jest tylko w placówce SK Banku.

   Usuń
  5. Jak liczona jest premia, 0,75% od czego ?

   Usuń
 3. "Z piedestału spada Smart Bank, gdzie nie ma już do niedawna szumnie reklamowanych 4%, a jedynie średnio ciekawe 3,50%."

  Jest jeszcze do 12 lutego, więc ponad miesiąc można korzystać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Polcan, w listopadzie zamknąłem konto BGŻ Optima. Chciałbym założyć Lokatę Bezkarną (tylko dla Nowych Klientów). Nie wiesz ile wynosi "odsiadka"? Gdzie się to sprawdza, bo nie mogę znaleźć?
  I drugie pytanie - czy ktoś się orientuje co znaczy Nowy Klient na stronie smartlokaty.pl? Jeśli nigdy nie zakładałem tam lokaty (ani w żadnym FM Banku/BIZ Banku/Banku Smart), ale mam konto i konto oszczędnościowe w Banku Smart, to mogę założyć lokatę, czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe pytanie. Nie lubię Optimy za smycz więc nie testowałem tego.
   Mam jednak nowinę: testuję inny bank i wygląda na to że jest fajna dziura do wykorzystania. Jak test się powiedzie będzie artykuł na ten temat w środę:)

   Usuń
  2. Możesz założyć ponownie konto Oszczędnościowe w BGŻOptima wraz z Lokatą bezkarną. Nie u nich karencji- czytaj odsiadki.
   Pozdrawiam

   Usuń
 5. Skarbonka się łapie, przeczytaj jeszcze raz regulamin. definicja co to jest konto oszczędnościowe.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przy odpływie kapitału i spadku złotówki, to najwyższa pora podnosić stopy. Każdy kto w takiej sytuacji obniża stopy powinien być poddany pod sąd.

  OdpowiedzUsuń
 7. Konto Optymalne.Otwiera się niby za darmo . Potem jest wiele cichych aneksów do umowy .Wszystkie niekorzystne dla klienta . Aneksy zamieszczane po kryjomu . Potem ten tzw. bank do tego konta przypisuje kartę Master Kard . Złodzieje podobno wysyłają kartę zwykłym listem . List nie dochodzi bo ginie na poczcie !!!! To mało ważne bo naliczają opłaty za kartę , której de facto nie wysłali , w kwocie 6.99 zł miesięcznie . Zdecydowana większość klientów o tym nie wie . Bank co miesiąc taką sumę nalicza dodając odsetki karne 10 procent . Rośnie zadłużenie spreparowane przez złodziei . Krajowy Nadzór Finansowy o tym wie .I nic nie robi . Może tez ma coś z tego do kieszeni . Bezprawie bankowe dzieje się w państwie europejskim .Członku Unii .

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...