poniedziałek, 27 lutego 2017

Zmiany w T-mobile dla 5% cashback czyli nie taki diabeł straszny


Wydarzeniem ubiegłego tygodnia była informacja jaką dostaliśmy na maila od T-mobile. Informowałem już o tym w komentarzach tuż po otrzymaniu maila. Pierwsze wrażenie wrażenia były negatywne, ale po analizie szczegółów okazuje się że wcale nie jest źle.

Zapowiedziałem w komentarzu, że sprawa będzie omówiona w osobnym artykukle, jednak TomL napisał od razu:
Ostatnie zakupy warto robić w kwietniu 2017 i dostać premię w maju 2017. Chyba, że ktoś dopiero otwiera konto, ponieważ maksymalnie będzie można uzyskać zwrot przez 6 miesięcy od 1 maja.

Za zakupy w maju premia (ta wypłaca w czerwcu) TYLKO jeśli na koniec miesiąca masz produkt kredytowy w banku, także po 15 maja konto do zamknięcia.


Czy faktycznie jest aż tak źle? Spójrzmy na najbardziej istotne dla nas zapisy zmian widoczne poniżej, to co najistotniejsze jak zwykle zakreśliłem żółtym kolorem.
Co z tego wynika w praktyce? Wszelkie regulaminy trzeba czytać bardzo uważnie. Pierwsze zdanie w drugiej kropce:
Od 1 maja 2017 Klient który spełnił warunki do wypłaty Premii, będzie miał prawo do maksymalnie sześciu wypłat premii

Pierwsze wrażenie jest zatem: ok, to od maja liczymy sześć miesięcy czyli konto do zamknięcia po pół roku czyli ostatnia premia będzie w październiku. Niestety kolejny nawias precyzuje:
maksymalnie przez 6 miesięcy kalendarzowych począwszy od miesiąca w którym Premia została naliczona po raz pierwszy.

W tym momencie nie jest już tak wesoło. Jak ktoś pierwszą premię dostał w listopadzie to 6 kolejnych miesięcy kończy się w kwietniu. Innymi słowy premia za zakupy skończy się w różych miesiącach w zależności od tego od kiedy korzystamy z konta z 5% cashback.

Czy to oznacza koniec premii? Wcale nie musi bo można w łatwy sposób obejść nowe warunki. Bank pisze, że jeden produkt kredytowy pozwala dalej cieszyć się 5% cashback. Brzmi groźnie i zniechęcająco.

Ale przecież produkt kredytowy to nie tylko pożyczka czy kredyt których raczej staramy się unikać. To może być też limit w koncie, który w niektórych bankach warto posiadać (niestety nie w T-mobile:( ) albo... karta kredytowa.

Ostatnie hasło całkowicie zmienia postać rzeczy:) Całkiem niedawno pisałem o fajnym fakcie, że debetówkę w T-mobile można spokojnie zlikwidować, skoro do naliczania premii spokojnie wystarczy karta kredytowa.

Zainteresowanych szczegółami odsyłam do artykułu Jak podkręcić zysk na koncie w T-mobille. Dzięki temu nie musimy już dbać by środki były na koncie, lecz płacić na koszt banku co umożliwia darmowy i dość długi bo 58-dniowy grace period. Należy oczywiście spłacać zadłużenie w terminie, by uniknąć jakichkolwiek opłat.

Tutaj założysz kartę kredytową w T-mobile dla podtrzymania premii 5% 

UWAGA:
W popołudniowym artykule piszę dodatkowo jak dostać dodatkowo 100 zł za wyrobienie karty kredytowej w T-mobile. Oferta ważna tylko do 28 lutego 2017.

W zasadzie można uznać, że nowe wymagania nawet polepszają ofertę zmuszają bowiem niejako do używania karty kredytowej, która w T-mobile można spokojnie polecić. Tym bardziej że do wypłaty premii wystarczy zaledwie jedna płatność tą kartą.

Nie należy jednak wpadać w schematy, bo to kojarzy się z Millennium. Istnieje niebezpieczeństwo, że ludzie nieprzyzwyczajeni do kredytówek zrobią jedną płatność kartą kredytową, a dalej będą płacić debetówką.

Debetówki można pozbyć się tutaj raz na zawsze jest już bowiem zupełnie niepotrzebna, gdy już się posiada kartę kredytową. Należy też pamiętać, że choć 1 płatność wystarczy do 5% premii, to karta ta będzie darmowa dopiero po 4 płatnościach.

Konto Premium od maja dalej będzie dawać pod warunkiem jednej płatności kk

Konto w T-mobile przez 5% cashback należy do kont typu must have w portfelu wisienkowca. Jeśli jest ktoś wśród was kto jeszcze nie ma tego konta, może zarobić na nim 25 zł miesięcznie przy wydaniu 500 zł.

Tutaj założysz konto Premium z 5% cashback dla 25 zł na miesiąc 

Kto ma mniejsze wydatki, może rozważyć konto Freemium, które przy wydaniu 200 zł daje % zwrotu za dowolne zakupy. Najoptymalniej jednak jest wydać 300 zł by zwrot wyniósł 15 zł na miesiąc.

Link do założenia konta Freemium z 5% cashback dla 15 zł na miesiąc

Na koniec warto wspomnieć pierwszą kropkę regulaminu dotyczącą promowania tyko jednego rachunku. To jest zdecydowanie na minus, bowiem powoduje, że od 1 maja nie będzie można już zgarnąć podwójnej premii.

Regulamin promocji Zwrot za zakupy dla klientów T-mobile

31 komentarzy:

 1. Roznica jest jednak taka, ze na KK, zeby byla darmowa trzeba wykrecic obrot roczny 15 tys, przy 7,5 tys oplata zmniejsza sie o polowe i max wynosi 70zl przy mniejszych obrotach.
  Jezeli mamy juz np. wyplaty premii przez 12-mies, to ostatnia bedzie za kwiecien, wyplacana w maju (zakladam brak KK).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie miałem o to pytać. 15 tysięcy tą kartą to nie będzie mi się chciało kręcić, myślałem, że wystarczą 4 transakcje, więc chyba zrezygnuje całkiem. Jaka jest opłata przy braku obrotu? Bo jeśli zyskuje się jakies 5 zł miesięcznie realnie, to nie warto się bawić.

   Usuń
 2. No nie do końca jednak zupełnie niepotrzebna - jeśli ktoś od czasu do czasu potrzebuje gotówki, to jednak potrzebna jest debetówka do wypłat z bankomatów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale po co trzymać jakąkolwiek kasę na nieoprocentowanym ror? Jakiekolwiek środki warto wypłacać debetówką tylko z kont oprocentowanych.
   Choć kart debetowych mam wiele, to do wypłat z bankomatów używam praktycznie tylko jednej (poza nielicznymi wyjątkami). Inne konta osobiste jak w Millennium czy T-mobile są prawie zawsze wyzerowane.

   Usuń
  2. Z jakiego konta oprocentowanego płacisz rachunki, nie znam takiego,

   Usuń
  3. @Unknown - do wypłaty gotówki nie potrzebujesz debetówki Tmobile. Możesz wypłacać blikiem :)

   Usuń
 3. Marcin problem z TMUB polega na tym, że do tej pory można było zgarnąć za 2x Preminum 5 dych a teraz tylko 25zł i to z kk lub limitem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację: to wynika bezpośrednio z pierwszej kropki, mówiącej że promocją może być objęty tylko jeden rachunek.

   Usuń
  2. Banki muszą pozyskiwać klientów więc pewnie zaraz pojawi się jakaś ciekawa oferta.

   Usuń
 4. Proszę o odpowiedź. Założyłam Premium 28.09.2016. Pierwszy zwrot 25 zł dostałam w listopadzie 2016. Dotąd otrzymałam 4 zwroty. Jeżeli założę kartę kredytową a zrezygnuję z debetowej w kwietniu to dalej przez 6 miesięcy będę dostawać 5% cashback płacąc kartą kredytową? Czy ja to dobrze zrozumiałam ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko przez 6 miesięcy. W regulaminie jest zapis:
   "Jeżeli klient będzie chciał otrzymywać Premię również po tym okresie"

   Usuń
 5. Do wypłaty premii wystarczy zaledwie jedna płatność tą kartą ale opłata 18,90 zł za prowadzenie konta zjada prawie całą premię (jeśli nie wykona się transakcji na kwotę min 500 zł miesięcznie)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, luty jest na tyle krótki, że aby wyrobić owe 500 zł musiałem narobić trochę zapasów w artykułach:)

   Usuń
 6. "Czy faktycznie jest aż tak źle?"
  Jest, bo nie każdy ma/dostał kredytówkę.

  Dodatkowo są warunki, aby była bezpłatna. Na początku zwykle dają za darmo, później trzeba wykręcać obrót, aby uniknąć opłaty rocznej (nie mylić z miesięczną, gdzie faktycznie wystarczą 4 płatności).

  Także podtrzymuje swój komentarz. Około 15 maja konto do likwidacji, jak ktoś nie ma zamiaru bawić się w produkty kredytowe.

  Pozdrawiam
  TomL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tutaj masz rację. Milcząco założyłem, że dzięki tej promocji osoby mające opory co do kredytówki będą mogli okazje pokonać obawy przed jednym z najlepszych produktów bankowych. Sam zresztą długo wzbraniałem się przed nią, ale odkąd miałem pierwszą stale już mam w portfelu.
   Nie każdy jednak może ją dostać i w takim przypadku faktycznie przekreśla to konto w T-mobile.

   Usuń
 7. Tu Anonimowy pisał o kartach. Ja chyba nie do końca zrozumiałem. Jeżeli otrzyma 6 razy zwrot na kartę debetową i ją potem zamknie a otworzy kartę kredytową, to dalej będzie otrzymywał zwroty nie wiadomo do kiedy ? Już bez karty debetowej tylko z kredytową ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak jest z odpłatnością za konto w tym banku w pierwszym miesiącu? Czy opłata i limit transakcji są proporcjonalne? Czy też naliczają dopiero od pierwszego pełnego okresu? Pytam, bo konto było zakładane w drugiej połowie miesiąca, karta dopiero przyszła i nie udało mi się zrobić 500 zł kartą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niepełny okres jest bezpłatny.

   Usuń
 9. W aktualnej promocji KK T-Mobile (trwa do 31.03.2017 roku) - pierwszy rok użytkowania karty jest darmowy. Również darmowym jest wznowienie na kolejny (czyli 2-gi) rok. Zatem na 22-23 miesiące można zapomnieć o jakichkolwiek limitach kwotowych. Trzeba pamiętać jedynie, by po 31.03.2017 roku co najmniej 4-krotnie używać karty przy płatnościach. Wówczas nie będzie miesięcznej opłaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. moze jakis link do tej promocji, bo na stronie sa tylko regulaminy zakonczonych promocji, nie widze biezacej promocji.

   Usuń
  2. Dokładnie, ja tez poproszę.

   Usuń
 10. "Nie należy jednak wpadać w schematy, bo to kojarzy się z Millennium. Istnieje niebezpieczeństwo, że ludzie nieprzyzwyczajeni do kredytówek zrobią jedną płatność kartą kredytową, a dalej będą płacić debetówką."

  No, Marcinie, nie wprowadzaj w błąd! W Millennium to jest akurat odwrotnie: trzeba zrobić jedną płatność kartą debetową i minimum 5 (pięć!) kredytówką.
  YKS.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać będę musiał uściślać bardziej to co piszę. Nigdy nie reklamowałem kredytówki w Millennium, bo tutaj cashback jest tylko w wybranych punktach. Nie miałem więc na myśli kredytówki tylko debetówkę.
   Oczywiście masz rację i dzięki za wskazówkę by bardziej doprecyzować to co piszę.

   Usuń
 11. 4 płatności w miesiącu na dowolną kwotę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na dowolną, ale oczywiście warto płacić na 500 zł by zgarnąć całą premię. A optymalizatorzy mogą płacić nawet więcej.

   Usuń
  2. O jakiej optymalizacji konkretnie mówisz?

   Usuń
  3. Kredytówki. Zwykle spełniamy minimum warunków czyli w tym przypadku 500 zł, po czym wracamy do placenia debetówką.
   Ja przerzuciłem się już całkowicie na kredytówkę. Wydałem dużo ponad 500 w styczniu, a nadwyżka ponad tę kwotę pracuje na koncie w optimie.
   Będzie pracować non stop bo spłata kredytówki przypada akurat w dniu wypłaty itd:-)

   Usuń
  4. Polcan: też tak myślałem, ale to jest bez sensu. Nawet jak wydasz 1000 zł, to ile CI to zarobi na tej optimie? Nawet jak spłacisz po tych 52 dniach, to jesteś raptem ze 2 zł do przodu. To już wolę jednak spłacać szybciej i nie ryzykować, że zapomnę.

   Usuń
  5. To zależy co robisz z tą kasą, bo możliwości jest wiele.
   Zresztą nawet jeśli miałaby to być tylko Optima to też się opłaca. Te dwa złote to masz w skali miesiąca, a teraz przemnóż to przez całe twoje życie:)

   Nie ma takiej opcji by zapomnieć jakiejkolwiek spłaty. To efekt samodyscypliny, mogę zapomnieć spłaty prądu czy gazu, tu nie ma kar za dzień czy dwa spóźnienia, ale przy kk czy limicie spłata musi być danego dnia. Zresztą od czasu pamiętnej porady Mastergrega ten problem przestał być problemem:) Poradę można stosować w końcu nie tylko do obejścia limitu 50k w Millennium, ale także do spłaty wszelkiej maści kredytów.

   Usuń
 12. Jest jeszcze inna mozliwosc: otwieramy drugie konto freemium i uruchamiamy do niego 5% cashbak oraz bierzemy do niego karte debetowa. Z dotychczasowego pierwszego konta zamykamy karte debetowa i ew. zamykamy konto (jak nie jest juz potrzebne) i cieszymy sie przez 6mcy z 5% cashback na nowym koncie

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...