wtorek, 2 lutego 2016

Do 4,00% w pierwszym okresie na lokacie 3 razy lepszej w Eurobanku


Powraca znów oferta z 4% na lokacie w Eurobanku. Jesienią ubiegłego roku opisywałem strasznie zakręconą ofertę czerwonych, w której było wiele różnych kombinacji lokat. W najbardziej optymalnej można było nawet sięgnąć po 5% przy wariancie z przelewem od pracodawcy.

Niedługo potem oferta została wciągnięta w akcję specjalną Comperii, w której można było zdobyć dodatkowy bonus? Czy tak będzie tym razem? Na razie nic o tym nie wiadomo, ale nową ofertę na pewno warto wziąć pod lupę.

Na swojej stronie bank póki co reklamuje lokatę na 3%. Jest jednak możliwość, by podnieść oprocentowanie tej lokaty do starej dobrej czwórki przy jej odnowieniu. Jak to zrobić?

 
Zaczniemy jak zwykle od adresatów oferty, nie jest to bowiem lokata dla każdego. Premiowani są jak zwykle nowi, lub powracający klienci. W tym drugim przypadku okres odsiadki wynosi 12 miesięcy.

Obecni klienci oraz posiadacze konta w Eurobanku od 1 lutego 2015 do 31 stycznia 2016 mogą sobie podarować czytanie dalszej części. Pozostali zainteresowani mogą w terminie do 30 kwietnia 2016 zakładać lokatę.

Lokata potrwa przez 3 miesiące i można tutaj wpakować nawet 30.000 zł. Być może to z tego powodu lokata nazywana jest 3 razy lepsza. W końcu typowy wabik ma maksymalną kwotę trzy razy mniejszy.

Ale do rzeczy. Lokata podobnie jak poprzednio składa się z dwóch części. W pierwszej części trwa 3 miesiące i daje na start 3%. Potem może się odnowić na kolejne 3 miesiące i może być dzięki temu w pierwszym okresie oprocentowana na 4%.

Tutaj założysz lokatę nawet na 4% w Eurobanku

Jedynym warunkiem podwyższenia oprocentowania o 1pp jest przekazanie wynagrodzenia w pierwszych trzech miesiącach. Wystarczy by wynagrodzenie wpłynęło w ciągu pierwszego kwartału, gdy oprocentowanie będzie jeszcze na 3%. Jak wpłynie, to po odnowieniu zobaczymy 4% zysku.

W pierwszym kwartale da max 4%

Co ciekawe w dość nietypowy sposób odsetki są płatne z góry. Już w pierwszym dniu po założeniu lokaty na maksymalną kwotę dostaniemy 182 zł. Jak spełnimy warunek przelewu wynagrodzenia dostaniemy dodatkowe 60 zł za odnowienie lokaty na kolejne 3 miesiące.

A więc działa to nieco inaczej niż w ubiegłym roku. Wtedy 4% było za pierwsze 3 miesiące oraz 5% w drugim kwartale. Teraz mamy na odwrót: 4% mamy w pierwszym kwartale przy spełnieniu warunku przelewu wynagrodzenia, ale w drugim spadnie do stawki jaką będzie oferować lokata Odsetki płatne z góry

Lokata wymaga jednak założenia konta Classic, Active lub Prestige. Na szczęście nie ma jednak wymogu posiadania karty. I w przeciwieństwie do zeszłorocznej oferty, nie ma też premii na lokacie za używanie karty. A odnowioną lokatę najlepiej zerwać jak tylko się rozpocznie.

Regulamin promocji lokaty 3 razy lepsza w Eurobanku

16 komentarzy:

 1. " ... w okresie co najmniej 12 miesiecy przed
  dniem przystapienia do Promocji nie była posiadaczem Konta dla osób fizycznych prowadzonego przez Bank..."
  czy co najmniej 12 nie należyczytać jako 12, 13, 14 ... ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze kumam, że 3% mam gwarantowane w pierwszym okresie?
  To i tak nieźle jak "na dziś".

  Które konto najlepiej wybrać?
  Tak, żeby było darmowe z jak najmniejszą liczbą rzeczy do wykonania?

  Pozdrawiam
  TomL

  OdpowiedzUsuń
 3. Cytat: "(...) Teraz mamy na odwrót: 4% mamy w pierwszym kwartale przy spełnieniu warunku przelewu wynagrodzenia, a nieznana właściwie w drugim. Dla potrzeb artykułu zakładam że będzie to 3%, chociaż być może to zbyt optymistyczny scenariusz. (...)".

  Oprocentowanie po odnowieniu lokaty jest znane i określone w regulaminie lokaty, §2, punkt 12: "Lokaty odnowione na kolejne 3-miesieczne okresy beda oprocentowane według stawki oprocentowania 3-miesiecznych lokat „Odsetki płatne z góry” wskazanej w Tabeli Oprocentowania Konta obowiazujacej na dzien odnowienia Lokaty.".
  Czyli dzisiaj byłoby to 1,35%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli potwierdza się teza, że każda oferta jest inna i każda kolejna jest mniej atrakcyjna od poprzedniej.
   A więc nie ma szans nawet na 3%...

   Usuń
 4. Polecam Active...

  Można użyć mojego kodu polecenia nr 365345151

  Z góry dziękuję...

  OdpowiedzUsuń
 5. Warto wybrać konto Active.Dla chętnych mój kod polecnia
  303346161

  OdpowiedzUsuń
 6. Bez zakladania konta najlepsza jest 2,8% w Getinie dla nowych srodkow na 3-m. Nie liczac skokow, chyba na razie nie ma zbyt duzo alternatyw dla tej oferty. Idea Bank na razie kompletnie beznadziejna.

  OdpowiedzUsuń
 7. Polcan, mógłbyś pracować w banku, jeśli w regulaminie wyczytałeś, że do dodatkowego procenta trzeba trzymać lokatę na drugi 3-miesięczny okres. Nic takiego tam nie ma, no chyba że między wierszami.
  "14. W przypadku spełnienia warunku wpływu dochodu, o którym mowa w ust. 13 powyżej, Bank przekaże Premie pomniejszona o podatek (dalej: „Podatek“) na Rachunek Uczestnika w ciagu 10 dni od dnia pierwszego odnowienia Lokaty."
  Zatem mamy jedynie warunek wpływu wynagrodzenia i poczekania do odnowienia, po czym można odnowioną lokatę zerwać.
  YKS.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrobiłem po prostu błąd do którego muszę się przyznać, ale już naniosłem korektę w artykule, by nie wprowadzać nikogo w błąd. Dzięki wszystkim za korektę.

   Od piątku żyję aferą z TK Invest i to zajmuje cały mój czas przez ostatnie kilka dni. Tyle maili i telefonów od czytelników w związku z tą sprawą nie miałem jeszcze nigdy. Moja wina, że artykuł powstał naprędce, miałem bowiem dylemat napisać, czy nie. I chyba zrobiłem źle...

   Usuń
 8. Trochę z innej beczki, chodzi mi o kartę City. Dopiero dziś ją dostałem i aktywowałem.
  Zatem , dopiero od 1 marca muszę "zbierać" te 3 tys. do końca maja lub wcześniej?
  Nie widzę nr mojego konta w City gdzie mam przelewać środki? Po pierwszej transakcji ukaże się nr konta?

  OdpowiedzUsuń
 9. Napisz zatem proszę coś więcej o TK Invest. Jest jeszcze pewnie sporo takich czytelników jak ja którzy dopiero zamierzali skontaktować się z Tobą. Dodam, że odsetki zgodnie z zapowiedzią zostały wypłacone - ale dopiero dzisiaj.

  OdpowiedzUsuń
 10. A co z osobami prowadzącymi działalność gospodarczą?

  OdpowiedzUsuń
 11. Eurobank jak zwykle odrzuca klientów prowadzących działalność gospodarczą - niemożność spełnienia warunku wpływu wynagrodzenia :(.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niedawno w T-mobile tez był taki wymóg, konsultantka powiedziała mi, żebym założył sobie u nich drugie, jako konto firmowe i przelewał z firmowego na prywatne, będzie to traktowane jako wynagrodzenie.

   Usuń
  2. Regulamin Eurobanku jasno definiuje "wynagrodzenie".

   Usuń
 12. Dlaczego?
  To gdzie wpływa kasa jest twoja sprawą. A kadry od tego są

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...