czwartek, 23 lutego 2017

Lokata Tylko Teraz czyli czerwone światło dla Idea bank


Idea bank znów wrzuciła do swojego kiepskiego rankingu lokatę Tylko Teraz, która do niedawna często bywała hitem wśród depozytów. Rzucałem wówczas wszystko by jak najszybciej dać wam o tym znać, bo wówczas była to bardzo dobra oferta na którą często zdążyli się załapać tylko najszybsi.

Wczoraj jednak nic nie rzuciłem, bo nie raczej nie ma tu czego szukać. Lokata jest średnio ciekawa i dziś nie mogę powiedzieć o lokacie Tylko teraz to co było normą w ubiegłym roku. Oprocentowanie jest bowiem poniżej akceptowanej granicy, co widzimy niżej.


Zdecydowanie poniżej oczekiwań
Zwykle przy lokatach Idea banku przypominałem o możliwości podkręcenia stawki lokaty przez yb, zapraszając do połączenia. Tym razem tego nie zrobię, bowiem lokata nie spełnia minimum oczekiwań, a kto i tak chciałby się połączyć może zajrzeć tutaj.

Tym samym dla Idea bank należy się czerwona kartka za kolejne celowe obniżenie stawek i to w momencie kiedy inflacja osiąga poziom 1,80%. Do niedawna takie obniżanie stawki się udawało, bowiem tylko neoBANK był dla nich konkurencją, ale szybko zaczął stosować te same praktyki co niebiescy.

W Toyocie dostaniemy więcej

Teraz sytuacja się zmieniła, bo pojawił się nowy konkurencyjny gracz czyli Toyota bank. Tutaj nie trzeba na nic czyhać, na nic polować denerwując się jednocześnie czy zdążymy założyć lokatę czy nie jak to często ma miejsce w IB czy neo.

Tutaj założysz lokatę na 160 dni z lepszą stawką 2,50% w Toyota bank 

Toyota nie ponagla i nie zmienia stawki w ciągu najbliższych godzin. Mamy normalną ofertę lokaty lepszej bo oferującej 2,50% którą każdy może na spokojnie założyć. Oczywiście 2,50% nie będzie wiecznie w ofercie, ale na pewno będzie dłużej od chwilówek typowych dla Idea bank.

Lokata ma dość nietypowy zakres kwotowy: minimum na lokacie to 3.000 zł, zaś maksimum to 13.000 zł. Na szczęście można założyć nawet 10 takich lokat, więc w sumie można wpakować tutaj nawet 130.000 zł.

W Millennium też dają więcej
Kto ma więcej ma także do dyspozycji konto w Millennium, gdzie mamy też lepszą stawkę niż na lokacie Tylko Teraz. Podobnie jak w przypadku Toyoty mamy tutaj 2,50% na nowym koncie Profit omówionym niedawno na blogu.

Tutaj założysz konto w Millennium dla stawki 2,50% do 100k

Dla przypomnienia Millennium pozwala cieszyć się oprocentowaniem 2,50% przez 92 dni, a więc ponad dwa razy dłużej niż oferuje Idea bank na gorzej oprocentowanej lokacie. Jedyny atut lokaty u niebieskich to jedynie brak limitu kwotowego.

Akurat dziś kończy mi się fajne oprocentowanie w Millennium i muszę ewakuować środki. Nie idą jednak do niebieskich jak było dotąd, lecz do Toyota bank na Plan Depozytowy. I nareszcie będę mógł przetestować przelanie całej kwoty 100k w jednym dniu mimo ograniczenia:)

Podsumowując tym razem ofertę Idea bank można sobie spokojnie podarować. Zaś zmiana na żółte światełko może nastąpić dopiero od 2,50%.

Aktualizacja:
Tak dziś Millennium próbował zatrzymać odpływ gotówki

Próba przelewu 100k z Millennium w jednym dniu metodą Mastergrega wyszła pozytywnie. Chociaż przed autoryzacją bordowi próbowali zatrzymać opływ gotówki oferując lokatę rzekomo w ofercie specjalnej zaledwie na... 2,00%.

33 komentarze:

 1. jaki to sposób na ten przelew z M mimo ograniczenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Test wypadł pozytywnie i 100k dziś poszło z Millennium. Postępowałem dokładnie według opisu Mastergrega zamieszczonego w poniższym artykule:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2017/01/arkana-nietypowego-konta-oraz-ostatni.html

   Usuń
 2. polcan
  Piszesz że każdy może założyć.
  Czy ja też mogę?
  -konto w toyota zamknąłem kwiecień 2016.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre pytanie. To jest inna promocja aniżeli omawiana wczoraj, ale z informacji jakie otrzymuję prawdopodobnie też z zastrzeżeniem nowy klient + obecny. Niestety nie jestem w stanie określić ile powinna wynosić karencja, nie ma takowej informacji na wniosku, ale znając bank odsiadka jest dość długa...

   Usuń
  2. Jak się przed momentem dowiedziałem, wynosi ona 18 miesięcy.

   Usuń
 3. Wygląda na to, że ybanking się kończy. Nie działa link do otwierania lokat z Idea Banku i przestali pokazywać te statystyki ile osób skorzystało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry,
   Wszystko działa poprawnie, może był jakiś czasowy błąd w komunikacji z naszym partnerem.
   Statystyki usunęliśmy, ponieważ chcemy je umieścić na stronie głównej, która niedługo będzie wizualnie odświeżona.

   Usuń
 4. 2,75% na 2 lata w idea banku przeszło do historii... Nie dawno, zastanawiałem się czy założyć w związku z inflacją - cóż, chyba dobrze, że założyłem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za to podwyższyli % Lokaty NR1. Nawet mają przez to mały błąd w jej opisie...

   Usuń
  2. A ile było na lokacie nr1? Bo 2,75% jest teraz ale na 3 lata...

   Usuń
  3. Jaki błąd? Ile było oraz na ile podwyższyli?

   Usuń
 5. Oj nieciekawie się robi. Właśnie dostałem info o planowanych zmianach w T-mobile na koncie z 5% cashback. Pewnie niebawem będzie konieczny osobny artykuł na ten temat...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to za zmiany? Cashbacka chcą kasować?

   Usuń
  2. Ograniczyć czasowo do pół roku począwszy od 1 maja, potem będzie praktycznie niemożliwe. Będę to omawiać w przyszłym tygodniu, bo jest jeszcze trochę czasu zanim to wejdzie w życie.

   Usuń
  3. Ostatnie zakupy warto robić w kwietniu 2017 i dostać premię w maju 2017. Chyba, że ktoś dopiero otwiera konto, ponieważ maksymalnie będzie można uzyskać zwrot przez 6 miesięcy od 1 maja.

   Za zakupy w maju premia (ta wypłaca w czerwcu) TYLKO jeśli na koniec miesiąca masz produkt kredytowy w banku, także po 15 maja konto do zamknięcia.

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
 6. Tak właściwie to jaką rolę ma w tym wszystkim Agora? I za co właściwie płacą te 140 zł? Za dostęp do danych osobowych?

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdzie teraz najlepiej wpakować euro na lokatę lub konto oszczędnościowe.Może to być nawet długi termin.Trochę nadwyżki się nazbierało.Podeślijcie jakieś propozycje.Z góry dzięki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BOS Bank EURozyskowna lub moze za jakis czas, jak otworza InBank z Estonii(ma byc podobno w I kwartale), procenty powinny byc wyzsze niz oferuje BOS (1,5% na 2-lata)

   Usuń
 8. Czy do 8. marca musi być już założone konto (wizyta kuriera do tego czasu) czy tylko złożenie wniosku przez link a uaktywnienie konta może być potem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie, do 8 marca będzie aktywny link rejestracyjny w akcji specjalnej. Od 9 marca link będzie nieaktywny i kliknięcie w niego spowoduje wyświetlenie info:
   "Przepraszamy, ta akcja już jest nieaktywna".
   Założenie konta i wpłacenie środków na lokaty możesz zrobić potem.

   Pamiętaj, że to jest akcja specjalna i to bardzo popularna. Niejednokrotnie bywało tak, że nagle organizator informował, że akcja zostaje zakończona, bo bank zebrał już spodziewaną pulę lub wyczerpał środki przeznaczone na bonus, a bonus tu jest dość pokaźny. Dlatego lepiej jest zaklepać sobie miejsce wcześniej.

   Usuń
 9. W Getin Holdingu odczuli frankowe odetchnięcie, więc już nie tworzą buforów :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy ja dobrze widzę - aby założyć Plan Depozytowy trzeba zakładać Konto Jedyne za 2,49 zł ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak będziesz sprytny to za Konto Jedyne nie zapłacisz nic, jeśli skorzystasz z promocji opisanej niżej:)
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2017/02/140-z-za-udzia-w-promocji-duet-lokat-do.html

   A dodatkowo zgarniesz dodatkowy bonus

   Usuń
 11. Jestem zachwycona tym jaką masz wiedzę na dany temat! Stąd też zwracam się do Ciebie z pewną kwestią, otóż planuję skorzystać z jakiejś taniej oferty sieci komórkowej. Dotychczas korzystałem jedynie z opcji na kartę jednej z najbardziej znanych polskich sieci komórkowych, jednak nie ukrywam, że jest to mało wygodne aby pamiętać kiedy się kończy się dany termin ważności doładowania. Więc wpadłam na pomysł aby zdecydować się na jakąś umowę. Przejrzałam wiele ofert i natrafiłam na https://toya.net.pl/promocje Co sądzisz o tym ? Czy ktoś z Twoich znajmoych korzystał z ich oferty? Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy ta Lokata Tylko Teraz na 2,4% była aż taką rewelacją, że właśnie zniknęła z oferty?? Zajrzałem do IB zobaczyć czy nie dali nic lepszego, a tu nie ma nawet i tej. Powtarzam się, ale bardzo się cieszę, że TOYOTA pojawiła się w samą w porę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na moje oko była to lokata testowa. Prawdziwy test będzie jutro, bo od jutra kończą się lokaty.

   Usuń
  2. Możliwe, ale może jednak przez te parę dni nałapali trochę "jelonków" na tą marną lokatę i to już im wystarczyło?

   Usuń
  3. Patrząc po szczegółowych statystykach bloga wpisy o Idea bank zawsze mają duży zasięg nieważne jak marnej lokaty dotyczą. Z tego można wysnuć wniosek, że części klientów to wystarcza, nawet mimo krytyki samej lokaty w artykule.
   Nie odnotowałem żadnego przyrostu w yb od osób połączonych ze mną, chociaż tutaj aktualizacje nie są w czasie rzeczywistym.

   Usuń
  4. Moim rodzicom już wpłynęła kasa z kończących się lokat i specjalnie o nią nie walczyli. Ja nie złożyłem nawet jednego wniosku na tą ich "super ofertę", więc sam jestem ciekaw o co chodzi? Przeważnie zbierali kasę na koniec miesiąca. Ty razem nawet nie odpalili lokaty pod tym tytułem. Dziwne to trochę...

   Usuń
 13. Ile na kuriera z Toyoty trzeba czekać? Dzisiaj mija tydzień od złożenia wniosku

  SamOn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw muszą do Ciebie oddzwonić z banku i wtedy ustalają termin, miejsce i czas wizyty kuriera. Pisali o dużej popularności akcji i związanych z tym opóźnieniach, ale ja sam bym do nich zadzwonił i się zapytał jak się sprawy mają? ;)

   Usuń
  2. Rejestrowałem się we wtorek w czwartek zadzwonili a kurier był w poniedziałek.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...