środa, 21 stycznia 2015

5,40% na polisolokacie Mega Zysk w Aviva


Omawiana w poprzednim artykule lokata na 4,50%, to nie najwyższa stawka na rynku. Czytelnicy pytają w komentarzach co to za dziwoląg krąży ostatnio po internecie, gdzie na niby lokacie Aviva mamy atrakcyjniejsze bądź co bądź 5,40%. Nawet jeśli znajdziemy tę "lokatę", nie ma tam żadnych szczegółów, tylko obietnice zysku.

Jedyne informacje jakie widzimy to lokata na 2 miesiące, z minimalnym zapisem 2000 zł, a więc nieco więcej aniżeli na standardowej lokacie. Czytelników jednak zwykle na atrakcyjnych lokatach nie interesuje dolna lecz górna granica, ta bowiem praktycznie zawsze jest ustalana dla bardziej ciekawych ofert.

Nie inaczej jest tutaj. Maksymalna kwota wynosi 20.000 zł, a więc nie za dużo jak na lokatę. Niestety takie są dzisiejsze realia i musimy się do tego przyzwyczaić, że brak limitu obowiązuje w granicach 3,50%. Wyżej są już limity.


A szczegóły co do Mega Zysku w Aviva? W zasadzie można powiedzieć, że to powtórka zeszłorocznej jesiennej rozrywki. Ta sama oferta, te same kwoty minimalno-maksymalne, ten sam czas trwania. Jedynie oprocentowanie zmalało nam nieznacznie bo o 0,10pp.


Kopia październikowej oferty

Nawet reklama jest identyczna. Wystarczy porównać powyższy obrazek z zamieszczonym w poprzednim artykule 5,50% zysku dla każdego w Centrum Finansów Aviva. Jak widać to ta sama oferta, więc zasady będą z pewnością takie same.

To co powinno nas cieszyć najbardziej to dopisek bez dodatkowych produktów. To co na pewno zdenerwuje chętnych, to konieczność stawienia się w oddziale w jednym z większych miast, a jest ich niewiele bo raptem 5: Gdynia, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa oraz Wrocław.

Uprzedzając pytania czy jest tu BFG? Nie, nie ma. Aviva nie jest bankiem, więc nie jest objęta gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. To w końcu Towarzystwo Ubezpieczeniowe, znane głównie z OFE, więc oferuje tak naprawdę nie lokatę o polisolokatę.

Osoby zainteresowane szczegółami odsyłam do październikowego artykułu oraz do licznych i cennych komentarz, a także do drugiej części przestrzegającej przed tym do czego mogą nas namówić doradcy Avivy.

3 komentarze:

  1. W październiku można było załatwić wszystko telefonicznie i podpisać umowę przesłaną przez kuriera.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy ktoś korzystał z programu poleceń w mBanku, w grudniu otworzyłem tam konto i zastanawiam się czy mogę uczestniczyć w tym programie, płacą 100 zł dla polecającego i 50 dla polecanego. Oferta do 31.01.2015 r.

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwaga : czysta lokata tylko dla pierwszorazowych, Dla tych którzy brali udział w poprzedniej edycji powiązana z innym produktem inwestycyjnym. Przed chwilą rozmawiałem z konsultantką.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...