piątek, 12 lutego 2016

Lokata walentynkowa na dolnym limicie czyli chwilowy powrót Idea bank


No i proszę. W środę zadałem wam pytanie o nowe minimum bloga, skoro BSy nie cieszą się popularnością ze względu na lokalność, a SKOKi naciągają nas na udziały, których nikt nie odzyska. Innymi słowy interesują nas znów tylko banki komercyjne.

I część z was była za stawką 2,70% co jest stawką nieco bezsensowną, skoro tyle mamy dziś na słynnym duecie Millennium-Optima. Logiczniejszym minimum jest 2,75% - raz że to nieco więcej od konta, dwa że RPP obniża zwykle o 0,25pp co sugeruje właśnie taką stawkę.

I tyle właśnie, w dzień po ogłoszeniu nowego minimum, zaoferował nagle Idea bank. Nie było tu wyczekiwanej lokaty mikołajkowej, ani świątecznej, ani nawet noworocznej. Złamano zatem tradycję. Nie zapomniano jednak o zbliżających się walentynkach, a stawkę ustawiono na nowe minimum:)

W Idea przypomniano sobie o okazyjnych lokatach:)

Przypadek? Czy też w dalszym ciągu blog jest obserwowany przez  celem badania nastrojów licznej rzeszy fanów lokat? Wszak żegnaliśmy się już z Idea bankiem, który nagle bez najmniejszego powodu urządził sobie rzeź na swoich depozytach.

A tymczasem wczoraj pojawiła się lokata walentynkowa na 2,75%. Klasyczna lokata jakie chcielibyśmy oglądać na co dzień: na kwartał, bez limitów, bez warunków, bez cudów i cudeńków jakie ostatnimi czasy przychodzi mi opisywać praktycznie w każdym banku.

Zwyczajowo przestrzegam nowe osoby (a są jeszcze takie?), które do tej pory nie miały jeszcze nic wspólnego z Idea bank, by na start założyły sobie znacznie lepiej oprocentowane wabiki o nazwie lokata happy. Do wyboru macie dwie opcje:

Tutaj założysz Lokatę Happy na 4,00% z limitem 10.000 zł

W tym miejscu założysz Lokatę Happy Plus na 3,25% z max 100.000

Wróćmy jednak do tematu głównego. Ostatnia okazyjna lokata jaką mieliśmy w Idea banku to andrzejkowa. Jak pamiętamy pojawiła się już 24 listopada i nie dożyła do dnia, który miała świętować. Zniknęła kilka dni przed andrzejkami, a ściślej 27 listopada o czym poinformował jeden z anonimowych.

Tym razem lokata walentynkowa pojawiła się 11 lutego, więc jest szansa, że dożyje do walentynek. Nie jest to jednak pewne, bowiem jak doskonale wiemy z dotychczasowych obserwacji, nazwa jest zupełnie nieistotna. Jak bank już ma dość kasy, bo fundujecie mu masowy run na lokaty, zamyka promocję przed czasem i po sprawie.

Od samego początku istnienia bloga Idea bank był jednym z głównych banków oferujących dobre lokaty. A jednak w tym roku z hukiem wyleciał on z rankingu lokat, gdy masowo dzień po dniu komentowaliście zjazdy i to tak ostre, że z przodu pojawiła się nawet... jedynka.

Lokaty z jedynką z przodu to czysta kpina z klienta, a taką cyfrę widzimy już od pewnego czasu przy słynnym kiedyś Ping Pongu. Z tego powodu zamykam konto w Idea bank i nie ukrywam, że robię to bez żalu, ze względu na przymusowe korzystanie z koszmarnego Idea Cloud.

Nie sądzę, by lokata walentynkowa była powrotem niebieskich do starych dobrych czasów. Raczej należy się spodziewać się czasowych najazdów co obserwujemy już od pewnego czasu

Na koniec informacja dla czytelników o prawdopodobnej przerwie w artykułach począwszy od jutra. Jeżeli zaś zauważycie czasowy brak publikacji waszych komentarzy oznaczać to będzie, że oczekują one na ujrzenie światła dziennego. Będą one jednak obsługiwane przez zastępcę.

Z powodu mojej nieobecności, nieco wcześniej przypominam też o najlepszej ofercie tego roku w WBK. Niebawem kończy się promocja konta z 4% oraz łatwym 100 zł do zgarnięcia w MM3, więc przypomnajka już dziś na PP3.

20 komentarzy:

 1. Nie wiem czy śmiać się, czy płakać z tej lokaty walentynkowej w Idei? Dla mnie to zbyt małe procenty żeby zawracać sobie głowę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trochę się wcisnę z moim pytaniem, proszę o wybaczenie. Chcę rozwiązać umowę zen Smart Bankiem i jako ,że nie mam możliwości korespondencji z bankiem poprzez bankowość internetową zapytam tutaj. Ktoś tutaj wcześniej napisał, że rozwiązał umowę z bankiem via mail w związku ze zmianą regulaminu. Ja nie dostałam informacji o zmianie ani na maila, ani nie ma jej w mojej bankowości internetowej, ani nie mogę nigdzie na stronie banku wypatrzyć tego nowego regulaminu. Wolałabym zrobić to internetowo niż listownie rzecz jasna.

  OdpowiedzUsuń
 3. A propos PingPonga: nawet rozważałem wczoraj, czy nie wrzucić tam kasy, której mogę potrzebować w weekend, ale oprocentowanie urąga godności Wisienkowicza. Przy maksymalnej kwocie dostaje się poniżej złotówki odsetek brutto, a przy niższych kwotach w ogóle nie ma o czym mówić. Zaczynam wkładać pieniądze do skarpety...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. taaa w skarpecie na pewno urośnie, co najwyżej przejdzie zapachem

   Usuń
  2. daj na lokatę swobodną 2% którą możesz zlikwidować w każdej chwili bez utraty odsetek

   Usuń
 4. Też już spisałem Idee na straty, czekam aż skończą się ostatnie lokaty i również zamykam konto.
  Walentynkowa może potrwać dłużej, bo niczym aż tak się nie wyróżnia - póki co kasę można ulokować na podobnych lub nawet lepszych warunkach w WBK, Paribas, Optima, Toyota, Milennium.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już w ubiegłym roku spisałem Idee na straty, a tuż przed sylwestrem skończyła mi się w skandaliczny sposób ostatnia lokata.
   Też wybieram już inne banki.

   Usuń
 5. ciekawe ilu połaszczy się na tak denne odsetki, na dodatek w cloudzie aby zmienić na nieodnawialną i odzyskać kasę trzeba tracić czas, kasę na telefon i być odpornym na grilowanie przez konsultanta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ci sie nudzi to mozesz tracic czas na infolinie :) ja zrywam po zakonczeniu i problem z glowy,nie trace czasu na infolinie

   Usuń
 6. a na co mają się łaszczyć na 1,5% ? 2,75% to nie tak zła oferta na tle ogólnej bidy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chcesz to pakuj na 2,75, ja łacha z siebie nie będę robił. Gdyby wszyscy myśleli tak jak ja i wielu mi podobnych, to banksterzy w końcu zrozumieliby, że lokatowcy to nie łosie. Wolę skarpetę albo KO z przeczekaniem na rosnącą potrzebę rozsądnych banków, szczególnie tych z frankami :P

   Usuń
 7. a co to za różnica czy na lokacie czy na KO ktoś trzyma - jak % podobny?? KO mają ograniczenia co do kwoty... - czyli jak trzymasz na KO to już nie jesteś łachem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano taka, że z KO możesz wypłacić w każdej chwili bez utraty dotychczasowych odsetek, np. jak pojawi się nagle jakaś super okazja lokatowa ;-).

   Usuń
  2. taaa pojawi się na 5% bez haczyków buhahahaha już widzę jak ci nawalą

   Usuń
 8. Uważaj żeby tej skarpety ktoś nie porwał, jak taka 3 tygodniowa to nawet może coś urosnąć :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli ktoś nie miał środków w Getinie na 31 października 2015 to on jest lepszy od Idei (2,8% bez górnego limitu). Podobnie Optima w zakresie do 100 kPLN.
  Walentynkową kładzie tu niemożność zmiany na nieodnawialną za pośrednictwem netu. Telefon do konsultanta to pewnie koszt zjadający owe 0,05% odsetek więcej niż w Optimie, a ponadto stracony czas.
  Tylko niemożność skorzystania z Getina, a przy tym potrzeba dywersyfikacji środków przekraczających 100 kPLN skłonić może do walentynkowej. Do 100 kPLN Optima pozwala wypatrywać innych okazji.

  OdpowiedzUsuń
 10. Anonimowy12 lutego 2016 13:11 ja mam darmowe rozmowy na stacjonarne więc mi to nie przeszkadza - już zmieniałem kilka razy przez infolinię i zajęło to nie dużo czasu.

  OdpowiedzUsuń
 11. IDEA podniosła też oprocentowanie lokat POWER i Nr1 do 2,55%

  OdpowiedzUsuń
 12. 2,55 niech sobie w kalosze wsadzą i dobrze onucami owiną ;>

  OdpowiedzUsuń
 13. coś ta walentynkowa trwa długo, mimo że już po walentynkach. Atakują też spamem w skrzynkach mailowych. Pewnie nie mogą złowić jeleni na 2,75 :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...