wtorek, 6 stycznia 2015

Kompleksowa oferta lokat bez limitów w Lion's od 2,95% do 5,00%


Od nowego roku da się  zaobserwować niebywałe zainteresowanie lokatami w Lion's bank. Po upadku Wołomina wielu byłych klientów ma większe kwoty do ulokowania. Tymczasem wszystkie lepsze oferty bankowe mają liczne warunki w tym denerwujące już ograniczenia kwotowe.

Te banki, które nie robią ograniczeń, jak przykładowo Plus bank, od razu są zasypywane zgłoszeniami i to w takim stopniu, że pracownicy banku nie nadążają z bieżącą obsługą składanych wniosków. Widać to po lawinie skarg jakie zostawiliście w artykule 4% w Plus bank.

Najnowszy styczniowy ranking lokat pokazał, że 4% trzeba powoli szukać ze świeczką. Szczególne zainteresowanie dotyczyło lokat w Lion's banku. Niestety na ich stronie nie ma oferty lokat, przyjrzałem się zatem bliżej rozsianym tu i ówdzie informacjom na ten temat i zebrałem je w niniejszym artykule. A jest kilka nowych informacji.1 Lokata Bonjour: 4,00% - 5,00% na 1 miesiąc
Pierwsza lokata na Dzień Dobry to flagowy produkt zarezerwowany dla nowych klientów. Jak się okazuje oferuje ona dwie opcje oprocentowania, a nie jedną, w zależności od wyboru sposobu odnowienia. Odnowi się zaś jako lokata Bon Appetit omówiona niżej w punkcie 5.

 
Różne warianty lokaty bon jour


Wymaga na start 200.000 zł, ale ma także górny limit w wysokości 300.000 zł. A więc nie da da się zaszaleć na maxa, czyli po krańce BFG.
Lokatę możesz założyć korzystając z tego linka


2 Lokata Welcome - 4% na 1 lub 3 miesiące
Druga Lokata Powitalna także jest zarezerwowana dla nowych klientów. Nie ma tutaj jednak żadnych wariantów, bez względu na wybór okresu trwania, zawsze do zgarnięcia jest tylko 4%. Wymaga na start 100.000 zł, ale za to zaszaleć można do oporu, bowiem górną granicą jest milion:-) 

Lokata ma charakter odnawialny. A to oznacza, że po ukończeniu odnowi się jako omawiany niżej Bon Appetit. Wynika z tego, że lepiej wybrać wariant kwartalny niż miesięczny.
Lokatę możesz założyć korzystając z tego linka


3 Lokata Premiere - 3,90% na 3 miesiące
Trzecia Lokata Premierowa także jest zarezerwowana, ale nie dla nowych, lecz dla następujących zawodów:
adwokata, farmaceuty, architekta, biegłego rewidenta, diagnosty laboratoryjnego, doradcy podatkowego, inżyniera budownictwa, komornika, zawodowego kuratora sądowego, lekarza, lekarza dentysty, lekarza weterynarii, notariusza, pielęgniarki, położnej, radcy prawnego, rzecznika patentowego, urbanisty, rzeczoznawcy majątkowego lub zarządcy nieruchomości
Przynależność do tych zawodów trzeba udokumentować i mamy na to 14 dni. Kto tego nie zrobi, dostanie tylko 3,50% a więc mniej niż na Lokacie Prestige, gdzie nie ma takich wymagań.
Wymaga na start 100.000 zł co w tym banku jest normą. A górna granica? Brak, można pakować bez ograniczeń, chociaż wolomińska historia uczy, że umiar zawsze jest wskazany.
Lokatę możesz założyć korzystając z tego linka


4. Lokata Prestige: 3,60% - 3,70% na 4 miesiące
Tutaj na szczęście nie trzeba być nowym klientem, ale niestety ostatnio kolejny raz obniżono oprocentowanie. Od tego roku mimo iż dalej minimalna kwota wynosi 100.000 zł, lokata ta spadła do drugiej ligi. Możliwe opcje widzimy niżej:

Wariant odnawialny odnowi się jako Bon Appetit omówiony niżej
O tym jak się odnowi chyba nie muszę więcej nadmieniać...
Lokatę możesz założyć korzystając z tego linka


5 Lokata Bon Appetit: 2,95% - 3,65% od miesiąca po rok
Ponieważ powyższe lokaty w wersji odnawialnej zmienią nazwę na Bon Appetit, bez względu na to jak się nazywały wcześniej, warto wiedzieć jakie stawki czekają nas, gdy zakończy się nasza pierwsza lokata w Lion's Bank. Niżej znajdziecie tabelę prezentującą wszystkie możliwe warianty.


Stawki dla lokaty Bon Appetit

Jak widać, mimo że minimalna kwota lokaty to wciąż 100.000 zł, wszystkie warianty pasują zaledwie do drugiej ligi, ba część nawet znalazła się poza nią. Najbardziej opłacalny jest wariant kwartalny, gdyż tutaj możemy liczyć na stawki rzędu 3,60-3,65%.

Na blogu PP3 omawiam dziś pewien problem z zakładaniem lokat w Lion's bank. Kwota minimalna w paszczy lwa jest dość duża, a nie każdy bank akceptuje dzienny limit w takiej wysokości a więc...

Ciąg dalszy: Limit dzienny czyli jak banksterzy lubią stwarzać problemy

22 komentarze:

 1. Mam konto w IDEA BANK od kilku lat . Jeśli dobrze rozumiem to nie mogę założyć lokaty w Lions z pt 1 , 2 i 3 ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyłączam się do pytania. Czy ktoś się orientuje, czy będąc klientem Idei , można uzyskać status nowego klienta w Lion's Bank?

   Usuń
  2. Będąc klientem Idea Banku bez problemów założyłem wnioskiem internetowym lokatę Welcome w Lion's Banku.

   Usuń
  3. ja tez bez problemu zalozylem

   Usuń
  4. dzowniłem osobiście do Lion's Banku i pani powiedziała że jeżeli jest się klientem Idea Bank to niestety ale nie da rady.

   Usuń
 2. Z tego co się orientuję to po okate na 5% w Lions trzeba się pofatygować do oddziału. Natomiast lokate Welcome można założyć online. zgadza się? I czy trzeba posiadać konto? jeżeli tak to jakie są opłaty za konto w Lions?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla lokaty welcome nie trzeba mieć konta.

   Usuń
 3. a jak wygląda samo konto w tym banku czy są z tym związane jakieś opłaty?
  Czy można otworzyć samą lokatę?

  OdpowiedzUsuń
 4. Polcan, a co powiesz o strukturze "Kapitalny Rok" w Idea Banku?
  Trwa tylko rok i jest gwarancja zysku w wysokości 2%.
  Czyli rozumiem, że jak wpłacę 10 000, to mam gwarantowane 10 200?
  Opłata Administracyjna wynosi 0,5%-2,5%, ale:
  "Pobrana Opłata Administracyjna nie wpływa na Gwarancję Kapitału w Dniu Zamknięcia Lokaty".

  Tylko nie wiem, czy mam to tak rozumieć, że bank odda mi całą opłatę administracyjną?
  Czy może bank rozumie to tak, że od tych moich 10 000 pobierają opłatę administracyjną (załóżmy pesymistycznie 2,5%) i dopiero ta reszta, która zostaje (97,5% mojej kasy), to jest kapitał i od tego mam 2%, czyli 1,02 * 0,975 = 99,45%, czyli strata po roku?

  Wada: do 20 dni czekania na zwrot kapitału z odsetkami po zakończeniu lokaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zabraknie tematów, to przyjrzę się temu tworowi bliżej.

   Usuń
 5. Lokaty: Bon Appetit i Prestige w wersji odnawialnej i nieodnawialnej mają oprocentowanie zmienne, tak że bank w każdej chwili może to oprocentowanie obniżyć , bo ich podwyższenie jest mało prawdopodobne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aby założyć lokaty trzeba pofatygować sie do oddziału. Jeżeli jesteś klientem idea banku wcześniej telefonicznie trzeba to zgłosić i uzyskać zgodę dyrektora oddziału. Jak jest zgoda to oddzwaniają do ciebie i umawiają na spotkanie. Spotkanie jest w fajnym "czerwonym pokoju". Ja sprawę załatwiłem w niecałe 15 minut. Powiedziałem ze mam chwilowy nadmiar gotówki przeznaczony na inna inwestycje. Poszło szybko miło bez naciągania na inne produkty. Na pamiątkę dostałem ładny czerwony segregator.

   Usuń
 6. Jest coś jak się nie ma 100tys?

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam pytanie odnośnie lokaty Welcome w Lions. Chodzi mi o powiększone w regulaminie lokaty:

  "Bank otwiera Lokatę na podstawie Umowy o Rachunek Terminowej Lokaty Oszczędnościowej wyłącznie dla nowych klientów Banku, tj. osób, które w dniu rozpoczęcia obowiązywania niniejszego Regulaminu lokaty nie były Posiadaczami Rachunku i w czasie obowiązywania niniejszej oferty Lokaty ZAWARŁY Z BANKIEM UMOWĘ O Bankowość Elektroniczną."

  tzn. zawarcie lokaty Welcome wymusza zawarcie dodatkowej umowy o bankowość elektroniczną w Lions?

  OdpowiedzUsuń
 8. Pyt. wyżej nieaktualne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Próbuję założyć lokatę Welcome przez link ale Comperia informuje o nieaktualnej ofercie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro rozeznam sprawę i dam znać, czy Lion's zmienia ofertę.

   Usuń
  2. Ja wlasnie zlozylem wniosek wchodzac bezposrednio przez strone banku.
   https://www.lionsbank.pl/produkty/lokata_welcome

   Usuń
  3. Wlasnie przyszly login, haslo i potwierdzenie, wiec chyba wszystko ok.

   Usuń
  4. Napisz na mojego maila, jeśli możesz.

   Usuń
  5. Lokata nadal jest dostępna na stronie banku.
   Ciekawostka: szczegóły wybranej lokaty: kwota 100 tys. zł, okres 3 m-ce, oprocentowanie 4%, odsetki: uwaga: 798,90 PLN. (powinno być 810 PLN). Chyba w międzyczasie rząd podniósł podatek od lokat bankowych ;)

   Usuń
 10. A co ze środkami po upływie lokaty? Czy przelewy w bankowości internetowej są płatne?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...