środa, 3 lutego 2016

900 zł zwrotu na koncie firmowym w mBanku i 450 zł na zwykłym


Do tej pory mBank reklamował swoje konto firmowe z 600 zł bonusem. Okazjonalnie można było dostać nawet 800 zł jeśli mieliśmy do czynienia z akcją specjalną z bankierem. Ciągle jednak znajdował się w cienu Idea bank, który przebijał go swoją ofertą.

Idea bank oferuje bowiem od dawna 900 zł bonus w ofercie premiowanie za bankowanie, który w tym roku został przedłużony. Oferta dla firm była nie do przebicia, więc nic dziwnego, że od teraz także i w mBanku pojawiła się podobna oferta.

Promocja potrwa przez blisko dwa miesiące, a ściślej do 31 marca 2016. Podobnie jak w Idea bank, można zgarnąć tutaj 900 zł, które podzielone jest na dwie części znane nam 600 zł oraz teraz dodatkowo 300 zł. Jak?

Zaczniemy od adresatów. Przeznaczona jest dla firm, osób  prowadzących działalność gospodarczą, fundacji czy stowarzyszeń. Zresztą przy wypełnieniu wniosku o konto w polu Forma prawna można sprawdzić jakie są dostępne opcje.

Tutaj założysz konto firmowe Start w mBanku z bonusem na 900 zł

Powyższy wniosek jest dedykowany dla firm w pierwszych 12 miesiącach działalności. Jeśli działacie dłużej, wówczas ważny jest wniosek o konto komfort.

Tutaj założysz konto firmowe Komfort w mBanku z bonusem na 900 zł

Z promocji są wyłączeni przedsiębiorcy posiadający rachunek w mBanku oraz, co jest nowością, usługę księgową w Cyber Productivity S.A. Ten drugi warunek jest zapewne związany z bonusem na 300 zł dotyczący księgowości do 28 stycznia 2016.

Co zatem trzeba zrobić by otrzymać 900 zł?

1. 600 zł
Promocja trwa jak zwykle przez rok, więc całkowita premia jest podzielona na transze po 50 zł na miesiąc. Aby otrzymywać owe 50 zł trzeba w sumie spełnić dwa warunki:
 • dokonać przelewu na składkę ZUS na minimum 250 zł 
 • dokonać tylko jednej transakcji kartą
warunki są zatem banalne do spełnienia.
 
Wymagania na 900 zł nie są trudne do spełnienia

 
2. 300 zł
Dodatkowe 300 zł można zdobyć również w transzach przez 12 miesięcy, tyle że w drugim przypadku co miesiąc można zdobyć o połowę mniej czyli 25 zł. Jedynym warunkiem jaki bank stawia jest zaksięgowanie 3 faktur kosztowych na malutką kwotę 10 zł każda. 

W sumie zaksięgować należy zatem minimum 30 zł, przy czym zlecenie płatności musi się odbyć z systemu księgowego do systemu transakcyjnego banku. Należy w tym celu wybrać zakładkę Wydatki, a następnie akcji Zaksięguj
  
Zaksięgowane faktury kosztowe są w systemie księgowym oznaczone zieloną ikoną na liście w zakładce Wydatki – Dokumenty. Za płatność zleconą z systemu księgowego do systemu transakcyjnego Banku uznaje się transakcję zleconą poprzez przycisk „zapłać” w zakładce Stan biznesu – Komu ja zalegam i rozliczoną przez Bank w  miesiącu kalendarzo wym, w którym została wykonana.

Jak widać przedsiębiorcy zaczynają mieć dobry wybór. Promocja trwa przez rok, a więc w kolejnym roku można skorzystać z konkurencji, która też premiuje nagrodami pieniężnymi za wykonywanie zwykłych płatności do ZUS. 


Klient Indywidualny
Dla przypomnienia zwykli ludzie też mają tutaj możliwość zgarnięcia premii za powrót do mBanku. W tym przypadku do zgarnięcia jest połowa czyli 450 zł. Warunki są omówione skrótowo niżej.

Tutaj zgarniesz 450 zł w mBank za 2% cashback


Oferta dla klientów indywidulnych

Tutaj do niedawna było 300 zł, ale ostatnia edycja oferty zawiera także dodatkowy bonus 150 zł za ubezpieczenie AXA. Ta druga oferta potrwa o miesiąc krócej do 29 lutego 2016. Szczegółowo omawiałem ją w artykule 450 zł cashback w nowej V edycji eKonta.


Regulamin promocji 900 zł na ZUS i korzystne korzystanie z księgowości

7 komentarzy:

 1. Trochę nie na temat.. Jestem właśnie po rozmowie z konsultantką z ToyotaBanku. Dowidziałem się, że aby skorzystać z promocji by zgarnąć 50, trzeba założyć lokatę na 10k, utrzymać środki na wszystkich depozytach i również te które mieliśmy na koncie w dniu zakładania lokaty. Jak sobie zrobiliśmy jakieś zakupy, nawet pączka za 1 zł to pomniejszamy stan i możemy nie dostać bonusu. To nieźle trzeba się pilnować..

  OdpowiedzUsuń
 2. BGŻ Optima
  "ze względu na prace technologiczne zakładanie produktów przez wnioski online BGŻOptima będzie możliwe od 8 lutego 2016 r"

  OdpowiedzUsuń
 3. niestety promocja 450 w mbanku nie jest dla byłych klientów, więc wzmianka w artykule, że jest premia "za powrót" do mBanku mija się z prawdą.
  w regulaminie jest to jasno zapisane, klienci którzy mieli rachunek są wykluczeni z promocji, co potwierdził również konsultant.

  OdpowiedzUsuń
 4. Polcan potrzebuje porady. Nie otrzymałem bonusu z Alior Banku-Comperia 55zł. Warunki speniłem wszystkie. Złożyłem reklamacje w Comperia a ta w Banku. Dzisiaj otrzymałem wiadomość: "Witamy serdecznie,
  Uprzejmie informujemy, iż reklamacja została rozpatrzona pozytywnie.
  Bonus 55zł zostanie wypłacony do dnia 5.02 na konto założone w Alior Banku." Ale z tego co pamiętam to powinni jeszcze 30zł wypłacić za reklamacje. Mam kolejną reklamacje składać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile pamiętam, te 30 zł było rekompensatą w przypadku, gdy się nie otrzymuje 55 zł.
   Ale możesz zapytać Comperię, wszak kto pyta nie błądzi.

   Usuń
 5. Rozumiem, że to tylko dla nowych, jak już mam konto w mbanku to odpadam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzadko kiedy zdarza się promocja dla obecnych klientów, dlatego warto zamykać konta jak tylko nie generuje zysku.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...