piątek, 7 lipca 2017

Podwojone oprocentowanie konta oszczędnościowego dla naiwnych


Po zamknięciu konta mamy jeszcze miesięczny okres wypowiedzenia, w którym możemy jeszcze z niego korzystać. Zwykle służy on na zgarnięcie przyszłych odsetek i wyzerowanie konta przed upływem dodatkowego terminu.

Można także obserwować czy w ciągu tego miesiąca bank nie wymyśli jakiejś ciekawej promocji, która spowodowałoby że się rozmyślimy i wycofamy złożony wniosek. Zdarzały się już takie przypadki, teraz przyszedł czas na obserwowanie poczynań WBK.

No jakże. Szkoda tylko, że w drugą stronę...

W czerwcu zamknąłem liczne konta w WBK, które od lipca przestały dawać 4%. O dziwo ten bank ma krótszy okres wypowiedzenia, trwa bowiem tylko 28 dni. Datę końca zresztą dostajemy czarno na białym na umowie wypowiedzenia konta.

Data graniczna w moim przypadku to 25 lipca. Jak na razie kiepsko idzie zielono-czerwonym pojawiła się tutaj bowiem promocja o szumnej nazwie Podwajamy oprocentowanie konta, ale szczegóły zwalają z nóg, ale w negatywnym sensie.

Tym razem nie zamieszczę tutaj regulaminu na końcu artykułu jak to zwykle czynię z prostego powodu - szkoda na niego czasu. Bank robi najpierw swoim klientom wymagania: a to wpływ, a to przelew do tego by wziąć udział w rzekomej promocji.

Ale w innych bankach na pewno bardziej:)
A koniec końców informuje, że w efekcie można liczyć na...
 • 1,41% do kwoty 100.000 zł
 • 1,66% od kwoty 100.000 zł
Ojej. No to faktycznie podwoili, że nic tylko omijać szerokim łukiem. Co więcej według informacji rzekoma promocja od siedmiu boleści ma tutaj potrwać do... 30 maja 2018 roku.

Takie stawki dziś WBK uważa za promocyjne :(

Coś mi się widzi, że jeszcze dłuuugo nie będzie to bank godny uwagi. Aż dziw bierze, że jeszcze kilka dni temu to był jeden z najlepszych banków na rynku. Podsumowując: jak widać WBK podwoił oprocentowanie, tyle tylko że w dół. I to nawet więcej niż dwukrotnie...

4 komentarze:

 1. Też miałem zamiar pozamykać konto w BZWBK , ale chyba jeszcze się skuszę na Lokatę Mobilną 2.5% na 4 m-ce do 20000 zł (w ramach dywersyfikacji)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest jeszcze zgarniecie 100zł za wyrobienie karty kredytowej, karencja dla nowego klienta zaledwie 3 miesiące, wystarczy wykonać 5 transakcji, nagroda wypłacona 2 m-ce po podpisaniu umowy na rachunek karty; nazwa promocji: Wakacje z karta kredytowa"

   Usuń
 2. Żenująca propozycja...

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak koncza banki z "durnymi" dla nich(nie dla nas) pomyslami. Klientowi trzeba dawkowac promocje, a to zwroty za zakupy lub jakies atrakcyjne lokaty a nie podawali po 100zl i troche oprocentowania i naiwni mysleli, ze ludzie zostana i beda ich "golic" na cala mase prowizji, ktora jest w WBK. Tak sie nie da i w koncu skonczyli swoje promocje, bo taki model promocji zwyczajnie nie dziala.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...