środa, 26 lipca 2017

Powrót dobrych lokat w Idea bank oraz Nest bank: 2,50% i więcej


Chociaż jestem na wakacjach spoglądam sobie co się też ciekawego w kraju dzieje. A jak widzę dzieje się i to dość sporo  Nie tylko Alior zaoferował dwukrotnie lepszy cashback niż popularny T-mobile o czym była mowa w poprzednim artykule.

Wróciły dwie okazjonalne lokaty, które do niedawna elektryzowały wszystkich lokatofanów. Mamy oto bowiem znów w ofercie lokatę Wielki Procent u niebieskich na 2,50%, oraz jeszcze lepszą u rudych.


Dziś już nie jest to aż tak wielki procent

Idea bank jak zwykle lansuje swoją lokatę Wielki Procent. Do niedawna owszem można było uznać oferowane 2,50% za Wielki, nie było bowiem wielu alternatyw. Dziś jednak sytuacja diametralnie się zmieniła i można o tym powiedzieć co najwyżej, że spełnia tylko minimum by zwrócić na tę lokatę uwagę.

Oferta prawdopodobnie ma zatrzymać odpływ kapitału. Niebawem kończą się hurtowo zakładane w lutym lokaty 5 miesięczne, kiedy 2,50% było faktycznie rarytasem. Moja lokata odnowi się na 0,01% już pojutrze czyli 28 lipca, ale tym razem nie mam zamiaru już zatrzymywać tutaj środków. Odpłyną tam gdzie jest Większy Wielki Procent.

Dla przypomnienia jest możliwość albo założyć dowolną ilość kont na 3% w WBK o czym informowałem całkiem niedawno, albo skorzystać z oferty Deutsche banku. Tutaj poza lokatą na 3% mamy konto oszczędnościowe na 2,55% więc oba przypadki są lepsze od tej oferty.

Tutaj założysz lokatę na 3% w Deutsche bank do 100.000 zł lub więcej 

Dla przypomnienia 3% mamy jeszcze także do uzyskania w innym banku, ale dla kwoty maksymalnej 25.000 zł. Szczegóły omówiłem w osobnym artykule. Znając firmę Expander oferta skończy się w najmniej spodziewanym momencie, tutaj bowiem nigdy nie wiadomo jak długo będzie można z niej skorzystać...
  
Alternatywnie 3% dostaniemy w Eurobanku po wizycie w Expander

Jak widać Idea bank straciła już pozycję lidera jeśli chodzi o najlepsze oprocentowanie. Ba, na dobrą sprawę nie znajduje się już na pudle, bowiem od dłuższego czasu lepszą ofertę lokat oferuje Nest bank.

W Nest bank warto mieć konto gwarantujące lepsze stawki:)

Obecnie trwa promocja całej gamy nowych lokat dla nowych środków w Nest bank i jak zwykle mamy tutaj podział na lokaty z kontem i bez konta. Różni je jedno: oprocentowanie lokat bez konta jest niższe o 0,20%

Innymi słowy wystarczy spojrzeć na lokaty prezentowane po lewej dedykowane dla posiadaczy konta. Po prawej mamy lokaty dla osób, które nie posiadają konta i tutaj zawsze stawka będzie obniżona o 0,20%. Obecnie jest:
  • 3 miesiące: 2,50%
  • 6 miesięcy: 2,60%
  • 12 miesięcy: 2,50%
Co ciekawe dla lokat 18-miesięcznych stawka jest 2,60% zaś dla dwuletnich nawet 2,70%, ale tu już raczej zbyt długa perspektywa. Możliwe, że w ciągu dwóch lat stawki pójdą w górę co już widać po Deutsche bank:)

Tutaj założysz konto w Nest bank dla lepszych stawek na lokatach

Warto posiadać konto w Nest bank, skoro daje ono wyższą stawkę na lokatach, a przy tym jest całkowicie darmowe. Tak karta, jak prowadzenie konta oraz wypłaty z bankomatów są za zero. Kto jednak zaczyna przygodę z Nest bank, powinien najpierw skorzystać z lokaty powitalnej na 4%.

Jeśli zaczynasz przygodę z Nest bank lepiej skorzystać z lokaty Witaj na 4%

Ciekaw jestem kiedy nastąpi przebudzenie Idea bank. Dziś jest już poza pierwszą trójką banków oferujących fajne stawki, a przecież do niedawna był to bank bez konkurencji. Za dwa dni wyzeruję tutaj wszystkie lokaty, które notorycznie odnawiałem od dawien dawna... 

O powrocie fajnej promocji w której za jedną płatność kartą do zgarnięcia są bony na 150 zł dziś na PP3.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...