czwartek, 25 lutego 2016

Tego bank nie mówi wprost czyli żółta kartka dla Millennium


Od dłuższego czasu dwa banki przodują w ofercie kont oszczędnościowych. W obu przypadkach promocje są czasowe, zaś jedynym sposobem na przedłużanie atrakcyjnego oprocentowania jest przenoszenie środków między nimi.

Większość czytelników bloga zapewne lawiruje swoje środki między Optimą i Millennium, bo to o tych bankach mowa. Przez długi czas ten prosty trick działał. Okazuje się jednak, że staje się to coraz trudniejsze.

Najpierw Optima uwsteczniła datę graniczną dla nowych środków o dwa tygodnie, przez co zerowanie środków tuż przed końcem promocji nic nie dało. Teraz dowiadujemy się, że jeszcze gorzej jest w Millennium.


Wszystko przez dodatkowy, trudny do wyłapania wpis w regulaminie promocji konta oszczędnościowego. Ściślej chodzi o punkt 4 w paragrafie 3 widoczny na poniższym screenie. Jest on dość mocno zaszyty w gąszczu innych punktów i łatwo go przeoczyć, bank zaś nie mówi o tym wprost na swojej stronie głównej.

Punkt którego nikt się nie spodziewał

Przytaczam go niżej raz jeszcze ku przestrodze wszystkich wisienkowiczów:
Do promocji można przystąpić pod warunkiem niekorzystania w tym samym czasie z innej promocji na Koncie Oszczędnościowym

Co to oznacza?  Ano przykry fakt, że nie możemy sobie wycofać środków wcześniej i przelać je znów z powrotem by korzystać z nowego oprocentowania. Zilustruję to na konkretnym przykładzie.

Obecna oferta trwać będzie do 19 marca. Zwykle zerowaliśmy sobie konto 18 marca i przelewaliśmy środki z powrotem 21 marca. Dzięki temu bez względu na to kiedy kończyła nam się promocja w kwietniu czy w maju obowiązywała nas nowa promocyjna stawka dla wszystkich środków, a nie standardowe, marne 0,80%. Powód prosty: na start nowej promocji mieliśmy zerowe saldo.

Teraz to już nie zadziała. Bank w takim przypadku nie będzie sprawdzał naszego salda na start, jak informuje na swojej stronie. Millennium będzie sprawdzał czy bierzemy udział w innej promocji konta. Jeśli tak to koniec, nie ma szans na promocyjne oprocentowanie. Regulamin jest w tym przypadku bezwzględny:(

Na domiar złego bank jest na tyle perfidny, że nie tyle nie informuje o tym na swojej stronie, ile nie informuje o rzeczywistym oprocentowaniu w bankowości internetowej. To bodaj jedyny bank, który... ukrywa stawkę na koncie.

Możemy narzekać na nową ofertę w BOŚ, którą omówiłem wczoraj. Ale tutaj przynajmniej wszystko jest jawne. Mam tutaj konto na 4,00% do kwoty 10.000 zł. Jak przekroczę saldo oprocentowanie automatycznie spada do 2,25% i widzę to w szczegółach konta. Wystarczy jednak wewnętrzny przelew, by stawka znów poszła w górę do 4,00%:)

BOŚ aktywnie informuje o zmianie oprocentowania


W Millennium tak nie jest. Tutaj nikt nic nie zobaczy, a jedynym sposobem na sprawdzenie rzeczywistej stawki jest... konsultacja z pracownikiem banku. Sprawdzałem to osobiście i nawet tak prosta czynność zajmuje konsultantowi sporo czasu.

Twoje oprocentowanie może być tylko takie...

Sprawdźcie swoją aktualną stawkę. Bardzo możliwe, że zamiast 3,00% będziecie mieli 0,80%. Można to zrobić albo analizując daty wpłat, albo konsultując się z konsultantem. Bo oprocentowania i tak nikt nie zobaczy.

Za tę istotną informację raz jeszcze dziękuję Jakubowi, którego ostrzeżenie opublikowałem we wtorek na PP3. Rzecz jest jednak na tyle istotna, że zasługuje na powtórkę na najbardziej poczytnym z moich blogów.

Jeśli ktoś z Was odkrył podobny trick bankowy wymierzony w wisienkowiczów proszę o kontakt. Opublikuję go ku przestrodze czytelników bloga. Od tej pory będę regularnie zamieszczać regulamin promocji, bo takie rzeczy trzeba wyłapywać i ostrzegać innych.

Regulamin promocji konta w Millennium obowiązujący od 10 stycznia do 19 marca 2016

18 komentarzy:

 1. Ten punkt regulaminu działa inaczej. Jeśli przelejesz środki 21 marca to promocja zacznie obowiązywać po zakończeniu poprzedniej, jeśli była aktywna, ale nie od 21 marca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Tak to przecież opisałem w artykule.

   Usuń
 2. Pewną informacją powinna być wizyta w oddziale i zapewnienie bankstera dotyczące danej promocji w stosunku do konkretnego klienta tego k.banku.
  dokładnie tak zrobiłem, poszedłem do oddziału i zapytałem czy gdy 07.01 wpłacę środki do 100 tys jakie oprocentowanie będzie i przez jaki czas. Banksterka w moim przypadku szukała, szukała ...i oznajmiła ze gdy wpłacę do 100 tys 07.01.2016 toku będzie mnie obowiązywała promocja 3% i będzie trwała do 09.04 (92dni od dnia wplaty). Potwierdziła ze całość tej kwoty będzie objętaa tą promocją bo nie mam żadnych środków.
  01.02 juz tak kolorowo nie było, bo odsetki się nie zgadza i zapytałem w innym oddziale.
  Dobrze ze regulamin nie mówi ze odsetki za cały okres zostaną dopisane po zakończeniu promocji Czyli w moim przypadku 29 dni z 3% reszta okresu 0,8 % ! - i to wszystko zgodnie z pewną informacją ze źródła jakim jest oddział banku millenium.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okres 92 dni promocyjnego oprocentowania, czyli 3% liczy się od pierwszej wpłaty. Następna tak jak piszesz do 100 tyś. nie będzie już obowiązywała przez 92 dni tylko proporcjonalnie mniej w zależności w którym dniu po pierwszej dokonałeś dopłaty.

   Usuń
 3. Skok Polska zawieszony...

  OdpowiedzUsuń
 4. http://gosc.pl/doc/2992679.KNF-zawiesila-dzialalnosc-SKOK-Polska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejne udziały przepadną, a w lipcu miałem je odebrać.
   Na szczęście to chyba tylko kilkadziesiąt PLN stracone...

   Usuń
 5. Ja wiem o tym od bardzo dawna że przy promocji w KO w Millenium jak wpłaci się kasę to promocja trwa przez 92 dni - czyli nie załapiemy na promocję jedna po drugiej, a np co drugą promocję - bo przeważnie czas ich trwania jest około 2msc. - ja to zawsze tak rozumiałem i chyba dobrze bo zawsze odsetki się zgadzały -po tych 92 dniach trzymania na KO wypłacałem kasę gdzie indziej i wpłacałem jak już była kolejna promocja

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy25 lutego 2016 07:11 - zgadza się - najpierw musi się zakończyć poprzednia promocja (trzymamy 92 dni) - zerujemy i wypłacamy do innego banku i czekamy na koleją promocję i wtedy wpłacamy

  OdpowiedzUsuń
 7. nie można brać udziału w promocji jedna po drugiej, bo jak wpłacimy kase na KO to wyższe % jest przez 92 dni, a promocję są przeważnie co 2 miechy

  OdpowiedzUsuń
 8. @polcan wspomniałeś o optimie czyli jak to teraz działa?
  Wypłacić muszę 2 tyg przed końcem promocji? Nie tak jak kiedyś było dzień przed?
  Masz jakieś potwierdzenie tego faktu?
  Sławek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam od dawna środków w Optimie, bo ten bank jest zwykle w cieniu innych, więc nie obserwowałem dat granicznych. Głośnym echem odbił się opisany numer, a takie rzeczy się pamięta.
   Niech lepiej wypowiedzą się osoby, które czasowo wycofują na bieżąco środki, być może był to tylko jednorazowy numer.

   Usuń
 9. Zbliża się ostateczny termin wypłaty 100zł za założenie konta w promocji WBK. Czy już ktoś dostał przelew od AGORY?

  OdpowiedzUsuń
 10. U mnie też ni widu ni słychu. Sławek

  OdpowiedzUsuń
 11. No to poczekajmy do poniedziałku

  OdpowiedzUsuń
 12. Dostałem "poufny mail" o comperia 6 z bonusem... 400zł
  Który bank jest tak szalony?
  Warunki pewnie będą fatalne.

  OdpowiedzUsuń
 13. Chyba nie omawiana dotąd promocja konta Millenium na groupon do zgarnięcia 300zł

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...