poniedziałek, 3 lipca 2017

6% cashback oraz nawet 400 zł do zgarnięcia za Citi Priority


Nowy miesiąc to jak zwykle nowe odświeżone oferty promocyjne. W czerwcu warto było pozamykać wiele kont, sam zamknąłem 6 w WBK oraz niepotrzebne już w Getin oraz w Optimie. Nieatrakcyjne już konta warto zastąpić nowymi, które dają zarobić.


Bez wątpienia jednym z ciekawszych ofert jest 400 zł do zgarnięcia w Citi. Od lipca bank ten wprowadził drugą już edycję konta, przyznającego jeden z najwyższych cashbacków wynoszącym 6% oraz dodatkowy bonus w wysokości 100 zł:)

Definicja nowego klienta jest tym razem bardzo łagodna jak na Citi. Tak jak w pierwszej edycji z omawianej tutaj oferty mogą skorzystać osoby, które nie miały tutaj konta od 1 lipca 2016, Zatem karencja wynosi raptem jeden rok.

Teraz do zgarnięcia jest 400 zł w Citi :)

Rzecz nieco zaskakująca biorąc pod uwagę fakt, że tutaj dla kart kredytowych od lat nowy klient to ten, co nie miał tutaj produktu od kilku lat wstecz. Na początku tego roku podkreślałem, że nowy to już nie ten z 1 stycznia 2014 lecz z początku 2015. Zatem odsiadka dla kredytówek jest znacznie dłuższa.

Tutaj założysz konto Citi Priority i łatwo zgarniesz 400 zł 

Powyższy link będzie ważny do 31 października 2017. Czasu teoretycznie jest tużo, jednak bank zastrzega sobie, że limit możliwych do założenia kont to 1000 sztuk, więc oferta może potrwać krócej. Natomiast konto można otworzyć do 30 listopada 2017.

A jakie warunki zgarnięcia tej kasy? Podobnie jak poprzednio mamy dwa warianty do wyboru, chociaż jest nieco inaczej.

400 zł można zdobyć na dwa sposoby
1. Wariant A - saldo 30.000
Pierwszy warunek jest identyczny jak poprzednio i co ważniejsze bardzo łatwy do spełnienia. Bank wymaga, by utrzymywać tutaj saldo na poziomie 30.000 zł. 

a) 1 miesiąc - 100 zł za saldo 30.000k
Nie ma lokaty, ale za to bonus jest większy o 100 zł. Dostaniemy tę stówkę za pierwszy miesiąc, a to fajny prezent. Wszak gdybyśmy 30k trzymali na lokacie na stare dobre 3%, dostalibyśmy tylko nieco ponad 60 zł! A więc tutaj zarobimy więcej o blisko 40 zł:)

Zysk można dodatkowo podkręcić trzymając 30k nie na koncie osobistym, te bowiem nie jest oprocentowane. Wiadomo, że zawsze lepiej jest trzymać je na KO, bez względu na to ile oferuje, zawsze to lepsze niż nic. 
 

b) 2-7 miesiąc - do 300 zł za 6% cashback
Kolejne 300 zł można zgarnąć w pakietach po 50 za każdy miesiąc. W tym przypadku trzeba już aktywnie korzystać z karty jest to jednak opłacalne, bowiem bank płaci więcej zwrotu aniżeli T-mobile

W Citi mamy bowiem 6% zwrotu za transakcje. Co więcej nie zauważyłem tutaj wymogu minimum płatności jak w przypadku konta Premium w T-mobile. Tam musimy zapłacić minimum 500 zł by dostać premię, tutaj dostajemy 6% od dowolnej kwoty, co też jest na plus. 

Wariant B jest ciekawszy bo pozwala łatwiej uniknąć opłaty za konto

Ale uwaga - warto pamiętać, że dalej warto trzymać 30k chociażby na koncie oszczędnościowym. Dzięki temu unikniemy opłaty za konto w wysokości aż 30 zł. Ten trochę upierdliwy warunek powoduje, że wariant B wydaje się być ciekawszy w nowej promocji. 

Drugi sposób wydaje się ciekawszy
2. Wariant B - wpłata co miesiąc na 5.000 + KK
Kto nie lubi marnować środków w wysokości 30.000 zł przez cały okres trwania umowy jak w wariancie A, ma do wyboru inną fajną opcję. 

a) 1 miesiąc: 100 zł za wpłatę 5.000 zł + kk
Wystarczy wpływ na 5.000 zł co miesiąc, a jak doskonale wiemy taką kasę można od razu odesłać na inne konto nie marnując w ten sposób ani dnia. Z relacji czytelników wynika, że wpłaty mogą być własne, więc nie powinno być z tym problemu.

W wariancie B jest jednak jeszcze dodatkowy warunek i też nietrudny do spełnienia. Wystarczy posiadać darmową kartę kredytową w Citi. A posiadanie karty kredytowej w Citi to rzecz obowiązkowa u wyjadacza wisienek.

Powód jest prosty. Praktycznie każda karta w Citi daje też bonus w wysokości 400 zł. Mamy obecnie kilka akcji tego typu, które jak zwykle zebrałem w zakładce Nie przegap w sekcji Karty kredytowe. Ostatnio pojawił się najpopularniejsza oferta z smartfonem LG K4 o wartości 499 zł:)

Tutaj możesz zdobyć smartfon LG za darmową kartę w Citi


b) 2-7 miesiąc - do 300 zł za 6% cashback
Pozostały warunek jest identyczny jak w wariancie A. Trzeba wykonywać płatności kartą za co dostaniemy 6% zwrotu. Nie musimy jednak posiadać salda 30k, wystarczy posiadać darmową kartę kredytową i robić jeden przelew, a to już wygląda całkiem przyzwoicie.


Konto w Citi wyrasta w tym roku na jedno z najlepszych kont na rynku. Nie trzeba tutaj nawet robić przelewów, wystarczy utrzymywać saldo i robić zakupy. Premie wypłacane są jednak dość późno. W czerwcu dostałem pierwszą premię dopiero 23.

 Tutaj założysz konto w Citi i łatwo zgarniesz 400 zł

W porównaniu do poprzedniej edycji mamy tutaj kilka fajnych nowości. Rozpoczął się sezon urlopowy, więc nic dziwnego, że na stronie z wnioskiem pojawiły się informacje o możliwości otworzenia bezpłatnego konta walutowego w ramach Citi Priority. Do wyboru mamy popularne waluty jak euro, dolar, funt czy frank szwajcarski.

Dodatkowe ciekawe opcje do konta

Po podłączeniu naszej karty debetowej, która daje 6% cashback, uzyskamy w ten sposób możliwość wypłaty gotówki za granicą bez prowizji oraz płatności poza Polską bez kosztów przewalutowania. Przetestuję to zapewne w najbliższym czasie.

Regulamin nowej promocji do 400 zł z Citi Priority - edycja II

5 komentarzy:

 1. Z ciekawostek o upadku SKOK Nike - obecnego tu swego czasu.
  Także pożegnajmy go minutą ciszy.

  TomL

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawet do Piaseczna jeździłem przy okazji delegacji lokaty zakładać ;(.
  Pani zawsze zapewniała, że są w doskonałej kondycji finansowej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Od 1 sierpnia 2017 wszystkie przelewy z karty kredytowej citi są płatne. Nawet "opłata rachunków kartą".

  OdpowiedzUsuń
 4. Z opisu powyżej wynika zatem, że wariant A jest zupełnie nieopłacalny, gdyż utrzymywanie 30k "kosztuje" ok 60zł/mies.(lokata 3%), a zysk z płatności tylko 50zł+ew drobne odsetki z KO.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wziąłem udział w poprzedniej promocji City, tj. tej z zapisami do 30 czerwca br. i teraz trochę tego żałuję. Ledwie zaczęliśmy współpracę, a już udało im się wyprowadzić mnie z równowagi. Nie jest to łatwe, bo mam dużo do czynienia z bankami i jestem uodporniony. A działo się tak:
  Zgłoszenie wysłałem ja i moja żona. Początkowo wszystko wyglądało dobrze: kontakt telefoniczny, wizyta kuriera, karta debetowa przysłana pocztą, logowanie się do systemu. Od razu przelaliśmy środki na nowe konto, żeby zgadzał się warunek promocji - średnio 30 tys. w pierwszym miesiącu. Te jednak się nie zaksięgowały w kolejnych sesjach eliksir. Kiedy nie było ich też następnego dnia, zadzwoniłem, by sprawę wyjaśnić. Przy pierwszym kontakcie telefonicznym się nie udało, ale po chwili dostałem sms z wiadomością o aktywacji konta. Happy end? Nie. Środki zaksięgowały się dopiero dnia kolejnego, czyli łącznie po trzech dniach. Z tym bym się jeszcze pogodził. Gorzej, że pieniądze żony nadal były w zawieszeniu, bo konto jej się nie aktywowało. Dzwonimy na infolinię i już wiemy. Zakwestionowali skan dowodu osobistego ze względu na rzekomo ucięte rogi. Sprawdzam skany - jest w porządku. Musi być, bo te same wykorzystywałem już w kontaktach z bankami i nigdy nie były kwestionowane. A jednak. Tak więc spodziewamy się kolejnego kuriera, który znowu dostanie skan dowodu. A pieniądze wiszą... Uderzające jest to, że nie powiadomili żony o problemie. Musiała sama dzwonić, żeby się dowiedzieć.
  Tymczasem spełnienie warunków promocji staje się coraz trudniejsze. Konsultantka poinformowała mnie, że liczą średnią z całego miesiąca kalendarzowego i nie ważne że konto zostało aktywowane dopiero 5 lipca. Mam jeszcze przy tym lekką obawę, bo konto istnieje od 28 czerwca, choć nieaktywne. A może przyjmą, że pierwszy miesiąc to czerwiec i nasza średnia salda to 0 zł?
  Byłem pozytywnie nastawiony do City. To się już zmieniło.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...