czwartek, 2 lutego 2017

150 zł za otwarcie konta w PKO


Jakie nowe minima mamy obecnie na lokatach mogliśmy zobaczyć wczoraj. Depozyty dają zarobić coraz mniej, kto liczy na większy zysk w bankach powinien raczej skupić się na rozlicznych promocjach, więc im poświęcimy więcej uwagi.

Nie skończyła się jeszcze akcja z polecaniem konta Inteligo, w którym można zgarnąć 150 zł do podziału, a już rusza bardzo podobna szósta już edycja poleć konto i zarabiaj. I w nowej edycji do zgarnięcia jest kolejne 150 zł:)

Do tej pory promocje konta Inteligo oraz PKO działały na zasadzie wahadła: jak skończyło się jedna, to zaczynała druga.  Od tego roku obie się nieco nakładają, gdyż promocja w Inteligo trwa jeszcze przez tydzień do 9 lutego 2017, o czym więcej tutaj.

Wraca fajny program poleceń:)

Kto może skorzystać z promocji? Nie ma podziału na osoby fizyczne czy firmy, założyć konto z polecenia może każdy, pod warunkiem, że nie posiadał tutaj konta przez ostatnie 3 lata. To nie zmienia się już od dawna, więc wystarczy poczekać i znów wrócić by zgarnąć premię:)

Jeśli nie posiadasz kodu, możesz go zdobyć pisząc na marszr1@gmail.com. Ten kod wpisujemy w pole Kod polecający. i to właśnie dzięki niemu mamy możliwość zgarnięcia  150 zł do podziału za spełnienie niewygórowanych warunków.

Jak wygląda podział? Całkiem sympatycznie: polecony może dostać 100 zł za spełnienie tylko dwóch warunków, zaś polecający za przekazanie kodu dostaje 50 zł. Podział nietypowy, choć wydaje się być sprawiedliwy.

Jakie są te dwa warunki? PKO jest strasznie konserwatywne, co w tym przypadku jest zaletą, warunki bowiem od dawna są takie same i nie ulegają pogorszeniu. Należy tylko:
 • wykonać zakupy kartą na minimum 200 zł 
 • wykonać jedną płatność BLIKiem przez aplikację IKO na minimum 10 zł
Za te dwa rodzaje płatności na łączną kwotę 210 dostaniemy nawet 100 zł zwrotu co daje blisko 50% cashback, a więc całkiem nieźle. Na spełnienie obu warunków mamy standardowe 30 dni od momentu otwarcia konta.

Promocja potrwa do 1 maja 2017. Po zgarnięciu nagrody można konto zamknąć, albo zachować i brać udział programie poleceń zarabiając w ten sposób dalej kasę dla siebie.

Skoro jesteśmy przy PKO, warto przypomnieć, że mamy tutaj jednocześnie także inną promocję konta dla młodych ludzi w wieku do 27 lat, w której do zgarnięcia jest 10 wejściówek do kina. Ta druga promocja potrwa tylko do 19 lutego 2017 co omawiałem szczegółowo tutaj.

Tutaj założysz konto dla młodych i zgarniesz 10 wejściówek do kina

Regulamin 6 edycji programu Mam PKO czyli jak zgarnąć 150 zł do podziału

11 komentarzy:

 1. Należałoby chyba dodać, że premia podlega opodatkowaniu, więc "na rękę" zostanie mniej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, PKO oraz Inteligo są pod tym kątem inne od reszty. Na szczęście podatek będzie można zapłacić dopiero w kwietniu 2018.

   Usuń
 2. O jakim podatku mowa? Brałem udział w poprzednich edycjach i nie pamiętam żeby cokolwiek było opodatkowane...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest o tym mowa w paragrafie w załączonym pod koniec regulaminie. Ja też brałem udział w takiej promocji i dostałem dawno temu pit bodaj 11C do rozliczenia w kolejnym roku.

   Usuń
 3. Na pewno to jest tak z tym podatkiem? Z regulaminu:
  W przypadku konieczności odprowadzenia przez Organi
  zatora, jako płatnika podatku, zryczałtowanego poda
  tku od uzyskanych nagród, Organizator
  zwiększy wartość jednostkową nagrody o kwotę odpowi
  adającą wartości należnego zryczałtowanego podatku
  dochodowego
  od osób fizycznych od uzyskanej nagrody. Kwotę tę O
  rganizator przekaże na rachunek właściwego Urzędu S
  karbowego tytułem należnego podatku
  dochodowego.

  Dla mnie nie do końca to takie jasne. Tak czy owak i tak powinienem dostać PIT jeśli nie dostanę to rozumiem ze nie ma się czym przejmować? Brałem udział i w PKO jak i Inteligo poprzednie edycje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podatek należny jeśli taki miałby wystąpić zapłaci Organizator promocji czyli bank. Regulamin ramowy programu Inteligo Rozdział 6 punkt 3 i 4

  OdpowiedzUsuń
 5. Osoba, która korzysta z programu poleceń nie płaci żadnego podatku - opłaca go bank. Klient nie musi też dodawać wygranej w swoim zeznaniu podatkowym. Zakłada konto, spełnia inne wymagania, otrzymuje nagrodę i ... nic więcej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Do Eksperta PKO
  A czy polecający dostaje PIT?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dostaje PIT-u - nie trzeba wykazywać w zeznaniu podatkowym

   Usuń
 7. Co znaczy nawet do 100 zl? To w koncu 100 czy nawet do 100? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 100 zł jak wyjaśnił Ekspert PKO:) Nie ma podatku, który uszczupliłby zysk.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...