piątek, 9 stycznia 2015

Oferta powitalna V z 4% na lokacie


Dwie pierwsze oferty na rok 2015 wołają o pomstę do nieba. Wygląda na to, że na blogu trzeba będzie tworzyć listę produktów zakazanych. Aliorowskie pomysły wyglądają na istny pakt z diabłem, zaś omawiane wczoraj toyotowskie 4,05% jest naciągane do granic przyzwoitości.

Czy inne banki też przeprowadzają jakieś nowe testy naiwności klienta? Jeden z czytelników, Kamil podesłał kolejny produkt do sprawdzenia. Tym razem chodzi o Credit Agricole, który obiecuje ciekawie brzmiącą Ofertę powitalną i to już w piątym wydaniu.

Jak pamiętamy z wczorajszego wpisu banki są gotowe do oprocentowania napompować praktycznie niemożliwy do zrealizowania cashback. W efekcie na reklamie widzimy zamki z piasku, rozsypujące się przy pierwszej próbie ich zgarnięcia. Czy Agricole też tak zamotał swoją ofertę?


Podobnie do opisywanej Toyoty, promocja potrwa do końca czerwca 2015. Na stronie głównej CA widzimy co prawda obecnie reklamę tylko 3%.


Zostanie podwyższona o 1...% dla kwoty do 50.000 zł

Ale w regulaminie mamy zapis, że bank podniesie w ramach oferty specjalnej oprocentowanie standardowe o.. 1%. Hmm, sądzę, że autorowi chodziło o 1 punkt procentowy. Trudno bowiem sądzić, że promocja ma być podwyższona do 3,03%. Ale z drugiej strony w bankach wszytko jest możliwe...

Wróćmy jedna do oferty. Podwyżka dotyczy dwóch lokat:
 • na 6 miesięcy do kwoty 10.000 zł
 • na 9 miesięcy do kwoty 50.000 zł
Nie można zakładać dowolnej ilości takich lokat, a jedynie jedną z każdego okresu. Pytanie zatem jakie są stawki standardowe? Widzimy je poniżej.

Standardowe stawki lokat

A więc w sumie można liczyć na:
 • 3% na lokacie 6 miesięcznej do 10.000 zł
 • 4% na lokacie 9 miesięcznej do 50.000 zł
Czyli suma summarum nieco poniżej 4%, chociaż wagowo przechyla się to w korzystniejszą stronę. Co bank chce w zamian, bo dziś jak dobrze wiemy, lepszych lokat za darmo w bankach już nie ma?

Spełnić trzeba 4 warunki:
 • Posiadanie jednego z 4 kont, ale już nie na okres aż 18 miesięcy jak ostatnio, ale zaledwie 6 miesięcy. 
 • Trzeba zapewnić stałe wpływy na wybrane konto, przy czym wystarczy 500 zł
 • Do konta trzeba też wyrobić kartę debetową
 • Spełnić warunki na kartę kredytową i limit kredytowy
Ostatnie punkty wyglądają co prawda groźnie, ale w ramach promocji wydanie kredytówki i przyznanie limitu są darmowe. A nie zauważyłem, by było konieczne korzystanie z obu. Chyba, że coś przeoczyłem. 

Wygląda na to, że kto skorzystał z promocji konta na której można było zgarnąć 1000 zł w 18 miesięcy, o czym pisałem tutaj, ma też możliwość założenia podrasowanej lokaty. Nowi raczej poczekają na nową edycję, bo to bank w którym odsiadka trwa zwykle tylko 3 miesiące.

Regulamin promocji Oferta powitalna V w Credit Agricole.

Na marginesie powiem, że z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że od przyszłego tygodnia Idea bank planuje obniżenie oprocentowania Lokaty Happy do 4,50%... Ciekawe czy Ping Pong też obniży loty.

14 komentarzy:

 1. Mam nadzieję, ze nie obniżą ping-ponga, bo wtedy stanie sie pozbawione sensu lokowanie środków w Idei.

  OdpowiedzUsuń
 2. Policzmy Dla lokaty 9 miesięcznej max 50 tyś zysk to 1231 zł jeżeli będzie to 4% .Jeśli założymy gdzieindziej taką lokatę na 3% dostaniemy 900 zł. Różnica po 9 miesiącach to 300 zł. Odejmijmy teraz opłatę za konto o raz kartę razy 9 i otrzymujemy znakomity zysk w wysokości ok 170 zł dołóżmy wymagania banku posiadanie konta wpływy na konto karta debetową posiadać zdolność kredytową i to wszystko za te parę złotych dla 1% więcej przy takiej sumie hahah nie dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez przesady, konto o premium przy wpływie 10k, co jest banalnym warunkiem jest całkowicie darmowe wraz z kartą. Więc kosztów praktycznie żadnych.
   Jak ktoś konto ma może sobie skorzystać, problem jest czy warto zakładać konto dla lokaty, co już raczej opłacalne nie jest.

   Usuń
  2. Może jako nowy klient. Ja np założyłem konto by załapać się na promocję 1000zł (robię przelewy w tą i z powrotem między bankami by nabić 10 000, bo wybrałem premium by za nic płacić). Oczywiście tyle nie zgarnę, ale fajnie jest dostawać 20zł miesięcznie za to, że płacisz kartą banku. Nie mówiąc o 100zł na start za dobre chęci.
   Kontynuujmy. Skoro już mam konto za którego używanie mi płacą to dlaczego nie założyć dodatkowo lokaty na najwyższy procent nie licząc startów Idea, Meritum i Getin?

   Usuń
  3. Zapomniałem wspomnieć, że oferta dostępna jest w oddziałach.

   Usuń
 3. Afera niczym Amber Gold:
  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/wielki-przekret-na-kredytach-ktorych-nie-ma/vrswx

  OdpowiedzUsuń
 4. Polcan, ale czy gdzieś jest napisane, że muszę zakładać obie lokaty (6m na 3% i 9m na 4%)?
  Bo widzę, że liczysz średnie oprocentowanie takiej pary lokat.

  Chyba wystarczy założyć konto, przelewać te 10k co miesiąc, mieć wszystko za darmo i założyć jedną lokatę na 50k na 9m na 4%.
  Po zakończeniu lokaty konto można zamknąć.
  Jeśli tak, to oferta jest świetna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam. Co powiecie o tej lokacie w Plus Banku? Zastanawiam j=sie jak to jest z oprocentowaniem, w regulaminie są zapisane 3 progi procentowe: powyżej 5k, 5-10k, 10-15k. Przy 15k mamy 5%. Tylko czy od 1 do 10k mamy liczone po mniejszym procencie? Spójrzcie w regulamin, dziwnie to jest napisane. http://plusbank.pl/oferta-dla-ciebie/lokaty/lokata-dzien-dobry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Omawiałem ją już dawno temu, gdy była jeszcze w ofercie Invest banku:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/10/lokata-dzien-dobry-na-670-czyli-sprytny.html

   Usuń
  2. Dzięki. Szukałem info o tej lokacie u Ciebie, ale nie mogłem znaleźć. W takim razie niech się gonią... Jako były wołominiak szukam dalej.. część wpłaciłem do SK Banku na 2 lata, reszta idzie na krótszy okres. Pewnie wyląduje w Idea i Meritum.

   Usuń
  3. Pewnie nie znalazłeś, bo gdy ją opisywałem Plus bank nazywał się jeszcze Invest bank. Ale zasady naliczania odsetek pozostały te same, a ja zwykle nie powtarzam omawiania lokat, które nie zasługują na uwagę.

   Usuń
 6. Do Anonimowy g.16.50

  PlusBank oprocentowanie liczy następująco: 2% z kwoty 5tys., 3% z kwoty 5tys., 5% z kwoty 5tys.
  Jak więc widzisz oprocentowanie jest od 0,01-5 000 PLN-2%, od 5 000,01-10 000 -3%, od 10 000,01- 15 000-5%. Średnie oprocentowanie dla lokaty wynosi 3,4%. Zysk z lokaty 15 000 PLN po 3-ech miesiącach wynosi ok.102 PLN.
  netto.
  Można założyć nieograniczoną liczbę lokat. Wcześniej trzeba założyć konto oszczędnościowe/ bezpłatne/ i z tego konta założyć lokaty. Po zakończeniu lokat kapitał plus odsetki trzeba przelać na KO i ew. z niego wypłacić lub przedłużyć/założyć/ nowe lokaty jeżeli aktualna oferta PB będzie Cię satysfakcjonować.

  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
 7. może kogoś zaciekawi (zwłaszcza ze oferty "lokat" były omawianie na blogu)
  Areszt dla żony b. prezesa Amber Gold przedłużony do kwietnia ....

  http://wiadomosci.onet.pl/lodz/areszt-dla-zony-b-prezesa-amber-gold-przedluzony-do-kwietnia/g2v3s

  OdpowiedzUsuń
 8. Credit Agricole? Chyba jednak podziękuje:
  http://samcik.blox.pl/2015/01/Windykacja-groszowych-dlugow-to-nie-przypadek.html

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...