piątek, 10 lutego 2017

Optymalizacja cashback na poziomie 10% czyli dobierz najlepszą porę na premię


Do tej pory starałem się publikować informacje o promocjach tuż po ich ukazaniu się. Są jednak przypadki, gdy lepiej jest poczekać na koniec trwania promocji i dopiero wtedy z niej skorzystać. Dlaczego?


Powód jest prosty. Banki wyznaczają datę przyznania premii z góry, a przecież to o nią nam głównie chodzi. Z drugiej do promocji można przystąpić niekiedy nawet w ciągu 3 miesięcy, i z punktu widzenia premii obojętne jest czy skorzystamy z niej w pierwszym miesiącu czy w ostatnim.

Od teraz dla tych co nie mają konta od 1 lipca 2015
Doskonale widać to na przykładzie ING. Bank Śląski nową promocję rozpoczął 1 grudnia i potrwa ona do 28 lutego 2017. Bez względu na to czy założymy konto w grudniu czy w lutym premia będzie przyznana do 31 lipca 2017

Przystąpienie do promocji na początku czyli w grudniu powoduje konieczność trzymania konta przez 7 miesięcy. Kto otworzy konto w lutym będzie musiał posiadać konto tylko przez 4 miesiące, obie osoby dostaną tę samą premię, z tą różnicą, że osoba z lutego zdobędzie premię przy mniejszym wysiłku:)

Dlaczego mniejszym? Bo optymalniej wykorzysta cashback. Do zgarnięcia jest 100 zł, zaś aby go zdobyć trzeba wydać 1000 zł. Można więc założyć konto w lutym i wydać po 334 w marcu, kwietniu i maju, zostaje jeszcze tylko jeden miesiąc czerwiec, gdyby ktoś nie wyrobił się z płatnościami. W lipcu można już odebrać premię i zamknąć konto.
 
Kto założył konto w grudniu jest w gorszej sytuacji ponieważ konto jest darmowe z jednym wyjątkiem: trzeba robić obrót kartą co miesiąc na 300 zł. Kto tego nie zrobi zapłaci 7 zł kary. Więc niepotrzebnie musiał robić obrót w styczniu oraz lutym.

Z tego prosty wniosek, że konto w ING warto zakładać w ostatnim miesiącu promocji i od tej pory artykuł o możliwości zgarnięcia 100 zł będzie się ukazywał właśnie w najbardziej optymalnej porze

Tutaj zgarniesz stówkę w ING dzięki 10% cashback

Przez długi okres Bank Śląski za nowego klienta uważał osoby, które nie miały konta w ING od 1 kwietnia 2015. W najnowszej promocji konta z możliwością zgarnięcia 100 zł okres karencji przesunięto o trzy miesiące:)

Warunki są proste za 10% cashback

Zatem w obecnej promocji nowy klient to taki, co nie miał tutaj konta od 1 lipca 2015. Mogą zatem skorzystać wszyscy ci co zamknęli konta w drugim kwartale ubiegłego roku, a w ING warto zamykać konto jak najszybciej, bo poza stówką dla nowych nie ma praktycznie nic ciekawego.Konto jest  praktycznie za zero przy obrocie kartą na 300 zł

Regulamin nowej promocji 100 zł za otwarcie konta w ING

24 komentarze:

  1. A jak z kontem oszcz. w Optimie? Standardowe oprocentowanie czy promocja?

    OdpowiedzUsuń
  2. Na razie nie wiadomo. Ja obstawiam, że coś rzucą, ale poniżej 2,3%, czuję że 2,1-2,2%. Lepiej nie wpłacać jeszcze środków, bo mogą np. promocję ogłosić w poniedziałek i saldo dla nowych środków przyjąć na piątek. Chyba właśnie rok temu w lutym wywinęli taki numer.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pozmieniali na 1,5%, to na razie trzeba czekac, ja tez wszystko wycofalem

      Usuń
    2. Na razie promo brak - jest 1,5%

      Usuń
    3. Odkąd BGŻOptimę przejął Paribas to konto oszczędnościowe schodzi na psy. Oprocentowanie jest coraz niższe a wg nich i tak jest super wysokie. Niedługo będzie informacja na stronie: oprocentowanie AŻ 0,1%. Na stronie banku w informacjach o koncie oszczędnościowym jest zakładka "porównaj". Oczywiście dane tam są nieprawdziwe i zmanipulowane tak, żeby optima wypadła najlepiej (może ktoś się nabierze). Kolejna rzecz to ustalanie stanu nowych środków na taki dzień, żeby nie można było tego przewidzieć i wycofać odpowiednio wcześniej środków. Jedyny powód trzymania tego konta to chyba darmowe przelewy i brak alternatywy (z paroma wyjątkami). To że dziś dalej nie wiadomo czy i jakie jest oprocentowanie promocyjne to kolejny pokaz jak traktują klientów.

      Usuń
    4. To faky, ze Optima to ciagle kombinowanie, generalnie trzeba miec konta na dwie osoby i jedno zawsze puste, zeby lapac sie z promocji na promocje. Komunikacja banku z klientami jest bardzo slaba, nie widamomo na poczatku dnia, czy jest nowa promocja, czy jej nie ma. Oni ciagle kombinuja i prawdopodobnie ustalaja dzien, kiedy bylo najwiecej depozytow, zeby ustalic ten "poczatek" dla nowych srodkow.
      Generalnie, to oprocentowanie juz nie jest zadna rewelacja, jedynie, nieograniczona ilosc przelewow w stosunku do konkurencji.

      Usuń
  3. KO w BGŻOptima z 2,3% na 1,5% schodzi.

    OdpowiedzUsuń
  4. Optima, na razie lipa... pojawiło się na banerach i tabeli 1,5% do 150k

    OdpowiedzUsuń
  5. Muszą mieć w Optimie duży odpływ pieniędzy, wyczyściłem konto, dzwonili z ofertą lokaty na 3% na 3m, od 20k do 100k bez zadnych warunków, ale trzeba pójść do oddziału

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zaraz zaraz. Gdzie Optima ma oddział, skoro to bank internetowy, a nie stacjonarny?

      Usuń
  6. Chyba coś nie tak z tym opisem. Premia wypłacana jest do 31.07 zatem przez 5 miesięcy trzeba karta opłacać. W 3 mies trzeba wyrobić 1000zł.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Masz rację. Naniosłem odpowiednie poprawki, ale idea zostaje ta sama: najlepiej założyć tutaj konto w ostatnim miesiącu.

      Usuń
  7. Zamknięcie/zastrzeżenie karty zwalnia z opłaty?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W bankach są dwa rodzaje opłat: za konto i za kartę. W niektórych przypadkach płatności kartą zwalniają z opłaty za konto i w takim przypadku jesteśmy skazani na posiadanie karty.
      Tutaj jednak na szczęście tak nie jest. 7 zł to opłata za kartę a nie za konto, więc jej zamknięcie powinno skutkować brakiem opłat.

      Usuń
  8. Co do Optimy - to mam swoją teorię. Liczba dostępnych "ich super-hiper" Lokat Deklasujących wydania VII musi spaść do zera. Wtedy pewnie zaproponują nowe (pewnie takie samo jak do tej pory) oprocentowanie na KO. Nie mogą tego teraz zrobić - bo nikt już wtedy "nie wykupi" tych extra lokat, a licznik dziś na rano pokazuje ich jeszcze 719 szt. Trzeba się spieszyć... ;)

    OdpowiedzUsuń
  9. No dobra powinno czy NA PEWNO zwalania?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Długi okres karencji powodował, że nie mogłem tu wrócić by sprawdzić jak jest dziś. Do tej pory jednak można było tak zrobić i nie było problemu.
      Mam nadzieję, że ktoś z czytelników to potwierdzi.

      Usuń
  10. ktoś może to potwierdzić?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zawsze możesz zastosować stary trick: wypełniasz wniosek wybierając kuriera. Dzwoni do Ciebie konsultant celem weryfikacji danych i ustalenia terminu przyjazdu kuriera.
      Zgadzasz sie na wizyte tylko wtedy, gdy można bezkarnie anulować kartę. Jeśli konsultant potwierdzi, zakładasz konto zapisując imię i nazwisko konsultanta oraz datę i godzinę rozmowy. Jeśli nie potwierdzi, mówisz że wniosek jest nieaktualny. Proste

      Usuń
  11. Już wiem

    w dniu wypłaty nagrody będzie posiadaczem otwartego w ramach Promocji Konta z Lwem Direct albo Konta z Lwem Komfort i KARTY DEBETOWEJ wydawanej do tego Konta z Lwem oraz Otwartego Konta Oszczędnościowego w PLN.

    zatem nie jest tak słodko jakby się wydawało

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zajrzałem do regulaminu, bo to on jest zawsze wiążący. Masz rację: paragraf 3 punkt d orzeka to co zacytowałeś.
      Więc faktycznie nie jest tak słodko

      Usuń
  12. Zatem wychodzi że przez 6 mies trzeba obracać kartą. W 6 miesiącu i tak trzeba zrobić obrót bo w trakcie trwania wypowiedzenia można naciąć się jeszcze na opłaty. Sprytnie to wymyślili ale brzmi atrakcyjnie (tylko 3 miesiące i tylko 1000zł.)

    OdpowiedzUsuń
  13. Niektóre nasze banki rozpoczęły aktywne poszukiwanie zagranicznych depozytariuszy. ALIOR i BOŚ działają na stronie WELTSPAREN

    https://www.weltsparen.de/

    Za pośrednictwem strony, w BOŚ można otworzyć lokaty (oczywiście w EURO) z oprocentowaniem identycznym jak te oferowane polskim klientom. Inną sytuację mamy w przypadku ALIORA. Oprocentowanie środków w EURO proponowane nam krajowcom to: 3m – 0,15%; 6m – 0,2%; 12m – 0,25%

    https://www.aliorbank.pl/klienci-indywidualni/oszczednosci/oferta-lokat.html

    tymczasem oprocentowanie dla klientów egzotycznych to: 6m – 0,75%; 12m – 0,9%; 24m – 0,95%; 36m – 1,05%

    https://www.weltsparen.de/bank/alior-bank/

    OdpowiedzUsuń
  14. Depozytariusz = osoba lub instytucja przyjmująca depozyt;
    Deponent = osoba, firma czy organizacja, która złożyła depozyt

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...