poniedziałek, 12 stycznia 2015

600 zł cashback z płatności na ZUS za otwarcie konta biznesowego w mBanku


Nigdy do tej pory nie testowałem kim są odbiorcy bloga FpG.  Zakładałem, że czytelnikami są raczej zwykli ludzie na etacie, względnie studenci. Blog jednak adresowany jest nie tylko dla Kowalskiego, ale dla wszystkich. A być może są wśród Was także początkujący biznesmeni i nie tylko?

Coraz więcej jest promocji dla tego typu ludzi. Jedną z nich jest nowa promocja konta mBiznes w której można uzyskać 600 zł zwrotu za płatności na ZUS. Kto zatem może z tego skorzystać? Osoby przedsiębiorcze prowadzące jednoosobową działalność, a kilku takich czytelników znam, a także spółki cywilne, jawne, partnerskie, spółki z o.o., fundacje, stowarzyszenia rejestrowe i spółdzielnie. 

Na marginesie, co prawda zwykły Kowalski nie skorzysta z opisywanej dziś promocji, za niego bowiem ZUS opłaca pracodawca i ma ten problem z głowy. Ale z drugiej strony życie jest pełne niespodzianek i nigdy nie wiadomo czy w przyszłości życie nie zmusi nas do prowadzania działalności. Warto więc wiedzieć jakie przywileje banki dają ludziom przedsiębiorczym.


mBank proponuje jedno z dwóch kont:
 • mBiznes konto Start
 • mBiznes konto Komfort
i obiecuje 0 zł za prowadzenie przez okres 12 miesięcy. Umowę taką można zawrzeć do 28 lutego, więc czasu jest dość sporo.

Jakie są warunki? Warunkiem jest dokonywanie przez 12 miesięcy składek do ZUS na kwotę minimum 250 zł miesięcznie z nowo otwartego konta. Kto spełnia ten niewygórowany warunek, może liczyć na 50 zł zwrotu w każdym miesiącu.

Jak łatwo policzyć jeśli ktoś będzie płacić składki przez 12 miesięcy, dostanie w prezencie od banku 12*50 = 600 zł, które widzimy w tytule artykułu. Premię tę bank wypłaci do 30 dnia kalendarzowego, w miesiącu następnym po wpłacie składki.

Mamy zatem dwa dobre bonusy: darmowe konto przez rok oraz 600 zł cashback. Jedynym minusem jest konieczność odprowadzenia podatku od premii, gdyż bank zaznacza, iż Na Organizatorze nie ciążą obowiązki płatności podatku dochodowego.

Link dla osób które chciałyby założyć mBiznes konto Start.

Powyższe konto adresowane jest dla nowych firm, które dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie. Mogą z niej skorzystać firmy, które są prowadzone nie dłużej niż 12 miesięcy. Prowadzić można tutaj tak uproszczoną jak i pełną księgowość. Po  miesiącach zmienia się ono w konto Komfort.

Link dla osób które chciałyby założyć mBiznes konto Komfort.
 
Jak zwykle na koniec regulamin promocji 600 zł na ZUS z mBiznes.

Kogo nie interesują konta firmowe, a zarazem lubi nowe wyzwania, może dziś zajrzeć na PP3, gdzie omawiam rozgrzewkę do ciekawego konkursu, w którym do zgarnięcia jest niemała kasa. Właściwa rywalizacja rozpocznie się za dwa tygodnie.

70.000 zł do zgarnięcia w konkursie inwestycyjnym Futures Masters

10 komentarzy:

 1. Trochę będzie off, od głównego tematu art., ale sam to Polcan poruszyłeś - czyli badanie kom są czytelnicy bloga.

  Zrób takie badania, a oprócz tego sprawdź z jakich regonów polski wchodzą czytelnicy na bloga. Chyba, że masz to już dostarczane od usługodawcy, u którego założyłeś blog.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam to dostarczone od usługodawcy. Wiem mniej więcej kto i skąd czyta bloga, ale nie ma tutaj podziału na osoby fizyczne i firmy. Stąd prośba o info.

   Usuń
 2. Czyli jesli prowadze dzialalnosc dluzej niz rok, to moge zalozyc mBiznes konto i bez zadnych dodatkowych oplat zgarniac 50zl miesiecznie tylko za oplacanie ZUS?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak rozumiem, w takim przypadku nie przysługuje Konto Start, które jest dedykowane dla osób prowadzących działalność krócej niż rok, tylko konto Komfort.

   Usuń
  2. Tez tak to rozumiem, ale Komfort z tego co napisane w tabeli oplat i prowizji jak rowniez w samym opisie produktu tez wyglada na bezplatne przez pierwszy rok: http://www.mbank.net.pl/pp/mbizneskonto.html

   Usuń
  3. Trudno żeby było inaczej. mBank chce zachęcić do swojego konta nowych klientów i różnicuje ich w zależności od długości prowadzonej działalności, ale w obu przypadkach będziecie nowymi klientami banku, więc na start przysługują te same przywileje.

   Na marginesie właśnie piszę inny artykuł o nowej promocji dla osób prowadzących działalność:)

   Usuń
  4. Dzieki za info, chetnie przeczytam :)

   Usuń
  5. Już jest, mowa o stówie w Idea bank. Możesz zatem skorzystać z obu promocji i zarobić 700 zł + darmowy kredyt przez 3 miechy na 25 tys:)

   Usuń
  6. Nie do końca, bo trochę nie opłaci się 2 razy płacić ZUSu ;].

   Usuń
  7. Kto jest dla nowym klientem ktoś kto nie miał konta nigdy czy jest jakis okres kadencji?

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...