czwartek, 9 lutego 2017

Powót promocyjnej neoLokaty Zysk dla każdego w neoBanku


Z ubiegłorocznej fajnej stawki 3,00% na lokatach w tym roku zrobiło nam się już tylko 2,50%. Ba, to stawka na którą trzeba dziś zapolować. I to dosłownie, bo dziś oferty na tym poziomie coraz rzadziej można spotkać, a jak już są to raczej tylko na chwilę.


Tak było z nową wersją lokaty bezkonkurencyjnej w IB pod koniec stycznia. Nieco lepiej jest co prawda w omówionej wczoraj ofercie banku chińskiego, ale niestety jest ona dostępna tylko dla nielicznych.

Pozostaje więc dalej polować na okazje. Optima zachwala kolejne edycje swojej marnej lokaty deklasującej, która jest super raczej tylko w oczach klonu BGŻ. Info o niej, które dostałem wczoraj smsem, od razu wylądowało w koszu. 

Podobnie kilka dni temu smsem dostałem info o jakiejś marnej lokacie na 1,90% z neoGangu. Ta śmieciowa wiadomość oczywiście też podzieliła los deklasującej. Od dziś jednak w ofercie mamy tutaj znacznie lepszą lokatę ze stawką 2,50.

Powrót już bez chwały

O dziwo póki co informacji lepszym oprocentowaniu poznański bank spółdzielczy jakoś nie rozsyła smsem. A nowa edycja lokaty neoLokata Zysk daje o 0,60 pp więcej osiągając nowe minimum bloga jakie przyjąłem na rok 2017.

Dla przypomnienia omawiana dziś lokata neoZysk jest dostępna dla każdego. Absolutnie nowi klienci jak zwykle mają do dyspozycji nieco lepszą ofertę sztandarowej energoLokaty3M Plus. Chociaż lepsza oznacza tutaj stawkę tylko 2,60%.

Nowi zawsze mają lepiej

Wygląda na to, że neoGang zaczął stosować praktyki znane z Idea bank. Mało tego bacznie obserwują też aktualne stawki. Bezkonkurencyjna dawała w końcówce ubiegłego roku 3% to i tyle można było zdobyć na neoLokacie Zysk. Na początku tego roku bezkonkurencyjna obniżyła stawkę do 2,50% to i tyle dziś widzimy na neoLokacie Zysk.

Idea bank ma tę przewagę, że pozwala podkręcić stawkę dzięki yb, co przy większych kwotach ma znaczenie. A w obu przypadkach czyli przy bezkonkurencyjnej i neoZysku nie ma limitu co do deponowanych kwot.

Niestety niebiescy sukcesywnie obniżają stawki, co wczoraj wytknęliście w komentarzach. Popularny niegdyś Ping Pong nie tylko spadł poniżej 2%. Wczoraj zanotował kolejną obniżkę z 1,95% na 1,90% zanosi się więc na to, że i o 2,50% może być niebawem trudno...

10 komentarzy:

 1. Ja dostałam smsa z NeoBanku. Oddzwoniłam i dowiedziałam się, że mogę ulokować nowe środki na 2,5%, ale tylko telefonicznie. W oddziale podobno miałabym słabszą ofertę.
  A Ping-Pong u mnie znikł kilka dni temu, cóż, mała strata.

  OdpowiedzUsuń
 2. ...ach marność i lipa z tymi lokatami :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy konto zakladane z lokata w neoGangu jest bezplatne? Cos wyczytalem, ze karta jest jednak platna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a po co Ci tam konto? Zakładasz rachunek techniczny [portfel], to takie coś jak we wszystkich bankach Czarneckiego, tylko do obsługi lokat. Jest to bezpłatne.

   Usuń
  2. Ale przelewy z konta technicznego są już płatne.

   Usuń
  3. tak na zewnątrz już płatne 60 gr. ale to drobnostka, bo robisz go wówczas jak wywalasz kase z technicznego na zewnątrz. Limit to chyba 50K ale możesz go bez problemu zwiększyć.

   Usuń
 4. A ja mam na 2,6% w portfelu dwie lokaty możliwe do założenia i tą na 2,5 na telefon.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2,6% masz tylko do 85 dni od założenia PD.

   Usuń
  2. Od jutra masz już 2,40% a neoLokata Zysk 2,20%.

   Usuń
 5. Może ktoś wie dlaczego neoBank nie pozwala założyć lokaty neoLOKATA ZYSK przez internet tak jak innych lokat ze swojej oferty?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...