poniedziałek, 29 lutego 2016

50 zł bonus oraz konto z lokatą na 4% oraz 3% w Raiffeisen w nowej promocji


Z nową akcją specjalną wraca bank, który narobił najwięcej szumu w ubiegłym roku. Mowa o Raiffeisen, który nieoczekiwanie wiosną dawał nam lokatę na 6%, zaś jesienią konto na 4% i to bez ograniczeń kwotowych.

Od dziś mamy tutaj znów kolejną ofertę konta wymarzonego. Tym razem zamiast promocji konta bank oferuje nam dwie lokaty na stare dobre 4% oraz 3%, a dodatkowo dostajemy bonus na 50 zł. Oferta jak widać jak najbardziej zasługuje na uwagę. Pytanie kto jednak może wziąć udział? 

Jak było do przewidzenia uczestnicy ubiegłorocznych akcji są wykluczeni, ponieważ tym razem bank dał warunek nowego klienta jako osoby nie posiadającej konta od 1 stycznia 2015 roku. Nie ma tu pomyłki, bo datę sprawdzałem kilkakrotnie. Chodzi o początek ubiegłego roku, a nie bieżącego.


To małe zaskoczenie, bowiem poprzednio bank pozwalał uczestnikom wiosennej promocji na powrót do kolejnej, jeśli ktoś zdążył konto zamknąć. Oczywiście niepotrzebne konto w Raifie zdążyłem już zamknąć i jak widać nie szykuje się tutaj szybki powrót.

Niestety tylko dla nowych z 14 miesięczną karencją

A na co mogą liczyć osoby, które jakimś cudem nie założyły żadnej z trzech ubiegłorocznych akcji specjalnych w Raifie? Jak zwykle muszą zacząć od skorzystania z dedykowanego linka, który będzie aktywny tylko do 21 marca 2016.

Tutaj weźmiesz udział w kolejnej akcji specjalnej z lokatą na 4% w Raiffeisen

A więc do pierwszego dnia wiosny zostawiamy tam swój mail, na który dostaniecie link do zakwalifikowania się do promocji, jest to bowiem akcja dedykowana na blogi.


1. Lokata mobilna na 4%
Zwykła lokata mobilna daje nam dziś tylko 2,60%. Znajdziecie ją zatem jutro jak zwykle w drugiej lidze. W ramach oferty specjalnej bank jednak oferuje podniesienie jej o 1,40 pp czyli w efekcie jej oprocentowanie wyniesie 4%. Należy pamiętać, że można ją zakładać tylko do 30 kwietnia 2016.

Parametry są takie same jak na standardowej lokacie mobilnej. A więc kwoty min-max są takie same. Innymi słowy możemy ulokować tylko tyle ile na wabiku czyli 10.000 zł. Jednocześnie bardzo możliwe, że będzie tutaj można zastosować trick z ubiegłego roku, w którym można było założyć nawet 2 takie lokaty:)

Warunkiem uzyskania owych 4% jest przetrzymanie konta do dnia wypłaty odsetek. Konto jest całkowicie darmowe, więc nie powinno być z tym problemy by przetrzymać konto do 15 sierpnia 2016.

Uwaga:
W przeciwieństwie do roku ubiegłego tym razem należy posiadać kartę. Bank wymaga bowiem, by w każdym z trzech kolejnych miesięcy: maj, czerwiec, lipiec wykonać płatności instrumentem płatniczym każdorazowo na kwotę 100 zł.

Cóż to jest ów tajemniczo brzmiący Instrument Płatniczy? W końcu gdyby był to telefon nie byłoby konieczności wyrabiania karty. Niestety tym razem ma to być albo karta albo naklejka zbliżeniowa. Ta druga zaś kosztuje aż 15 zł, więc lepiej opłaca się płacić zwykłą kartą.


2. Lokata na 3%
Na deser mamy jeszcze lokatę na 3%, dla osób, które założą najpierw lokatę mobilną.  W tym przypadku bank pozwala na założenie drugiej lokaty kwartalnej z oprocentowaniem 3%.

W tym drugim przypadku lokatę należy założyć w oddziale do dnia 30 kwietnia. Również i w przypadku drugiej lokaty mamy ograniczenia kwotowe. Minimum jest nieco wyższe i wynosi 3000 zł, zaś max ustawiono na 10.000 zł


3. 50 zł premii 
Informacja o przyznaniu premia w postaci 50 zł od organizatora zostanie wysłana na podany we wniosku adres mailowy do dnia 17 sierpnia 2016. Przyda się na pewno każdemu, należy jednak pamiętać, by we wniosku zaznaczyć zgodę na przekazanie przez bank do organizatora informacji objętych tajemnicą bankową. Służy ona bowiem jedynie przekazaniu premii na konto bankowe.

Tutaj założysz konto w Raiffeisen w nowej promocji z lokatą na 4% + bonusem 50 zł

Ewidentnie Raiff wychodzi z założenia, że kto zamknął konto nie zasługuje na nowe promocje. Nie warto zatem trzymać konta w Raiffie, skoro premie przysługują tylko i wyłącznie nowym.

Podsumowując mamy znów ciekawą akcję, może nie aż tak atrakcyjną jak poprzednie, ale na pewno godną uwagi. Szkoda jednak, że Raiff jakoś nie wyciąga odpowiednich wniosków i nie idzie śladem Toyoty, która nagradza tak nowych, jak i obecnych klientów. Na marginesie zapisy na akcję Toyoty z 110 zł bonusem trwają tylko do dziś i przypominam o tym na PP3.

Regulamin nowej oferty lokaty na 4% + 50 zł premii od organizatora

10 komentarzy:

 1. Rozumiem, że lokatę mobilną można założyć tylko poprzez aplikację /tablet, smartfon/ inaczej się nie da prawda? No jakoś nie mogę przekonać się do tych "wynalazków". W domu używam laptopa a komóreczka to normalna Nokia mi pasuje najlepiej:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie wychodzi, ze na czysto w stosunku do konkurencji dostalbym 63,35zl. Jako alternatywa lokata Getin na 2,8% oraz wydawanie 100zl (cash back Alior T-mobile). Duzo latwiej i prosciej bylo zarobic 100zl od BZWBK (wyplacone dzisiaj).
  Dla mnie nieoplacalne, jezdzenie do oddzialu na otwieranie lokaty, potem na zamykanie konta. Koszty podrozy do oddzialu, ktorego nie ma w moim miescie czynia te cala "zabawe" bezsensowna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt Ci nie każe iść do oddziału, zawsze można zamknąć konto wysyłając list polecony.
   Na marginesie, ostatnio zamykałem znów konto w Raifie w oddziale. I było dużo prościej niż za pierwszym razem.

   Usuń
 3. Otrzymaliście 100 zł. w promocji konta BZWBK? Bo ja jeszcze nie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Poprawka do tekstu:
  "Parametry są takie same jak na standardowej lokacie mobilnej. A więc kwoty min-max są takie same."
  b)minimalna kwota Lokaty Mobilnej wynosi: 1.000,00 PLN;
  c)maksymalna kwota Lokaty Mobilnej wynosi: 10.000,00 PLN
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Konto w Raiffaisen można zamknąć telefonicznie ba nawet nie trzeba dzwonić ze swojego telefonu wystarczy wniosek w bankowości i oddzwaniają. Przerabiałem to wczoraj także szybko miło i bez problemów. Sławek

  OdpowiedzUsuń
 6. A mnie przekonali, żeby kont(a) nie zamykać - ostatecznie nie muszę tego robić, dopóki jest/są bezpłatne. Wspominali coś o promocji dedykowanej uczestnikom poprzedniej (podwójne odsetki) - poczekamy, zobaczymy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj dostałem sms-a o limitowanej ofercie lokat - szczegóły w oddziale. Czy może ktoś wie co RPB przygotował ? - pewnie jakaś ściema ale może ...

   Usuń
 7. Kiedy najlepiej jest wpłacić pieniądze, już na początku kwietnia, czy pod koniec?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...